Norske Talenter (sesong 10)

Norske Talenter sesong 10 er den tiende sesongen Norske Talenter, et norsk underholdningsprogram basert på Britain's Got Talent fra Storbritannia. Tiende sesong blir sendt på TV 2 høsten 2019. Dommere er Janne Formoe, Mia Gundersen, Mona Berntsen og Bjarne Brøndbo. Programlederen er Solveig Kloppen.

Audition og dommerutvelgelseRediger

Episode Dato Gjestedommer
Audition
1. 26. august 2019 Mandag AUDITION (UTEN GJESTEDOMMER)
2. 27. august 2019 Tirsdag
3. 28. august 2019 Onsdag
4. 29. august 2019 Torsdag
5. 30. august 2019 Hver fredag
6. 6. september 2019
7. 13. september 2019
8. 20. september 2019
9. 27. september 2019
Dommerutvelgelse
10. 4. oktober 2019 Hver fredag Gjestedommer: Morten Hegseth
11. 11. oktober 2019 Gjestedommer: Arill Riise
12. 18. oktober 2019 Gjestedommer: Jørn Lier Horst
13. 25. oktober 2019 Gjestedommer: Else Kåss Furuseth

SemifinalerRediger

Deltakere Hver fredag
Episode 14 Episode 15 Episode 16 Episode 17 Episode 18 Episode 19
1. november 2019 8. november 2019 15. november 2019 22. november 2019 29. november 2019 6. desember 2019
Semifinale 1 Semifinale 2 Semifinale 3 Semifinale 4 Semifinale 5 Semifinale 6
1. Elisabeth (sang) Martin (rap/sang) Rune (gatemusikk)
2. Eirik (yo-yo) Bjørnar (piano) Peder (sang)
3. Madcap Flyers (sang/band) Victoria (orgel) Robin med venner (fiolin/folkemusikk)
4. Arne (dikt) Hans Petter (magi) Jonatan & Marius (fotballtriksing)
5. Aksaya (dans) MK dansestudio (dans) Fredrikstad barne- og ungdomsteater (teater)
6. Moises (fløyte) Nikolas (sang/country)
7. Jeanette (opera) Lars (saksofon)
8. Rebecca (fiolin) Irlin (dans)
9. Quick Style Youth (dans) Adam (sang)

FinaleRediger

Deltakere Fredag
Episode 20
13. desember 2019
Finale
1. Rebecca Nøstrud Isaksen (fiolin)
2. MK dansestudio (dans)
3. Quick Style Youth (dans)
4. Adam Gryting (sang)
5. Fredrikstad barne- og ungdomsteater (teater)
6. Ebbe Io (sang)
7. Amalie Skeide Sandvik (sportsdrill)
8. Jump Crew Jr. (dans)
9. Joachim Solum (fysikk)
10. The FourS (sang)

Vinneren i Norske talenter 2019Rediger

1. plass 2. og 3. plass
Amalie Skeide Sandvik (sportsdrill) Rebecca (fiolin) Fredrikstad barne- og ungdomsteater (teater)
Vinneren av 500 000 norske kroner