VM i padling 1963

VM i padling 1963 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Jajce i Jugoslavia i 1963.

VM i padling 1963
Generell informasjon
Idrettsgrenpadling
VertsbyJajce
VertslandJugoslavia Jugoslavia
Dato1963

MedaljevinnereRediger

MennRediger

KanoRediger

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
C-1 1000 m   Simion Ismailciuc (ROU)   Detlef Lewe (GER)   Albrecht Müller (GDR)
C-1 10000 m   Mikhail Zamothin (URS)   Andrei Igorov (ROU)   Albrecht Müller (GDR)
C-2 1000 m   Romania
Achim Sidorov
Alexe Iacovici
  Sovjetunionen
Vitaliy Galkov
Mikhail Samotin
  Ungarn
Endre Gyürü
Árpád Soltész
C-2 10000 m   Sovjetunionen
Leonid Geishtor
Sergey Makarenko
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Willi Mehlberg
Werner Ulrich
  Romania
Lavrneti Kalinov
Igor Lapilit

KajakkRediger

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 500 m   Aurel Vernescu (ROU)   Erik Hansen (DEN)   Kálmán Kovács (HUN)
K-1 1000 m   Erik Hansen (DEN)   Aurel Vernescu (ROU)   Siegfried Rossberg (GDR)
K-1 10000 m   Fritz Briel (GER)   Sven-Olaf Sjödelius (SWE)   Mihály Hesz (HUN)
K-1 4 x 500 m relay   Romania
Aurel Vernescu
Vasilie Nicoarǎ
Haralambie Ivanov
Anton Ivanescu
  Sovjetunionen
Volodymyr Morozov
Vladimir Natalukha
Vyacheslav Vinnik
Ivan Gasonov
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Wolfgang Lange
Dieter Krause
Siegfried Rossberg
Günter Perleberg
K-2 500 m   Romania
Vasilie Nicoarǎ
Haralambie Ivanov
  Romania
Aurel Vernescu
Mircea Anastasescy
Vest-Tyskland  Vest-Tyskland
Heinz Büker
Holger Zander
K-2 1000 m   Romania
Vasilie Nicoarǎ
Haralambie Ivanov
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Wolfgang Lange
Dieter Krause
  Sovjetunionen
Nikolay Zhushikov
Anatoli Grishin
K-2 10000 m   Ungarn
László Fábián
István Timár
Sverige  Sverige
Tord Sahlén
Tyrone Ferm
Vest-Tyskland  Vest-Tyskland
Erich Suhriber
Sigfred Brzoska
K-4 1000 m Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Günter Perleberg
Dieter Krause
Siegfried Rossberg
Wolfgang Lange
  Romania
Nicolae Artimov
Andrei Contolenco
Haralambie Ivanov
Vasilie Nicoarǎ
  Sovjetunionen
Mikhail Kaleeste
Igor Pisaryev
Anatoliy Trozhenkov
Anatoliy Demitkov
K-4 10000 m   Ungarn
István Timár
László Fábián
Otto Koltai
László Ürögi
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Günter Holzvoigt
Wolfgang Finger
Wolfgang Niedrig
Siegwart Karbe
  Ungarn
György Czink
János Petroczy
Gábor Almasi
Sámuel Egri

KvinnerRediger

KajakkRediger

Øvelse Gull Tid Sølv Tid Bronse Tid
K-1 500 m   Mariya Shubina (URS)   Lyudmila Chvedosyuk (URS)   Hanneliese Spitz (AUT)
K-2 500 m Vest-Tyskland  Vest-Tyskland
Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
  Sovjetunionen
Mariya Shubina
Lyudmila Chvedosyuk
  Sovjetunionen
Valentina Bizak
Lyubov Sinchina
K-4 500 m   Sovjetunionen
Valentina Bizak
Lyudmila Pinayeva
Mariya Shubina
Antonina Seredina
Vest-Tyskland  Vest-Tyskland
Roswitha Esser
Erika Feltman
Ingrid Hertmann
Annemarie Zimmermann
Øst-Tyskland  Øst-Tyskland
Marion Knobba
Anita Nüssner-Kobuss
Charlotte Siedelmann
Helga Mühlberg-Ulze

ReferanserRediger