Catalonia rundt 2022

Catalonia rundt 2022 var den 101. utgaven av sykkelrittet Catalonia rundt og ble arrangert fra 21. til 27. mars 2022.

Catalonia rundt 2022
Detaljer
Ritt101. Catalonia rundt
KonkurranseUCI WorldTour 2022 2.UWT
Etapper7
Datoer21. – 27. mars 2022
Distanse1 213,1 km
LandESP Spania
FRA Frankrike
StartstedSant Feliu de Guíxols
MålstedBarcelona
Lag24
Startende ryttere165
Fullførende ryttere94
NettstedNettsted
Resultater
VinnerCOL Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe)
2. plassECU Richard Carapaz (Ineos Grenadiers)
3. plassPOR João Almeida (UAE Team Emirates)
PoengAUS Kaden Groves (BikeExchange-Jayco)
KlatringCOL Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe)
UngdomCOL Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe)
LagkonkurranseBRN Bahrain Victorious
◀20212023▶
Dokumentasjon

Sergio Higuita vant sammenlagt.[1]

Lag og ryttere rediger

WorldTour-lag (18)ProTour-lag (6)

Rute og etapper rediger

 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Høyde (m)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 21. mar.Sant Feliu de Guíxols – Sant Feliu de Guíxols
 
flat etappe
1711 968 m  Michael Matthews  Michael Matthews
2. etappe 22. mar.L'Escala –   Perpignan
 
flat etappe
202,52 404 m  Kaden Groves  Jonas Iversby Hvideberg
3. etappe 23. mar.  PerpignanLa Molina
 
klatreetappe
161,13 486 m  Ben O’Connor  Ben O’Connor
4. etappe 24. mar.La Seu d'Urgell – Boí Taüll Resort
 
klatreetappe
166,53 400 m  João Almeida  Nairo Quintana
5. etappe 25. mar.La Pobla de Segur – Vilanova i la Geltrú
 
flat etappe
2062 760 m  Ethan Vernon  João Almeida
6. etappe 26. mar.Salou – Cambrils
 
middels klatreetappe
167,53 014 m  Richard Carapaz  Sergio Higuita
7. etappe 27. mar.BarcelonaBarcelona
 
middels klatreetappe
138,52 337 m  Andrea Bagioli  Sergio Higuita

Trøyene dag for dag rediger

 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Mest offensive
 
Lagkonkurranse
 
1. etappe
 
flat etappe
  Michael Matthews  Michael Matthews  Michael Matthews  Jonas Iversby Hvideberg  Jonas Iversby Hvideberg  Jonathan Caicedo  Bahrain Victorious
2. etappe
 
flat etappe
  Kaden Groves  Jonas Iversby Hvideberg  Jonas Iversby Hvideberg  Adrià Moreno
3. etappe
 
klatreetappe
  Ben O’Connor  Ben O’Connor  Ander Okamika  Juan Ayuso  Mikel Bizkarra  UAE Team Emirates
4. etappe
 
klatreetappe
  João Almeida  Nairo Quintana  Mikel Bizkarra  João Almeida  Marc Soler
5. etappe
 
flat etappe
  Ethan Vernon  João Almeida  Phil Bauhaus  Urko Berrade
6. etappe
 
middels klatreetappe
  Richard Carapaz  Sergio Higuita  Sergio Higuita  Sergio Higuita  Richard Carapaz  Bahrain Victorious
7. etappe
 
middels klatreetappe
  Andrea Bagioli  Kaden Groves  Steven Kruijswijk
Sammenlagt  Sergio Higuita  Kaden Groves  Sergio Higuita  Sergio Higuitaikke utdelt  Bahrain Victorious

1. etappe rediger

Sant Feliu de Guíxols - Sant Feliu de Guíxols
 
flat etappe
(171 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Michael Matthews BikeExchange-Jayco3t 47' 11"
2.   Sonny Colbrelli Bahrain Victorious+ 0"
3.   Quentin Pacher Groupama-FDJ+ 0"
4.   Andrea Bagioli Quick-Step Alpha Vinyl+ 0"
5.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 0"
6.   Mattias Skjelmose Trek-Segafredo+ 0"
7.   Simon Clarke Israel-Premier Tech+ 0"
8.   Eduard Prades Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
9.   Hugo Hofstetter Arkéa-Samsic+ 0"
10.   Attila Valter Groupama-FDJ+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Michael Matthews   BikeExchange-Jayco3t 47' 01"
2.   Sonny Colbrelli Bahrain Victorious+ 4"
3.   Jonas Iversby Hvideberg   Team DSM+ 4"
4.   Quentin Pacher Groupama-FDJ+ 6"
5.   Andrea Bagioli Quick-Step Alpha Vinyl+ 10"
6.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 10"
7.   Mattias Skjelmose Trek-Segafredo+ 10"
8.   Simon Clarke Israel-Premier Tech+ 10"
9.   Eduard Prades Caja Rural-Seguros RGA+ 10"
10.   Attila Valter Groupama-FDJ+ 10"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe rediger

L'Escala - Perpignan
 
flat etappe
(202,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Kaden Groves BikeExchange-Jayco4t 44' 28"
2.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious+ 0"
3.   Hugo Hofstetter Arkéa-Samsic+ 0"
4.   Ethan Vernon Quick-Step Alpha Vinyl+ 0"
5.   Juan Sebastián Molano UAE Team Emirates+ 0"
6.   Manuel Peñalver Burgos-BH+ 0"
7.   Michael Matthews   BikeExchange-Jayco+ 0"
8.   Steven Kruijswijk Jumbo-Visma+ 0"
9.   Henri Vandenabeele Team DSM+ 0"
10.   Mattias Skjelmose Trek-Segafredo+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Jonas Iversby Hvideberg     Team DSM8t 31' 28"
2.   Michael Matthews BikeExchange-Jayco+ 1"
3.   Hugo Hofstetter Arkéa-Samsic+ 7"
4.   Mattias Skjelmose Trek-Segafredo+ 11"
5.   Juan Sebastián Molano UAE Team Emirates+ 11"
6.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 11"
7.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 11"
8.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 11"
9.   Jan Bakelants Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 11"
10.   Sam Oomen Jumbo-Visma+ 11"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe rediger

Perpignan - La Molina
 
klatreetappe
(161,1 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Ben O’Connor AG2R Citroën Team4t 12' 51"
2.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 6"
3.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 6"
4.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 6"
5.   João Almeida UAE Team Emirates+ 6"
6.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 6"
7.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 6"
8.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 6"
9.   Guillaume Martin Cofidis+ 6"
10.   Damien Howson BikeExchange-Jayco+ 9"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Ben O’Connor  AG2R Citroën Team12t 44' 20"
2.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates+ 10"
3.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 12"
4.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 16"
5.   Giulio Ciccone Trek-Segafredo+ 16"
6.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 16"
7.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 16"
8.   Guillaume Martin Cofidis+ 16"
9.   João Almeida UAE Team Emirates+ 16"
10.   Steven Kruijswijk Jumbo-Visma+ 19"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe rediger

La Seu d'Urgell - Boí Taüll Resort
 
klatreetappe
(166,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   João Almeida UAE Team Emirates4t 20' 27"
2.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 0"
3.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 0"
4.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 7"
5.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 13"
6.   Juan Ayuso  UAE Team Emirates+ 13"
7.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 13"
8.   Jai Hindley Bora-Hansgrohe+ 13"
9.   Carlos Rodríguez Ineos Grenadiers+ 13"
10.   Guillaume Martin Cofidis+ 13"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Nairo Quintana  Arkéa-Samsic+ 17t 04' 53"
2.   João Almeida  UAE Team Emirates+ 0"
3.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 6"
4.   Ben O’Connor AG2R Citroën Team+ 16"
5.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 17"
6.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 17"
7.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 23"
8.   Guillaume Martin Cofidis+ 23"
9.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 26"
10.   Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team+ 34"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe rediger

La Pobla de Segur - Vilanova i la Geltrú
 
flat etappe
(206 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Ethan Vernon Quick-Step Alpha Vinyl5t 21' 17"
2.   Phil Bauhaus Bahrain Victorious+ 0"
3.   Dorian Godon AG2R Citroën Team+ 0"
4.   Guillaume Boivin Israel-Premier Tech+ 0"
5.   Kaden Groves BikeExchange-Jayco+ 0"
6.   Martin Laas Bora-Hansgrohe+ 0"
7.   Manuel Peñalver Burgos-BH+ 0"
8.   Ivo Oliveira UAE Team Emirates+ 0"
9.   Hugo Hofstetter Arkéa-Samsic+ 0"
10.   Guillaume Martin Cofidis+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   João Almeida   UAE Team Emirates22t 26' 09"
2.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 1"
3.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 7"
4.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 18"
5.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 18"
6.   Ben O’Connor AG2R Citroën Team+ 18"
7.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 21"
8.   Guillaume Martin Cofidis+ 24"
9.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 27"
10.   Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team+ 35"
Kilde: ProCyclingStats


6. etappe rediger

Salou - Cambrils
 
middels klatreetappe
(167,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 4t 09' 19"
2.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 0"
3.   Kaden Groves BikeExchange-Jayco+ 48"
4.   Simone Velasco Astana Qazaqstan Team+ 48"
5.   Quentin Pacher Groupama-FDJ+ 48"
6.   Jan Bakelants Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 48"
7.   Fernando Barceló Caja Rural-Seguros RGA+ 48"
8.   Dorian Godon AG2R Citroën Team+ 48"
9.   Mattias Skjelmose Trek-Segafredo+ 48"
10.   Henri Vandenabeele Team DSM+ 48"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Sergio Higuita    Bora-Hansgrohe+ 26t 35' 24"
2.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 16"
3.   João Almeida UAE Team Emirates+ 52"
4.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 53"
5.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 1' 08"
6.   Wout Poels Bahrain Victorious+ 1' 10"
7.   Ben O’Connor AG2R Citroën Team+ 1' 10"
8.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 1' 13"
9.   Guillaume Martin Cofidis+ 1' 16"
10.   Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team+ 1' 27"
Kilde: ProCyclingStats


7. etappe rediger

Barcelona - Barcelona
 
middels klatreetappe
(138,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Andrea Bagioli Quick-Step Alpha Vinyl3t 18' 09"
2.   Attila Valter Groupama-FDJ+ 0"
3.   Fernando Barceló Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
4.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 0"
5.   Dylan Teuns Bahrain Victorious+ 0"
6.   Guillaume Martin Cofidis+ 0"
7.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 0"
8.   Carlos Verona Movistar Team+ 0"
9.   Sergio Higuita    Bora-Hansgrohe+ 0"
10.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 0"
Kilde: ProCyclingStats

Sammenlagt rediger

 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Sergio Higuita    Bora-Hansgrohe+ 29t 53' 33"
2.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers+ 16"
3.   João Almeida UAE Team Emirates+ 52"
4.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic+ 53"
5.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 1' 08"
6.   Ben O’Connor AG2R Citroën Team+ 1' 10"
7.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 1' 13"
8.   Guillaume Martin Cofidis+ 1' 16"
9.   Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team+ 1' 27"
10.   Sam Oomen Jumbo-Visma+ 1' 55"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Kaden Groves  BikeExchange-Jayco17 poeng
2.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers15 poeng
3.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe15 poeng
4.   João Almeida UAE Team Emirates11 poeng
5.   Ben O’Connor AG2R Citroën Team10 poeng
6.   Andrea Bagioli Quick-Step Alpha Vinyl10 poeng
7.   Ethan Vernon Quick-Step Alpha Vinyl10 poeng
8.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic10 poeng
9.   Juan Ayuso UAE Team Emirates8 poeng
10.   Attila Valter Groupama-FDJ6 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Sergio Higuita    Bora-Hansgrohe28 poeng
2.   Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi21 poeng
3.   Ander Okamika Burgos-BH20 poeng
4.   Richard Carapaz Ineos Grenadiers20 poeng
5.   Steven Kruijswijk Jumbo-Visma17 poeng
6.   João Almeida UAE Team Emirates16 poeng
7.   Juan Ayuso UAE Team Emirates16 poeng
8.   Jesús Herrada Cofidis15 poeng
9.   Nairo Quintana Arkéa-Samsic14 poeng
10.   Quentin Pacher Groupama-FDJ12 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   Sergio Higuita    Bora-Hansgrohe29t 53' 33"
2.   João Almeida UAE Team Emirates+ 52"
3.   Juan Ayuso UAE Team Emirates+ 1' 08"
4.   Tobias Halland Johannessen Uno-X Pro Cycling Team+ 1' 13"
5.   Carlos Rodríguez Ineos Grenadiers+ 2' 50"
6.   Mattias Skjelmose Trek-Segafredo+ 2' 54"
7.   Javier Romo Astana Qazaqstan Team+ 12' 35"
8.   Attila Valter Groupama-FDJ+ 17' 35"
9.   Sylvain Moniquet Lotto-Soudal+ 20' 50"
10.   Henri Vandenabeele Team DSM+ 23' 52"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   Bahrain Victorious  89t 46' 49"
2.   UAE Team Emirates + 6' 35"
3.   Groupama-FDJ + 7' 18"
4.   Uno-X Pro Cycling Team + 7' 20"
5.   Ineos Grenadiers + 11' 14"
6.   Bora-Hansgrohe + 11' 15"
7.   Trek-Segafredo + 17' 53"
8.   Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux + 18' 00"
9.   Movistar Team + 24' 50"
10.   Jumbo-Visma + 26' 44"


Startliste rediger

  Startliste
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
1  Richie Porte (AUS) DNF-2
2  Richard Carapaz (ECU) 2.
3  Michał Kwiatkowski (POL) DNS-3
4  Carlos Rodríguez (ESP) 15.
5  Pavel Sivakov (FRA) DNF-4
6  Jonathan Castroviejo (ESP) 43.
7  Luke Plapp (AUS)  (landevei) DNF-6
Sportsdirektør: Brett Lancaster
Quick-Step Alpha Vinyl
QST
Nr.RytterPlassering
11  Fausto Masnada (ITA) DNF-3
12  Andrea Bagioli (ITA) 56.
13  Ilan Van Wilder (BEL) DNF-6
14  Louis Vervaeke (BEL) 62.
15  Ethan Vernon (GBR) 92.
16  Pieter Serry (BEL) DNS-4
17  Dries Devenyns (BEL) 76.
Sportsdirektør: Geert Van Bondt
Jumbo-Visma
TJV
Nr.RytterPlassering
21  Rohan Dennis (AUS) 54.
22  Steven Kruijswijk (NED) 20.
23  Sam Oomen (NED) 10.
25  Tom Dumoulin (NED) DNF-3
26  David Dekker (NED) DNS-6
27  Robert Gesink (NED) 40.
Sportsdirektør: Marc Reef
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
31  João Almeida (POR) 3.
32  Rui Costa (POR) 69.
33  George Bennett (NZL) 42.
34  Juan Sebastián Molano (COL) DNF-5
35  Juan Ayuso (ESP) 5.
36  Ivo Oliveira (POR) 94.
37  Marc Soler (ESP) DNF-7
Sportsdirektør: Simone Pedrazzini
Bahrain Victorious
TBV
Nr.RytterPlassering
41  Jack Haig (AUS) DNS-2
42  Sonny Colbrelli (ITA)   (landevei) DNS-2
43  Dylan Teuns (BEL) 12.
44  Wout Poels (NED) DNF-7
45  Phil Bauhaus (GER) DNF-7
46  Santiago Buitrago (COL) 37.
47  Hermann Pernsteiner (AUT) 17.
Sportsdirektør: Xavier Florencio
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
51  Ben Zwiehoff (GER) 63.
53  Jai Hindley (AUS) 13.
54  Sergio Higuita (COL)  (landevei)    1.
55  Martin Laas (EST) DNF-7
56  Anton Palzer (GER) 25.
57  Cesare Benedetti (POL) DNS-4
Sportsdirektør: Christian Pömer
AG2R Citroën Team
ACT
Nr.RytterPlassering
61  Ben O’Connor (AUS) 6.
62  Dorian Godon (FRA) 67.
63  Larry Warbasse (USA) 60.
64  Clément Berthet (FRA) 49.
65  Mikael Cherel (FRA) 57.
66  Jaakko Hänninen (FIN) 81.
67  Nans Peters (FRA) DNF-2
Sportsdirektør: Cyril Dessel
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
71  Michael Storer (AUS) 52.
72  Sébastien Reichenbach (SUI) 14.
73  Attila Valter (HUN) 26.
74  Matteo Badilatti (SUI) 66.
75  Rudy Molard (FRA) DNF-7
76  Quentin Pacher (FRA) 23.
77  Bruno Armirail (FRA) DNF-6
Sportsdirektør: Philippe Mauduit
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
81  Michael Woods (CAN) DNS-6
82  Alessandro De Marchi (ITA) DNS-1
83  Mads Würtz Schmidt (DEN)  (landevei) 72.
84  Corbin Strong (NZL) DNS-4
85  Daryl Impey (RSA) 53.
86  Simon Clarke (AUS) 47.
87  Guillaume Boivin (CAN)  (landevei) DNF-6
Sportsdirektør: Zakkari Dempster
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
91  Alejandro Valverde (ESP) DNS-6
92  Iván Sosa (COL) 41.
93  Carlos Verona (ESP) 11.
94  José Joaquín Rojas (ESP) DNS-4
95  Oier Lazkano (ESP) 85.
96  William Barta (USA) 77.
97  Albert Torres (ESP) DNF-5
Sportsdirektør: José Luis Jaimerena
Trek-Segafredo
TFS
Nr.RytterPlassering
101  Mattias Skjelmose (DEN) 16.
102  Antwan Tolhoek (NED) 78.
103  Giulio Ciccone (ITA) 21.
104  Juan Pedro López (ESP) DNF-7
105  Amanuel Ghebreigzabhier (ERI) DNF-7
106  Dario Cataldo (ITA) DNF-6
107  Marc Brustenga (ESP) DNF-7
Sportsdirektør: Grégory Rast
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
111  Joe Dombrowski (USA) 32.
112  Simone Velasco (ITA) 36.
113  Javier Romo (ESP) 24.
114  Vadim Pronskij (KAZ) 58.
115  Sebastián Henao (COL) 45.
116  Aljaksandr Rabusjenka (BLR) 91.
117  Valerio Conti (ITA) DNS-6
Sportsdirektør: Dmitrij Fofonov
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
IWG
Nr.RytterPlassering
121  Louis Meintjes (RSA) 46.
122  Simone Petilli (ITA) 31.
123  Jan Hirt (CZE) DNF-7
124  Laurens Huys (BEL) 35.
125  Jan Bakelants (BEL) 19.
126  Tom Devriendt (BEL) DNF-3
127  Théo Delacroix (FRA) DNF-6
Sportsdirektør: Frederik Veuchelen
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
131  Guillaume Martin (FRA) 8.
132  Jesús Herrada (ESP) 28.
133  Pierre-Luc Périchon (FRA) 84.
134  Hugo Toumire (FRA) DNF-6
135  Alexandre Delettre (FRA) 93.
136  José Herrada (ESP) 30.
137  Sander Armée (BEL) 86.
Sportsdirektør: Christian Guiberteau
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
141  Diego Camargo (COL) 64.
142  Esteban Chaves (COL) 44.
143  Hugh Carthy (GBR) 27.
144  Odd Christian Eiking (NOR) DNS-6
145  Merhawi Kudus (ERI) 50.
146  Neilson Powless (USA) DNS-6
147  Jonathan Caicedo (ECU) DNF-7
Sportsdirektør: Juan Manuel Gárate
Arkéa-Samsic
ARK
Nr.RytterPlassering
151  Nairo Quintana (COL) 4.
152  Élie Gesbert (FRA) 68.
153  Anthony Delaplace (FRA) DNF-6
154  Miguel Flórez López (COL) DNF-6
155  Hugo Hofstetter (FRA) DNF-7
156  Winner Anacona (COL) 65.
157  Łukasz Owsian (POL) 39.
Sportsdirektør: Yvon Ledanois
Lotto-Soudal
LTS
Nr.RytterPlassering
161  Thomas De Gendt (BEL) DNF-3
162  Harm Vanhoucke (BEL) DNF-6
164  Filippo Conca (ITA) DNF-6
165  Matthew Holmes (GBR) DNS-5
166  Viktor Verschaeve (BEL) DNF-6
167  Sylvain Moniquet (BEL) 29.
Sportsdirektør: Maxime Monfort
BikeExchange-Jayco
BEX
Nr.RytterPlassering
171  Simon Yates (GBR) DNS-4
172  Michael Matthews (AUS) DNF-3
173  Damien Howson (AUS) 33.
174  Kaden Groves (AUS) 71.
175  Michael Hepburn (AUS) DNF-6
176  Christopher Juul-Jensen (DEN) 79.
177  Callum Scotson (AUS) 51.
Sportsdirektør: Gene Bates
Team DSM
DSM
Nr.RytterPlassering
181  Mark Donovan (GBR) DNS-6
182  Casper Pedersen (DEN) DNF-7
183  Romain Combaud (FRA) DNS-4
184  Henri Vandenabeele (BEL) 34.
185  Marius Mayrhofer (GER) DNF-3
186  Jonas Iversby Hvideberg (NOR) DNF-7
187  Marco Brenner (GER) DNF-4
Sportsdirektør: Luke Roberts
Equipo Kern Pharma
EKP
Nr.RytterPlassering
191  José Félix Parra (ESP) DNF-6
192  Urko Berrade (ESP) DNS-6
193  Héctor Carretero (ESP) DNF-7
194  Raúl García Pierna (ESP) 74.
195  Jaime Castrillo (ESP) DNF-6
196  Francisco Galván (ESP) 59.
197  Roger Adrià (ESP) 73.
Sportsdirektør: Juan José Oroz
Uno-X Pro Cycling Team
UXT
Nr.RytterPlassering
201  Tobias Halland Johannessen (NOR) 7.
202  Anthon Charmig (DEN) DNF-6
203  Idar Andersen (NOR) DNF-7
204  Torstein Træen (NOR) 9.
205  Jonas Gregaard (DEN) 22.
206  Jacob Hindsgaul Madsen (DEN) 90.
207  Torjus Sleen (NOR) DNF-6
Sportsdirektør: Stig Kristiansen
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
211  Jhojan García (COL) 75.
212  Michal Schlegel (CZE) 88.
213  Fernando Barceló (ESP) 38.
214  Mikel Nieve (ESP) DNF-4
215  Álvaro Cuadros (ESP) DNF-3
216  Joel Nicolau (ESP) 70.
217  Eduard Prades (ESP) DNF-7
Sportsdirektør: José Miguel Fernández Reviejo
Euskaltel-Euskadi
EUS
Nr.RytterPlassering
221  Mikel Bizkarra (ESP) 89.
222  Luis Ángel Maté (ESP) DNF-7
223  Gotzon Martín (ESP) 55.
224  Joan Bou (ESP) 80.
225  Unai Cuadrado (ESP) 87.
226  Carlos Canal (ESP) 48.
227  Antonio Jesús Soto (ESP) 82.
Sportsdirektør: Jorge Azanza
Burgos-BH
BBH
Nr.RytterPlassering
231  Daniel Navarro (ESP) 18.
232  Óscar Cabedo (ESP) DNF-6
233  Jetse Bol (NED) 61.
234  Alex Molenaar (NED) DNF-7
235  Adrià Moreno (ESP) DNF-7
236  Ander Okamika (ESP) 83.
237  Manuel Peñalver (ESP) DNF-7
Sportsdirektør: Rubén Pérez

Referanser rediger

Eksterne lenker rediger

Autoritetsdata