Ruta de la Cerámica - Gran Premio Castellón 2024

Ruta de la Cerámica - Gran Premio Castellón 2024
Detaljer
Ritt1. Ruta de la Cerámica - Gran Premio Castellón
KonkurranseEuropatouren i landeveissykling 2024 1.1
Dato21. januar 2024
Distanse173,9 km
LandESP Spania
StartstedCastellón
MålstedOnda
Lag18
Startende ryttere126
Fullførende ryttere122
Gjennomsnittsfart41,772 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerAUS Michael Matthews (Team Jayco AlUla)
2. plassFRA Pierre Gautherat (Decathlon-AG2R La Mondiale)
3. plassESP Alex Aranburu (Movistar Team)
Dokumentasjon

Ruta de la Cerámica - Gran Premio Castellón 2024 var den første utgaven av ett endags sykkelritt i Spania avholdt 21. januar 2024. Rittet startet i Castellón og avsluttet i Onda.

Rittet ble vunnet av Michael Matthews.[1]

WorldTour-lag (7)ProTour-lag (8)Kontinentallag (3)
  •   Illes Balears Arabay Cycling
  •   Lidl-Trek Future Racing
  •   Nice Métropole Côte d'Azur

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Michael Matthews Team Jayco AlUla4t 09' 47"
2.   Pierre Gautherat Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
3.   Alex Aranburu Movistar Team+ 0"
4.   David González Caja Rural-Seguros RGA+ 0"
5.   Stefano Oldani Cofidis+ 0"
6.   Jenthe Biermans Arkéa-B&B Hotels+ 0"
7.   Pau Miquel Equipo Kern Pharma+ 0"
8.   Jasper De Buyst Lotto Dstny+ 0"
9.   Lennert Teugels Bingoal WB+ 0"
10.   Bryan Coquard Cofidis+ 0"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
1  Alex Aranburu (ESP) 3.
2  Carlos Canal (ESP) 61.
3  Oier Lazkano (ESP)  (landevei) 45.
4  Antonio Pedrero (ESP) 114.
5  Javier Romo (ESP) 37.
6  Sergio Samitier (ESP) 115.
7  Pelayo Sánchez (ESP) 38.
Sportsdirektør: José Vicente García Acosta
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
11  Igor Arrieta (ESP) 41.
12  Filippo Baroncini (ITA) 20.
13  Mikkel Bjerg (DEN) 26.
14  Duarte Marivoet (BEL) 121.
15  Rui Oliveira (POR) 116.
16  Gibbe Staes (BEL) DNF
17  Pablo Torres (ESP) 34.
Sportsdirektør: Tomás Gil
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
21  Michael Matthews (AUS) 1.
22  Davide De Pretto (ITA) 13.
23  Eddie Dunbar (IRL) 65.
24  Felix Engelhardt (GER) 47.
25  Christopher Juul-Jensen (DEN) 104.
26  Jan Maas (NED) 103.
27  Luka Mezgec (SLO) 66.
Sportsdirektør: Rafael Valls
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
31  Bryan Coquard (FRA) 10.
32  Thomas Champion (FRA) 83.
33  Ben Hermans (BEL) 60.
34  Jonathan Lastra (ESP) 33.
35  Stefano Oldani (ITA) 5.
36  Anthony Perez (FRA) 44.
37  Ludovic Robeet (BEL) DNF
Sportsdirektør: Bingen Fernández
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
Nr.RytterPlassering
41  Andrea Vendrame (ITA) 40.
42  Alex Baudin (FRA) 39.
43  Sander De Pestel (BEL) 19.
44  Pierre Gautherat (FRA) 2.
45  Jordan Labrosse (FRA) 54.
46  Valentin Retailleau (FRA) 51.
47  Damien Touzé (FRA) 17.
Sportsdirektør: Artūras Kasputis
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
51  Amaury Capiot (BEL) 49.
52  Jenthe Biermans (BEL) 6.
53  Mathis Le Berre (FRA) 22.
54  Luca Mozzato (ITA) 70.
55  Łukasz Owsian (POL) 74.
56  Alan Riou (FRA) 110.
57  Martin Tjøtta (NOR) 53.
Sportsdirektør: Arnaud Gérard
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
61  Gleb Brussenskiy (KAZ)  (landevei) 76.
62  Anthon Charmig (DEN) 14.
63  Yevgeniy Gidich (KAZ) 102.
64  Anton Kuzmin (KAZ) 105.
65  Daniil Marukhin (KAZ) 97.
66  Vadim Pronskij (KAZ) 59.
67  Nicolas Vinokurov (KAZ) 96.
Sportsdirektør: Alexandr Shefer
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
71  Orluis Aular (VEN)  (landevei) 18.
72  Fernando Barceló (ESP) 84.
73  David González (ESP) 4.
74  Joseba López (ESP) 48.
75  Joel Nicolau (ESP) 25.
76  Eduard Prades (ESP) 56.
77  Gorka Sorarrain (ESP) 75.
Sportsdirektør: José Miguel Fernández Reviejo
Equipo Kern Pharma
EKP
Nr.RytterPlassering
81  Urko Berrade (ESP) 36.
82  Iván Cobo (ESP) 35.
83  Miguel Ángel Fernández (ESP) DNF
84  Francisco Galván (ESP) 101.
85  Álex Jaime (ESP) DNF
86  Pau Miquel (ESP) 7.
87  Antonio Jesús Soto (ESP) 117.
Sportsdirektør: Pablo Urtasun
Burgos-BH
BBH
Nr.RytterPlassering
91  Victor Langellotti (MON) 32.
92  Clément Alleno (FRA) 30.
93  Antonio Angulo (ESP) 62.
94  Geórgios Boúglas (GRE)  (landevei) 85.
95  Jesús Ezquerra (ESP) 57.
96  Ángel Fuentes (ESP) 112.
97  Ander Okamika (ESP) 78.
Sportsdirektør: Rubén Pérez
Euskaltel-Euskadi
EUS
Nr.RytterPlassering
101  Joan Bou (ESP) 12.
102  Nicolás Alustiza (ESP) 93.
103  Xabier Berasategi (ESP) 15.
104  Iker Bonillo (ESP) 100.
105  Xavier Cañellas (ESP) 113.
106  Andoni López de Abetxuko (ESP) 99.
107  Gotzon Martín (ESP) 16.
Sportsdirektør: Pello Olaberria
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
111  Jasper De Buyst (BEL) 8.
112  Johannes Adamietz (GER) 46.
113  Thomas De Gendt (BEL) 87.
114  Jarrad Drizners (AUS) 86.
115  Arjen Livyns (BEL) 43.
116  Liam Slock (BEL) 42.
117  Brent Van Moer (BEL) 29.
Sportsdirektør: Mario Aerts
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
121  Alexis Vuillermoz (FRA) 52.
122  Lucas Boniface (FRA) 118.
123  Thomas Bonnet (FRA) 50.
124  Thomas Gachignard (FRA) 63.
125  Émilien Jeannière (FRA) 107.
126  Julien Simon (FRA) 77.
127  Baptiste Vadic (FRA) 119.
Sportsdirektør: Romain Sicard
Polti Kometa
PTK
Nr.RytterPlassering
131  Andrea Garosio (ITA) 31.
132  Davide De Cassan (ITA) 64.
133  Álex Martín (ESP) 28.
134  Davide Piganzoli (ITA) 24.
135  Jhonatan Restrepo (COL) 67.
136  Javier Serrano (ESP) 71.
137  Diego Sevilla (ESP) 98.
Sportsdirektør: Jesús Hernández
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
141  Loïc Vliegen (BEL) 94.
142  Ceriel Desal (BEL) 88.
143  Johan Meens (BEL) 21.
144  Lennert Teugels (BEL) 9.
145  Marco Tizza (ITA) 11.
146  Kenneth Van Rooy (BEL) 72.
147  Jelle Vermoote (BEL) 120.
Sportsdirektør: Jean-Denis Vandenbroucke
Illes Balears Arabay Cycling
IBA
Nr.RytterPlassering
151  Julen Amezqueta (ESP) 79.
152  Gonzalo Ariño (ESP) 122.
153  Sergi Darder (ESP) 95.
154  Unai Esparza (ESP) 80.
155  Arnau Gilabert (ESP) 90.
156  Asier Pablo González (ESP) 92.
157  Alex Molenaar (NED) 111.
Sportsdirektør: Luis Mora
Lidl-Trek Future Racing
LTF
Nr.RytterPlassering
161  Niklas Behrens (GER) 68.
162  Patrick Frydkjær (DEN) 73.
163  Matteo Milan (ITA) 69.
164  Liam O'Brien (IRL) 81.
165  Jakob Söderqvist (SWE) 23.
166  Axandre Van Petegem (BEL) 89.
167  Mats Wenzel (LUX) 55.
Sportsdirektør: Sebastian Andersen
Nice Métropole Côte d'Azur
NMC
Nr.RytterPlassering
171  Jonathan Couanon (FRA) 82.
172  Melvin Crommelinck (FRA) 91.
173  Damien Girard (FRA) 27.
174  Paul Hennequin (FRA) 109.
175  Jean-Louis Le Ny (FRA) 106.
176  Andrea Mifsud (FRA) 58.
177  Axel Narbonne-Zuccarelli (FRA) 108.
Sportsdirektør: Frédéric Doutre

Referanser

rediger

Eksterne lenker

rediger