Åpne hovedmenyen

Allround-NM på skøyter 1997

Norsk mesterskap i hurtigløp på skøyter
Hurtigløp på skøyter Allround-NM på skøyter 1997 Norge
Generell informasjon
ArrangørNorges Skøyteforbund
Tekn, arr,: Fana Idrettslag
VertsbyFana, Bergen
Arena(er)Slåtthaug kunstisbane
Dato28.29. desember 1996
Deltakere32 løpere
(8 damer og
24 herrer)
ØvelserAllround Liten firkamp (damer)
Allround Stor firkamp (herrer)

Allround-NM på skøyter 1997 ble avholdt 28. og 29. desember 1996Slåtthaug kunstisbane i Fana, Bergen.
Teknisk arrangør var Fana Idrettslag.

Norgesmestere ble Anette Tønsberg, Aurskog-Finstadbru SK og Kjell Storelid, Stord T&IL.

Sammenlagt damerRediger

Damer Senior
Plassering Navn Klubb 1. dag 2. dag Poengsum
500 m Pl. 3 000 m Pl. 1 500 m Pl. 5 000 m Pl.
  Gull Anette Tønsberg Aurskog-Finstadbru SK 44,91 2 4.43,16 1 2.14,68 1 7.47,35 1 183.731
  Sølv Anne Therese Tveter IF Fram 46,16 6 4.52,34 2 2.18,07 2 8.14,44 2 190.350
  Bronse Ellen Kathrine Lie Ask SK 44,19 1 5.01,61 4 2.20,82 3 8.34,08 4 192.806
4 Lise Marie Braathen Aurskog-Finstadbru SK 46,04 5 5.00,17 3 2.21,55 4 8.32,29 3 194.480
5 Heidi Støkker Kongsvinger IL 45,92 3 5.06,87 5 2.24,57 5 8.48,94 5 198.149
6 Tove Elin Henriksen Sandnes SK 45,95 4 5.17,38 6 2.25,53 6 9.05,56 6 201.912
7 Karen Boldingh Hamar IL 47,91 7 5.26,65 8 2.31,33 7 9.33,56 7 210.150
DNS4 Monica Dahl Tønsbergs TF 48,52 8 5.24,71 7 2.34,15 8 dns 154.021

Sammenlagt herrerRediger

Herrer Senior
Plassering Navn Klubb 1. dag 2. dag Poengsum
500 m Pl. 5 000 m Pl. 1 500 m Pl. 10 000 m Pl.
  Gull Kjell Storelid Stord T&IL 41,34 12 7.07,61 1 2.00,81 1 14.41,19 1 168.430
  Sølv Brigt Rykkje Hardanger SK 41,08 10 7.11,23 2 2.00,84 2 14.48,51 2 168.908
  Bronse Steinar Johansen Holmestrand
og Botne SK
41,06 9 7.15,72 4 2.02,15 4 15.07,16 5 170.706
4 Lasse Sætre Sand IF 42,20 18 7.17,86 5 2.03,59 6 14.55,29 3 171.946
5 Remi Hereide Fana IL 42,46 19 7.15,02 3 2.04,18 9 14.58,78 4 172.294
6 Frode Nordvik Brandbu IF 41,29 11 7.25,70 7 2.03,76 7 15.17,81 6 173.003
7 Eskil Ervik Hamar IL 40,41 2 7.44,51 f 22 2.01,99 3 15.37,95 9 174.421
8 Arnt Olaf Stillerud Geithus IL 41,01 8 7.37,88 18 2.03,81 8 15.29,93 8 174.564
9 Espen Iversen Holmestrand
og Botne SK
40,51 4 7.31,71 12 2.04,44 10 15.59,32 10 175.127
10 Pål Gravem Eidsvold TF 40,63 5 7.30,33 11 2.04,70 11 16.16,05 11 176.031
11 Øystein Grødum Arendal SK 43,59 24 7.24,25 6 2.06,84 18 15.19,39 7 176.264
12 Morten Antonsen Jevnaker IF 40,91 7 7.32,03 13 2.06,55 17 16.17,34 12 177.163
NC13 Stian Dalen Sand IF 40,66 6 7.37,95 19 2.05,68 14 Ikke
kvalifisert
for siste
distanse.
(128.348) 12
NC14 Petter Andersen Ask SK 39,51 1 8.03,42 f 24 2.02,86 5 (128.805) 13
NC15 Andreas Snare Bakke Kongsvinger IL 42,47 20 7.25,86 8 2.05,32 12 (128.829) 14
NC16 Torbjørn Lie Aurskog-Finstadbru SK 41,83 14 7.29,63 10 2.06,85 19 (129.076) 15
NC17 Ronny Yndestad Fana IL 41,65 13 7.35,45 15 2.06,15 15 (129.245) 16
NC18 Ørjan Tvenge Brandbu IF 42,14 17 7.29,11 9 2.07,08 20 (129.411) 17
NC19 Morten Sandnesaunet Kongsvinger IL 42,11 16 7.36,56 16 2.05,37 13 (129.556) 18
NC20 Svein Roar Henriksen Sandnes SK 41,88 15 7.43,52 21 2.06,34 16 (130.345) 20
NC21 Stian Bjørge IF Herkules 42,60 22 7.37,31 17 2.08,51 21 (131.167) 21
NC22 Gaute Åsebø Fana IL 42,59 21 7.50,22 23 2.09,06 22 (132.632) 22
NC23 Jørn Tage Hereide Fana IL 42,95 23 7.42,20 20 2.11,54 23 (133.016) 23
DNS3 Henning Tollefsen Geithus IL 40,49 3 7.33,87 14 dns

Utenfor konkurranse, HerrerRediger

Utenfor konkurranse, Herrer Senior
Navn Klubb 1. dag 2. dag
500 m Pl. 1 500 m Pl.
Gisle Spidsberg Lillehammer SK 2.02,53 1
Ole Morten Mellemstrand Sandnes SK 2.03,34 2
Vidar Lilletvedt Fana IL 39,41 1 2.04,72 3
Allan Lilletvedt Fana IL 41,24 2 2.12,23 4

KilderRediger

Eksterne lenkerRediger