Gran Premi València 2024

Gran Premi València 2024
Detaljer
Ritt40. Gran Premi València
KonkurranseEuropatouren i landeveissykling 2024 1.1
Dato20. januar 2024
Distanse200 km
LandESP Spania
StartstedLa Nucía
MålstedValencia
Lag21
Startende ryttere147
Fullførende ryttere131
Gjennomsnittsfart43,525 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerNED Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla)
2. plassFRA Bryan Coquard (Cofidis)
3. plassGER Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek Future Racing)
2023
Dokumentasjon

Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - Gran Premi València 2024 var den 40. utgaven av ett endags sykkelritt i Spania avholdt 20. januar 2024. Rittet startet i La Nucía og avsluttet i Valencia.

Rittet ble vunnet av Dylan Groenewegen.[1]

WorldTour-lag (8)ProTour-lag (8)Kontinentallag (5)
  •   Illes Balears Arabay Cycling
  •   Lidl-Trek Future Racing
  •   Nice Métropole Côte d'Azur
  •   Sabgal / Anicolor
  •   Van Rysel-Roubaix

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla4t 35' 42"
2.   Bryan Coquard Cofidis+ 0"
3.   Tim Torn Teutenberg Lidl-Trek Future Racing+ 0"
4.   Davide Cimolai Movistar Team+ 0"
5.   Gleb Syrica Astana Qazaqstan Team+ 0"
6.   Carlos Canal Movistar Team+ 0"
7.   Marc Sarreau Groupama-FDJ+ 0"
8.   Luca Mozzato Arkéa-B&B Hotels+ 0"
9.   Rui Oliveira UAE Team Emirates+ 0"
10.   Amaury Capiot Arkéa-B&B Hotels+ 0"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
1  Jasper De Buyst (BEL) 19.
2  Thomas De Gendt (BEL) 75.
3  Jarrad Drizners (AUS) 59.
4  Sébastien Grignard (BEL) 86.
5  Arjen Livyns (BEL) 82.
6  Liam Slock (BEL) 123.
7  Brent Van Moer (BEL) 69.
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
11  Igor Arrieta (ESP) 110.
12  Filippo Baroncini (ITA) 42.
13  Mikkel Bjerg (DEN) 27.
14  Rui Oliveira (POR) 9.
15  Duarte Marivoet (BEL) 113.
16  Gibbe Staes (BEL) 114.
17  Pablo Torres (ESP) 68.
Sportsdirektør: Tomás Gil
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
21  Carlos Canal (ESP) 6.
22  Davide Cimolai (ITA) 4.
23  Oier Lazkano (ESP)  (landevei) 125.
24  Iván Romeo (ESP) 108.
25  Javier Romo (ESP) 107.
26  Sergio Samitier (ESP) 105.
27  Lorenzo Milesi (ITA) 39.
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
Nr.RytterPlassering
31  Alex Baudin (FRA) 122.
32  Sander De Pestel (BEL) 47.
33  Pierre Gautherat (FRA) 12.
34  Jordan Labrosse (FRA) 24.
35  Valentin Retailleau (FRA) 80.
36  Damien Touzé (FRA) 96.
37  Andrea Vendrame (ITA) 18.
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
41  Gleb Brussenskiy (KAZ)  (landevei) 63.
42  Anthon Charmig (DEN) 62.
43  Yevgeniy Gidich (KAZ) 111.
44  Anton Kuzmin (KAZ) 121.
45  Daniil Marukhin (KAZ) DNF
46  Alessandro Romele (ITA) 131.
47  Gleb Syrica5.
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
51  Cyril Barthe (FRA) 40.
52  Eddy Le Huitouze (FRA) 32.
53  Quentin Pacher (FRA) 49.
54  Rémy Rochas (FRA) 98.
55  Marc Sarreau (FRA) 7.
56  Matt Walls (GBR) 43.
57  Noah Hobbs (GBR) 20.
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
61  Bryan Coquard (FRA) 2.
62  Alexis Renard (FRA) 89.
63  Ben Hermans (BEL) 104.
64  Jonathan Lastra (ESP) 95.
65  Stefano Oldani (ITA) 50.
66  Anthony Perez (FRA) 67.
67  Ludovic Robeet (BEL) 117.
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
71  Amaury Capiot (BEL) 10.
72  Giosuè Epis (ITA) 97.
73  Mathis Le Berre (FRA) 119.
74  Luca Mozzato (ITA) 8.
75  Łukasz Owsian (POL) 74.
76  Alan Riou (FRA) 94.
77  Embret Svestad-Bårdseng (NOR) 118.
Sportsdirektør: Arnaud Gérard
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
81  Dylan Groenewegen (NED) 1.
82  Felix Engelhardt (GER) 127.
83  Jan Maas (NED) 128.
84  Michael Matthews (AUS) 103.
85  Luka Mezgec (SLO) 66.
86  Elmar Reinders (NED) 102.
87  Christopher Juul-Jensen (DEN) 129.
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
91  Orluis Aular (VEN)  (landevei) 17.
92  Tomáš Bárta (CZE) DNF
93  David González (ESP) 28.
94  Joseba López (ESP) 38.
95  Eduard Prades (ESP) 11.
96  Michal Schlegel (CZE) 112.
97  Gorka Sorarrain (ESP) 81.
Burgos-BH
BBH
Nr.RytterPlassering
101  Óscar Pelegrí (ESP) 22.
102  Antonio Angulo (ESP) 61.
103  Mario Aparicio (ESP) 92.
104  Geórgios Boúglas (GRE)  (landevei) 26.
105  Jetse Bol (NED) 73.
106  Rodrigo Álvarez (ESP) 29.
107  Ángel Fuentes (ESP) 53.
Equipo Kern Pharma
EKP
Nr.RytterPlassering
111  Miguel Ángel Fernández (ESP) DNF
112  Francisco Galván (ESP) 33.
113  Álex Jaime (ESP) DNF
114  Eugenio Sánchez López (ESP) 79.
115  Mikel Retegi (ESP) 56.
116  Iñigo Elosegui (ESP) DNF
117  Antonio Jesús Soto (ESP) 15.
Euskaltel-Euskadi
EUS
Nr.RytterPlassering
121  Andoni López de Abetxuko (ESP) 120.
122  Joan Bou (ESP) 35.
123  Xabier Berasategi (ESP) 23.
124  Iker Bonillo (ESP) 25.
125  Xavier Cañellas (ESP) 30.
126  Gotzon Martín (ESP) 41.
127  Nicolás Alustiza (ESP) 91.
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
131  Lucas Boniface (FRA) DNF
132  Thomas Gachignard (FRA) 65.
133  Émilien Jeannière (FRA) 16.
134  Julien Simon (FRA) 72.
135  Jason Tesson (FRA) DNF
136  Baptiste Vadic (FRA) 115.
137  Alexis Vuillermoz (FRA) 71.
Polti Kometa
PTK
Nr.RytterPlassering
141  Mirco Maestri (ITA) 45.
142  David Martin (ESP) 14.
143  Andrea Pietrobon (ITA) 70.
144  Giovanni Lonardi (ITA) 13.
145  Francisco Muñoz (ESP) 58.
146  Manuel Peñalver (ESP) DNF
147  Germán Darío Gómez (COL) 124.
Sportsdirektør: Stefano Zanatta
Lidl-Trek Future Racing
LTF
Nr.RytterPlassering
151  Nils Aebersold (SUI) 83.
152  Cole Kessler (USA) 52.
153  Martin Pedersen (DEN) 130.
154  Cameron Rogers (AUS) DNF
155  Kristian Egholm (DEN) 48.
156  Louis Leidert (GER) 44.
157  Tim Torn Teutenberg (GER) 3.
Sabgal / Anicolor
SAT
Nr.RytterPlassering
161  André Carvalho (POR) 51.
162  Frederico Figueiredo (POR) 88.
163  Rafael Reis (POR) 87.
164  Oscar Moscardo (ESP) DNF
165  Guillermo García Janeiro (ESP) 78.
166  Mathias Bregnhøj (DEN) 57.
167  Oliver Rees (GBR) 54.
Van Rysel-Roubaix
VRR
Nr.RytterPlassering
181  Emmanuel Morin (FRA) 109.
182  Kenny Molly (BEL) 93.
183  Samuel Leroux (FRA) 100.
184  Jérémy Leveau (FRA) 85.
185  Maxime Jarnet (FRA) DNF
186  Rait Ärm (EST) 46.
187  Kévin Avoine (FRA) 77.
Illes Balears Arabay Cycling
IBA
Nr.RytterPlassering
191  Julen Amezqueta (ESP) 90.
192  Arnau Gilabert (ESP) 36.
193  Unai Esparza (ESP) 99.
194  Asier Pablo González (ESP) DNF
195  Alex Molenaar (NED) 34.
196  Sergi Darder (ESP) 37.
197  Gonzalo Ariño (ESP) DNF
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
201  Ceriel Desal (BEL) 60.
202  Johan Meens (BEL) 76.
203  Marco Tizza (ITA) 106.
204  Lennert Teugels (BEL) 116.
205  Kenneth Van Rooy (BEL) 21.
206  Jelle Vermoote (BEL) 64.
207  Loïc Vliegen (BEL) 84.
Nice Métropole Côte d'Azur
NMC
Nr.RytterPlassering
211  Jonathan Couanon (FRA) 55.
212  Alexander Konijn (NED) DNF
213  Damien Girard (FRA) 101.
214  Paul Hennequin (FRA) 31.
215  Jean-Louis Le Ny (FRA) 126.
216  Alexandre Léonien (FRA) DNF

Referanser

rediger
  1. ^ «Dylan Groenewegen sprints to Clàssica Comunitat Valenciana victory» (engelsk). cyclingnews.com. 20. januar 2024. 

Eksterne lenker

rediger