Padling under Sommer-OL 1964

De olympiske ringer

Padling under Sommer-OL 1964. Padling var med som olympisk øvelse for sjette gang i OL-1964 i Tokyo. Det ble konkurrert om sju olympiske titler. Det var tre klasser for kajakk og to i kano for herrer og to i kajakk for kvinner. Sovjetunionen ble beste nasjon på den uoffisielle medaljestatistikken med tre gullmedaljer.

MedaljerRediger

  Padling under Sommer-OL 1964 – Tokyo  
 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1.   Sovjetunionen (URS) 3 0 1 4
2.   Det forente Tyskland (EUA) 2 1 1 4
3.   Sverige (SWE) 2 0 0 2
4.   Romania (ROU) 0 2 3 5
5.   USA (USA) 0 1 1 2
6.   Frankrike (FRA) 0 1 0 1
  Ungarn (HUN) 0 1 0 1
  Nederland (NED) 0 1 0 1
9.   Danmark (DEN) 0 0 1 1
Totalt 7 7 7 21

MennRediger

KajakkRediger

K1 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Rolf Peterson   SWE 3.57.13
2. Mihály Hesz   HUN 3.57.28
3. Aurel Vernescu   ROU 4.00.77
4. Erich Suhrbier   EUA 4.01.62
5. Günther Pfaff   AUT 4.03.56
6. Toon Geurts   NED 4.04.48

K2 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Sven-Olov Sjödelius
Gunnar Utterberg
  SWE 3.38.54
2. Toon Geurts
Paul Hoekstra
  NED 3.39.30
3. Heinz Büker
Holger Zander
  EUA 3.40.69
4. Haralambie Ivanov
Vasile Nicoară
  ROU 3.41.12
5. György Mészáros
Imre Szöllősi
  HUN 3.41.39
6. Cesare Beltrami
Cesare Zilioli
  ITA 3.43.55

K4 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Nikolai Tsjoezjikov
Anatoli Grisjin
Vjatsjeslav Ionov
Vladimir Morozov
  URS 3.14.67
2. Günter Perleberg
Bernhard Schulze
Friedhelm Wentzke
Holger Zander
  EUA 3.15.39
3. Simoin Cuciuc
Atanase Sciotnic
Mihai Ţurcaş
Aurel Vernescu
  ROU 3.15.51
4. Imre Kemecsey
György Mészáros
András Szente
Imre Szöllősi
  HUN 3.16.24
5. Rolf Peterson
Sven-Olov Sjödelius
Gunnar Utterberg
Carl von Gerber
  SWE 3.17.47
6. Claudio Agnisetta
Cesare Beltrami
Angelo Pedroni
Cesare Zilioli
  ITA 3.19.32

KanoRediger

C1 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Jürgen Eschert   EUA 4.35.14
2. Andrei Igorov   ROU 4.37.89
3. Jevgeni Penjajev   URS 4.38.31
4. András Törő   HUN 4.39.95
5. Ove Emanuelsson   SWE 4.42.70
6. Bogdan Ivanov   BUL 4.44.76

C2 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Andrei Chimitsj
Stepan Osjtsjepkov
  URS 4.04.65
2. Jean Boudehen
Michel Chapuis
  FRA 4.06.52
3. Peer Norrbohm
John Sørensen
  DEN 4.07.48
4. Antal Hajba
Árpád Soltész
  HUN 4.08.97
5. Igor Lipalit
Achim Sidorov
  ROU 4.09.88
6. Klaus Böhle
Detlef Lewe
  EUA 4.13.18

KvinnerRediger

KajakkRediger

K1 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Ljoedmila Chvedosjoek   URS 2.12.87
2. Hilde Lauer   ROU 2.15.35
3. Marcia Jones   USA 2.15.68
4. Elke Felten   EUA 2.15.94
5. Else Marie Ljungdahl   SWE 2.16.00
6. Hanneliese Spitz   AUT 2.16.11

K2 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
  EUA 1.56.95
2. Francine Fox
Gloriane Perrier
  USA 1.59.16
3. Hilde Lauer
Cornelia Sideri
  ROU 2.00.25
4. Nina Groezintseva
Antonina Seredina
  URS 2.00.69
5. Birthe Hansen
Annemarie Werner-Hansen
  DEN 2.00.88
6. Else Marie Ljungdahl
Eva Sisth
  SWE 2.02.24

Eksterne lenkerRediger