Åpne hovedmenyen

Svømming under VM i svømming 2015 – 4 x 100 meter fri stafett kvinner

VM i svømmesport 2015
Kazan, Russland
Stuping
Individuelt
1 m menn kvinner
3 m menn kvinner
10 m menn kvinner
Synkron
3 m menn kvinner
10 m menn kvinner
Høydestuping
Maratonsvømming
5 km menn kvinner
10 km menn kvinner
25 km menn kvinner
Lag lag
Svømming
Fristil
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
Ryggsvømming
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Brystsvømming
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Butterfly
50 m menn kvinner
100 m menn kvinner
200 m menn kvinner
Individuell medley
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
Fristafett
4×100 m menn kvinner
4×200 m menn kvinner
Medleystafett
4×100 m menn kvinner
Synkronsvømming
Solo teknisk fri
Duett teknisk fri
Lag teknisk fri
kombinasjon
Vannpolo

4 × 100 meter fri stafett kvinner var en svømmeøvelse som ble arrangert under VM i svømming 2015 i Kazan i Russland den 2. august.[1]

Innhold

MedaljevinnereRediger

RekorderRediger

Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:

Navn Nasjon Tid Sted Dato
Verdensrekord   Nederland 3.30,98   GlasgowSkottland 24. juli 2014
Mesterskapsrekord Inge Dekker (53,61)
Ranomi Kromowidjojo (52,30)
Femke Heemskerk (53,03)
Marleen Veldhuis (52,78)
  Nederland 3.31,72   RomaItalia 26. juli 2009[2][3]

Følgende nye rekorder ble satt under konkurransen.

Dato Runde Nasjon Tid Rekord
2. august Finale   Australia 3.31,48 MR

ResultaterRediger

ForsøksheatRediger

Forsøksheat ble avholdt kl. 11.58.[4]

Plass Heat Bane Nasjon Svømmere Tid Kommentarer
1 2 9   USA Shannon Vreeland (54.37)
Abbey Weitzeil (53.85)
Margo Geer (53.37)
Lia Neal (53.93)
3:35.52 Q
2 2 8   Australia Emily Seebohm (53.93)
Madison Wilson (53.82)
Melanie Wright (53.51)
Bronte Barratt (54.60)
3:35.86 Q
3 1 7   Nederland Maud van der Meer (54.69)
Marrit Steenbergen (54.72)
Femke Heemskerk (53.00)
Ranomi Kromowidjojo (53.50)
3:35.91 Q
4 1 3   Sverige Michelle Coleman (54.00)
Louise Hansson (54.30)
Magdalena Kuras (55.19)
Sarah Sjöström (52.75)
3:36.24 Q
5 1 9   Canada Sandrine Mainville (54.57)
Michelle Williams (54.06)
Victoria Poon (54.91)
Chantal van Landeghem (54.10)
3:37.64 Q
5 2 1   Kina Zhu Menghui (54.14)
Tang Yuting (54.55)
Fang Yi (54.96)
Shen Duo (53.99)
3:37.64 Q
7 1 6   Italia Erika Ferraioli (54.77)
Silvia Di Pietro (54.13)
Federica Pellegrini (53.92)
Laura Letrari (55.06)
3:37.88 Q
8 2 5   Frankrike Charlotte Bonnet (53.95)
Beryl Gastaldello (54.76)
Cloé Hache (54.89)
Anna Santamans (54.75)
3:38.35 Q
9 2 3   Japan Miki Uchida (54.25)
Rikako Ikee (54.63)
Misaki Yamaguchi (54.58)
Yayoi Matsumoto (55.01)
3:38.47
10 2 2   Russland Veronika Popova (54.51)
Nataliya Lovtsova (54.66)
Viktoriya Andreyeva (54.49)
Mariia Kameneva (54.97)
3:38.63
11 1 4   Brasil Larissa Oliveira (55.08)
Graciele Herrmann (55.96)
Etiene Medeiros (54.49)
Daynara de Paula (54.71)
3:40.24
12 2 4   Polen Katarzyna Wilk (54.86)
Alicja Tchórz (55.11)
Aleksandra Urbańczyk (56.16)
Anna Dowgiert (54.76)
3:40.89
13 1 1   Tyskland Annika Bruhn (55.34)
Dorothea Brandt (54.99)
Alexandra Wenk (55.02)
Marlene Huther (56.21)
3:41.56
14 1 5   Hongkong Camille Cheng (55.58)
Stephanie Au (56.30)
Sze Hang Yu (55.40)
Siobhan Haughey (54.83)
3:42.11
15 1 0   Sveits Maria Ugolkova (56.42)
Sasha Touretski (55.49)
Danielle Villars (55.42)
Noemi Girardet (56.37)
3:43.70
16 2 6   Østerrike Birgit Koschischek (55.70)
Lisa Zaiser (54.95)
Lena Kreundl (56.88)
Jördis Steinegger (56.53)
3:44.06
17 1 2   Colombia Isabella Arcila (56.19)
Carolina Colorado Henao (56.18)
Maria Alvarez Pugliese (57.68)
Jessica Camposano (56.10)
3:46.15
18 1 8   Singapore Amanda Lim (57.44)
Quah Ting Wen (56.22)
Marina Chan (58.78)
Rachel Tseng (58.66)
3:51.10
19 2 0   Tyrkia Gizem Bozkurt (58.33)
Ekaterina Avramova (55.92)
Merve Eroglu (1:00.89)
Halime Zülal Zeren (58.08)
3:53.22
2 7   Finland Hanna-Maria Seppälä (55.83)
Mimosa Jallow (55.43)
Roosa Mört (57.26)
Fanny Teijonsalo (DSQ)
DSQ

FinaleRediger

 
Laget fra Australia vinner

Finalen ble avholdt kl. 18.45.[5]

Plass Bane Nasjon Svømmere Tid Kommentarer
  1 5   Australia Emily Seebohm (53.92)
Emma McKeon (53.57)
Bronte Campbell (51.77)
Cate Campbell (52.22)
3:31.48 MR
  2 3   Nederland Ranomi Kromowidjojo (53.30)
Maud van der Meer (54.50)
Marrit Steenbergen (53.88)
Femke Heemskerk (51.99)
3:33.67
  3 4   USA Missy Franklin (53.68)
Margo Geer (54.14)
Lia Neal (53.70)
Simone Manuel (53.09)
3:34.61
4 6   Sverige Michelle Coleman (54.43)
Louise Hansson (53.84)
Sarah Sjöström (52.38)
Magdalena Kuras (55.06)
3:35.71
5 2   Canada Sandrine Mainville (53.85)
Michelle Williams (54.54)
Chantal van Landeghem (53.51)
Katerine Savard (54.54)
3:36.44
6 1   Italia Erika Ferraioli (54.80)
Silvia Di Pietro (53.63)
Laura Letrari (55.00)
Federica Pellegrini (53.73)
3:37.16
7 7   Kina Zhu Menghui (54.38)
Tang Yuting (54.45)
Fang Yi (54.98)
Shen Duo (53.83)
3:37.64
8 8   Frankrike Charlotte Bonnet (54.10)
Beryl Gastaldello (54.89)
Cloé Hache (54.84)
Anna Santamans (54.63)
3:38.46

ReferanserRediger