Firedagers i Dunkerque 2023

Firedagers i Dunkerque 2023 var et sykkelritt i Frankrike med oppstart 16. mai 2023 og målgang 21. mai 2023. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2023.

Firedagers i Dunkerque 2023
Detaljer
Ritt67. Firedagers i Dunkerque
KonkurranseUCI ProSeries 2023 2.Pro
Etapper6
Datoer16. – 21. mai 2023
Distanse926,5 km
LandFRA Frankrike
StartstedDunkerque
MålstedDunkerque
Lag20
Startende ryttere140
Fullførende ryttere104
Gjennomsnittsfart43,629 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerFRA Romain Grégoire (Groupama-FDJ)
2. plassDEN Kasper Asgreen (Soudal Quick-Step)
3. plassNED Cees Bol (Astana Qazaqstan Team)
PoengNED Olav Kooij (Jumbo-Visma)
KlatringBEL Alex Colman (Team Flanders-Baloise)
UngdomFRA Romain Grégoire (Groupama-FDJ)
LagkonkurranseNED Jumbo-Visma
◀20222024▶
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Romain Grégoire.[1]

WorldTour-lag (8)ProTour-lag (8)Kontinentallag (4)
  •   CIC U Nantes Atlantique
  •   Van Rysel-Roubaix Lille Métropole
  •   Nice Métropole Côte d'Azur
  •   Saint Michel-Mavic-Auber 93

Etapper

rediger
 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 16. maiDunkerqueAbbeville
 
flat etappe
196,6  Olav Kooij  Olav Kooij
2. etappe 17. maiCompiègneLaon
 
flat etappe
169,9  Romain Grégoire  Samuel Leroux
3. etappe 18. maiSaint-QuentinSaint-Quentin
 
temporitt
15,9  Benjamin Thomas  Benjamin Thomas
4. etappe 19. maiMaubeugeAchicourt
 
flat etappe
173,8  Olav Kooij  Kasper Asgreen
5. etappe 20. maiRoubaix – Cassel
 
flat etappe
187,7  Per Strand Hagenes  Romain Grégoire
6. etappe 21. maiAvionDunkerque
 
flat etappe
182,6  Tim Merlier  Romain Grégoire

Trøyene dag for dag

rediger
 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Lagkonkurranse
 
1. etappe
 
flat etappe
  Olav Kooij  Olav Kooij  Olav Kooij  Alex Colman  Olav Kooij  Groupama-FDJ
2. etappe
 
flat etappe
  Romain Grégoire  Samuel Leroux  Tuur Dens
3. etappe
 
temporitt
  Benjamin Thomas  Benjamin Thomas  Benjamin Thomas  Ethan Vernon  Soudal Quick-Step
4. etappe
 
flat etappe
  Olav Kooij  Kasper Asgreen  Olav Kooij  Alex Colman
5. etappe
 
flat etappe
  Per Strand Hagenes  Romain Grégoire  Romain Grégoire  Jumbo-Visma
6. etappe
 
flat etappe
  Tim Merlier
Sammenlagt  Romain Grégoire  Olav Kooij  Alex Colman  Romain Grégoire  Jumbo-Visma

1. etappe

rediger
Dunkerque - Abbeville
 
flat etappe
(196,6 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Olav Kooij Jumbo-Visma4t 31' 18"
2.   Max Walscheid Cofidis+ 0"
3.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 0"
4.   Tim Merlier Soudal Quick-Step+ 0"
5.   Daniel McLay Arkéa-Samsic+ 0"
6.   Matteo Malucelli Bingoal WB+ 0"
7.   Gerben Thijssen Intermarché-Circus-Wanty+ 0"
8.   Erlend Blikra Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
9.   Stanislaw Aniolkowski Human Powered Health+ 0"
10.   Peter Sagan TotalEnergies+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Olav Kooij    Jumbo-Visma4t 31' 08"
2.   Max Walscheid Cofidis+ 4"
3.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 6"
4.   Alex Colman  Team Flanders-Baloise+ 7"
5.   Samuel Leroux Van Rysel-Roubaix Lille Métropole+ 7"
6.   Mathis Le Berre Arkéa-Samsic+ 7"
7.   Anthony Turgis TotalEnergies+ 7"
8.   Peter Sagan TotalEnergies+ 8"
9.   Mark Stewart Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling+ 8"
10.   Jannik Steimle Soudal Quick-Step+ 9"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe

rediger
Compiègne - Laon
 
flat etappe
(169,9 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Romain Grégoire Groupama-FDJ3t 59' 05"
2.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step+ 0"
3.   Benoît Cosnefroy AG2R Citroën Team+ 0"
4.   Peter Sagan TotalEnergies+ 0"
5.   Victor Lafay Cofidis+ 0"
6.   Benjamin Thomas Cofidis+ 0"
7.   Anthon Charmig Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
8.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 0"
9.   Greg Van Avermaet AG2R Citroën Team+ 0"
10.   Olav Kooij    Jumbo-Visma+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Samuel Leroux  Van Rysel-Roubaix Lille Métropole8t 30' 32"
2.   Olav Kooij   Jumbo-Visma+ 1"
3.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 1"
4.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step+ 5"
5.   Pier-André Côté Human Powered Health+ 5"
6.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 7"
7.   Benoît Cosnefroy AG2R Citroën Team+ 7"
8.   Logan Currie Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling+ 7"
9.   Mathis Le Berre Arkéa-Samsic+ 8"
10.   Peter Sagan TotalEnergies+ 9"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe

rediger
Saint-Quentin - Saint-Quentin
 
temporitt
(15,9 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Benjamin Thomas Cofidis19' 21"
2.   Niklas Larsen Uno-X Pro Cycling Team+ 9"
3.   Kasper Asgreen Soudal Quick-Step+ 14"
4.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step+ 26"
5.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 26"
6.   Lasse Norman Hansen Uno-X Pro Cycling Team+ 26"
7.   Samuel Watson Groupama-FDJ+ 29"
8.   Mick van Dijke Jumbo-Visma+ 30"
9.   Brent Van Moer Lotto Dstny+ 30"
10.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 31"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Benjamin Thomas   Cofidis8t 50' 04"
2.   Kasper Asgreen Soudal Quick-Step+ 14"
3.   Ethan Vernon  Soudal Quick-Step+ 20"
4.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 21"
5.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 26"
6.   Lasse Norman Hansen Uno-X Pro Cycling Team+ 26"
7.   Samuel Watson Groupama-FDJ+ 29"
8.   Brent Van Moer Lotto Dstny+ 30"
9.   Olav Kooij Jumbo-Visma+ 31"
10.   Peter Sagan TotalEnergies+ 32"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe

rediger
Maubeuge - Achicourt
 
flat etappe
(173,8 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Olav Kooij Jumbo-Visma3t 44' 42"
2.   Gerben Thijssen Intermarché-Circus-Wanty+ 0"
3.   Milan Fretin Team Flanders-Baloise+ 0"
4.   Erlend Blikra Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
5.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 0"
6.   Peter Sagan TotalEnergies+ 0"
7.   Lorrenzo Manzin TotalEnergies+ 0"
8.   Tim Merlier Soudal Quick-Step+ 0"
9.   Rüdiger Selig Lotto Dstny+ 0"
10.   Alexis Renard Cofidis+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Kasper Asgreen  Soudal Quick-Step12t 35' 00"
2.   Ethan Vernon  Soudal Quick-Step+ 6"
3.   Olav Kooij  Jumbo-Visma+ 7"
4.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 7"
5.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 12"
6.   Samuel Watson Groupama-FDJ+ 15"
7.   Brent Van Moer Lotto Dstny+ 16"
8.   Peter Sagan TotalEnergies+ 18"
9.   Logan Currie Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling+ 19"
10.   Cédric Beullens Lotto Dstny+ 26"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe

rediger
Roubaix - Cassel
 
flat etappe
(187,7 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Per Strand Hagenes Jumbo-Visma4t 42' 29"
2.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 0"
3.   Alexis Renard Cofidis+ 5"
4.   Brent Van Moer Lotto Dstny+ 5"
5.   Greg Van Avermaet AG2R Citroën Team+ 5"
6.   Benjamin Thomas Cofidis+ 8"
7.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 8"
8.   Olav Kooij  Jumbo-Visma+ 11"
9.   Cédric Beullens Lotto Dstny+ 14"
10.   Laurent Pichon Arkéa-Samsic+ 14"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Romain Grégoire   Groupama-FDJ17t 17' 30"
2.   Kasper Asgreen Soudal Quick-Step+ 13"
3.   Olav Kooij  Jumbo-Visma+ 17"
4.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 19"
5.   Brent Van Moer Lotto Dstny+ 20"
6.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step+ 24"
7.   Alexis Renard Cofidis+ 27"
8.   Per Strand Hagenes Jumbo-Visma+ 28"
9.   Peter Sagan TotalEnergies+ 36"
10.   Samuel Watson Groupama-FDJ+ 39"
Kilde: ProCyclingStats


6. etappe

rediger
Avion - Dunkerque
 
flat etappe
(182,6 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Tim Merlier Soudal Quick-Step3t 56' 38"
2.   Erlend Blikra Uno-X Pro Cycling Team+ 0"
3.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 0"
4.   Olav Kooij  Jumbo-Visma+ 0"
5.   Max Walscheid Cofidis+ 0"
6.   Rüdiger Selig Lotto Dstny+ 0"
7.   Milan Fretin Team Flanders-Baloise+ 0"
8.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 0"
9.   Hugo Hofstetter Arkéa-Samsic+ 0"
10.   Matteo Malucelli Bingoal WB+ 0"
Kilde: ProCyclingStats

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Romain Grégoire   Groupama-FDJ21t 14' 08"
2.   Kasper Asgreen Soudal Quick-Step+ 13"
3.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team+ 15"
4.   Olav Kooij  Jumbo-Visma+ 17"
5.   Brent Van Moer Lotto Dstny+ 20"
6.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step+ 24"
7.   Alexis Renard Cofidis+ 27"
8.   Peter Sagan TotalEnergies+ 36"
9.   Per Strand Hagenes Jumbo-Visma+ 36"
10.   Samuel Watson Groupama-FDJ+ 39"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Olav Kooij  Jumbo-Visma41 poeng
2.   Romain Grégoire   Groupama-FDJ28 poeng
3.   Benjamin Thomas Cofidis25 poeng
4.   Tim Merlier Soudal Quick-Step25 poeng
5.   Erlend Blikra Uno-X Pro Cycling Team22 poeng
6.   Paul Penhoët Groupama-FDJ21 poeng
7.   Cees Bol Astana Qazaqstan Team19 poeng
8.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step19 poeng
9.   Max Walscheid Cofidis18 poeng
10.   Samuel Leroux Van Rysel-Roubaix Lille Métropole17 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Alex Colman  Team Flanders-Baloise39 poeng
2.   Kenny Molly Van Rysel-Roubaix Lille Métropole23 poeng
3.   Tuur Dens Team Flanders-Baloise15 poeng
4.   Ceriel Desal Bingoal WB13 poeng
5.   Mathis Le Berre Arkéa-Samsic7 poeng
6.   Pier-André Côté Human Powered Health4 poeng
7.   Rait Ärm Van Rysel-Roubaix Lille Métropole4 poeng
8.   Geoffrey Soupe TotalEnergies3 poeng
9.   Kasper Asgreen Soudal Quick-Step2 poeng
10.   Logan Currie Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling2 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   Romain Grégoire   Groupama-FDJ+ 21t 14' 08"
2.   Olav Kooij  Jumbo-Visma+ 17"
3.   Ethan Vernon Soudal Quick-Step+ 24"
4.   Alexis Renard Cofidis+ 27"
5.   Per Strand Hagenes Jumbo-Visma+ 36"
6.   Samuel Watson Groupama-FDJ+ 39"
7.   Logan Currie Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling+ 41"
8.   Paul Penhoët Groupama-FDJ+ 1' 52"
9.   Luca Van Boven Bingoal WB+ 2' 07"
10.   Antoine Raugel AG2R Citroën Team+ 2' 38"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   Jumbo-Visma 63t 44' 41"
2.   Lotto Dstny + 0"
3.   Soudal Quick-Step + 1"
4.   Groupama-FDJ + 25"
5.   AG2R Citroën Team + 1' 14"
6.   Arkéa-Samsic + 3' 39"
7.   TotalEnergies + 3' 50"
8.   Intermarché-Circus-Wanty + 8' 12"
9.   Cofidis + 9' 52"
10.   Uno-X Pro Cycling Team + 10' 00"


Startliste

rediger
  Startliste
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
1  Arnaud De Lie (BEL) DNS-2
2  Cédric Beullens (BEL) 11.
3  Axel De Lie (BEL) 101.
4  Sébastien Grignard (BEL) 53.
5  Arjen Livyns (BEL) 17.
6  Rüdiger Selig (GER) 46.
7  Brent Van Moer (BEL) 5.
Sportsdirektør: Maxime Monfort, Cherie Pridham
AG2R Citroën Team
ACT
Nr.RytterPlassering
11  Greg Van Avermaet (BEL) 13.
12  Benoît Cosnefroy (FRA) DNS-6
13  Oliver Naesen (BEL) 18.
14  Valentin Retailleau (FRA) 65.
15  Antoine Raugel (FRA) 25.
16  Marc Sarreau (FRA) 82.
17  Bastien Tronchon (FRA) DNF-5
Sportsdirektør: Cyril Dessel, Stéphane Goubert
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
21  Lewis Askey (GBR) 32.
22  Romain Grégoire (FRA) 1.
23  Olivier Le Gac (FRA) 33.
24  Enzo Paleni (FRA) 67.
25  Paul Penhoët (FRA) 19.
26  Samuel Watson (GBR) 10.
27  Bram Welten (NED) 72.
Sportsdirektør: Frédéric Guesdon
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
31  Benjamin Thomas (FRA) 16.
32  Piet Allegaert (BEL) 59.
33  Victor Lafay (FRA) DNF-5
34  Christophe Noppe (BEL) 94.
35  Alexis Renard (FRA) 7.
36  Jelle Wallays (BEL) 93.
37  Max Walscheid (GER) 60.
Sportsdirektør: Alain Deloeuil, Benjamin Giraud
Intermarché-Circus-Wanty
ICW
Nr.RytterPlassering
41  Gerben Thijssen (BEL) 66.
42  Adrien Petit (FRA) 70.
43  Axel Huens (FRA) 45.
44  Kevin Kuhn (SUI) 62.
45  Julius Johansen (DEN) 49.
46  Boy van Poppel (NED) 85.
47  Loïc Vliegen (BEL) 22.
Sportsdirektør: Dimitri Claeys, Pieter Vanspeybrouck
Arkéa-Samsic
ARK
Nr.RytterPlassering
51  Hugo Hofstetter (FRA) 38.
52  Louis Barré (FRA) DNS-5
53  Anthony Delaplace (FRA) 14.
54  Daniel McLay (GBR) DNS-4
55  Kévin Ledanois (FRA) DNS-4
56  Laurent Pichon (FRA) 15.
57  Mathis Le Berre (FRA) 52.
Sportsdirektør: Arnaud Gérard
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
61  Peter Sagan (SVK)  (landevei) 8.
62  Maciej Bodnar (POL)  (tempo) 84.
63  Lorrenzo Manzin (FRA) 76.
64  Daniel Oss (ITA) 58.
65  Geoffrey Soupe (FRA) 56.
66  Anthony Turgis (FRA) DNF-6
67  Paul Ourselin (FRA) 31.
Sportsdirektør: Dominique Arnould, Ján Valach
Jumbo-Visma
TJV
Nr.RytterPlassering
71  Olav Kooij (NED) 4.
72  Mick van Dijke (NED) 30.
73  Loe van Belle (NED) 36.
74  Jos van Emden (NED) 26.
75  Timo Roosen (NED) 50.
76  Tosh Van der Sande (BEL) 41.
77  Per Strand Hagenes (NOR) 9.
Sportsdirektør: Frans Maassen
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
81  Tim Merlier (BEL)  (landevei) 35.
82  Kasper Asgreen (DEN) 2.
83  Jannik Steimle (GER) 73.
84  Bert Van Lerberghe (BEL) 47.
85  Stan Van Tricht (BEL) 39.
86  Ethan Vernon (GBR) 6.
87  Lars Craps (BEL) 96.
Sportsdirektør: Tom Steels, Iljo Keisse
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
91  Cees Bol (NED) 3.
92  Gleb SyricaDNS-2
93  Yevgeniy Gidich (KAZ)  (landevei) 83.
94  Gleb Brussenskiy (KAZ) 40.
95  Jurij Natarov (KAZ)  (tempo) 103.
96  Dmitrij Gruzdev (KAZ) 55.
97  Igor Chzhan (KAZ) DNS-5
Sportsdirektør: Dmitrij Fofonov, Mario Manzoni
Team Flanders-Baloise
TFB
Nr.RytterPlassering
101  Alex Colman (BEL) 63.
102  Noah Vandenbranden (BEL) DNF-5
103  Lindsay De Vylder (BEL) 79.
104  Gilles De Wilde (BEL) 92.
105  Tuur Dens (BEL) 104.
106  Milan Fretin (BEL) 68.
107  Aaron Van Poucke (BEL) 57.
Sportsdirektør: Walter Planckaert, Andy Missotten
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
111  Guillaume Van Keirsbulck (BEL) 78.
112  Ceriel Desal (BEL) 71.
113  Matteo Malucelli (ITA) 87.
114  Julian Mertens (BEL) 42.
115  Ludovic Robeet (BEL) 34.
116  Luca Van Boven (BEL) 21.
117  Karl Patrick Lauk (EST) DNF-1
Sportsdirektør: Jean-Denis Vandenbroucke
Human Powered Health
HPM
Nr.RytterPlassering
121  Chad Haga (USA) DNF-6
122  Stanislaw Aniolkowski (POL) 64.
123  Alan Banaszek (POL) DNF-6
124  Pier-André Côté (CAN)  (landevei) 20.
125  Gage Hecht (USA) DNF-6
126  Benjamin Perry (CAN) DNS-2
127  Barnabás Peák (HUN) DNS-2
Sportsdirektør: Eric Wohlberg, Hendrik Redant
Uno-X Pro Cycling Team
UXT
Nr.RytterPlassering
131  Lasse Norman Hansen (DEN) 80.
132  Erlend Blikra (NOR) 89.
133  Erik Resell (NOR) 27.
134  Niklas Larsen (DEN) 88.
135  Anthon Charmig (DEN) 23.
136  William Blume Levy (DEN) DNF-6
137  Jonas Abrahamsen (NOR) 91.
Sportsdirektør: Jesper Mørkøv, Kristian Kulset
Equipo Kern Pharma
EKP
Nr.RytterPlassering
141  Martí Márquez (ESP) DNF-5
142  Eugenio Sánchez López (ESP) DNF-6
143  Ibon Ruiz (ESP) DNF-6
144  Danny van der Tuuk (NED) 75.
145  Urko Berrade (ESP) 69.
146  Iñigo Elosegui (ESP) DNF-5
147  Pau Miquel (ESP) 48.
Sportsdirektør: Pablo Urtasun
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
BEB
Nr.RytterPlassering
151  Aaron Gate (NZL)  (tempo) 51.
152  Logan Currie (NZL) 12.
153  Ollie Jones (NZL) 77.
154  Luke Mudgway (NZL) 86.
155  Mark Stewart (GBR) DNS-3
156  Thomas Sexton (NZL) 100.
157  James Oram (NZL)  (landevei) 99.
Sportsdirektør: Franky Van Haesebroucke, Greg Henderson
Van Rysel-Roubaix Lille Métropole
VRL
Nr.RytterPlassering
161  Thomas Boudat (FRA) DNF-6
162  Samuel Leroux (FRA) 44.
163  Rait Ärm (EST) 43.
164  Norman Vahtra (EST) 97.
165  Maxime Jarnet (FRA) 54.
166  Valentin Tabellion (FRA) 74.
167  Kenny Molly (BEL) 61.
Sportsdirektør: Arnaud Molmy, Gilles Pauchard
Saint Michel-Mavic-Auber 93
AUB
Nr.RytterPlassering
171  Rudy Barbier (FRA) DNF-2
172  Romain Cardis (FRA) 28.
173  Nicolas Debeaumarché (FRA) DNF-6
174  Théo Delacroix (FRA) DNS-2
175  Joris Delbove (FRA) DNF-6
176  Flavien Maurelet (FRA) 24.
177  Morne van Niekerk (RSA) 90.
Sportsdirektør: Stephan Gaudry, Stéphane Javalet
Nice Métropole Côte d'Azur
NMC
Nr.RytterPlassering
181  Jonathan Couanon (FRA) 29.
182  Damien Girard (FRA) DNF-6
183  Paul Hennequin (FRA) DNF-5
184  Julian Lino (FRA) 98.
185  Jean-Louis Le Ny (FRA) DNF-5
186  Andrea Mifsud (FRA) DNF-5
187  Axel Narbonne-Zuccarelli (FRA) DNF-5
Sportsdirektør: Frédéric Doutre
CIC U Nantes Atlantique
UCN
Nr.RytterPlassering
191  Pierre Barbier (FRA) 95.
192  Enzo Boulet (FRA) 102.
193  Lucas Bourgoyne (USA) DNF-4
194  Rasmus Søjberg Pedersen (DEN) 81.
195  Maël Guégan (FRA) 37.
196  Nolann Mahoudo (FRA) DNS-5
197  Emmanuel Morin (FRA) DNF-5
Sportsdirektør: Axel Clot-Courant

Referanser

rediger
  1. ^ «Merlier takes final stage as Grégoire wins 4 Jours de Dunkerque» (engelsk). Cyclingnews.com. 21. mai 2023. 

Eksterne lenker

rediger