Åpne hovedmenyen

NM i kombinert 2018 var en del av Norgesmesterskapet på ski 2018 og ble avholdt i to deler.

Første del ble arrangert fra 16. til 19. november 2017, med hopp i Midtstubakken i Oslo og langrenn på Beitostølen.[1]

Andre del ble arrangert 6. og 7. april 2018 i samarbeid med Trysilgutten.[2][3]

Innhold

ProgramRediger

  • 16. november: skihopp
  • 18. november: NM kombinert 5 km
  • 19. november: NM kombinert 10 km

Jarl Magnus Riiber og Magnus Krog deltok ikke, pga sykdom.

MedaljevinnereRediger

Resultater kombinert 5 kmRediger

SkihoppRediger

Resultater:[10]

Plass Utøver Klubb Lengde Poeng
1. Simen Kvarstad Byåsen IL Granåsen Skiteam 101,0 m 125,0 p
2. Espen Andersen Team Kollenhopp 99,0 m 123,8 p
3. Eric Frenzel   Tyskland 98,5 m 122,8 p
4. Harald Johnas Riiber IL Heming / Team Kollenhopp 99,5 m 121,5 p
5. Sindre Ure Søtvik Eldar IL / NTG / LNC 98,9 m 120,8 p
6. Jørgen Nyland Graabak Byåsen IL / Granåsen Skiteam 96,0 m 118,3 p
7. Espen Dahlhaug Bjørnstad Byåsen IL / Granåsen Skiteam 99,5 m 117,0 p
8. Mikko Kokslien Søre Ål IL / NTG / LNC 95,0 m 116,8 p
9. Kasper Moen Flatla IL Jardar / Team Kollenhopp 96,0 m 116,5 p
10. Jan Schmid Sjetne IL / Granåsen Skiteam 93,5 m 113,3 p
11. Jens Lurås Oftebro IL Jardar / Team Kollenhopp 95,0 m 113,0 p
12. Magnus Hovdal Moan Byåsen IL / Granåsen Skiteam 93,5 m 111,3 p

Dato: 15. november
Tid: 18:00
Sted: Midtstubakken (K95)



LangrennRediger

Resultater:[11]

Plass Starttid Utøver Klubb Langrennstid Sluttid
  +0:33 Mikko Kokslien Søre Ål IL / NTG / LNC 12:10,5 12:43,5
  +0:27 Jørgen Nyland Graabak Byåsen IL / Granåsen Skiteam 12:16,8 +0,3
  +0:05 Espen Andersen Kollenhopp / Team Kollenhopp 12:47,5 +9,0
4. +0:47 Jan Schmid Sjetne IL / Granåsen Skiteam 12:15,7 +19,2
5. +0:17 Sindre Ure Søtvik Eldar IL / NTG / LNC 12:51,4 +24,9
6. +0:14 Harald Johnas Riiber IL Heming / Team Kollenhopp 13:06,8 +37,3
7. +0:55 Magnus Moan Byåsen IL / Granåsen Skiteam 12:34,5 +46,0
8. +0:32 Espen Bjørnstad Byaasen Skiklub / Granåsen Skiteam 13:03,4 +51,9
9. +0:00 Simen Kvarstad Byåsen IL / Granåsen Skiteam 13:47,7 +1:04,2
10. +0:58 Einar Oftebro IL Jardar / Team Kollenhopp 12:55,7 +1:10,2
11. +0:48 Jens Lurås Oftebro IL Jardar / Team Kollenhopp 13:06,4 +1:10,9
12. +0:58 Truls Sønsthagen Johansen Elverum Hopp / NTG / LNC 13:00,7 +1:26,2

Dato: 18. november 2017


Resultater 10 km kombinertRediger

SkihoppRediger

Resultater:[12]

Plass Utøver Klubb Lengde Poeng
1. Simen Kvarstad Byåsen IL Granåsen Skiteam 98,0 m 120,0 p
2. Sindre Ure Søtvik Eldar IL / NTG / LNC 98,0 m 118,5 p
3. Espen Andersen Team Kollenhopp 99,0 m 117,5 p
4. Kasper Moen Flatla IL Jardar / Team Kollenhopp 95,0 m 113,5 p
5. Einar Christian Lurås Oftebro IL Jardar / Team Kollenhopp 94,0 m 111,5 p
6. Viktor Steen Eriksen Bækkelagets SK / Team Kollenhopp 93,0 m 108,5 p
7. Simen Tiller Moelven IL / Team Kollenhopp 93,0 m 108,0 p
8. Jørgen Nyland Graabak Byåsen IL / Granåsen Skiteam 92,5 m 107,5 p
=9. Mikko Kokslien Søre Ål IL / NTG / LNC 92,0 m 106,5 p
=9. Harald Johnas Riiber IL Heming / Team Kollenhopp 93,5 m 106,5 p
11. Jan Schmid Sjetne IL / Granåsen Skiteam 91,5 m 106,0 p
12. Jens Lurås Oftebro IL Jardar / Team Kollenhopp 91,5 m 105,5 p

Dato: 15. november
Tid: 19:15
Sted: Midtstubakken (K95)



LangrennRediger

Resultater:[13]

Plass Starttid Utøver Klubb Langrennstid Sluttid
  +0:54 Mikko Kokslien Søre Ål IL / NTG / LNC 23:24,3 24:18,3
  +0:50 Jørgen Nyland Graabak Byåsen IL / Granåsen Skiteam 23:29,5 +1,2
  +0:56 Jan Schmid Sjetne IL / Granåsen Skiteam 23:29,5 +7,2
4. +1:00 Magnus Moan Byåsen IL / Granåsen Skiteam 23:32,1 +13,8
5. +0:10 Espen Andersen Kollenhopp / Team Kollenhopp 24:30,4 +22,1
6. +1:08 Truls Sønsthagen Johansen Elverum Hopp / NTG / LNC 23:58,2 +47,9
7. +0:06 Sindre Ure Søtvik Eldar IL / NTG / LNC 25:16,4 +1:04,1
8. +1:04 Espen Dahlhaug Bjørnstad Byaasen Skiklub / Granåsen Skiteam 24:46,1 +1:31,8
9. +1:28 Emil Storjord Vilhelmsen Mosjøen IL / Granåsen Skiteam 24:31,3 +1:41,0
10. +0:34 Einar Christian Lurås Oftebro IL Jardar / Team Kollenhopp 25:37,0 +1:52,7
11. +0:54 Harald Johnas Riiber IL Heming / Team Kollenhopp 25:20,7 +1:56,4
12. +2:14 Lars Halvdan Buraas Hurdal IL / NTG / LNC 24:13,9 +2:09,6

Dato: 19. november 2017



Resultater fellesstartRediger

Fellesstarten ble gjennomført fredag 6. april og hoppdelen lørdag 7. april.
Resultater:[14]

Langrenn Hopp
Plass Utøver Klubb tid Plass Diff Poeng Poeng Plass Poeng
  Jarl Magnus Riiber Heming / Kollenhopp 23:15 3 00:35 111,3 123,3 1 234,6
  Jens Lurås Oftebro IL Jardar / Kollenhopp 23:18 4 00:37 110,5 110,2 2 220,7
  Leif Torbjørn Næsvold Røykenhopp / NTG/LNC 23:49 7 01:09 102,8 107,9 3 210,7
4. Magnus Moan Byåsen IL / GST 22:41 2 00:01 119,8 87,9 10 207,7
5. Magnus Krog Høydalmo IL / GST 23:48 6 01:08 103,0 104,1 4 207,1
6. Truls Sønstehagen Johansen Elverum hopp / NTG/LNC 23:24 5 00:44 109,0 93,9 6 202,9
7. Lars Halvdan Buraas Hurdal IL / NTG/LNC 22:40 1 00:00 120,0 82,4 15 202,4
8. Jan Andreas Schmid Sjetne IL / GST 24:00 8 01:20 100,0 90,0 8 190,0
9. Lars Ivar Skårset Søre Ål IL / NTG/LNC 24:01 9 01:21 99,8 86,1 11 185,9
10. Simen Kvarstad Byåsen IL / GST 25:23 15 02:43 79,3 99,7 5 179,0
11. Espen Dahlhaug Bjørnstad Byaasen skiklub / GST 24:31 10 01:51 92,3 81,8 17 174,1
12. Andreas Skoglund Molde og omegn IF / GST 24:34 11 01:54 91,5 82,0 16 173,5

Dato: 6. april 2018


ReferanserRediger

Eksterne lenkerRediger

  • Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata