Nokere Koerse 2024
Detaljer
Ritt78. Nokere Koerse
KonkurranseUCI ProSeries 2024 1.Pro
Dato13. mars 2024
Distanse188,1 km
LandBEL Belgia
StartstedDeinze
MålstedNokere
Lag20
Startende ryttere139
Fullførende ryttere120
Gjennomsnittsfart43,079 km/t
Høydemeter1 207 m
NettstedNettsted
Resultater
VinnerBEL Tim Merlier (Soudal Quick-Step)
2. plassNED Fabio Jakobsen (Team dsm-firmenich PostNL)
3. plassBEL Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck)
◀2023
Dokumentasjon

Nokere Koerse 2024 var et endags sykkelritt i Kuurne i Belgia. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2024.

Rittet ble vunnet av Tim Merlier.[1]

WorldTour-lag (11)ProTour-lag (9)

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Tim Merlier Soudal Quick-Step4t 21' 59"
2.   Fabio Jakobsen Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
3.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck+ 0"
4.   Pascal Ackermann Israel-Premier Tech+ 0"
5.   Simone Consonni Lidl-Trek+ 0"
6.   Tom Van Asbroeck Israel-Premier Tech+ 0"
7.   Maikel Zijlaard Tudor Pro Cycling Team+ 0"
8.   Milan Menten Lotto Dstny+ 0"
9.   Hugo Hofstetter Israel-Premier Tech+ 4"
10.   Pavel Bittner Team dsm-firmenich PostNL+ 4"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
1  Tim Merlier (BEL) 1.
2  Antoine Huby (FRA) 76.
3  Luke Lamperti (USA) 26.
4  Ayco Bastiaens (BEL) 4.
5  Pepijn Reinderink (NED) 27.
6  Bert Van Lerberghe (BEL) 28.
7  Lars Vanden Heede (BEL) 42.
Sportsdirektør: Dries Devenyns
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
11  Jasper Philipsen (BEL) 3.
12  Lars Boven (NED) 114.
13  Siebe Roesems (BEL) 105.
14  Timo Kielich (BEL) 49.
15  Senne Leysen (BEL) 99.
16  Oscar Riesebeek (NED) 78.
17  Jonas Rickaert (BEL) 100.
Sportsdirektør: Preben Van Hecke
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
21  Gerben Thijssen (BEL) 88.
22  Victor Hannes (BEL) 61.
23  Madis Mihkels (EST) 85.
24  Baptiste Planckaert (BEL) 48.
25  Dries De Pooter (BEL) 86.
26  Boy van Poppel (NED) 118.
27  Roel van Sintmaartensdijk (NED) 38.
Sportsdirektør: Dimitri Claeys
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
31  Jenthe Biermans (BEL) DNF
32  Florian Dauphin (FRA) 29.
33  David Dekker (NED) 31.
34  Giosuè Epis (ITA) 21.
35  Daniel McLay (GBR) DNF
36  Michel Ries (LUX) DNF
37  Alan Riou (FRA) 103.
Sportsdirektør: Laurent Pichon
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
41  Oliver Knight (GBR) DNF
42  Stanislaw Aniolkowski (POL) 73.
43  Milan Fretin (BEL) 84.
44  Nolann Mahoudo (FRA) 98.
45  Christophe Noppe (BEL) 47.
46  Piet Allegaert (BEL) 12.
47  Aimé De Gendt (BEL) 17.
Sportsdirektør: Thierry Marichal
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
51  Elia Viviani (ITA) 25.
52  Kim Heiduk (GER) DNF
53  Ethan Hayter (GBR) 80.
54  Leo Hayter (GBR) 101.
55  Cameron Wurf (AUS) 115.
56  Ben Swift (GBR) 40.
57  Andrew August (USA) 69.
Sportsdirektør: Ian Stannard
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
61  Stefan Küng (SUI) 16.
62  Marc Sarreau (FRA) 94.
63  Eddy Le Huitouze (FRA) 60.
64  Lewis Askey (GBR) 13.
65  Enzo Paleni (FRA) 24.
66  Matt Walls (GBR) 102.
67  Titouan Fontaine (FRA) 113.
Sportsdirektør: Frédéric Guesdon
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
72  Daan Hoole (NED) DNF
73  Matteo Milan (ITA) 75.
74  Simone Consonni (ITA) 5.
75  Mathias Vacek (CZE)  (landevei) 23.
76  Otto Vergaerde (BEL) 87.
77  Tim Torn Teutenberg (GER) 39.
Sportsdirektør: Maxime Monfort
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
81  Fabio Jakobsen (NED) 2.
82  Frank Aron Ragilo (EST) 106.
83  Patrick Eddy (AUS) 83.
84  Nils Eekhoff (NED) 81.
85  Johan Dorussen (NED) 56.
86  Pavel Bittner (CZE) 10.
87  Bram Welten (NED) 82.
Sportsdirektør: Roy Curvers
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
91  Tim Wellens (BEL) 30.
92  Mikkel Bjerg (DEN) DNF
93  Filippo Baroncini (ITA) 11.
94  Álvaro Hodeg (COL) 92.
95  Jonathan Guatibonza (COL) 93.
96  Gibbe Staes (BEL) 54.
97  Michael Vink (NZL) 72.
Sportsdirektør: Fabio Baldato
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
101  Milan Menten (BEL) 8.
102  Sébastien Grignard (BEL) 52.
103  Lorenz Van De Wynkele (BEL) 18.
104  Joshua Giddings (GBR) 43.
105  Alec Segaert (BEL) 20.
106  Liam Slock (BEL) 62.
107  Thomas De Gendt (BEL) DNF
Sportsdirektør: Dirk Demol
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
111  Dimitri Peyskens (BEL) 109.
112  Jens Reynders (BEL) DNF
113  Aaron Van der Beken (BEL) 63.
114  Joes Oosterlinck (BEL) 37.
115  Nathan Vandepitte (FRA) 51.
116  Jelle Vermoote (BEL) 91.
117  Alexander Salby (DEN) DNF
Sportsdirektør: Olivier Kaisen
Team Flanders-Baloise
TFB
Nr.RytterPlassering
121  Elias Maris (BEL) 46.
122  Alex Colman (BEL) DNS
123  Jasper Dejaegher (BEL) DNF
124  Dylan Vandenstorme (BEL) 64.
125  Ward Vanhoof (BEL) 35.
126  Yentl Vandevelde (BEL) 119.
127  Victor Vercouillie (BEL) 117.
Sportsdirektør: Walter Planckaert
Euskaltel-Euskadi
EUS
Nr.RytterPlassering
131  Jon Aberasturi (ESP) 32.
132  Xabier Berasategi (ESP) 90.
133  James Fouché (NZL) 36.
134  Xabier Isasa (ESP) 57.
135  Andoni López de Abetxuko (ESP) 77.
136  Gotzon Martín (ESP) DNF
137  Unai Zubeldia (ESP) DNF
Sportsdirektør: Santiago Barranco
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
141  Pascal Ackermann (GER) 4.
142  Hugo Hofstetter (FRA) 9.
143  Michael Schwarzmann (GER) 89.
144  Oded Kogut (ISR) DNF
145  Tom Van Asbroeck (BEL) 6.
146  Kiaan Watts (NZL) 55.
147  Rick Zabel (GER) 19.
Sportsdirektør: Sep Vanmarcke
Q36.5 Pro Cycling Team
Q36
Nr.RytterPlassering
151  Matteo Moschetti (ITA) 104.
152  Fabio Christen (SUI) 14.
153  Cyrus Monk (AUS) 50.
154  Szymon Sajnok (POL) 58.
155  Kamil Małecki (POL) 53.
156  Rory Townsend (IRL) 41.
157  Travis Stedman (RSA) 66.
Sportsdirektør: Aart Vierhouten
Uno-X Mobility
UXM
Nr.RytterPlassering
161  Louis Bendixen (DEN) 96.
162  Rasmus Fossum Tiller (NOR) 71.
163  Erlend Blikra (NOR) 111.
164  Tord Gudmestad (NOR) DNF
165  Niklas Larsen (DEN) 116.
166  William Blume Levy (DEN) 44.
167  Rasmus Bøgh Wallin (DEN) 67.
Sportsdirektør: Gino Van Oudenhove
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
171  Arvid de Kleijn (NED) DNS
172  Nils Brun (SUI) 95.
173  Sebastian Kolze Changizi (DEN) 34.
174  Tom Bohli (SUI) DNF
175  Jacob Eriksson (SWE) 97.
176  Aivaras Mikutis (LTU) 107.
177  Maikel Zijlaard (NED) 7.
Sportsdirektør: Marcel Sieberg
TDT-Unibet Cycling Team
TDT
Nr.RytterPlassering
181  Andreas Stokbro (DEN) 65.
182  Abram Stockman (BEL) 68.
183  Owen Geleijn (NED) 70.
184  Jelle Johannink (NED) 15.
185  Tomáš Kopecký (CZE) 74.
186  Nicklas Pedersen (DEN) 45.
187  Axel Huens (FRA) 59.
Sportsdirektør: Bas Tietema
Tarteletto-Isorex
TIS
Nr.RytterPlassering
191  Timothy Dupont (BEL) 33.
192  Maxime De Poorter (BEL) 108.
193  Torsten Demeyere (BEL) DNF
194  Robbe Claeys (BEL) 110.
195  Thomas Joseph (BEL) 22.
196  Alex Vandenbulcke (BEL) 120.
197  Mauro Verwilt (BEL) 112.
Sportsdirektør: Rony De Vos

Referanser

rediger

Eksterne lenker

rediger