NM i svømming kortbane 2008

NM i svømming kortbane 2008 ble arrangert i Stavanger 17.-20. april 2008. Arrangør var Team Stavanger.

MennRediger

50 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Sander Smørdal Bergensvømmerne 22,92
  Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 23,47
  Ørjan Cato Johnsen Bergensvømmerne 23,51

100 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 49,65
  Sander Smørdal Bergensvømmerne 49,86
  Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 51,00

200 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 1.47,15
  Jørgen Møllerop Team Stavanger 1.50,81
  Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 1.51,93

400 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 3.48,39
  Eirik Ravnan Hamar IL 3.58,93
  Christer Koch Kvam Bærumsvømmerne 4.01,70

800 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Mikkel Brudvik Sanderud Hamar IL 8.17,58
  Daniel Berenett IL Varg 8.18,00
  Sindre Nilo Sandefjord SK 8.18,19

1500 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 15.27,06
  Mikkel Brudvik Sanderud Hamar IL 15.50,53
  Daniel Berenett IL Varg 15.51,77

50 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 25,64
  Petter Sjødal IL Varg 26,10
  Børje Edvardsen IL Varg 26,78

100 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 54,96
  Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 57,11
  Dominik Borkowski Skjetten Svømming 57,31

200 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Dominik Borkowski Skjetten Svømming 2.01,84
  Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 2.02,47
  Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 2.03,72

50 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 27,27
  Erik Dorch Bergensvømmerne 28,11
  Mattis Saghaug IL Varg 29,17

100 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 58,58
  Mattis Saghaug IL Varg 1.03,42
  Marcus Tesdal Bergensvømmerne 1.04,06

200 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 2.11,28
  Mattis Saghaug IL Varg 2.17,20
  Robin Palm Sarpsborg IL 2.20,54

50 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Erik Dorch Bergensvømmerne 24,13
  Petter Sjødal IL Varg 24,73
  Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 25,15

100 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 54,80
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 55,38
  Jonas Noreng Ravn IL Varg 55,66

200 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.02,40
  Jørgen Møllerop Team Stavanger 2.02,91
  Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 2.04,39

100 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 55,34
  Gard Kvale Bergens SC 55,91
  Marcus Tesdal Bergensvømmerne 57,67

200 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 1.59,87
  Eirik Ravnan Hamar IL 2.04,22
  Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.04,46

400 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Eirik Ravnan Hamar IL 4.25,20
  Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 4.26,15
  Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 4.33,68

4 x 50 meter friRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Sander Smørdal
Ørjan Cato Johnsen
Petter Solberg
Erik Dorch
Bergensvømmerne 1.31,48
  Petter Sjødal
Jonas Noreng Ravn
Børje Edvardsen
Karl Otto Bratt
IL Varg 1.32,73
  Alexander Dale Oen
Kim Torry Simmenes
Pål Gunnar Normann
Alexander Broberg Skeltved
Vestkantsvømmerne 1.33,25

4 x 100 meter friRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Sander Smørdal
Ørjan Cato Johnsen
Marcus Tesdal
Erik Dorch
Bergensvømmerne 3.22,61
  Mattis Saghaug
Petter Sjødal
Børje Edvardsen
Jonas Noreng Ravn
IL Varg 3.25,07
  Øystein R. Hetland
Christer Koch Kvam
Lars Andre Tolås
Stian Werner Erichsen
Bærumsvømmerne 3.25,36

4 x 200 meter friRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Sander Smørdal
Ørjan Cato Johnsen
Sindri T. Jakobsson
Marcus Tesdal
Bergensvømmerne 7.30,39
  Øystein R. Hetland
Christer Koch Kvam
Lars Andre Tolås
Stian Werner Erichsen
Bærumsvømmerne 7.32,04
  Eirik Lund
Petter Braarud
Mikael Bergene
Christoffer Wikström
Team Stavanger 7.42,40

4 x 50 meter medleyRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Kim Torry Simmenes
Alexander Dale Oen
Alexander Broberg Skeltved
Pål Gunnar Normann
Vestkantsvømmerne 1.39,83
  Sindri T. Jakobsson
Marcus Tesdal
Erik Dorch
Sander Smørdal
Bergensvømmerne 1.41,26
  Petter Sjødal
Mattis Saghaug
Jonas Noreng Ravn
Børje Edvardsen
IL Varg 1.41,85

4 x 100 meter medleyRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Kim Torry Simmenes
Alexander Dale Oen
Alexander Broberg Skeltved
Pål Gunnar Normann
Vestkantsvømmerne 3.41,61
  Sindri T. Jakobsson
Marcus Tesdal
Erik Dorch
Sander Smørdal
Bergensvømmerne 3.47,24
  Lars Andre Tolås
Ole Fjørtoft
Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Bærumsvømmerne 3.47,74

KvinnerRediger

50 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 25,51
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 26,27
  Iwonka Vik Vestkantsvømmerne 26,45

100 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 56,18
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 56,63
  Ingvild Snildal Asker SK 56,86

200 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 2.00,34
  Ina Marleen Holm Team Stavanger 2.04,95
  Lauren Fuyssoux Team Stavanger 2.04,96

400 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Slaatmo Hamar IL 4.17,08
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 4.17,13
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 4.21,98

800 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Slaatmo Hamar IL 8.44,46
  Ingrid Nygaard Knutzen Lambertseter SK 9.03,28
  Monica Finnøy Bergensvømmerne 9.06,31

1500 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Slaatmo Hamar IL 16.45,99
  Elise Utne Narvik SK 17.16,00
  Gina B. Andersen Skjetten Svømming 17.21,26

50 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Katharina Stiberg Bjerkvik SK 28,33
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 29,86
  Margrete Nyhus Ulvestad Molde SLK 30,06

100 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 1.00,33
  Margrete Nyhus Ulvestad Molde SLK 1.03,58
  Karen Stødle Team Stavanger 1.04,61

200 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Gina B. Andersen Skjetten Svømming 2.17,61
  Margrete Nyhus Ulvestad Molde SLK 2.19,36
  Elise Utne Narvik SK 2.21,24

50 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 31,99
  Katharina Stiberg Bjerkvik SK 32,01
  Henriette Martinsen Trondhjems SLK 32,52

100 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 1.08,56
  Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.08,85
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 1.10,32

200 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 2.26,29
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.26,48
  Trine Austrøne Olsen Fauske SK 2.33,93

50 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Katharina Stiberg Bjerkvik SK 27,12
  Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 28,30
  Anette Fidjeland IL Varg 28,38

100 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 59,36
  Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 1.02,44
  Anette Fidjeland IL Varg 1.02,75

200 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 2.10,05
  Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.12,56
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.16,77

100 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Katharina Stiberg Bjerkvik SK 1.01,87
  Henriette Martinsen Trondhjems SLK 1.05,48
  Ina Marleen Holm Team Stavanger 1.05,90

200 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 2.14,30
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.15,74
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 2.17,71

400 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 4.43,28
  Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 4.46,48
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 4.49,22

4 x 50 meter friRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Henriette Brekke
Iwonka Vik
Line Møllerop
Lise Fadnes
Vestkantsvømmerne 1.43,56
  Ingvild Snildal
Sofie Gjemmestad
Nora Kathrine Guthe
Siri Eva Kristiansen
Asker SK 1.45,51
  Kristine Johansen
Karoline Brudvik Sanderud
Siri Løvold Magnussen
Oda Martine Reiertsen
Hamar IL 1.46,51

4 x 100 meter friRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Siri Eva Kristiansen
Nora Kathrine Guthe
Sofie Gjemmestad
Ingvild Snildal
Asker SK 3.48,76
  Kristine Johansen
Karoline Brudvik Sanderud
Elin Slaatmo
Siri Løvold Magnussen
Hamar IL 3.53,50
  Vibeke Brigg
Karen Stødle
Lauren Fuyssoux
Ina Marleen Holm
Team Stavanger 3.54,48

4 x 200 meter friRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Sofie Gjemmestad
Ingvild Snildal
Nora Kathrine Guthe
Siri Eva Kristiansen
Asker SK 8.20,57
  Elin Slaatmo
Siri Løvold Magnussen
Kristine Johansen
Karoline Brudvik Sanderud
Hamar IL 8.22,84
  Ina Marleen Holm
Karen Stødle
Victoria Rung
Lauren Fuyssoux
Team Stavanger 8.29,11

4 x 50 meter medleyRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Karen Stødle
Mari Ask Rasmussen
Ina Marleen Holm
Vibeke Brigg
Team Stavanger 1.57,59
  Heidi Vainio Gjøen
Karoline Bergene
Sara Nordenstam
Hedvig Lestander
Lambertseter SK 1.57,92
  Iwonka Vik
Henriette Brekke
Stine Vindenes
Line Møllerop
Vestkantsvømmerne 1.58,94

4 x 100 meter medleyRediger

Plass Utøvere Klubb Tid
  Vibeke Browne
Anne-Mari Gulbrandsen
Karolina Orleanski
Elisabeth Jarland
Bærumsvømmerne 4.16,45
  Karen Stødle
Mari Ask Rasmussen
Ina Marleen Holm
Lauren Fuyssoux
Team Stavanger 4.17,05
  Trine Hovda
Stine Haferkamp
Christine Ørland
Vibeke Brigg
Team Stavanger 4.26,36

KilderRediger