Svensk mesterskap i stafetter 2017
Svensk mesterskap i stafetter 2017 ble arrangert på Malmö stadion i Malmö 27. og 28. mai 2017.
Resultater menn
redigerSenior
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Ullevi FK | Emil von Barth, Patrik Andersson, David Sennung, Adam Denguir |
40,21 |
. | Hammarby IF | Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon, Douglas Hellbratt, Amadou Sussoho |
40,77 |
. | Spårvägens FK | Jay Drummond, Nil de Oliveira, Fritz Ekane, Dennis Leal |
40,83 |
4 x 400 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Malmö AI | Anton Sigurdsson, Viktor Bondesson, Kasper Kadestål, Nick Ekelund-Arenander |
3:11,61 |
. | Ullevi FK | Martin Astnev, Alexander Lundskog, Alexander Wessen, Dennis Forsman |
3:11,79 |
. | Huddinge AIS | Ludvig Hillenfjärd, Anton Nilsson, Christopher Halldén, Alexander Nordkvist |
3:18,20 |
4 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Hässelby SK | Anton Persson, Rickard Gunnarsson, Gustav Bivstedt, Elmar Engholm |
7:33,75 |
. | Malmö AI | Håkan Runvik, Ali Laaroubi, Jonas Leanderson, Warsame Doley |
7:36,30 |
. | Spårvägens FK | Karim Mohammadi, John Foitzik, Oliver Löfqvist, Johan Svensson |
7:40,87 |
4 x 1500 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Malmö AI | Emil Tostrup, Warsame Doley, Jonas Leanderson, Ali Laaroubi |
15:37,48 |
. | Spårvägens FK | Rasmus Bengtsson, Oliver Löfqvist, John Foitzik, Wille Levay |
15:38,58 |
. | Hässelby SK | Erik Djurberg, Emil Blomberg, Joel Durén, Elmar Engholm |
15:46,31 |
Junior M22
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Hammarby IF | Desmond Rogo, Jean-Christian Zirignon, Douglas Hellbratt, Amadou Sussoho |
40,77 |
. | Ullevi FK | Kevin Fankl, Oskar Geilert, Victor Fingal, Martin Selin |
41,90 |
. | Mölndals AIK | Felix Svensson, Filip Schwartz, Elias Martinsson, Philip Ngwe Luckey |
42,68 |
3 x 400 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Ullevi FK | Martin Selin, Oskar Geilert, Alexander Lundskog |
2:27,15 |
. | Hässelby SK | Grigorios Kyriakoudis, Nicklas Brink, Edom Abreham |
2:31,44 |
Kun to lag deltok.
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Hässelby SK | Edom Abreham, Anton Persson, Gustav Bivstedt |
5:51,39 |
. | Mölndals AIK | Daniel Eriksson, Joel Magnusson, Filip Wadman |
6:07,85 |
. | Högby IF | Erik Karlsson, Ken Slättengren, Andreas Davidsson |
6:09,91 |
Junior G19
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Örgryte IS | Victor Koch, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Samuel Wiik |
41,65 |
. | Hammarby IF | Daniel Persson, Rodi Kay, Karl Nie, Kidus Getahun |
42,29 |
. | IFK Helsingborg | Joel Bengtsson, Omar Chaaban, Michael Nyabacko, Theo Hammar-Larsson |
42,44 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Ullevi FK | Mowlid Dahir, Mattias Söder, Suldam Hassan |
5:52,32 |
. | Turebergs FK | Adam Westermark, Joel Norling, Erik Rosqvist |
5:55,17 |
. | Hammarby IF | Samiel Berhe, Abdullahi Adan, Christoffer Ahl |
5:58,16 |
1000 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Örgryte IS lag 1 | Victor Koch, Alexander Andreasson, Carl Bengtström, Samuel Wiik |
1:56,45 |
. | Örgryte IS lag 2 | Otto Hammarström, Viggo Hahnsson, Max Hejdenberg, Svante Wester |
2:00,81 |
. | Hammarby IF | Karl Nie, Frank Förnestig, Timothy Olsson, Christoffer Ahl |
2:02,20 |
Junior G17
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Täby IS | Andreas Cigéhn, Vidar Stenqvist, Elias Lindahl , Sebastian Nwosu |
43,39 |
. | AIK Friidrott | Markus Lantto, Imran Lernebo, Marcus Hagerud, Carl Enhörning |
43,58 |
. | Ullevi FK | Erik Johansson, Oliwer Danielsson, Isak Kristensen, Hampus Helamb |
43,75 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Trollhättan FIK | Carl Jälknäs, David Cannmo, Erik Jälknäs |
6:03,81 |
. | Spårvägens FK | Anton Sjölund, Isak Lefvert, Tobias Eknor |
6:05,23 |
. | Hässelby SK | Johan Friberg, Max Bechtel , Anton Axelsson |
6:07,62 |
1000 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Täby IS | Andreas Cigéhn, Elias Lindahl, Vidar Stenqvist, Sebastian Nwosu |
2:01,09 |
. | AIK Friidrott | Marcus Hagerud, Imran Lernebo, Markus Lantto, Gustav Gahne |
2:02,42 |
. | IFK Göteborg | Erik Pålsson, Samuel Lestander, Glody Ngoma, Aron Ladestam |
2:02,67 |
Junior G15
rediger4 x 80 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Täby IS | Ludvig All, Oliver Papinski, Sebastian Isaksson, Andreas Runemar |
36,35 |
. | Mölndals AIK | Oscar Nilsson, Vilmer Elovsson, Marcus Blixt, Marcel Schweikart |
36,42 |
. | Malmö AI | Andreas Jönsson, Isac Engman, Elias Hedner, Ludvig Nylander |
36,72 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Täby IS | Sebastian Isaksson, Ludvig All, Oskar Edlund |
6:25,72 |
. | IFK Lidingö | Victor Björk, Oscar Taha, Julius Mördrup |
6:26,19 |
. | Mölndals AIK | Victor Wahlgren, Simon Wikell, Vilmer Elovsson |
6:38,04 |
Resultater kvinner
redigerSenior
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Spårvägens FK | Gladys Bamane, Isabelle Eurenius, Elin Vesterlund, Moa Hjelmer |
45,82 |
. | Ullevi FK | Malin Roth, Matilda Hellquist, Estelle Montler, Denise Eriksson |
46,33 |
. | Hässelby SK | Sara Kviberg, Rebecca Larsson, Jessica Östlund, Caroline Larsson |
47,00 |
4 x 400 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Ullevi FK | Johanna Holmén Svensson, Alice Svantesson, Matilda Hellquist, Ebba Svantesson |
3:42,76 |
. | Hässelby SK | Jenny Wingqvist , Sofia Johnsson, Lovisa Bivstedt, Ztella Krywult |
3:50,76 |
. | Täby IS | Caroline Kihlblom, Sofia Hultgren, Ida Holm, Linnéa Frobe |
3:54,17 |
4 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Sävedalens AIK | Lisa Bergdahl, Sara Christiansson, Linn Söderholm, Gaël de Coninck |
8:54,80 |
. | Täby IS | Helena Kolte, Karin Olsson, Emilia Bentayeb, Ida Holm |
9:37,68 |
. | Mölndals AIK | Elin Brink, Julia Törnblad, Alice Greberg, Sara Gunnarsson |
9:45,40 |
3 x 1500 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Sävedalens AIK | Linn Söderholm, Sara Christiansson, Sara Holmgren |
13:35,19 |
. | Spårvägens FK | Frida Aspnäs, Malin Liljestedt, Elina Johansson |
13:56,51 |
. | Mölndals AIK | Alice Greberg, Johanna Anvell, Elin Brink |
14:35,91 |
Junior K22
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Göteborgs Kvinnliga IK | Gabrielle Wehlander, Vendela Rydbäck, Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström |
48,03 |
. | Mölndals AIK | Louise Liljeblad, Rebecka Sellberg, Emilia Hammarström, Elvira Erixon |
48,47 |
x. | Ullevi FK | Malin Roth, Denise Eriksson, Emelie Öberg, Hanna Zachrisson |
DNF |
3 x 400 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Ullevi FK | Emelie Öberg, Johanna Holmén Svensson, Alice Svantesson |
2:51,29 |
. | Mölndals AIK | Rebecka Sellberg, Elvira Erixon, Hanna Palmqvist |
2:52,23 |
. | Göteborgs Kvinnliga IK | Gabrielle Wehlander, Vendela Rydbäck, Emma Söderström |
2:58,31 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Sävedalens AIK | Gaël de Coninck, Lisa Bergdahl, Malin Jonson |
6:47,61 |
. | Malmö AI | Alexandra Everett, Isabell Norstedt, Patricia Striner |
6:59,93 |
. | Hammarby IF | Nora Siltberg-Almlöf, Filippa Ramberg, Ofelia Belkacem |
7:45,85 |
Junior J19
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Spårvägens FK | Amanda Eriksson, Saga Berneryd, Tilde Tofft, Celina Reichardt |
48,30 |
. | Upsala IF | Mina Karlsson, Amie Jammeh, Gabriella Holmström, Hanna Axelsson |
49,06 |
. | IFK Växjö | Hanna Bellenby, Julia Frisk, Frida Bergvall, Hanna Westhoff |
49,19 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | IF Kville | Sara Overgaard, Isabelle Melin, Beatrice Brink |
7:00,79 |
. | Mölndals AIK | Sara Gunnarsson, Lovisa Kjellén, Martina Winberg |
7:41,21 |
. | Sävedalens AIK | Felicia Niklasson, Linnea Smalström, Ella Brax |
8:05,48 |
1000 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Spårvägens FK | Amanda Eriksson, Tilde Tofft, Saga Berneryd, Celina Reichardt |
2:17,27 |
. | Täby IS | Helena Kolte, Maria Södergran, Lovisa Glavane Karlsson, Linnéa Frobe |
2:18,32 |
. | Huddinge AIS | Mathilda Eriksson, Emilia Jandér, Sara Hermansson, Tove Söder |
2:18,75 |
Junior J17
rediger4 x 100 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Malmö AI | Anja Olsson, Erika Wärff, Samantha Oware, Wilma Rosenqvist |
47,32 |
. | Huddinge AIS | Ella Hagman, Sara Karlsson, Izabella Ripsweden, Charlotte Andersson |
47,83 |
. | Ullevi FK | Wendela Yhlen Graf, Cindy Darell, Louise Duvling Andersson, Ide Ileso |
49,31 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Trångsvikens IF | Maria Novak, Tilde Bångman, Hanna Näslund |
7:19,83 |
. | Göteborgs Kvinnliga IK | Wilma Nielsen, Matilda Hallström, Julia Nielsen |
7:26,04 |
. | AIK Friidrott | Rakel Rune, Selma Nilsson, Vera Sjöberg |
7:35,82 |
1000 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Malmö AI | Anja Olsson, Samantha Oware, Wilma Rosenqvist, Erika Wärff |
2:18,53 |
. | Göteborgs Kvinnliga IK | Sofie Cedergrund, Linn Hertz Saebbö, Alice Kjellander, Matilda Hallström |
2:19,28 |
. | Hässelby SK | Jasmin Blomberg, Shila Fahtli, Ztella Krywult, Lovisa Bivstedt |
2:19,32 |
Junior J15
rediger4 x 80 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | Malmö AI | Joy Thulin, Olivia Stridh, Nikki Anderberg, Bella Stenström |
39,11 |
. | Täby IS | Evelina Ottosson, Ella Enander, Leticia Büchli, Junianna Larsen-Brolin |
40,06 |
. | Hammarby IF | Klara Avebäck, Alicia Löwhagen, Molly Freeman, Åsa Trosell |
41,25 |
3 x 800 meter
redigerMedaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
. | IFK Lidingö | Victoria Psilander, Carolina Larsson, Lisa Fröberg |
7:10,71 |
. | Eskilstuna Friidrott | Johanna Mickels, Elin Ekengren, Emilia Rydensjö |
7:18,30 |
. | Mölndals AIK | Maja Ottosson, Malin Jonsson, Paulina Wikemar |
7:21,38 |
Kilder
redigerAutoritetsdata