Storslalåm under Paralympiske vinterleker 1994

Under Paralympiske vinterleker 1994 ble det konkurrert i storslalåm.

Resultater - mennRediger

Klasse B1Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Roy Bösiger (SUI) 4.08,78
Sølv   Franz Czuk (AUT) 4.35,03
Bronse   Leopold Ertl (AUT) 4.40,59

Klasse B2Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Stephane Saas (FRA) 2.39,55
Sølv   Manuel Buendia (ESP) 2.43,03
Bronse   Gerhard Pscheider (AUT) 2.47,20

Lars Westgaard deltok også, men ble diskvalifisert.

Klasse B3Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Brian Santos (USA) 2.36,74
Sølv   Bruno Oberhammer (ITA) 2.39,58
Bronse   Richard Burt (GBR) 2.46,79


Klasse LW1/3Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Bernard Baudean (FRA) 2.35,60
Sølv   Jozef Mistina (SVK) 2.42,70
Bronse   Alexei Moshkine (RUS) 2.45,25

Klasse LW2Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Michael Milton (AUS) 2.25,88
Sølv   Alexander Spitz (GER) 2.26,70
Bronse   Greg Mannino (USA) 2.26,79

Ole Johan Kristoffersen kom på 4.-plass og Asle Tangvik på 8.-plass av de 18 som fullførte. Det var 34 deltakere som startet.

Klasse LW4Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Rik Heid (USA) 2.15,46
Sølv   James Lagerstrom (USA) 2.16,66
Bronse   Patrick Cooper (NZL) 2.16,84

Ove Jørgensen kom på 7.-plass av de 9 som fullførte. Det var 15 deltakere som startet.


Klasse LW5/7Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Cato Zahl Pedersen (NOR) 2.20,75
Sølv   Gerd Schönfelder (GER) 2.21,69
Bronse   Jean-Luc Jiguet (FRA) 2.31,78

Klasse LW6/8Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Frank Pfortmüller (GER) 2.10,50
Sølv   Meinhard Tatschl (AUT) 2.11,26
Bronse   Hannes Hüttenbrenner (AUT) 2.11,37


Klasse LW9Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Eberhard Seischab (GER) 2.33,41
Sølv   Tristan Mouric (FRA) 2.35,60
Bronse   James Lawrence Patterson (AUS) 2.36,46


Klasse LW10Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Chris Waddell (USA) 3.04,24
Sølv   Takashi Kurosu (JPN) 3.09,14
Bronse   Reinhold Sager (AUT) 3.10,95

Klasse LW11Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   John Davis (USA) 2.59,86
Sølv   Ryuei Shinohe (JPN) 3.03,21
Bronse   David Munk (AUS) 3.03,24

Klasse LW12Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Paul Bluschke (AUT) 2.54,81
Sølv   Karl Lotz (GER) 3.01,96
Bronse   Alain Marguerettaz (FRA) 3.05,02

Knut Haereid Markegard kom på 4.-plass av de 7 som fullførte. 18 deltakere startet.

Resultater - kvinnerRediger

Klasse B1-2Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Elisabeth Kellner (AUT) 2.50,31
Sølv   Gabriele Hümer (AUT) 2.52,48
Bronse   Åsa Bengtsson (FRA) 3.05,11

Klasse LW2Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Adrienne Rivera (USA) 2.52,54
Sølv   Helga Erhart (AUT) 2.53,56
Bronse   Annemie Schneider (GER) 3.01,66

Klasse LW3/4Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Reinhild Möller (GER) 2.33,06
Sølv   Renate Hjortland (NOR) 2.49,65
Bronse   Lana Spreeman (CAN) 2.59,73

Klasse LW6/8Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Nancy Gustafson (USA) 2.18,74
Sølv   Dagmar Vollmer (GER) 2.40,52
Bronse   Nadja Obrist (AUT) 2.41,16

Klasse LW10-12Rediger

Plass Navn Reell tid
Gull   Gerda Pamler (GER) 3.12,39
Sølv   Vreni Stöckli (SUI) 3.25,64
Bronse   Stephanie Riche (AUT) 3.27,20