Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2007/08 – Verdenscup 1

Verdenscup nr 1 i hurtigløp på skøyter sesongen 2007/08
Utah Olympic Oval.jpg
Generell informasjon
Idrettsgrenhurtigløp på skøyter
VertsbySalt Lake City i Utah
VertslandUSA USA
Arena(er)Utah Olympic Oval
Dato9.11. november 2007
ØvelserHerrer:
2 x 500m, 2 x 1000m, 1 x 1500m, 1 x 5000m
Damer:
2 x 500m, 2 x 1000m, 1 x 1500m, 1 x 3000m

Første runde av verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2007/08 ble avholdt i Utah Olympic Oval, Salt Lake City, Utah, USA i perioden fredag 9., lørdag 10. og søndag 11. november 2007.

Det ble satt flere verdensrekorder i stevnet blant herrene.

Norske Tron Espeli var teknisk delegert.[1]

Program
Dato Distanser
fredag 9. november 2007 500 og 1000 meter kvinner, 500 og 1500 meter menn
lørdag 10. november 2007 500 og 1500 meter kvinner, 1000 og 5000 meter menn
søndag 11. november 2007 1000 og 3000 meter kvinner, 500 og 1000 meter menn

Sammendrag A-gruppaRediger

HerrerRediger

Distanse: 1.-plass: Tid 2.-plass: Tid 3.-plass: Tid
500 m[2]
(fredag)
Jeremy Wotherspoon
  Canada
34,03 VR Lee Kang-seok
  Sør-Korea
34,20 Lee Kyou-hyuk
  Sør-Korea
34,31
500 m[3]
(søndag)
Jeremy Wotherspoon
  Canada
34,14 Lee Kang-seok
  Sør-Korea
34,23 Yu Fengtong
  Kina
34,49
1 000 m[4]
(lørdag)
Pekka Koskela
  Finland
1.07,00 VR Shani Davis
  USA
1.07,18 Jeremy Wotherspoon
  Canada
1.07,34
1 000 m[5]
(søndag)
Jeremy Wotherspoon
  Canada
1.07,03 Shani Davis
  USA
1.07,04 Lee Kyou-hyuk
  Sør-Korea
1.07,07
1 500 m[6]
(fredag)
Erben Wennemars
  Nederland
1.42,32 VR t Denny Morrison
  Canada
1.42,79 Shani Davis
  USA
1.42,92
5 000 m[7]
(lørdag)
Enrico Fabris
  Italia
6.07,40 VR Sven Kramer
  Nederland
6.07,52 Håvard Bøkko
  Norge
6.14,14
VR = Ny verdensrekord
VR (t) = Tangering av verdensrekord

DamerRediger

Distanse: 1.-plass: Tid 2.-plass: Tid 3.-plass: Tid
500 m[8]
(fredag)
Wang Beixing
  Kina
37,32 Jenny Wolf
  Tyskland
37,47 Sayuri Yoshii
  Japan
37,84
500 m[9]
(lørdag)
Jenny Wolf
  Tyskland
37,22 Wang Beixing
  Kina
37,45 Sayuri Yoshii
  Japan
37,90
1 000 m[10]
(fredag)
Wang Beixing
  Kina
1.14,19 Anni Friesinger
  Tyskland
1.14,29 Wang Fei
  Kina
1.14,31
1 000 m[11]
(søndag)
Chiara Simionato
  Italia
1.13,47 Anni Friesinger
  Tyskland
1.13,71 Christine Nesbitt
  Canada
1.13,92
1 500 m[12]
(lørdag)
Christine Nesbitt
  Canada
1.52,75 Kristina Groves
  Canada
1.54,25 Chiara Simionato
  Italia
1.54,65
3 000 m[13]
(søndag)
Martina Sáblíková
  Tsjekkia
3.57,98 Cindy Klassen
  Canada
3.59,37 Renate Groenewold
  Nederland
3.59,79

Resultater 9. november, 1. dagRediger

500 meter herrer (løp 1)Rediger

Gruppe A[2]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Jeremy Wotherspoon   Canada 9,59 34,03 VR 100
2. Lee Kang-seok   Sør-Korea 9,50 34,20 +0,17 80
3. Lee Kyou-hyuk   Sør-Korea 9,58 34,31 +0,28 70
4. Dmitrij Lobkov   Russland 9,68 34,37 +0,34 60
5. Yu Fengtong   Kina 9,61 34,53 +0,50 50
6. Mun Jun   Sør-Korea 9,97 34,56 +0,53 45
7. Pekka Koskela   Finland 9,77 34,60 +0,57 40
8. Keiichiro Nagashima   Japan 9,58 34,68 +0,65 36
9. Kip Carpenter   USA 9,88 34,74 +0,71 32
10. Mika Poutala   Finland 9,74 34,86 +0,83 28
11. Tucker Fredricks   USA 9,61 34,90 +0,87 26
12. Yuya Oikawa   Japan 9,54 34,99 +0,96 24
13.
13.
Erben Wennemars   Nederland 9,91 35,05 +1,02 22
Tadashi Obara   Japan 9,79 35,05 +1,02 22
15. Maciej Ustynowicz   Polen 9,78 35,12 +1,09 18
16. Mike Ireland   Canada 9,85 35,15 +1,12 16
17. Jacques de Koning   Nederland 9,79 35,24 +1,21 14
18.
18.
Akio Ota   Japan 9,68 35,25 +1,22 13
Simon Kuipers   Nederland 9,97 35,25 +1,22 13
20. An Weijiang   Kina 9,77 35,33 +1,30 11
21. Nico Ihle   Tyskland 10,02 35,37 +1,34 10
22. Jurre Trouw   Nederland 10,07 35,42 +1,39 9
23. Jan Smeekens   Nederland 9,72 35,45 +1,42 8
24. Jiao Yunlong   Kina 9,89 35,50 +1,47 7
25. Ermanno Ioriatti   Italia 9,87 35,53 +1,50 6
26. Anton Hahn   Tyskland 9,98 35,56 +1,53 5
27. Shani Davis   USA 10,34 35,69 +1,66 4
28. Dmitrij Dorofejev   Russland 10,08 35,76 +1,73 3
29. Tyler Goff   USA 10,01 35,88 +1,85 2
30. Joji Kato   Japan 9,80 41,32 +7,29 1

Gruppe B[14]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Lee Ki-ho   Sør-Korea 9,89 34,89 0,00 20
2.
2.
Mark Nielsen   Canada 9,46 35,04 +0,15 14
Vincent Labrie   Canada 9,85 35,04 +0,15 14
4. Denny Morrison   Canada 10,12 35,39 +0,50 7
5. Jevgenij Lalenkov   Russland 10,25 35,56 +0,67 4
6. Aleksandr Lebedev   Russland 10,21 35,64 +0,75 2
7. Pasi Koskela   Finland 10,08 35,72 +0,83 0
8. Chris Needham   USA 10,09 35,76 +0,87 0
9. Nikita Jevtejev   Russland 10,24 36,23 +1,34 0
10. Vitalij Mikhajlov   Hviterussland 10,29 36,48 +1,59 0
11. Christian Falger   Østerrike 10,11 36,57 +1,68 0
12. Aleksandr Zjigin   Kasakhstan 10,17 36,65 +1,76 0
13. Christofer Tsimaras   Hellas 10,20 36,77 +1,88 0
14. Mateusz Stasiowski   Polen 10,19 36,80 +1,91 0
15. Simon van Beek   Sveits 10,58 37,31 +2,42 0
16. Aleksandr Komar   Hviterussland 10,47 37,32 +2,43 0
17. Cheng Yue   Kina 10,66 37,64 +2,75 0
18. Piotr Puszkarski   Polen 10,51 37,70 +2,81 0
19. José Ignacio Fazio   Argentina 10,58 38,03 +3,14 0
20. Christian Pichler   Østerrike 10,82 38,15 +3,26 0
21. Cristian Mustăţea   Romania 10,61 38,31 +3,42 0
22. Szabolcs Szöllösi   Ungarn 10,54 38,34 +3,45 0
23. Vladimir Sjerstjuk   Kasakhstan 10,09 48,16 +13,27 0

1 500 meter herrerRediger

Gruppe A[6]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Erben Wennemars   Nederland 1.42,32 VR t 100
2. Denny Morrison   Canada 1.42,79 +0,47 80
3. Shani Davis   USA 1.42,92 +0,60 70
4. Jevgenij Lalenkov   Russland 1.43,16 +0,84 60
5. Enrico Fabris   Italia 1.43,67 +1,35 50
6. Sven Kramer   Nederland 1.43,99 +1,67 45
7. Håvard Bøkko   Norge 1.44,21 +1,89 40
8. Steven Elm   Canada 1.44,22 +1,90 36
9. Simon Kuipers   Nederland 1.44,52 +2,20 32
10. Mark Tuitert   Nederland 1.44,62 +2,30 28
11. Konrad Niedźwiedzki   Polen 1.44,66 +2,34 26
12. Arne Dankers   Canada 1.44,85 +2,53 24
13.
13.
Mikael Flygind Larsen   Norge 1.45,25 +2,93 22
François-Olivier Roberge   Canada 1.45,25 +2,93 22
15. Ivan Skobrev   Russland 1.45,41 +3,09 18
16. Chad Hedrick   USA 1.45,51 +3,19 16
17. Stefan Heythausen   Tyskland 1.45,82 +3,50 14
18. Risto Rosendahl   Finland 1.45,94 +3,62 13
19. Christoffer Fagerli Rukke   Norge 1.46,02 +3,70 12
20. Robert Lehmann   1.46,05 +3,73 11
21. Gao Xuefeng   Kina 1.46,10 +3,78 10
22. Rhian Ket   Nederland 1.46,64 +4,32 9
23. Jeff Kitura   Canada 1.46,83 +4,51 8
24. Sverre Haugli   Norge 1.46,98 +4,66 7
25. Mun Jun   Sør-Korea 1.47,43 +5,11 6
26. Matteo Anesi   Italia 1.47,49 +5,17 5
27. Hiroki Hirako   Japan 1.47,77 +5,45 4
28. Luca Stefani   Italia 1.50,98 +8,66 3
DNF
DNF
Stian Elvenes   Norge DNF 0
Samuel Schwarz   Tyskland DNF 0

Gruppe B[15]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Dmitrij Babenko   Kasakhstan 1.45,92 0,00 20
2. Aleksandr Lebedev   Russland 1.46,03 +0,11 14
3. Trevor Marsicano   USA 1.46,50 +0,58 10
4. Aleksej Jesin   Russland 1.46,71 +0,79 7
5. Takaharu Nakajima   Japan 1.47,19 +1,27 4
6. Vitalij Mikhajlov   Hviterussland 1.47,45 +1,53 2
7. Joel Eriksson   Sverige 1.47,57 +1,65 0
8. Lee Jong-woo   Sør-Korea 1.47,63 +1,71 0
9. Aleksandr Zjigin   Kasakhstan 1.48,19 +2,27 0
10. Pascal Briand   Frankrike 1.48,25 +2,33 0
11. Cheng Yue   Kina 1.48,46 +2,54 0
12.
12.
Nick Pearson   USA 1.48,53 +2,61 0
Jan Friesinger   Tyskland 1.48,53 +2,61 0
14. Christian Pichler   Østerrike 1.48,57 +2,65 0
15. Johan Röjler   Sverige 1.48,63 +2,71 0
16. Alexis Contin   Frankrike 1.48,67 +2,75 0
17. Shingo Doi   Japan 1.48,75 +2,83 0
18. Eric Rauschenbach   Tyskland 1.48,77 +2,85 0
19. Sebastian Druszkiewicz   Polen 1.49,37 +3,45 0
20. Shigeyuki Dejima   Japan 1.49,50 +3,58 0
21. Roger Schneider   Sveits 1.49,51 +3,59 0
22. Choi Kwun-won   Sør-Korea 1.49,82 +3,90 0
23. Daniel Friberg   Sverige 1.50,10 +4,18 0
24. Milan Sáblík   Tsjekkia 1.50,44 +4,52 0
25. Naoki Yasuda   Japan 1.50,95 +5,03 0
26. Mike Blumel   USA 1.52,09 +7,17 0
27.
27.
Kris Schildermans   Belgia 1.53,36 +8,44 0
Pavel Kulma   Tsjekkia 1.53,36 +8,44 0
29. Sergej Zjigalko   Hviterussland 1.54,54 +9,62 0
30. Martin Hänggi   Sveits 1.55,18 +10,26 0
31. José Ignacio Fazio   Argentina 1.55,31 +10,39 0
32. Cristian Mustăţea   Romania 1.55,48 +10,56 0
33. Szabolcs Szöllösi   Ungarn 1.56,37 +11,45 0
DSQ Piotr Puszkarski   Polen (1.50,63 dsq) 0

500 meter damer (løp 1)Rediger

Gruppe A[8]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Wang Beixing   Kina 10,38 37,32 0,00 100
2. Jenny Wolf   Tyskland 10,18 37,47 +0,15 80
3. Sayuri Yoshii   Japan 10,49 37,84 +0,52 70
4. Annette Gerritsen   Nederland 10,49 37,93 +0,61 60
5. Heike Hartmann   Tyskland 10,65 38,04 +0,72 50
6. Xing Aihua   Kina 10,43 38,12 +0,80 45
7. Margot Boer   Nederland 10,83 38,13 +0,81 40
8. Svetlana Kajkan   Russland 10,55 38,18 +0,86 36
9. Marianne Timmer   Nederland 10,65 38,21 +0,89 32
10. Chiara Simionato   Italia 10,69 38,23 +0,91 28
11. Ren Hui   Kina 10,74 38,24 +0,92 26
12. Shihomi Shinya   Finland 10,41 38,32 +1,00 24
13. Sayuri Osuga   Japan 10,68 38,37 +1,05 22
14. Lee Bo-ra   Sør-Korea 10,82 38,40 +1,08 20
15. Christine Nesbitt   Canada 10,89 38,41 +1,09 18
16. Tomomi Okazaki   Japan 10,62 38,44 +1,12 16
17.
17.
Lee Sang-hwa   Sør-Korea 10,58 38,54 +1,22 14
Yukari Watanabe   Japan 10,65 38,54 +1,22 14
19. Shannon Rempel   Canada 10,84 38,60 +1,28 12
20. Elli Ochowicz   USA 10,78 38,62 +1,30 11
21. Sheng Xiaomei   Kina 10,63 38,76 +1,44 10
22. Sanne van der Star   Nederland 10,88 38,85 +1,53 9
23. Kim Weger   Canada 10,79 38,86 +1,54 8
24. Judith Hesse   Tyskland 10,53 38,90 +1,58 7
25. Jin Peiyu   Kina 10,88 38,96 +1,64 6
26. Monique Angermüller   Tyskland 10,90 39,15 +1,83 5
27. Cindy Klassen   Canada 11,12 39,20 +1,88 4
28. Paulina Wallin   Sverige 10,77 39,31 +1,99 3
29. Marloes Gelderblom   Nederland 11,08 39,64 +2,32 2
30. Lauren Cholewinski   USA 11,10 39,76 +2,44 1

Gruppe B[16]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Julija Nemaja   Russland 10,76 38,79 0,00 20
2. Kim Yu-lim   Sør-Korea 11,04 39,10 +0,31 14
3. Jekaterina Lobysjeva   Russland 11,10 39,15 +0,36 10
4. Svetlana Radkevitsj   Hviterussland 10,85 39,20 +0,41 7
5. Gabriele Hirschbichler   Tyskland 10,98 39,26 +0,47 4
6. Danielle Wotherspoon   Canada 10,99 39,68 +0,89 2
7. Julija Skokova   Russland 11,20 39,89 +1,10 0
8. Julija Jasenok   Hviterussland 11,17 40,08 +1,29 0
9. Jekaterina Lukojanova   Russland 11,37 40,25 +1,46 0
10. Anna Badajeva   Hviterussland 11,00 40,44 +1,65 0
11. Jessica Smith   USA 11,17 40,45 +1,66 0
12. Bianca Anghel   Romania 11,11 40,48 +1,69 0
13. Natalia Czerwonka   Polen 11,29 40,50 +1,71 0
14. Claudia Wallin   Sverige 10,93 40,64 +1,85 0
15. Karolina Ksyt   Polen 11,49 40,74 +1,95 0
16. Rebekah Bradford   USA 11,41 40,78 +1,99 0
17. Anna Rokita   Østerrike 11,55 40,80 +2,01 0
18. Mia Manganello   USA 11,72 41,04 +2,25 0
19. Ágota Tóth   Ungarn 11,33 41,82 +3,03 0

1 000 meter damer (løp 1)Rediger

Gruppe A[10]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Wang Beixing   Kina 1.14,19 0,00 100
2. Anni Friesinger   Tyskland 1.14,29 +0,10 80
3. Wang Fei   Kina 1.14,31 +0,12 70
4. Christine Nesbitt   Canada 1.14,32 +0,13 60
5. Chiara Simionato   Italia 1.14,71 +0,42 50
6. Annette Gerritsen   Nederland 1.14,82 +0,53 45
7. Ireen Wüst   Nederland 1.14,84 +0,55 40
8. Heike Hartmann   Tyskland 1.15,13 +0,94 36
9. Shannon Rempel   Canada 1.15,42 +1,23 32
10. Ren Hui   Kina 1.15,57 +1,38 28
11. Cindy Klassen   Canada 1.15,78 +1,59 26
12. Sayuri Yoshii   Japan 1.15,86 +1,67 24
13. Brittany Schussler   Canada 1.15,99 +1,80 22
14. Shihomi Shinya   Japan 1.16,18 +1,99 20
15. Monique Angermüller   Tyskland 1.16,37 +2,18 18
16. Svetlana Kajkan   Russland 1.16,43 +2,24 16
17. Paulien van Deutekom   Nederland 1.16,50 +2,31 14
18. Judith Hesse   Tyskland 1.16,59 +2,40 13
19. Xing Aihua   Kina 1.16,64 +2,45 12
20. Nao Kodaira   Japan 1.16,73 +2,54 11
21. Sayuri Osuga   Japan 1.16,85 +2,66 10
22. Marrit Leenstra   Nederland 1.16,99 +2,80 9
23. Jekaterina Abramova   Russland 1.17,06 +2,87 8
24. Julija Nemaja   Russland 1.17,10 +2,91 7
25. Sheng Xiaomei   Kina 1.17,29 +3,10 6
26. Elli Ochowicz   USA 1.17,57 +3,38 5
27. Maki Tabata   Japan 1.17,70 +3,51 4
28. Natasja Bruintjes   Nederland 1.18,35 +4,16 3
29. Kim Yu-lim   Sør-Korea DNF 0
30. Kristina Groves   Canada DQ 0

Gruppe B[17]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Jekaterina Lobysjeva   Russland 1.16,75 0,00 20
2. Julija Skokova   Russland 1.17,12 +0,37 14
3. Katarzyna Wójcicka   Polen 1.17,51 +0,76 10
4. Lee Bo-ra   Sør-Korea 1.17,58 +0,83 7
5. Lee Sang-hwa   Sør-Korea 1.17,61 +0,86 4
6. Svetlana Radkevitsj   Hviterussland 1.17,71 +0,96 2
7.
7.
Gabriele Hirschbichler   Tyskland 1.17,74 +0,99 0
Natalja Rybakova   Kasakhstan 1.17,74 +0,99 0
9. Hedvig Bjelkevik   Norge 1.18,01 +1,26 0
10. Catherine Raney   USA 1.18,34 +1,59 0
11. Bianca Anghel   Romania 1.18,37 +1,62 0
12. Karolina Ksyt   Polen 1.19,06 +2,31 0
13. Mia Manganello   USA 1.19,32 +2,57 0
14. Natalia Czerwonka   Polen 1.19,59 +2,84 0
15. Daniela Oltean   Romania 1.20,47 +3,72 0
16. Anna Badajeva   Hviterussland 1.21,00 +4,25 0
17. Jessica Smith   USA 1.21,53 +4,78 0
18. Rebekah Bradford   USA 1.22,12 +5,37 0
19. Ágota Tóth   Ungarn 1.28,41 +11,66 0

Resultater 10. november, 2. dagRediger

1 000 meter herrer (løp 1)Rediger

Gruppe A[4]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Pekka Koskela   Finland 1.07,00 VR 100
2. Shani Davis   USA 1.07,18 +0,18 80
3. Jeremy Wotherspoon   Canada 1.07,34 +0,34 70
4. Lee Kyou-hyuk   Sør-Korea 1.07,40 +0,40 60
5. Erben Wennemars   Nederland 1.07,42 +0,42 50
6. Simon Kuipers   Nederland 1.07,45 +0,45 45
7. Jevgenij Lalenkov   Russland 1.07,53 +0,53 40
8. Mun Jun   Sør-Korea 1.07,76 +0,76 36
9. Jan Bos   Nederland 1.07,97 +0,97 32
10. Dmitrij Lobkov   Russland 1.08,12 +1,12 28
11. Mika Poutala   Finland 1.08,14 +1,14 26
12. Kip Carpenter   USA 1.08,26 +1,26 24
13. Remco Olde Heuvel   Nederland 1.08,53 +1,53 22
14. Lee Kang-seok   Sør-Korea 1.08,56 +1,56 20
15. Mikael Flygind Larsen   Norge 1.08,76 +1,76 18
16. Samuel Schwarz   Tyskland 1.08,77 +1,77 16
17. Keiichiro Nagashima   Japan 1.08,96 +1,96 14
18. Aleksej Jesin   Russland 1.09,02 +2,02 13
19. Jeff Kitura   Canada 1.09,08 +2,08 12
20. Tadashi Obara   Japan 1.09,10 +2,10 11
21. Takaharu Nakajima   Japan 1.09,12 +2,12 10
22. Nick Pearson   USA 1.09,18 +2,18 9
23. Stefan Heythausen   Tyskland 1.09,38 +2,38 8
24. François-Olivier Roberge   Canada 1.09,41 +2,41 7
25. Maciej Ustynowicz   Polen 1.09,48 +2,48 6
26. Ermanno Ioriatti   Italia 1.09,76 +2,76 5
27. Christoffer Fagerli Rukke   Norge 1.29,44 f +22,44 4
DNF Mark Tuitert   Nederland DNF 0
DSQ
DSQ
Denny Morrison   Canada DSQ 0
Pasi Koskela   Finland (1.12,16 DSQ) 0

Gruppe B[18]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Lee Ki-ho   Sør-Korea 1.08,65 0,00 20
2. An Weijiang   Kina 1.09,91 +1,26 14
3. Yu Fengtong   Kina 1.09,98 +1,33 10
4. Jamie Gregg   Canada 1.09,99 +1,34 7
5. Aleksej Prosjin   Russland 1.10,34 +1,69 4
6. Aleksandr Zjigin   Kasakhstan 1.10,48 +1,83 2
7.
7.
Eric Rauschenbach   Tyskland 1.10,55 +1,90 0
Brent Aussprung   USA 1.10,55 +1,90 0
9. Lee Jong-woo   Sør-Korea 1.10,56 +1,91 0
10. Dmitrij Dorofejev   Russland 1.10,65 +2,00 0
11.
11.
Tucker Fredricks   USA 1.10,77 +2,12 0
Shingo Doi   Japan 1.10,77 +2,12 0
13. Jan Friesinger   Tyskland 1.11,17 +2,52 0
14. Jiao Yunlong   Kina 1.11,73 +3,08 0
15. Piotr Puszkarski   Polen 1.12,47 +3,82 0
16. Vadim Vysotskij   Hviterussland 1.12,69 +4,04 0
17. Christian Falger   Østerrike 1.12,95 +4,30 0
18. Aleksandr Komar   Hviterussland 1.13,32 +4,67 0
19. Christofer Tsimaras   Hellas 1.13,43 +4,78 0
20. Mateusz Stasiowski   Polen 1.13,52 +4,87 0
21. Simon van Beek   Sveits 1.14,12 +5,47 0
22. José Ignacio Fazio   Argentina 1.14,17 +5,52 0
23. Cristian Mustăţea   Romania 1.15,87 +7,22 0
DNF Vladimir Sjerstjuk   Kasakhstan DNF 0
DSQ Risto Rosendahl   Finland (1.09,29 DSQ) 0

5 000 meter herrerRediger

Gruppe A[7]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Enrico Fabris   Italia 6.07,40 VR 100
2. Sven Kramer   Nederland 6.07,52 +0,12 80
3. Håvard Bøkko   Norge 6.14,14 +6,74 70
4. Carl Verheijen   Nederland 6.14,90 +7,50 60
5. Arne Dankers   Canada 6.17,71 +10,30 50
6. Wouter Olde Heuvel   Nederland 6.20,93 +13,53 45
7. Tom Prinsen   Nederland 6.21,07 +13,67 40
8. Tobias Schneider   Tyskland 6.21,55 +14,15 36
9. Odd Bohlin Borgersen   Norge 6.21,75 +14,35 32
10. Bob de Jong   Nederland 6.22,14 +14,74 28
11. Ivan Skobrev   Russland 6.22,46 +15,06 26
12. Hiroki Hirako   Japan 6.23,06 +15,66 24
13. Øystein Grødum   Norge 6.23,84 +16,44 22
14. Chad Hedrick   USA 6.24,16 +16,76 20
15. Justin Warsylewicz   Canada 6.25,88 +18,48 18
16. Henrik Christiansen   Norge 6.26,18 +18,78 16
17. Robert Lehmann   Tyskland 6.26,52 +19,12 14
18. Shani Davis   USA 6.26,94 +19,54 13
19. Sverre Haugli   Norge 6.27,83 +20,43 12
20. Aleksej Junin   Russland 6.29,66 +22,26 11
21. Dmitrij Babenko   Kasakhstan 6.29,97 +22,57 10
22. Steven Elm   Canada 6.30,66 +23,26 9
23. Shigeyuki Dejima   Japan 6.31,34 +23,94 8
24. Konrad Niedźwiedzki   Polen 6.31,57 +24,17 7
25. Artjom Belusov   Russland 6.33,76 +26,36 6
26. Alexis Contin   Frankrike 6.35,74 +28,34 5
27. Johan Röjler   Sverige 6.36,78 +29,38 4
28. Aaron Sadlier   Canada 6.37,08 +29,68 3
29. Matteo Anesi   Italia 6.40,24 +32,84 2
30. Tristan Loy   Frankrike 6.41,05 +33,65 1

Gruppe B[19]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Roger Schneider   Sveits 6.21,69 0,00 20
2. Trevor Marsicano   USA 6.26,34 +4,65 14
3. Joel Eriksson   Sverige 6.28,19 +6,50 10
4. Lucas Makowsky   Canada 6.28,29 +6,60 7
5. Sławomir Chmura   Polen 6.28,72 +7,03 4
6. Choi Kwun-won   Sør-Korea 6.30,12 +8,43 2
7. Sebastian Druszkiewicz   Polen 6.31,32 +9,63 0
8. Luca Stefani   Italia 6.31,36 +9,67 0
9. Cheng Yue   Kina 6.32,54 +10,85 0
10. Pascal Briand   Frankrike 6.33,12 +11,43 0
11. Vitalij Mikhajlov   Hviterussland 6.33,29 +11,60 0
12. Robert Kustra   Polen 6.33,41 +11,72 0
13. Gao Xuefeng   Kina 6.33,89 +12,20 0
14. Denis Juskov   Russland 6.37,88 +16,19 0
15. Kris Schildermans   Belgia 6.40,83 +19,14 0
16. Patrick Meek   USA 6.42,31 +20,62 0
17. Milan Sáblík   Tsjekkia 6.43,44 +21,75 0
18. Sergej Grjaztsov   Russland 6.45,56 +23,87 0
19. Eric Cepuran   USA 6.46,00 +24,31 0
20. Claudiu Grozea   Romania 6.46,74 +25,05 0
21. Daniel Friberg   Sverige 6.47,90 +26,21 0
22. Vladimir Kostin   Kasakhstan 6.50,21 +28,52 0
23. Naoki Yasuda   Japan 6.50,60 +28,91 0
24. Zdeněk Haselberger   Tsjekkia 6.52,73 +31,04 0
25. Ko Byung-wok   Sør-Korea 6.52,99 +31,30 0
26. Martin Hänggi   Sveits 6.53,14 +31,45 0
27. Szabolcs Szöllösi   Ungarn 7.04,79 +43,10 0
28. Roman Smirnov   Hviterussland 7.08,75 +47,06 0
DNF Christian Pichler   Østerrike DNF 0

500 meter damer (løp 2)Rediger

Gruppe A[9]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Jenny Wolf   Tyskland 10,32 37,22 0,00 100
2. Wang Beixing   Kina 10,47 37,45 +0,23 80
3. Sayuri Yoshii   Japan 10,57 37,90 +0,68 70
4.
4.
Marianne Timmer   Nederland 10,67 37,99 +0,77 60
Xing Aihua   Kina 10,46 37,99 +0,77 60
6. Ren Hui   Kina 10,63 38,01 +0,79 45
7. Sayuri Osuga   Japan 10,60 38,11 +0,89 40
8. Heike Hartmann   Tyskland 10,78 38,23 +1,01 36
9. Chiara Simionato   Italia 10,78 38,25 +1,03 32
10. Lee Sang-hwa   Sør-Korea 10,69 38,26 +1,04 28
11.
11.
Sheng Xiaomei   Kina 10,70 38,28 +1,06 26
Svetlana Kajkan   Russland 10,60 38,28 +1,06 26
13. Lee Bo-ra   Sør-Korea 10,87 38,33 +1,11 22
14. Margot Boer   Nederland 10,80 38,35 +1,13 20
15. Shihomi Shinya   Japan 10,43 38,37 +1,15 18
16. Annette Gerritsen   Nederland 10,82 38,39 +1,17 16
17. Tomomi Okazaki   Japan 10,61 38,48 +1,26 14
18. Shannon Rempel   Canada 10,90 38,53 +1,31 13
19. Yukari Watanabe   Japan 10,57 38,60 +1,38 12
20. Elli Ochowicz   USA 10,93 38,69 +1,47 11
21. Judith Hesse   Tyskland 10,61 38,71 +1,49 10
22. Kim Weger   Canada 10,72 38,84 +1,62 9
23. Paulina Wallin   Sverige 10,50 39,16 +1,94 8
24. Sanne van der Star   Nederland 11,04 39,17 +1,95 7
25. Marloes Gelderblom   Nederland 10,95 39,28 +2,06 6
26. Lauren Cholewinski   USA 11,15 39,81 +2,59 5
DNS Monique Angermüller   Tyskland DNS 0

Gruppe B[20]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Julija Nemaja   Russland 10,83 38,38 0,00 20
2. Zhang Shuang   Kina 10,81 38,59 +0,21 14
3. Svetlana Radkevitsj   Hviterussland 10,92 38,97 +0,59 10
4. Gabriele Hirschbichler   Tyskland 10,87 39,08 +0,70 7
5. Kim Yu-lim   Sør-Korea 11,09 39,22 +0,84 4
6. Danielle Wotherspoon   Canada 11,17 40,20 +1,82 2
7. Jekaterina Lukojanova   Russland 11,23 40,25 +1,87 0
8. Jessica Smith   USA 11,22 40,35 +1,97 0
9. Anna Badajeva   Hviterussland 10,98 40,42 +2,04 0
10. Rebekah Bradford   USA 11,25 40,44 +2,06 0
11. Claudia Wallin   Sverige 10,94 40,47 +2,09 0
12. Bianca Anghel   Romania 11,26 40,71 +2,33 0
13. Karolina Ksyt   Polen 11,58 40,72 +2,34 0
14. Mia Manganello   USA 11,87 41,30 +2,92 0
15. Ágota Tóth   Ungarn 11,44 41,98 +3,60 0

1500 meter damerRediger

Gruppe A[12]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Christine Nesbitt   Canada 1.52,75 0,00 100
2. Kristina Groves   Canada 1.54,25 +1,50 80
3. Chiara Simionato   Italia 1.54,65 +1,90 70
4. Cindy Klassen   Canada 1.54,91 +2,16 60
5. Ireen Wüst   Nederland 1.55,28 +2,53 50
6. Renate Groenewold   Nederland 1.55,44 +2,69 45
7. Maki Tabata   Japan 1.55,59 +2,84 40
8. Daniela Anschütz-Thoms   Tyskland 1.55,69 +2,94 36
9. Shannon Rempel   Canada 1.56,28 +3,53 32
10. Brittany Schussler   Canada 1.56,43 +3,68 28
11. Marrit Leenstra   Nederland 1.56,47 +3,72 26
12. Annette Gerritsen   Nederland 1.56,54 +3,79 24
13. Katarzyna Wójcicka Trzebunia   Polen 1.56,78 +4,03 22
14. Claudia Pechstein   Tyskland 1.56,94 +4,19 20
15. Diane Valkenburg   Nederland 1.57,30 +4,55 18
16. Jekaterina Lobysjeva   Russland 1.57,31 +4,56 16
17. Lee Ju-youn   Sør-Korea 1.57,80 +5,05 14
18. Galina Likhatsjova   Russland 1.57,85 +5,10 13
19. Lucille Opitz   Tyskland 1.57,91 +5,16 12
20. Monique Angermüller   Tyskland 1.58,09 +5,34 11
21. Catherine Raney   USA 1.58,20 +5,45 10
22. Hiromi Otsu   Japan 1.58,33 +5,58 9
23. Julija Skokova   Russland 1.58,64 +5,89 8
24. Jekaterina Abramova   Russland 1.58,99 +6,24 7
25. Shiho Ishizawa   Japan 1.59,65 +6,90 6
26. Hedvig Bjelkevik   Norge 2.00,34 +7,59 5
27. Anna Rokita   Østerrike 2.00,58 +7,83 4
28. Mia Manganello   USA 2.02,42 +9,67 3
29. Andrea Jirků   Tsjekkia 2.03,01 +10,26 2
DNF Wang Fei   Kina DNF 0

Gruppe B[21]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Ji Jia   Kina 1.55,30 0,00 20
2. Xu Jinjin   Kina 1.56,15 +9,67 14
3. Kim Yu-lim   Sør-Korea 1.58,05 +7,83 10
4. Masako Hozumi   Japan 1.58,98 +9,67 7
5. Natalja Rybakova   Kasakhstan 1.59,07 +7,83 4
6. Katrin Mattscherodt   Tyskland 1.59,12 +9,67 2
7. Natalia Czerwonka   Polen 2.00,41 +7,83 0
8. Gao Yang   Kina 2.00,43 +9,67 0
9. Bianca Anghel   Romania 2.00,98 +7,83 0
10. Luiza Złotkowska   Polen 2.01,18 +9,67 0
11. Lee So-yeon   Sør-Korea 2.01,26 +7,83 0
12. Anna Ringsred   USA 2.01,93 +9,67 0
13. Daniela Oltean   Romania 2.02,14 +7,83 0
14. Jin Peiyu   Kina 2.02,31 +9,67 0
15. Julija Jasenok   Hviterussland 2.02,70 +7,83 0
16. Jekaterina Lukojanova   Russland 2.04,27 +9,67 0
17. Cathrine Grage   Danmark 2.04,31 +7,83 0
18. Jessica Smith   USA 2.04,99 +9,67 0
19. Nele Armée   Belgia 2.06,23 +7,83 0
20. Jilleanne Rookard   USA 2.06,40 +9,67 0

Resultater 11. november, 3. dagRediger

500 meter herrer (løp 2)Rediger

Gruppe A[3]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Jeremy Wotherspoon   Canada 9,65 34,14 0,00 100
2. Lee Kang-seok   Sør-Korea 9,53 34,23 +0,09 80
3. Yu Fengtong   Kina 9,59 34,49 +0,35 70
4.
4.
Pekka Koskela   Finland 9,74 34,50 +0,36 60
Lee Kyou-hyuk   Sør-Korea 9,68 34,50 +0,36 60
6. Mika Poutala   Finland 9,63 34,55 +0,41 45
7. Dmitrij Lobkov   Russland 9,71 34,59 +0,45 40
8. Tucker Fredricks   USA 9,62 34,68 +0,54 36
9. Mun Jun   Sør-Korea 9,85 34,70 +0,56 32
10. Keiichiro Nagashima   Japan 9,78 34,72 +0,58 28
11. Mike Ireland   Canada 9,79 34,85 +0,71 26
12. Jan Smeekens   Nederland 9,78 34,91 +0,77 24
13. Yuya Oikawa   Japan 9,56 34,92 +0,78 22
14. Kip Carpenter   USA 9,84 34,93 +0,79 20
15. An Weijiang   Kina 9,86 34,94 +0,80 18
16. Tadashi Obara   Japan 9,81 35,02 +0,88 16
17. Simon Kuipers   Nederland 10,00 35,09 +0,95 14
18. Erben Wennemars   Nederland 9,93 35,15 +1,01 13
19.
19.
Jurre Trouw   Nederland 10,00 35,21 +1,07 12
Akio Ota   Japan 9,79 35,21 +1,07 12
21. Anton Hahn   Tyskland 9,97 35,36 +1,22 10
22. Ermanno Ioriatti   Italia 9,87 35,40 +1,26 9
23. Maciej Ustynowicz   Polen 9,76 35,43 +1,29 8
24. Nico Ihle   Tyskland 9,96 35,53 +1,39 7
25. Shani Davis   USA 10,27 35,59 +1,45 6
26. Jacques de Koning   Nederland 9,86 35,60 +1,46 5
27. Tyler Goff   USA 9,99 35,73 +1,59 4
28. Jiao Yunlong   Kina 9,91 35,75 +1,61 3

Gruppe B[22]

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Lee Ki-ho   Sør-Korea 9,89 34,89 0,00 20
2. Mark Nielsen   Canada 9,48 34,99 +0,10 14
3. Vincent Labrie   Canada 9,89 35,08 +0,19 10
4. Chris Needham   USA 10,13 35,49 +0,60 7
5. Jamie Gregg   Canada 9,99 35,50 +0,61 4
6. Pasi Koskela   Finland 10,09 35,66 +0,77 2
7. Aleksej Prosjin   Russland 10,12 35,74 +0,85 0
8. Aleksandr Lebedev   Russland 10,31 35,80 +0,91 0
9. Nikita Jevtejev   Russland 10,19 35,87 +0,98 0
10. Håvard Bøkko   Norge 10,04 35,90 +1,01 0
11. Christoffer Fagerli Rukke   Norge 10,25 36,07 +1,18 0
12. Mikael Flygind Larsen   Norge 10,41 36,12 +1,23 0
13. Eric Rauschenbach   Tyskland 10,23 36,16 +1,27 0
14. Enrico Fabris   Italia 10,44 36,41 +1,52 0
15. Joel Eriksson   Sverige 10,41 36,44 +1,55 0
16. Aleksandr Komar   Hviterussland 10,31 36,59 +1,70 0
17. Vladimir Sjerstjuk   Kasakhstan 10,23 36,65 +1,76 0
18. Christofer Tsimaras   Hellas 10,21 36,66 +1,77 0
19. Christian Falger   Østerrike 10,07 36,67 +1,78 0
20. Mateusz Stasiowski   Polen 10,31 36,71 +1,82 0
21. Daniel Friberg   Sverige 10,30 36,88 +1,99 0
22. Cheng Yue   Kina 10,61 36,89 +2,00 0
23. Matteo Anesi   Italia 10,50 37,39 +2,50 0
24. José Ignacio Fazio   Argentina 10,46 37,87 +2,98 0
25. Piotr Puszkarski   Polen 10,75 37,88 +2,99 0
26. Cristian Mustăţea   Romania 10,69 37,93 +3,04 0
27. Szabolcs Szöllösi   Ungarn 10,57 38,43 +3,54 0
28. Christian Pichler   Østerrike 10,72 39,02 +4,13 0

1 000 meter herrer (løp 2)Rediger

Gruppe A[5]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Jeremy Wotherspoon   Canada 1.07,03 0,00 100
2. Shani Davis   USA 1.07,04 +0,01 80
3. Lee Kyou-hyuk   Sør-Korea 1.07,07 +0,04 70
4. Mun Jun   Sør-Korea 1.07,11 +0,08 60
5. Jan Bos   Nederland 1.07,28 +0,25 50
6. Simon Kuipers   Nederland 1.07,49 +0,46 45
7. Jevgenij Lalenkov   Russland 1.07,50 +0,47 40
8. Denny Morrison   Canada 1.07,59 +0,56 36
9. Erben Wennemars   Nederland 1.07,87 +0,84 32
10. Mark Tuitert   Nederland 1.07,94 +0,91 28
11.
11.
Lee Kang-seok   Sør-Korea 1.08,15 +1,12 26
Remco Olde Heuvel   Nederland 1.08,15 +1,12 26
13.
13.
Kip Carpenter   USA 1.08,34 +1,31 22
Keiichiro Nagashima   Japan 1.08,34 +1,31 22
15. Mikael Flygind Larsen   Norge 1.08,61 +1,58 18
16. Dmitrij Lobkov   Russland 1.08,68 +1,65 16
17. Mika Poutala   Finland 1.08,70 +1,67 14
18. Samuel Schwarz   Tyskland 1.08,89 +1,86 13
19. Nick Pearson   USA 1.09,02 +1,99 12
20. Tadashi Obara   Japan 1.09,03 +2,00 11
21. Maciej Ustynowicz   Polen 1.09,06 +2,03 10
22. Takaharu Nakajima   Japan 1.09,28 +2,25 9
23. François-Olivier Roberge   Canada 1.09,34 +2,31 8
24. Pasi Koskela   Finland 1.09,41 +2,38 7
25. Jeff Kitura   Canada 1.09,42 +2,39 6
26. Ermanno Ioriatti   Italia 1.09,50 +2,47 5
27. Aleksej Jesin   Russland 1.09,61 +2,58 4
28. Christoffer Fagerli Rukke   Norge 1.09,89 +2,86 3
29. Stefan Heythausen   Tyskland 1.09,90 +2,87 2

Gruppe B[23]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1.
1.
Aleksandr Lebedev   Russland 1.08,60 0,00 20
Steven Elm   Canada 1.08,60 0,00 20
3. Lee Ki-ho   Sør-Korea 1.08,64 +0,04 10
4. Konrad Niedźwiedzki   Polen 1.08,94 +0,34 7
5. Håvard Bøkko   Norge 1.09,08 +0,48 4
6. Enrico Fabris   Italia 1.09,16 +0,56 2
7. An Weijiang   Kina 1.09,44 +0,84 0
8. Lee Jong-woo   Sør-Korea 1.09,63 +1,03 0
9. Chris Needham   USA 1.09,64 +1,04 0
10. Brent Aussprung   USA 1.10,03 +1,43 0
11. Risto Rosendahl   Finland 1.10,12 +1,52 0
12. Yu Fengtong   Kina 1.10,26 +1,66 0
13. Jan Friesinger   Tyskland 1.10,34 +1,74 0
14. Shingo Doi   Japan 1.10,37 +1,77 0
15. Aleksandr Zjigin   Kasakhstan 1.10,66 +2,06 0
16. Eric Rauschenbach   Tyskland 1.10,87 +2,27 0
17. Alexis Contin   Frankrike 1.10,94 +2,34 0
18. Vladimir Sjerstjuk   Kasakhstan 1.11,24 +2,64 0
19. Pascal Briand   Frankrike 1.11,33 +2,73 0
20. Nikita Jevtejev   Russland 1.11,38 +2,78 0
21. Daniel Friberg   Sverige 1.11,42 +2,82 0
22. Jiao Yunlong   Kina 1.11,71 +3,11 0
23. Matteo Anesi   Italia 1.12,01 +3,41 0
24. Christian Pichler   Østerrike 1.12,34 +3,74 0
25. Vadim Vysotskij   Hviterussland 1.12,50 +3,90 0
26. Christian Falger   Østerrike 1.12,57 +3,97 0
27. Aleksandr Komar   Hviterussland 1.12,63 +4,03 0
28. Christofer Tsimaras   Hellas 1.13,11 +4,51 0
29. Mateusz Stasiowski   Polen 1.13,27 +4,67 0
30. Cristian Mustăţea   Romania 1.13,72 +5,12 0
31. José Ignacio Fazio   Argentina 1.13,91 +5,31 0
32. Szabolcs Szöllösi   Ungarn 1.15,49 +6,89 0
DNF Joel Eriksson   Sverige DNF 0

1 000 meter damer (løp 2)Rediger

Gruppe A[11]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Chiara Simionato   Italia 1.13,47 0,00 100
2. Anni Friesinger   Tyskland 1.13,71 +0,24 80
3. Christine Nesbitt   Canada 1.13,92 +0,45 70
4. Wang Beixing   Kina 1.13,98 +0,51 60
5. Cindy Klassen   Canada 1.14,29 +0,82 50
6. Sayuri Yoshii   Japan 1.14,40 +0,93 45
7. Annette Gerritsen   Nederland 1.14,87 +1,40 40
8. Ireen Wüst   Nederland 1.14,93 +1,46 36
9. Shannon Rempel   Canada 1.15,04 +1,57 32
10. Kristina Groves   Canada 1.15,14 +1,67 28
11. Ren Hui   Kina 1.15,39 +1,92 26
12. Heike Hartmann   Tyskland 1.15,49 +2,02 24
13. Brittany Schussler   Canada 1.16,04 +2,57 22
14. Kim Yu-lim   Sør-Korea 1.16,34 +2,87 20
15. Judith Hesse   Tyskland 1.16,37 +2,90 18
16. Julija Nemaja   Russland 1.16,43 +2,96 16
17. Svetlana Kajkan   Russland 1.16,49 +3,02 14
18. Xing Aihua   Kina 1.16,54 +3,07 13
19. Marrit Leenstra   Nederland 1.16,57 +3,10 12
20. Monique Angermüller   Tyskland 1.16,64 +3,17 11
21.
21.
Sayuri Osuga   Japan 1.16,75 +3,28 10
Natasja Bruintjes   Nederland 1.16,75 +3,28 10
23. Shihomi Shinya   Japan 1.17,15 +3,68 8
24. Nao Kodaira   Japan 1.17,22 +3,75 7
25. Elli Ochowicz   USA 1.17,33 +3,86 6

Gruppe B[24]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Marianne Timmer   Nederland 1.14,55 0,00 20
2. Jekaterina Lobysjeva   Russland 1.16,02 +1,47 14
3. Zhang Shuang   Kina 1.16,41 +1,86 10
4. Tomomi Okazaki   Japan 1.16,42 +1,87 7
5. Lee Bo-ra   Sør-Korea 1.16,80 +2,25 4
6. Jin Peiyu   Kina 1.16,85 +2,30 2
7. Svetlana Radkevitsj   Hviterussland 1.17,10 +2,55 0
8. Lee Sang-hwa   Sør-Korea 1.17,53 +2,98 0
9. Gabriele Hirschbichler   Tyskland 1.17,54 +2,99 0
10. Heather Richardson   USA 1.17,86 +3,31 0
11. Jessica Smith   USA 1.18,38 +3,83 0
12. Hedvig Bjelkevik   Norge 1.18,83 +4,28 0
13. Mia Manganello   USA 1.18,90 +4,35 0
14. Jekaterina Lukojanova   Russland 1.18,92 +4,37 0
15. Bianca Anghel   Romania 1.19,55 +5,00 0
16. Karolina Ksyt   Polen 1.19,64 +5,09 0
17. Rebekah Bradford   USA 1.20,61 +6,06 0
18. Anzjelika Gavrilova   Kasakhstan 1.21,29 +6,74 0
19. Anna Badajeva   Hviterussland 1.21,63 +7,08 0
20. Paulina Wallin   Sverige 1.21,69 +7,14 0
21. Daniela Dumitru   Romania 1.21,94 +7,39 0
22. Claudia Wallin   Sverige 1.22,01 +7,46 0
23. Ágota Tóth   Ungarn 1.23,92 +9,37 0

3000 meter damerRediger

Gruppe A[13]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Martina Sáblíková   Tsjekkia 3.57,98 0,00 100
2. Cindy Klassen   Canada 3.59,37 +1,39 80
3. Renate Groenewold   Nederland 3.59,79 +1,81 70
4. Claudia Pechstein   Tyskland 4.00,66 +2,68 60
5. Kristina Groves   Canada 4.01,04 +3,06 50
6. Daniela Anschütz-Thoms   Tyskland 4.01,70 +3,72 45
7. Clara Hughes   Canada 4.02,25 +4,27 40
8. Wang Fei   Kina 4.03,27 +5,29 36
9. Ireen Wüst   Nederland 4.03,62 +5,64 32
10. Maki Tabata   Japan 4.05,25 +7,27 28
11. Christine Nesbitt   Canada 4.05,42 +7,44 26
12. Catherine Raney   USA 4.06,51 +8,53 24
13. Hiromi Otsu   Japan 4.06,60 +8,62 22
14. Diane Valkenburg   Nederland 4.07,09 +9,11 20
15. Lee Ju-youn   Sør-Korea 4.07,13 +9,15 18
16. Gretha Smit   Nederland 4.07,18 +9,20 16
17. Lucille Opitz   Tyskland 4.07,52 +9,54 14
18. Katrin Mattscherodt   Tyskland 4.07,80 +9,82 13
19. Brittany Schussler   Canada 4.08,01 +10,03 12
20. Masako Hozumi   Japan 4.08,15 +10,17 11
21. Katarzyna Wójcicka Trzebunia   Polen 4.09,58 +11,60 10
22. Anna Rokita   Østerrike 4.10,35 +12,37 9
23. Mari Hemmer   Norge 4.11,67 +13,69 8
24. Andrea Jirků   Tsjekkia 4.12,89 +14,91 7
25. Shiho Ishizawa   Japan 4.13,66 +15,68 6
26. Galina Likhatsjova   Russland 4.13,84 +15,86 5
27. Lee So-yeon   Sør-Korea 4.14,52 +16,54 4
28. Julija Skokova   Russland 4.18,34 +20,36 3
29. Anna Ringsred   USA 4.19,92 +21,94 2
30. Bianca Anghel   Romania 4.21,26 +23,28 1

Gruppe B[25]

Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Ji Jia   Kina 4.06,56 0,00 20
2. Chiara Simionato   Italia 4.07,66 +1,10 14
3. Xu Jinjin   Kina 4.08,34 +1,78 10
4. Gao Yang   Kina 4.09,86 +3,30 7
5. Natalja Rybakova   Kasakhstan 4.14,49 +7,93 4
6. Cathrine Grage   Danmark 4.14,65 +8,09 2
7. Natalia Czerwonka   Polen 4.14,98 +8,42 0
8. Jilleanne Rookard   USA 4.18,30 +11,74 0
9. Julija Jasenok   Hviterussland 4.18,76 +12,20 0
10. Daniela Oltean   Romania 4.19,28 +12,72 0
11. Anzjelika Gavrilova   Kasakhstan 4.24,37 +17,81 0
12. Luiza Złotkowska   Polen 4.24,80 +18,24 0
13. Daniela Dumitru   Romania 4.25,86 +19,30 0
14. Erica Lanser   USA 4.28,34 +21,78 0
15. Nele Armée   Belgia 4.30,52 +23,96 0
16. Ágota Tóth   Ungarn 4.34,75 +28,19 0

ReferanserRediger

  1. ^ Norges Skøyteforbund Årbok 2009: 5. Teknisk Komite Hurtigløp (TKH) – b) Dommerutvalg hurtigløp (DUH) – Internasjonale oppgaver (s. 42–43) på www.n-s-f.no/filarkiv/admin/tinget_2009/ Publisert Vår/sommer 2009. Besøkt 16. oktober 2013.
  2. ^ a b (en) Result 500m Men Division A, 9. Nov 2007. Arkivert 2016-03-03, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 10. oktober 2013.
  3. ^ a b (en) Result 500m Men Division A, 11. Nov 2007. Arkivert 2007-11-13, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  4. ^ a b (en) Result 1000m Men Division A, 10. Nov 2007. Arkivert 2017-09-24, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  5. ^ a b (en) Result 1000m Men Division A, 11. Nov 2007. Arkivert 2017-09-25, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  6. ^ a b (en) Result 1500m Men Division A, 9. Nov 2007. Arkivert 2007-11-11, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 10. oktober 2013.
  7. ^ a b (en) Result 5000m Men Division A, 10. Nov 2007. Arkivert 2007-11-12, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  8. ^ a b (en) Result 500m Ladies Division A, 9. Nov 2007. Arkivert 2007-11-11, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  9. ^ a b (en) Result 500m Ladies Division A, 10. Nov 2007. Arkivert 2007-11-12, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  10. ^ a b (en) Result 1000m Ladies Division A, 9. Nov 2007. Arkivert 2007-11-11, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  11. ^ a b (en) Result 1000m Ladies Division A, 11. Nov 2007. Arkivert 2016-03-03, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  12. ^ a b (en) Result 1500m Ladies Division A, 10. Nov 2007. Arkivert 2011-07-20, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  13. ^ a b (en) Result 3000m Ladies Division A, 11. Nov 2007. Arkivert 2007-11-14, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  14. ^ (en) Result 500m Men Division B, 9. Nov 2007. Arkivert 2016-03-05, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 10. oktober 2013.
  15. ^ (en) Result 1500m Men Division B, 9. Nov 2007. Arkivert 2015-06-11, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 10. oktober 2013.
  16. ^ (en) Result 500m Ladies Division B, 9. Nov 2007. Arkivert 2016-03-04, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  17. ^ (en) Result 1000m Ladies Division B, 9. Nov 2007. Arkivert 2007-12-12, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  18. ^ (en) Result 1000m Men Division B, 10. Nov 2007. Arkivert 2007-11-12, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  19. ^ (en) Result 5000m Men Division B, 10. Nov 2007. Arkivert 2016-03-05, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  20. ^ (en) Result 500m Ladies Division B, 10. Nov 2007. Arkivert 2016-03-04, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  21. ^ (en) Result 1500m Ladies Division B, 10. Nov 2007. Arkivert 2013-10-12, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 11. oktober 2013.
  22. ^ (en) Result 500m Men Division B, 11. Nov 2007. Arkivert 2013-10-12, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  23. ^ (en) Result 1000m Men Division B, 11. Nov 2007. Arkivert 2013-10-14, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  24. ^ (en) Result 1000m Ladies Division B, 11. Nov 2007. Arkivert 2013-10-14, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.
  25. ^ (en) Result 3000m Ladies Division B, 11. Nov 2007. Arkivert 2013-10-14, hos Wayback Machine. www.isuresults.eu Besøkt 12. oktober 2013.

Eksterne lenkerRediger