Volta ao Algarve 2024

Volta ao Algarve 2024
Detaljer
Ritt50. Volta ao Algarve
KonkurranseUCI ProSeries 2024 2.Pro
Etapper5
Datoer14. – 18. februar 2024
Distanse752,7 km
LandPOR Portugal
StartstedPortimão
MålstedAlto do Malhão
Lag25
Startende ryttere176
Fullførende ryttere147
Gjennomsnittsfart40,112 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
2. plassCOL Daniel Martínez (Bora-Hansgrohe)
3. plassSLO Jan Tratnik (Team Visma | Lease a Bike)
PoengBEL Gerben Thijssen (Intermarché-Wanty)
KlatringCOL Daniel Martínez (Bora-Hansgrohe)
UngdomPOR António Morgado (UAE Team Emirates)
LagkonkurranseNED Team Visma | Lease a Bike
◀2023
Dokumentasjon

Volta ao Algarve 2024 var et sykkelritt i Portugal med oppstart 14. februar 2024 og målgang 18. februar 2024. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2024.

Rittet ble vunnet av Remco Evenepoel.[1]

WorldTour-lag (13)ProTour-lag (3)Kontinentallag (9)
  •   ABTF Betão-Feirense
  •   AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense
  •   Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
  •   Credibom-La Alumínios-Marcos Car
  •   Efapel Cycling
  •   Kelly-Simoldes-UDO
  •   Rádio Popular-Paredes-Boavista
  •   Sabgal / Anicolor
  •   Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua

Etapper

rediger
 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 14. feb.PortimãoLagos
 
kupert etappe
200,8  Gerben Thijssen  Gerben Thijssen
2. etappe 15. feb.Lagoa – Fóia
 
middels klatreetappe
171,9  Daniel Martínez  Daniel Martínez
3. etappe 16. feb.Vila Real de Santo AntónioTavira
 
kupert etappe
192,2  Wout van Aert  Daniel Martínez
4. etappe 17. feb.AlbufeiraAlbufeira
 
temporitt
22  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel
5. etappe 18. feb.Faro – Alto do Malhão
 
middels klatreetappe
165,8  Daniel Martínez  Remco Evenepoel

Trøyene dag for dag

rediger
 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Lagkonkurranse
_
1. etappe
 
kupert etappe
  Gerben Thijssen  Gerben Thijssen  Gerben Thijssen  Tomás Contte  Magnus Sheffield  Ineos Grenadiers
2. etappe
 
middels klatreetappe
  Daniel Martínez  Daniel Martínez  Daniel Martínez  António Morgado  Bora-Hansgrohe
3. etappe
 
kupert etappe
  Wout van Aert
4. etappe
 
temporitt
  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel  Magnus Sheffield  Ineos Grenadiers
5. etappe
 
middels klatreetappe
  Daniel Martínez  António Morgado  Team Visma | Lease a Bike
Sammenlagt  Remco Evenepoel  Gerben Thijssen  Daniel Martínez  António Morgado  Team Visma | Lease a Bike

1. etappe

rediger
Portimão - Lagos
 
kupert etappe
(200,8 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Gerben Thijssen Intermarché-Wanty4t 52' 04"
2.   Marijn van den Berg EF Education-EasyPost+ 0"
3.   Jordi Meeus Bora-Hansgrohe+ 0"
4.   Lars Boven Alpecin-Deceuninck+ 0"
5.   Arnaud Démare Arkéa-B&B Hotels+ 0"
6.   Rui Oliveira UAE Team Emirates+ 0"
7.   Jasper Stuyven Lidl-Trek+ 0"
8.   Kim Heiduk Ineos Grenadiers+ 0"
9.   Luís Mendonça Sabgal / Anicolor+ 0"
10.   Casper van Uden Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Gerben Thijssen   Intermarché-Wanty4t 51' 54"
2.   Marijn van den Berg EF Education-EasyPost+ 4"
3.   Tobias Bayer Alpecin-Deceuninck+ 4"
4.   Jordi Meeus Bora-Hansgrohe+ 6"
5.   Tomás Contte  Aviludo-Louletano-Loulé Concelho+ 8"
6.   Lars Boven Alpecin-Deceuninck+ 10"
7.   Arnaud Démare Arkéa-B&B Hotels+ 10"
8.   Rui Oliveira UAE Team Emirates+ 10"
9.   Jasper Stuyven Lidl-Trek+ 10"
10.   Kim Heiduk Ineos Grenadiers+ 10"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe

rediger
Lagoa - Fóia
 
middels klatreetappe
(171,9 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Daniel Martínez Bora-Hansgrohe4t 40' 21"
2.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 0"
3.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 6"
4.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 7"
5.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 8"
6.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 9"
7.   Tao Geoghegan Hart Lidl-Trek+ 9"
8.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 12"
9.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 13"
10.   Christian Scaroni Astana Qazaqstan Team+ 17"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Daniel Martínez   Bora-Hansgrohe9t 32' 14"
2.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 4"
3.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 12"
4.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 16"
5.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 18"
6.   Tao Geoghegan Hart Lidl-Trek+ 18"
7.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 18"
8.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 23"
9.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 23"
10.   Christian Scaroni Astana Qazaqstan Team+ 28"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe

rediger
Vila Real de Santo António - Tavira
 
kupert etappe
(192,2 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Wout van Aert Team Visma | Lease a Bike4t 50' 57"
2.   Rui Oliveira UAE Team Emirates+ 0"
3.   Marius Mayrhofer Tudor Pro Cycling Team+ 0"
4.   Gerben Thijssen  Intermarché-Wanty+ 0"
5.   Stefan Bissegger EF Education-EasyPost+ 0"
6.   Rasmus Fossum Tiller Uno-X Mobility+ 0"
7.   Jasper Stuyven Lidl-Trek+ 0"
8.   Magnus Cort Uno-X Mobility+ 0"
9.   Jevgenij Fedorov Astana Qazaqstan Team+ 0"
10.   Santiago Mesa Efapel Cycling+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Daniel Martínez   Bora-Hansgrohe14t 23' 11"
2.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 4"
3.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 12"
4.   Sergio Higuita Bora-Hansgrohe+ 16"
5.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 18"
6.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 18"
7.   Wout van Aert Team Visma | Lease a Bike+ 22"
8.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 23"
9.   Mikel Landa Soudal Quick-Step+ 23"
10.   Christian Scaroni Astana Qazaqstan Team+ 28"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe

rediger
Albufeira - Albufeira
 
temporitt
(22 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step27' 09"
2.   Magnus Sheffield Ineos Grenadiers+ 16"
3.   Stefan Küng Groupama-FDJ+ 29"
4.   Isaac Del Toro UAE Team Emirates+ 37"
5.   Mattia Cattaneo Soudal Quick-Step+ 46"
6.   Filippo Ganna Ineos Grenadiers+ 47"
7.   Ben Healy EF Education-EasyPost+ 48"
8.   Daniel Martínez   Bora-Hansgrohe+ 51"
9.   Rune Herregodts Intermarché-Wanty+ 58"
10.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 58"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Remco Evenepoel  Soudal Quick-Step14t 50' 24"
2.   Daniel Martínez  Bora-Hansgrohe+ 47"
3.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 1' 12"
4.   Wout van Aert Team Visma | Lease a Bike+ 1' 18"
5.   Stefan Küng Groupama-FDJ+ 1' 18"
6.   Ben Healy EF Education-EasyPost+ 1' 20"
7.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 1' 23"
8.   Magnus Sheffield  Ineos Grenadiers+ 1' 34"
9.   António Morgado UAE Team Emirates+ 1' 39"
10.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 1' 44"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe

rediger
Faro - Alto do Malhão
 
middels klatreetappe
(165,8 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Daniel Martínez  Bora-Hansgrohe3t 55' 35"
2.   Remco Evenepoel  Soudal Quick-Step+ 0"
3.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 3"
4.   Christian Scaroni Astana Qazaqstan Team+ 7"
5.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 7"
6.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 7"
7.   Tao Geoghegan Hart Lidl-Trek+ 16"
8.   Ben Healy EF Education-EasyPost+ 16"
9.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 16"
10.   António Morgado UAE Team Emirates+ 24"
Kilde: ProCyclingStats

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Remco Evenepoel  Soudal Quick-Step18t 45' 53"
2.   Daniel Martínez  Bora-Hansgrohe+ 43"
3.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike+ 1' 21"
4.   Ben Healy EF Education-EasyPost+ 1' 42"
5.   Thymen Arensman Ineos Grenadiers+ 1' 45"
6.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers+ 1' 49"
7.   Wout van Aert Team Visma | Lease a Bike+ 1' 57"
8.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike+ 1' 59"
9.   Stefan Küng Groupama-FDJ+ 2' 06"
10.   António Morgado  UAE Team Emirates+ 2' 09"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Gerben Thijssen  Intermarché-Wanty44 poeng
2.   Daniel Martínez  Bora-Hansgrohe30 poeng
3.   Wout van Aert Team Visma | Lease a Bike29 poeng
4.   Rui Oliveira UAE Team Emirates28 poeng
5.   Remco Evenepoel  Soudal Quick-Step24 poeng
6.   Jan Tratnik Team Visma | Lease a Bike16 poeng
7.   Marius Mayrhofer Tudor Pro Cycling Team16 poeng
8.   Jordi Meeus Bora-Hansgrohe16 poeng
9.   Tom Pidcock Ineos Grenadiers15 poeng
10.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike15 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Daniel Martínez  Bora-Hansgrohe16 poeng
2.   Remco Evenepoel  Soudal Quick-Step14 poeng
3.   Andreas Leknessund Uno-X Mobility13 poeng
4.   Sepp Kuss Team Visma | Lease a Bike9 poeng
5.   Germán Tivani Aviludo-Louletano-Loulé Concelho8 poeng
6.   Wout van Aert Team Visma | Lease a Bike8 poeng
7.   Tomás Contte Aviludo-Louletano-Loulé Concelho7 poeng
8.   Ben Healy EF Education-EasyPost6 poeng
9.   Martin Urianstad Bugge Uno-X Mobility6 poeng
10.   Max Walker Astana Qazaqstan Team6 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   António Morgado  UAE Team Emirates18t 48' 02"
2.   Magnus Sheffield Ineos Grenadiers+ 3' 32"
3.   Jan Christen UAE Team Emirates+ 4' 43"
4.   Per Strand Hagenes Team Visma | Lease a Bike+ 10' 39"
5.   Jaume Guardeño Caja Rural-Seguros RGA+ 13' 18"
6.   Enzo Paleni Groupama-FDJ+ 21' 31"
7.   Mathias Vacek Lidl-Trek+ 27' 01"
8.   Pavel Bittner Team dsm-firmenich PostNL+ 28' 12"
9.   Alexandre Montez Credibom-LA Alumínios-Marcos Car+ 31' 36"
10.   Duarte Domingues Sabgal / Anicolor+ 44' 20"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   Team Visma | Lease a Bike 56t 22' 29"
2.   Bora-Hansgrohe + 1' 28"
3.   Ineos Grenadiers + 3' 16"
4.   Soudal Quick-Step + 9' 23"
5.   UAE Team Emirates + 9' 29"
6.   EF Education-EasyPost + 9' 53"
7.   Lidl-Trek + 14' 26"
8.   Astana Qazaqstan Team + 15' 14"
9.   Uno-X Mobility + 21' 42"
10.   Groupama-FDJ + 22' 22"



Startliste

rediger
  Startliste
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
1  Daniel Martínez (COL)  (tempo) 2.
2  Bob Jungels (LUX) 15.
3  Marco Haller (AUT) 123.
4  Sergio Higuita (COL) 14.
5  Jordi Meeus (BEL) 134.
6  Maximilian Schachmann (GER) 34.
7  Alexander Hajek (AUT) DNS-2
Sportsdirektør: Christian Pömer
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
11  Quinten Hermans (BEL) 36.
12  Lars Boven (NED) 95.
13  Tobias Bayer (AUT) 49.
14  Edward Planckaert (BEL) 113.
15  Xandro Meurisse (BEL) 71.
16  Stan Van Tricht (BEL) DNS-4
17  Luca Vergallito (ITA) 17.
Sportsdirektør: Frederik Willems
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
21  Arnaud Démare (FRA) 103.
22  Jenthe Biermans (BEL) 58.
23  Donavan Grondin (FRA) DNF-5
24  Thibault Guernalec (FRA) 64.
25  Daniel McLay (GBR) 121.
26  Florian Sénéchal (FRA) 92.
27  Martin Tjøtta (NOR) 53.
Sportsdirektør: Arnaud Gérard, Sébastien Hinault
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
31  Samuele Battistella (ITA) 51.
32  Igor Chzhan (KAZ) 73.
33  Jevgenij Fedorov (KAZ) 70.
34  Anton Kuzmin (KAZ) 111.
35  Christian Scaroni (ITA) 11.
36  Simone Velasco (ITA)  (landevei) 19.
37  Max Walker (GBR) 54.
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
41  Stefan Bissegger (SUI)  (tempo) 99.
42  Rui Costa (POR) DNF-3
43  Ben Healy (IRL)  (landevei) 4.
44  Mikkel Frølich Honoré (DEN) 25.
45  James Shaw (GBR) 23.
46  Michael Valgren (DEN) 44.
47  Marijn van den Berg (NED) DNF-3
Sportsdirektør: Matti Breschel
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
51  Stefan Küng (SUI) 9.
52  Lewis Askey (GBR) 86.
53  Olivier Le Gac (FRA) 59.
54  Valentin Madouas (FRA)  (landevei) 32.
55  Enzo Paleni (FRA) 68.
56  Clément Russo (FRA) 102.
57  Marc Sarreau (FRA) 115.
Sportsdirektør: Frédéric Guesdon
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
61  Thymen Arensman (NED) 5.
62  Filippo Ganna (ITA)  (tempo) 46.
63  Kim Heiduk (GER) 62.
64  Tom Pidcock (GBR) 6.
65  Luke Rowe (GBR) 112.
66  Magnus Sheffield (USA) 18.
67  Geraint Thomas (GBR) 65.
Sportsdirektør: Zakkari Dempster
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
71  Vito Braet (BEL) 85.
72  Rune Herregodts (BEL) 24.
73  Hugo Page (FRA) 114.
74  Adrien Petit (FRA) 118.
75  Laurenz Rex (BEL) 120.
76  Mike Teunissen (NED) 60.
77  Gerben Thijssen (BEL) 129.
Sportsdirektør: Aike Visbeek
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
81  Andrea Bagioli (ITA) 31.
82  Tao Geoghegan Hart (GBR) 12.
83  Daan Hoole (NED) 66.
84  Sam Oomen (NED) DNS-3
85  Jasper Stuyven (BEL) 29.
86  Edward Theuns (BEL) 106.
87  Mathias Vacek (CZE)  (landevei) 87.
Sportsdirektør: Steven de Jongh
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
91  Mattia Cattaneo (ITA) 48.
92  Remco Evenepoel (BEL)   (landevei og tempo) 1.
93  James Knox (GBR) 42.
94  Mikel Landa (ESP) 16.
95  Pieter Serry (BEL) 91.
96  Warre Vangheluwe (BEL) 136.
97  Louis Vervaeke (BEL) 69.
Sportsdirektør: Tom Steels
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
101  John Degenkolb (GER) 77.
102  Pavel Bittner (CZE) 89.
103  Gijs Leemreize (NED) 20.
104  Niklas Märkl (GER) 116.
105  Martijn Tusveld (NED) 61.
106  Casper van Uden (NED) 83.
107  Bram Welten (NED) 131.
Sportsdirektør: Pim Ligthart
Team Visma | Lease a Bike
TVL
Nr.RytterPlassering
111  Wout van Aert (BEL)  (tempo) 7.
112  Sepp Kuss (USA) 8.
113  Tiesj Benoot (BEL) DNS-4
114  Per Strand Hagenes (NOR) 39.
115  Jan Tratnik (SLO) 3.
116  Milan Vader (NED) 35.
117  Julien Vermote (BEL) 104.
Sportsdirektør: Arthur Van Dongen, Marc Reef
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
121  Isaac Del Toro (MEX) DNS-5
122  Filippo Baroncini (ITA) 33.
123  Jan Christen (SUI) 22.
124  Marc Hirschi (SUI)  (landevei) 43.
125  António Morgado (POR) 10.
126  Rui Oliveira (POR) 107.
127  Nils Politt (GER)  (tempo) 30.
Sportsdirektør: Simone Pedrazzini, Tomás Gil
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
131  Daniel Babor (CZE) 143.
132  Julen Arriola-Bengoa (ESP) 63.
133  Tomáš Bárta (CZE) 137.
134  Jaume Guardeño (ESP) 50.
135  Gorka Sorarrain (ESP) 76.
136  Eduard Prades (ESP) 27.
137  Michal Schlegel (CZE) 96.
Sportsdirektør: José Miguel Fernández Reviejo
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
141  Luc Wirtgen (LUX) 88.
142  Robin Froidevaux (SUI) 108.
143  Arthur Kluckers (LUX) DNF-5
144  Marius Mayrhofer (GER) 79.
145  Lucas Eriksson (SWE)  (landevei) 52.
146  Matteo Trentin (ITA) 75.
147  Yannis Voisard (SUI) 13.
Sportsdirektør: Matteo Tosatto
Uno-X Mobility
UXM
Nr.RytterPlassering
151  Magnus Cort (DEN) 21.
152  Markus Hoelgaard (NOR) 28.
153  Andreas Leknessund (NOR) 45.
154  Erik Resell (NOR) 84.
155  Rasmus Fossum Tiller (NOR) 41.
156  Jonas Abrahamsen (NOR) 72.
157  Martin Urianstad Bugge (NOR) 47.
Sportsdirektør: Kurt Asle Arvesen
ABTF Betão-Feirense
CDF
Nr.RytterPlassering
161  Diogo Oliveira (POR) OTL-4
162  Afonso Eulálio (POR) DNF-5
163  Óscar Cabedo (ESP) 90.
164  Fábio Oliveira (POR) OTL-4
165  Ivo Pinheiro (POR) 94.
166  Fabio Costa (POR) 100.
167  Pedro Silva (POR) 126.
Sportsdirektør: Joaquim Adrego Andrade
AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense
ATF
Nr.RytterPlassering
171  Rúben Simão (POR) OTL-4
172  Afonso Silva (POR) 38.
173  Carlos Salgueiro (POR) 128.
174  Diogo Barbosa (POR) 133.
176  Francisco Campos (POR) OTL-4
177  Euclides Chingui (ANG) 147.
Sportsdirektør: Vidal Fitas
Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
AVL
Nr.RytterPlassering
181  Daniel Viegas (POR) 57.
182  Germán Tivani (ARG) 145.
183  Sergio García (ESP) 67.
184  Tomás Contte (ARG) 135.
185  Carlos Oyarzún (CHI) 105.
186  David Dominguez (ESP) 80.
187  Tomás Martins (POR) 144.
Sportsdirektør: Américo Silva
Credibom-LA Alumínios-Marcos Car
LAA
Nr.RytterPlassering
191  Emanuel Duarte (POR) 55.
192  Luís Felipe Fernandes (POR) DNF-5
193  Alexandre Montez (POR) 101.
194  Rodrigo Caixas (POR) DNF-5
195  Diogo Narciso (POR) DNF-5
196  François Vie (POR) DNF-5
197  Gonçalo Leaça (POR) 122.
Sportsdirektør: Hernani Brôco
Efapel Cycling
EFC
Nr.RytterPlassering
201  Joaquim Silva (POR) DNF-5
202  Alexander GrigorievOTL-4
203  António Ferreira (POR) DNF-5
204  Santiago Mesa (COL) 127.
205  Henrique Casimiro (POR) 82.
206  Abner González (PUR) 37.
207  Keegan Swirbul (USA) 124.
Sportsdirektør: José Azevedo
Kelly-Simoldes-UDO
KSU
Nr.RytterPlassering
211  Luís Gomes (POR) 93.
212  Rui Carvalho (POR) 119.
213  Francisco Guerreiro (POR) 109.
214  Tiago Ferreira (POR) OTL-4
216  Noah Campos (POR) 142.
217  André Ribeiro (POR) 139.
Sportsdirektør: Manuel Correia
Rádio Popular-Paredes-Boavista
RPB
Nr.RytterPlassering
221  César Fonte (POR) 98.
222  Hugo Nunes (POR) 56.
223  Raúl Rota (ESP) DNF-5
224  Francisco Peñuela (VEN) 40.
225  Tiago Leal (POR) 117.
227  Hélder Gonçalves (POR) 26.
Sabgal / Anicolor
SAT
Nr.RytterPlassering
231  Frederico Figueiredo (POR) 81.
232  André Carvalho (POR) DNF-5
233  Luís Mendonça (POR) 110.
234  Gabriel Baptista (POR) 140.
235  Duarte Domingues (POR) 125.
236  Oliver Rees (GBR) 74.
237  Rafael Reis (POR) 78.
Sportsdirektør: Rúben Pereira
Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua
TAV
Nr.RytterPlassering
241  Gonçalo Carvalho (POR) 132.
242  Bruno Silva (POR) 97.
243  João Matias (POR) 138.
244  Francisco Morais (POR) DNF-5
245  Leangel Linarez (VEN) DNF-5
246  César Martingil (POR) 130.
247  Gonçalo Amado (POR) DNF-2
Sportsdirektør: Gustavo César

Referanser

rediger

Eksterne lenker

rediger