Scheldeprijs 2024 var et endags sykkelritt i Belgia. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2024.

Scheldeprijs 2024
Detaljer
Ritt112. Scheldeprijs
KonkurranseUCI ProSeries 2024 1.Pro
Dato3. april 2024
Distanse205,3 km
LandBEL Belgia
NED Nederland
StartstedTerneuzen
MålstedSchoten
Lag22
Startende ryttere150
Fullførende ryttere137
Gjennomsnittsfart47,917 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerBEL Tim Merlier (Soudal Quick-Step)
2. plassBEL Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck)
3. plassNED Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla)
◀2023
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Tim Merlier.[1]

WorldTour-lag (11)ProTour-lag (9)Kontinentallag (2)
  •   BEAT Cycling
  •   Tarteletto-Isorex

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tim Merlier Soudal Quick-Step4t 17' 04"
2.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck+ 0"
3.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla+ 0"
4.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 0"
5.   Hugo Hofstetter Israel-Premier Tech+ 0"
6.   Søren Wærenskjold Uno-X Mobility+ 0"
7.   Sam Welsford Bora-Hansgrohe+ 0"
8.   Matteo Moschetti Q36.5 Pro Cycling Team+ 0"
9.   Madis Mihkels Intermarché-Wanty+ 0"
10.   Matteo Trentin Tudor Pro Cycling Team+ 0"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
1  Jasper Philipsen (BEL) 2.
2  Simon Dehairs (BEL) 27.
3  Robbe Ghys (BEL) 132.
4  Kaden Groves (AUS) 107.
5  Edward Planckaert (BEL) 84.
6  Senne Leysen (BEL) 99.
7  Ramon Sinkeldam (NED) 83.
Sportsdirektør: Christoph Roodhooft
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
11  Tim Merlier (BEL) 1.
12  Gianni Moscon (ITA) 44.
13  Casper Pedersen (DEN) 97.
14  Luke Lamperti (USA) 42.
15  Bert Van Lerberghe (BEL) 36.
16  Warre Vangheluwe (BEL) 135.
17  Jordi Warlop (BEL) 103.
Sportsdirektør: Wilfried Peeters
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
21  Gerben Thijssen (BEL) DNF
22  Huub Artz (NED) 22.
23  Madis Mihkels (EST) 9.
24  Arne Marit (BEL) DNF
25  Baptiste Planckaert (BEL) 95.
26  Gijs Van Hoecke (BEL) 57.
27  Roel van Sintmaartensdijk (NED) 60.
Sportsdirektør: Dimitri Claeys
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
31  Luca Mozzato (ITA) 17.
32  Jenthe Biermans (BEL) 35.
33  Donavan Grondin (FRA) 37.
34  Lucas Janssen (NED) 59.
35  Daniel McLay (GBR) 19.
36  Florian Sénéchal (FRA) DNS
37  Miles Scotson (AUS) 110.
Sportsdirektør: Mickael Leveau
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
41  Sam Welsford (AUS) 7.
42  Nico Denz (GER) 113.
43  Marco Haller (AUT) 119.
44  Emil Herzog (GER) 137.
45  Filip Maciejuk (POL) 89.
46  Ryan Mullen (IRL) 114.
47  Danny van Poppel (NED) 25.
Sportsdirektør: Heinrich Haussler
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
51  Stanislaw Aniolkowski (POL) 28.
52  Piet Allegaert (BEL) 11.
53  Aimé De Gendt (BEL) 104.
55  Christophe Noppe (BEL) 78.
56  Alexis Renard (FRA) 33.
57  Ludovic Robeet (BEL) 127.
Sportsdirektør: Thierry Marichal
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
61  Edward Theuns (BEL) 21.
62  Tim Declercq (BEL) 93.
63  Jakob Söderqvist (SWE) 120.
64  Daan Hoole (NED) 111.
65  Tim Torn Teutenberg (GER) 32.
66  Mathias Vacek (CZE)  (landevei) 90.
67  Otto Vergaerde (BEL) 91.
Sportsdirektør: Steven de Jongh
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
71  Casper van Uden (NED) 18.
72  Pavel Bittner (CZE) 94.
73  Benjamin Peatfield (GBR) 73.
74  Niklas Märkl (GER) 46.
75  Tim Naberman (NED) 124.
76  Frank Aron Ragilo (EST) 77.
77  Bram Welten (NED) 71.
Sportsdirektør: Roy Curvers
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
81  Dylan Groenewegen (NED) 3.
82  Amund Grøndahl Jansen (NOR) DNF
83  Luka Mezgec (SLO) 26.
84  Kelland O’Brien (AUS) 126.
85  Blake Quick (AUS) 39.
86  Elmar Reinders (NED) 50.
87  Max Walscheid (GER) 69.
Sportsdirektør: Tristan Hoffman
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
91  Juan Sebastián Molano (COL) 24.
92  Ivo Oliveira (POR)  (landevei) 112.
94  Jonathan Guatibonza (COL) DNF
95  Álvaro Hodeg (COL) 115.
96  Gibbe Staes (BEL) 92.
97  Michael Vink (NZL) DNF
Sportsdirektør: Tomás Gil
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
101  Jacopo Guarnieri (ITA) 72.
102  Joshua Giddings (GBR) 70.
103  Sébastien Grignard (BEL) 63.
104  Mathijs Paasschens (NED) 65.
105  Liam Slock (BEL) 134.
106  Lionel Taminiaux (BEL) 108.
107  Jarne Van De Paar (BEL) 14.
Sportsdirektør: Dirk Demol
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
111  Cees Bol (NED) 4.
112  Jevgenij Fedorov (KAZ) 122.
113  Yevgeniy Gidich (KAZ) 101.
114  Dmitrij Gruzdev (KAZ) 87.
115  Michael Mørkøv (DEN) 102.
116  Rüdiger Selig (GER) 45.
117  Gleb Syrica121.
Sportsdirektør: Mario Manzoni
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
121  Hugo Hofstetter (FRA) 5.
122  Itamar Einhorn (ISR)  (landevei) 29.
123  Oded Kogut (ISR) 40.
124  Riley Pickrell (CAN) 20.
125  Nadav Raisberg (ISR) 38.
126  Kiaan Watts (NZL) 58.
127  Rick Zabel (GER) 118.
Sportsdirektør: René Andrle
Uno-X Mobility
UXM
Nr.RytterPlassering
131  Søren Wærenskjold (NOR) 6.
132  Louis Bendixen (DEN) 129.
133  Stian Fredheim (NOR) 130.
134  Tord Gudmestad (NOR) 55.
135  Daniel Årnes (NOR) 128.
136  William Blume Levy (DEN) 30.
137  Rasmus Bøgh Wallin (DEN) 51.
Sportsdirektør: Gino Van Oudenhove
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
141  Sasha Weemaes (BEL) 31.
142  Louis Blouwe (BEL) 62.
143  Luca De Meester (BEL) 52.
144  Michiel Lambrecht (BEL) 47.
145  Jens Reynders (BEL) 34.
146  Aaron Van der Beken (BEL) 48.
147  Jelle Vermoote (BEL) 105.
Sportsdirektør: Christophe Detilloux
Team Flanders-Baloise
TFB
Nr.RytterPlassering
152  Toon Clynhens (BEL) DNF
153  Siebe Deweirdt (BEL) 100.
154  Jules Hesters (BEL) 136.
155  Elias Maris (BEL) 67.
156  Ward Vanhoof (BEL) 66.
157  Vincent Van Hemelen (BEL) 125.
Sportsdirektør: Hans De Clercq
Q36.5 Pro Cycling Team
Q36
Nr.RytterPlassering
161  Matteo Moschetti (ITA) 8.
162  Joey Rosskopf (USA) 68.
163  Negasi Abreha (ETH) 76.
164  Mirko Bozzola (ITA) 74.
165  Cyrus Monk (AUS) 75.
166  Szymon Sajnok (POL) DNF
167  Rory Townsend (IRL) 53.
Sportsdirektør: Rik Reinerink
TDT-Unibet Cycling Team
TDT
Nr.RytterPlassering
171  Davide Bomboi (BEL) 16.
172  Hartthijs de Vries (NED) 81.
173  Owen Geleijn (NED) 56.
174  Axel Huens (FRA) 123.
175  Sebastian Nielsen (DEN) 117.
176  Nicklas Pedersen (DEN) 116.
177  Abram Stockman (BEL) 23.
Sportsdirektør: Gaëtan Pons
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
181  Dries Van Gestel (BEL) 15.
182  Lucas Boniface (FRA) 79.
183  Thomas Gachignard (FRA) 98.
184  Sandy Dujardin (FRA) 85.
185  Anthony Turgis (FRA) 80.
186  Baptiste Vadic (FRA) DNF
Sportsdirektør: Dominique Arnould
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
191  Arvid de Kleijn (NED) 13.
192  Miká Heming (GER) 106.
193  Alexander Krieger (GER) 43.
194  Petr Kelemen (CZE) 109.
195  Juan David Sierra (ITA) 133.
196  Matteo Trentin (ITA) 10.
197  Maikel Zijlaard (NED) 41.
Sportsdirektør: Bart Leysen
BEAT Cycling Club
BCY
Nr.RytterPlassering
201  Michiel Coppens (BEL) 86.
202  Bram Dissel (NED) 82.
203  Wessel Krul (NED) DNF
204  Lars Loohuis (NED) 61.
205  Stijn Appel (NED) 131.
206  Tijmen Eising (NED) 96.
207  Jeroen Van Krimpen (NED) 54.
Sportsdirektør: Brian van Goethem
Tarteletto-Isorex
TIS
Nr.RytterPlassering
211  Timothy Dupont (BEL) 12.
212  Bo Godart (BEL) DNF
213  Jonas Goeman (BEL) DNF
214  Thomas Joseph (BEL) 64.
215  Arne Santy (BEL) 49.
216  Peder Dahl Strand (NOR) DNF
217  Mauro Verwilt (BEL) 88.
Sportsdirektør: Peter Bauwens

Referanser

rediger
  1. ^ «Tim Merlier nets Soudal-QuickStep the victory at Scheldeprijs» (engelsk). Cyclingnews.com. 3. april 2024. 

Eksterne lenker

rediger