Åpne hovedmenyen

Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2006/07

Sesongen 2006-07 i verdenscupen i hurtigløp på skøyter begynte 10. november i Heerenveen, Nederland og ble avsluttet 4. mars i Calgary, Canada.

Innhold

TerminlisteRediger

sted Dato 100m 500m 1000m 1500m 3000m/5000m/10000m Lagtempo
Heerenveen 10.-12. november 2006 2x 2x 1x 1x
Berlin 17.-19. november 2006 2x 1x 1x 1x 1x
Moskva 25.-26. november 2006 1x 1x
Harbin 2.-3. desember 2006 1x 2x 2x
Nagano 9.-10. desember 2006 1x 2x 2x
Heerenveen 27.-28. januar 2007 1x 2x 2x
Torino 3.-4. februar 2007 1x 1x 1x
Erfurt 17.-18. februar 2007 1x 1x 1x
Calgary 2.-4. mars 2007 1x 2x 1x 1x 1x

Endelige resultater mennRediger

100 mRediger

Endelige resultater etter 4 løp.

Plassering Løper Har Nag Hee Cal Poeng
1.   Yuya Oikawa 100 100 150 350
2.   Maciej Ustynowicz 40 32 70 105 247
3.   Pekka Koskela 70 70 28 40 208
4.   Joji Kato 36 45 120 201
5.   Yu Fengtong 28 80 90 198
6.   Tadashi Obara 50 50 50 45 195
7.   Mika Poutala 13 20 80 75 188
8.   Jan Smeekens 17 22 100 139
9.   An Weijiang 60 60 120
10.   Ermanno Ioriatti 11 10 60 36 117
11.   Lee Kang-seok 80 26 106
12.   Mike Ireland 13 40 22 75
13.   Gerard van Velde 11 13 45 69
14.   Tucker Fredricks 24 18 26 68
15.   Anton Hahn 9 7 14 32 62

500 mRediger

Endelige resultater etter 12 løp.

Plassering Løper Heer 1 Heer 2 Ber 1 Ber 2 Harb 1 Harb 2 Nag 1 Nag 2 Heer 3 Heer 4 Cal 1 Cal 2 Poeng
1.   Tucker Fredricks 32 50 70 60 50 40 28 60 80 100 150 105 825
2.   Keiichiro Nagashima 100 100 60 45 60 100 100 80 105 75 825
3.   Pekka Koskela 60 70 45 100 100 45 70 80 100 80 26 22 798
4.   Lee Kang-seok 80 60 80 80 80 70 80 100 28 120 778
5.   Lee Kyou-hyuk 70 80 100 70 70 100 60 45 40 28 663
6.   Dmitrij Lobkov 5 26 25 40 24 32 21 40 70 50 120 45 498
7.   Yu Fengtong 40 45 32 60 45 60 50 21 36 90 479
8.   Yuya Oikawa 50 32 18 36 40 28 40 24 22 150 440
9.   Joji Kato 36 36 50 28 28 21 50 36 105 45 435
10.   Mike Ireland 12 32 36 3 14 28 32 50 24 32 24 32 319
11.   Kip Carpenter 14 20 21 4 16 36 18 32 50 40 32 17 300
12.   Jan Smeekens 45 18 40 21 18 18 14 12 40 32 6 36 300
13.   Erben Wennemars 40 18 24 32 16 12 16 60 36 17 271
14.   Tadashi Obara 20 24 6 18 36 14 40 8 14 60 8 22 270
15.   Gerard van Velde 20 18 24 14 10 8 8 10 36 45 18 15 226

1000 mRediger

Endelige resultater etter 10 løp.

Plassering Løper Heer 1 Heer 2 Ber 1 Harb 1 Harb 2 Nag 1 Nag 2 Heer 3 Heer 4 Cal 1 Poeng
1.   Erben Wennemars 70 60 100 80 80 70 70 80 80 40 730
2.   Lee Kyou-hyuk 100 80 70 100 100 80 80 90 700
3.   Shani Davis 60 100 60 100 100 120 540
4.   Jan Bos 50 40 45 40 45 60 100 36 50 36 502
5.   Stefan Groothuis 40 50 8 50 70 45 45 45 60 26 439
6.   Beorn Nijenhuis 80 20 36 70 50 21 21 70 28 396
7.   Pekka Koskela 45 26 28 45 40 100 60 24 16 384
8.   Mun Jun 36 36 80 28 70 50 32 32 364
9.   Francois Robergé 32 28 40 60 32 18 28 40 28 18 324
10.   Jevgenij Lalenkov 20 45 60 70 105 300
11.   Denny Morrison 26 70 50 150 296
12.   Kip Carpenter 9 15 25 32 24 45 28 16 32 45 271
13.   Aleksej Prosjin 13 14 16 8 12 36 12 36 45 22 214
14.   Dmitrij Lobkov 11 9 19 36 28 16 40 28 20 207
15.   Brock Miron 14 14 21 18 32 50 18 21 12 200
17.   Even Wetten 15 12 32 50 36 1 146

1500 mRediger

Endelige resultater etter 6 løp.

Plassering. Løper Heer Ber Mosc Tur Erf Cal Poeng
1.   Erben Wennemars 100 80 100 80 80 120 560
2.   Enrico Fabris 60 100 80 100 100 36 476
3.   Denny Morrison 40 45 45 70 105 305
4.   Shani Davis 80 70 150 300
5.   Jevgenij Lalenkov 26 50 21 60 60 26 243
6.   Jan Bos 70 18 50 50 28 216
7.   Simon Kuipers 50 8 45 90 193
8.   Steven Elm 20 21 24 24 28 22 139
9.   Stefan Groothuis 25 36 75 136
10.   Mun Jun 36 60 40 136
11.   Mark Tuitert 19 70 45 134
12.   Tobias Schneider 20 28 18 36 16 118
13.   Konrad Niedzwiedzki 18 32 28 21 13 112
14.   Francois Robergé 22 16 40 5 24 107
15.   Beorn Nijenhuis 60 45 105

5000/10000 mRediger

Endelige resultater etter 6 løp.

Plassering Løper Heer Ber Mosc 10k Tur Erf 10k Cal Poeng
1.   Sven Kramer 100 100 100 100 100 500
2.   Carl Verheijen 80 80 80 80 80 400
3.   Enrico Fabris 45 60 100 60 70 335
4.   Eskil Ervik 70 70 20 70 60 290
5.   Bob de Jong 50 50 60 24 45 36 265
6.   Øystein Grødum 26 40 70 40 60 20 256
7.   Tobias Schneider 40 32 80 45 20 14 231
8.   Arne Dankers 32 36 35 50 50 203
9.   Brigt Rykkje 20 16 50 12 70 32 200
10.   Håvard Bøkko 60 28 30 45 163
11.   Odd Borgersen 22 18 45 8 50 4 147
12.   Hiroki Hirako 17 24 25 21 35 16 138
13.   Marco Weber 8 15 21 10 40 24 118
14.   Johan Röjler 16 12 8 28 25 18 107
15.   Shani Davis 36 45 22 103

LagtempoRediger

Plassering Nasjon Løpere Ber Tor Erf Poeng
1.   Nederland Kramer, R. olde Heuvel, W. olde Heuvel, Ritsma, Prinsen, Verheijen, Wennemars 100 36 100 236
2.   Canada Dankers, Elm, D. Morrison, Warsylewicz, Makowsky 70 100 40 210
3.   Tyskland Heythausen, Lehmann, Schneider, Weber 50 60 60 170
4.   Italia Anesi, Donagrandi, Fabris, Stefani 45 70 50 165
5.   Sverige Eriksson, Friberg, Röjler 40 40 80 160
6.   Japan Dejima, Doi, Hirako, Otoge, Sugimori 60 28 70 158
7.   Russland Belusov, Lalenkov, Sjepel, Skobrev, Junin 32 80 45 157
8.   Norge Bøkko, Christiansen, Ervik, Haugli, Johansen, Rukke, van der Horst 80 45 21 146
9.   USA Dyrud, Hedrick, Leveille, Stewart, Loquai 36 50 28 114
10.   Polen Chmura, Druszkiewicz, Kustra, Mazur, Niedzwiedzki 28 32 36 96
11.   Hviterussland Smirnov, Mikhajlov, Vysotski 16 24 40
12.   Frankrike Loy, Contin, Briand 32 32
13.   Kina Yue, Xuefeng, Xin 24 24
14.   Kasakhstan Babenko, Kostin, Zjigin 21 21
15.   Romania Grozea, Ionescu, Pop 18 18

Endelige resultater kvinnerRediger

100 mRediger

Endelige resultater etter 4 løp.

Plassering Løper Har Nag Hee Cal Poeng
1.   Jenny Wolf 80 60 100 150 390
2.   Judith Hesse 40 100 80 90 310
3.   Lee Sang-hwa 70 80 105 255
4.   Sayuri Osuga 50 50 120 220
5.   Svetlana Kajkan 32 70 28 75 205
6.   Annette Gerritsen 36 36 60 132
7.   Chiara Simionato 10 32 45 45 132
8.   Sayuri Yoshii 14 45 70 129
9.   Xing Aihua 100 100
10.   Paulina Wallin 50 40 90
11.   Kim Weger 16 18 40 74
12.   Zhang Shuang 21 40 61
13.   Wang Beixing 60 60
14.   Tomomi Okazaki 28 24 52
15.   Krisy Myers 3 8 36 47

500 mRediger

Endelige resultater etter 12 løp.

Plassering. Løper Heer 1 Heer 2 Ber 1 Ber 2 Harb 1 Harb 2 Nag 1 Nag 2 Heer 3 Heer 4 Cal 1 Cal 2 Poeng
1.   Jenny Wolf 80 70 100 100 80 100 80 80 100 2 120 105 1017
2.   Lee Sang-hwa 100 80 80 80 100 80 100 100 40 75 835
3.   Wang Beixing 70 100 70 70 70 70 150 150 750
4.   Sayuri Osuga 32 45 45 50 40 50 50 60 105 120 597
5.   Annette Gerritsen 28 36 24 16 21 21 16 24 70 100 75 36 467
6.   Chiara Simionato 20 28 36 32 24 28 36 50 50 80 18 32 434
7.   Xing Aihua 60 60 60 45 60 60 36 40 421
8.   Margot Boer 50 40 28 6 5 70 36 60 70 16 24 405
9.   Svetlana Kajkan 13 22 21 8 36 36 36 45 80 45 28 370
10.   Ren Hui 45 50 32 60 45 24 45 22 18 341
11.   Sayuri Yoshii 24 18 21 18 10 14 24 70 45 21 28 26 319
12.   Nao Kodaira 26 17 14 10 14 16 60 28 28 50 17 16 296
13.   Shannon Rempel 18 20 6 28 18 10 40 21 40 28 24 20 273
14.   Marianne Timmer 40 36 50 28 16 40 21 40 271
15.   Tomomi Okazaki 15 26 12 21 32 45 14 18 26 45 254

1000 mRediger

Endelige resultater etter 10 løp.

Plassering Løper Heer 1 Heer 2 Ber 1 Harb 1 Harb 2 Nag 1 Nag 2 Heer 3 Heer 4 Cal 1 Powng
1.   Chiara Simionato 60 26 36 100 100 80 100 70 60 40 672
2.   Shannon Rempel 45 28 50 50 60 100 70 45 36 45 529
3.   Anni Friesinger 100 100 100 80 100 480
4.   Marianne Timmer 40 60 24 80 80 60 80 424
5.   Annette Gerritsen 26 24 40 45 70 36 28 50 50 32 401
6.   Ireen Wüst 70 70 80 150 370
7.   Christine Nesbitt 80 80 70 120 350
8.   Sayuri Yoshii 17 15 18 18 32 40 60 18 18 36 272
9.   Kristina Groves 50 50 60 105 265
10.   Nao Kodaira 16 18 21 36 36 70 40 5 12 10 264
11.   Cindy Klassen 100 80 75 255
12.   Margot Boer 28 40 32 12 60 70 12 254
13.   Lee Sang-hwa 36 20 28 40 32 50 32 9 247
14.   Wang Beixing 32 45 45 70 40 232
15.   Wang Fei 25 60 50 90 225

1500 mRediger

Endelige resultater etter 6 løp.

Pos. Skater Heer Ber Mosc Tur Erf Cal Points
1.   Ireen Wüst 70 80 100 80 150 480
2.   Anni Friesinger 100 100 100 80 100 480
3.   Kristina Groves 60 60 60 70 120 370
4.   Christine Nesbitt 80 70 80 50 36 316
5.   Daniela Anschütz-Thoms 50 28 70 36 50 32 266
6.   Paulien van Deutekom 45 50 45 32 45 217
7.   Martina Sáblíková 20 8 24 21 60 75 208
8.   Cindy Klassen 70 105 175
9.   Wang Fei 36 40 90 166
10.   Katarzyna Wójcicka 28 16 60 28 21 9 162
11.   Maki Tabata 26 24 40 28 40 158
12.   Marja Vis 25 40 45 24 134
13.   Claudia Pechstein 32 45 32 109
14.   Jorien Voorhuis 11 25 40 22 98
15.   Shannon Rempel 24 45 28 97

3000/5000 mRediger

Endelige resultater etter 6 løp.

Plassering Løper Heer Ber Mosc 5k Tur Erf 5k Cal Poeng
1.   Martina Sáblíková 70 50 70 100 100 150 540
2.   Daniela Anschütz-Thoms 60 60 80 36 70 120 426
3.   Claudia Pechstein 36 36 100 60 80 90 402
4.   Renate Groenewold 100 100 50 60 45 355
5.   Kristina Groves 50 80 40 45 105 320
6.   Ireen Wüst 80 70 80 230
7.   Marja Vis 32 40 60 21 50 20 223
8.   Catherine Raney 45 16 50 28 25 18 182
9.   Paulien van Deutekom 28 45 32 75 180
10.   Maren Haugli 45 28 30 18 26 147
11.   Maki Tabata 14 25 35 30 32 136
12.   Svetlana Vysokova 15 19 25 5 40 15 119
13.   Katarzyna Wójcicka 22 24 20 24 15 9 114
14.   Cindy Klassen 70 40 110
15.   Gretha Smit 35 14 30 24 103

LagtempoRediger

Plassering Nasjon Løpere Ber Tur Erf Poeng
1.   Nederland Cramer, Van Deutekom, Groenewold, Kleinsman, Voorhuis, Wüst 100 70 70 240
2.   Russland Abramova Likhatsjova, Lobysjeva, Vysokova 50 100 80 230
3.   Tyskland Anschütz-Thoms, Mattscherodt, Opitz, Pechstein, Zillmann 70 50 100 220
4.   Canada D'Amours, Groves, Nesbitt, Rempel, Schussler, Sibold 80 80 50 210
5.   Japan Hozumi, Ishino, Otsu, Tabata 60 60 60 180
6.   Polen Danaj, Ksyt, Złotkowska 36 45 45 126
7.   Romania Dumitru, Lazarescu, Oltean, Opincariu 40 40 80
8.   Kina Gao, Ji, Zhang 45 45