Åpne hovedmenyen
De olympiske ringer

Hestesport under Sommer-OL 2004. Hestesport var med på det olympiske programmet for 22. gang under OL-2004 i Athen. Det ble konkurrert i tre disipliner; feltritt, dressur og sprangridning om seks olympiske titler, tre individuelle og tre i lag.

MedaljerRediger

  Hestesport under Sommer-OL 2004 – Athen  
 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1.   USA (USA) 1 2 2 5
2.   Tyskland (GER) 1 1 2 4
3.   Storbritannia (GBR) 1 1 1 3
4.   Brasil (BRA) 1 0 0 1
  Frankrike (FRA) 1 0 0 1
  Nederland (NED) 1 0 0 1
7.   Spania (ESP) 0 1 1 2
8.   Sverige (SWE) 0 1 0 1
Totalt 6 6 6 18

DressurRediger

IndividueltRediger

Plass Land Rytter og hest Poeng
1.   NED Anky van Grunsven
på «Salinero»
79,253
2.   GER Ulla Salzgeber
på «Rusty»
78,833
3.   ESP Beatriz Ferrer-Salat
på «Beauvalais»
76,667


LagkonkurranseRediger

Plass Land Rytter og hest Poeng
1.   GER Heike Kemmer
på «Bonaparte»
Hubertus Schmidt
på «Wansuela Suerte»
Martin Schaudt
på «Weltall»
Ulla Salzgeber
på «Rusty»
74,653
2.   ESP Beatriz Ferrer-Salat
på «Beauvalais»
Juan Antonio Jimenez
på «Guizo»
Ignacio Rambla
på «Oleaje»
Rafel Soto
på «Invasor»
72,917
3.   USA Lisa Wilcox
på «Relevant 5»
Guenther Seidel
på «Aragon»
Deborah McDonald
på «Brentina»
Robert Dover
på «Kennedy»
71,500


SprangridningRediger

IndividueltRediger

Plass Land Rytter og hest Poeng
1.   BRA Rodrigo Pessoa
på «Baloubet du Rouet»
8
2.   USA Chris Kappler
på «Royal Kaliber»
8
3.   GER Marco Kutscher
på «Montender»
9


LagkonkurranseRediger

Plass Land Rytter og hest Poeng
1.   USA Peter Wylde
på «Fein Cera»
McLain Ward
på «Sapphire»
Chris Kappler
på «Royal Kaliber»
Beezie Madden
på «Authentic»
20
2.   SWE Peter Eriksson
på «Cardento»
Peder Frederikson
på «Magic Bengtsson»
Malin Baryard
på «Butterfly Flip»
Rolf-Goran Bengtsson
på «Mac Kinley»
20
3.   GER Otto Becker
på «Dobel's Cento»
Christian Ahlmann
på «Cöster»
Marco Kutscher
på «Montender»
21


FeltrittRediger

IndividueltRediger

Plass Land Rytter og hest Poeng
1.   GBR Leslie Law
på «Shear L'Eau»
44,40
2.   USA Kimberly Severson
på «Winsome Adante»
45,20
3.   GBR Philippa Funnell
på «Primmore's Pride»
46,60


LagkonkurranseRediger

Plass Land Rytter og hest Poeng
1.   FRA Arnaud Boiteau
på «Expo du Moulin»
Cedric Lyard
på «Fine Merveille»
Didier Courreges
på «Debat d'Estruval»
Jean Teulere
på «Espoire de la mare»
Nicolas Touzaint
på «Galan de Sauvagere»
140,40
2.   GBR Jeanette Brakewell
på «Over To You»
Mary King
på «King Solomon III»
Leslie Law
på «Shear l'Eau»
Philippa Funnell
på «Primore's Pride»
William Fox-Pritt
på «Tamarillo»
143,00
3.   USA Julie Richards
på «Jacob Two Two»
Amy Tryon
på «Poggio II»
John Williams
på «Carrick»
Darren Chiacchia
på «Windfall 2»
Kimberly Severson
på «Winsome Adante»
145,60
4   GER Andreas Dibowski
på «Little Lemon»
Hinrich Romeike
på «Marius»
Frank Osthold
på «Air Jordan»
Ingrid Klimke
på «Sleep Late»
Bettina Hoy
på «Ringwood Cockatoo»
133,80 + 12,00


Eksterne lenkerRediger