Europamesterskapet i bobsleigh

Wikimedia-listeartikkel

Europamesterskapet i bobsleigh & skeleton ble arrangert første gang i 1929 i Davos, og arrangeres hvert år. Fra og med 2004 kom kvinnene med og fra og med 2003 kom skeleton med i mesterskapet.

Europamesterskapet i bobsleigh
IdrettBobsleigh
Første sesong1929
ForbundIBSF
Offisiell nettsideibsf.org
Bobsleigh EM i bobsleigh 2024

Bobsleigh rediger

Toer-bob menn rediger

Sted Gull Sølv Bronse
1929   Davos  
Eddie van de Pol
P.M. Metzelaar
 
M. Volk
H. Strelin
 
B.A.J. Qutram
C.M. Qutram
1965   Cortina d’Ampezzo  
Erwin Thaler
Adolf Koxeder
 
Erwin Moser
Enzo Pierini
 
Angelo Frigerio
Sergio Mocelli
1966   Garmisch-Partenkirchen  
Erwin Thaler
Adolf Koxeder
 
Manfred Hofer
Karl Pichler
 
Anton Pensberger
Helmut Wurzer
1967   Igls  
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
 
Ion Panțuru
Nicolae Naegoe
 
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1968   St. Moritz  
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
 
Patrick Evely
Toni Fields
 
John Blockey
Mike Freeman
1969   Cervinia  
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
 
Ion Panțuru
Dumitru Focşeneanu
 
Bruno Servadei
Andrea Clemente
1970   Cortina d’Ampezzo  
Gianfranco Gaspari
Mario Armano
 
Horst Floth
Pepi Bader
 
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1971   Königssee  
Horst Floth
Pepi Bader
 
Hans Candrian
Peter Schärer
 
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1972   St. Moritz  
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
 
Horst Floth
Pepi Bader
 
Jean Wicki
Edy Hubacher
1973   Cervinia  
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
 
Horst Floth
Willi Holdorf
 
Walter Delle Karth jun.
Fritz Sperling
1976   St. Moritz  
Erich Schärer
Peter Schärer
 
Stefan Gaisreiter
Donat Ertel
 
Fritz Lüdi
Karl Häseli
1978   Igls  
Horst Schönau
Harald Seifert
 
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Bernhard Lehmann
Matthias Trübner
1979   Winterberg  
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Erich Schärer
Ulrich Bächli
 
Meinhard Nehmer
Bogdan Musiol
1980   St. Moritz  
Hans Hiltebrand
Walter Rahm
 
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Erich Schärer
Ulrich Bächli
1981   Igls  
Hans Hiltebrand
Walter Rahm
 
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Wolfgang Eidenschink
Andreas Geiger
1982   Cortina d’Ampezzo  
Erich Schärer
Max Rüegg
 
Horst Schönau
Andreas Kirchner
 
Hans Hiltebrand
Ulrich Bächli
1983   Sarajevo  
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
 
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Ralph Pichler
Urs Leuthold
1984   Igls  
Jānis Ķipurs
Aivars Šnepsts
 
Detlef Richter
Dietmar Jerke
 
Zintis Ekmanis
Vladimir Aleksandrov
1985   St. Moritz  
Zintis Ekmanis
Vladimir Aleksandrov
 
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
 
Hans Hiltebrand
Meinhard Müller
1986   Igls  
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
 
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
 
Detlef Richter
Steffen Grummt
1987   Cervinia  
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
 
Jānis Ķipurs
Vladimir Aleksandrov
 
Gustav Weder
Bruno Gerber
1988   Sarajevo  
Volker Dietrich
Peter Förster
Heiko Querner
 
Nico Baracchi
Donat Acklin
 
Vyacheslav Savlev
Alexei Golowin
1989   Winterberg  
Gustav Weder
Bruno Gerber
 
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
 
Rudi Lochner
Markus Zimmermann
1990   Igls  
Gustav Weder
Curdin Morell
 
Zintis Ekmanis
Juris Tone
 
Māris Poikāns
Andrei Gorochow
1991   Cervinia  
Gustav Weder
Bruno Gerber
 
Volker Dietrich
Peer Joechel
 
Günther Huber
Stefano Ticci
1992   Königssee  
Gustav Weder
Donat Acklin
 
Christoph Langen
Günther Eger
 
Sepp Dostthaler
Mike Sehr
1993   St. Moritz  
Gustav Weder
Donat Acklin
 
Celest Poltera
Marco Battaglia
 
Sepp Dostthaler
Mike Sehr
1994   La Plagne  
Christoph Langen
Peer Joechel
 
Günther Huber
Stefano Ticci
 
Gustav Weder
Donat Acklin
1995   Altenberg  
Christoph Langen
Kai-Uwe Kohlert
 
René Spies
Sven Peter
 
Reto Götschi
Guido Acklin
1996   St. Moritz  
Christoph Langen
Olaf Hampel
 
Reto Götschi
Guido Acklin
 
Sepp Dostthaler
Thomas Platzer
1997   Königssee  
Günther Huber
Antonio Tartaglia
 
Sepp Dostthaler
Thomas Platzer
 
Reto Götschi
Guido Acklin
1998   Igls  
Reto Götschi
Guido Acklin
 
Christoph Langen
Olaf Hampel
 
Günther Huber
Antonio Tartaglia
1999   Winterberg  
Reto Götschi
Guido Acklin
 
Christian Reich
Urs Aeberhard
 
Sepp Dostthaler
Olaf Hampel
2000   Cortina d’Ampezzo  
André Lange
René Hoppe
 
Günther Huber
Ubaldo Ranzi
 
Christoph Langen
Markus Zimmermann
2001   Königssee  
Christoph Langen
Markus Zimmermann
 
Christian Reich
Steve Anderhub
 
René Spies
Franz Sagmeister
2002   Cortina d’Ampezzo  
Christian Reich
Steve Anderhub
 
André Lange
Kevin Kuske
 
Martin Annen
Beat Hefti
2003   Winterberg  
René Spies
Marco Jakobs
 
André Lange
Kevin Kuske
 
Ralph Rüegg
Beat Hefti
2004   St. Moritz  
Christoph Langen
Christoph Heyder
 
Ivo Rüegg
Beat Hefti
 
André Lange
Kevin Kuske
2005   Altenberg  
André Lange
Martin Putze
 
René Spies
Franz Sagmeister
 
Martin Annen
Beat Hefti
2006   St. Moritz  
André Lange
Kevin Kuske
 
Ivo Rüegg
Cédric Grand
 
Martin Annen
Beat Hefti
2007   Cortina d’Ampezzo  
Ivo Danilevič
Roman Gomola
 
Ivo Rüegg
Cédric Grand
 
André Lange
Kevin Kuske
2008   Cesena  
Alexandr Zubkov
Alexey Voyevoda
 
André Lange
Kevin Kuske
 
Simone Bertazzo
Samuele Romanini
2009   St. Moritz  
André Lange
Martin Putze
 
Beat Hefti
Thomas Lamparter
 
Thomas Florschütz
Marc Kühne
2010   Igls  
Beat Hefti
Thomas Lamparter
 
André Lange
Kevin Kuske
 
Daniel Schmid
Jürg Egger
2011   Winterberg  
Alexandr Zubkov
Alexey Voyevoda
 
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
 
Karl Angerer
Alexander Mann
2012   Altenberg  
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
 
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
 
Beat Hefti
Thomas Lamparter
2013   Igls [1]  
Beat Hefti
Thomas Lamparter
 
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
 
Francesco Friedrich
Jannis Baecker
2014   Königssee  
Beat Hefti
Alex Baumann
 
Rico Peter
Thomas Lamparter
 
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
2015   La Plagne   Tyskland
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
Latvia  Latvia
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Sveits  Sveits
Rico Peter
Bror van der Zijde
2016   St. Moritz Sveits  Sveits
Beat Hefti
Alex Baumann
  Tyskland
Nico Walther
Christian Poser
  Tyskland
Maximilian Arndt
Kevin Kuske
2017   Winterberg   Tyskland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Tyskland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
Latvia  Latvia
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
2018   Igls   Tyskland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Sveits  Sveits
Clemens Bracher
Michael Kuonen
  Tyskland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
2019   Königssee   Tyskland
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
  Tyskland
Johannes Lochner
Christian Rasp
Frankrike  Frankrike
Romain Heinrich
Dorian Hauterville

Firer-bob menn rediger

Sted Gull Sølv Bronse
1967   Igls  
Ion Panțuru
Nicolae Neagoe
Petre Hristovici
Gheorghe Maftei
 
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
Herbert Gruber
Adolf Koxeder
 
Franz Wörmann
Hubert Braun
Klaus Ostler
Josef Gerg
1968   St. Moritz  
Jean Wicki
Hans Candrian
Willi Hofmann
Walter Graf
 
Ion Panțuru
Petre Hristovici
Nicolae Neagoe
Gheorghe Maftei
 
John Blockey
Timothy Thorn
John Brown
Mike Freeman
1969   Cervinia  
Alberto Frigo
Gino Basuino
Antonio Brancaccio
Luciano De Paolis
 
Ion Panțuru
Dumitru Focşeneanu
Raimond Ţancov
Nicolae Neagoe
 
Herbert Pitka
Leonhard Samm
Hermann Pschorr
Franz Frey
1970   Cortina d’Ampezzo  
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Walter Steinbauer
Peter Utzschneider
 
Eugenio Baturone
Julio Satorre
José Manuel Pérez
Guillermo Rosal
 
Ion Panțuru
Nicolae Neagoe
Dumitru Pascu
Ion Zangor
1971   Igls  
Ion Panțuru
Ion Zangor
Dumitru Pascu
Dumitru Focşeneanu
 
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Walter Steinbauer
Peter Utzschneider
 
Horst Floth
Donat Ertel
Jan Thölke
Pepi Bader
1972   St. Moritz  
Hansruedi Müller
Herbert Ott
Rudolf Born
Hans Hiltebrand
 
Herbert Pitka
Hermann Pschorr
Helmut Wurzer
Franz Frey
 
Werner Delle Karth
Fritz Sperling
Walter Delle Karth jun.
Werner Moser
1973   Cervinia  
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Stefan Gaisreiter
Fritz Ohlwärter
 
Fritz Lüdi
Thomas Hagen
Ferdi Müller
Karl Häseli
 
René Stadler
Werner Camichel
Erich Schärer
Peter Schärer
1976   St. Moritz  
Stefan Gaisreiter
Hans Wagner
Donat Ertel
Walter Gillik
 
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Bodo Bittner
Manfred Schumann
 
Erich Schärer
Peter Schärer
Werner Camichel
Joseph Benz
1978   Igls  
Fritz Sperling
Franz Köfel
Franz Rednack
Walter Köck
 
Meinhard Nehmer
Hans-Jürgen Gerhardt
Bernhard Germeshausen
Raimund Bethge
 
Horst Schönau
Horst Bernhardt
Harald Seifert
Bogdan Musiol
1979   Winterberg  
Meinhard Nehmer
Jochen Babock
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Tony Rüegg
Hans-Jörg Trachsel
 
Horst Schönau
Horst Bernhardt
Andreas Kirchner
Bogdan Musiol
1980   St. Moritz  
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Ruedi Marti
Joseph Benz
 
Peter Schärer
Max Rüegg
Tony Rüegg
Hans-Jörg Trachsel
 
Hans Hiltebrand
Ulrich Schindler
Walter Rahm
Armin Baumgartner
1981   Igls  
Bernhard Germeshausen
Matthias Trübner
Henry Gerlach
Hans-Jürgen Gerhardt
 
Horst Schönau
Detlef Richter
Dietmar Jerke
Andreas Kirchner
 
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
Roland Wetzig
Eberhard Weise
1982   Cortina d’Ampezzo  
Ralph Pichler
Kurt Ott
Urs Leuthold
Klaus
 
Detlef Richter
Michael Richter
Thomas Forch
Dietmar Jerke
 
Walter Delle Karth
Günter Krispel
Johann Lindner
Ferdinand Grössing
1983   Sarajevo  
Ekkehard Fasser
Kurt Poletti
Hans Märcy
Rolf Strittmatter
 
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
Ingo Voge
Eberhard Weise
 
Silvio Giobellina
Urs Salzmann
Heinz Stettler
Rico Freiermuth
1984   Igls  
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
 
Detlef Richter
Thomas Forch
Matthias Legler
Dietmar Jerke
 
Ekkehard Fasser
Hans Märcy
Kurt Poletti
Rolf Strittmatter
1985   St. Moritz  
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
 
Wolfgang Hoppe
Roland Wetzig
Ingo Voge
Dietmar Schauerhammer
 
Hans Hiltebrand
Urs Leuthold
Kurt Ott
Meinhard Müller
1986   Igls  
Hans Hiltebrand
Kurt Meier
Erwin Fassbind
André Kisser
 
Bernhard Lehmann
Matthias Trübner
Ingo Voge
Bogdan Musiol
 
Peter Kienast
Franz Siegl
Gerhard Redl
Christian Mark
1987   Cervinia  
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
Roland Wetzig
Bogdan Musiol
 
Ralph Pichler
Heinrich Notter
Edgar Dietsche
Celest Poltera
 
Ekkehard Fasser
Kurt Meier
Werner Stocker
Rolf Strittmatter
1988   Sarajevo  
Christian Schebitz
Uwe Höring
Gerhard Oechsle
Leroy Hieber
 
Volker Dietrich
René Hannemann
Torsten Körner
Axel Kühn
 
Silvio Giobellina
Curdin Morell
Urs Salzmann
Celest Poltera
1989   Winterberg  
Ingo Appelt
Harald Winkler
Gerhard Redl
Jürgen Mandl
 
Harald Czudaj
Tino Bonk
Karsten Brannasch
Peter Förster
 
Peter Kienast
Thomas Schroll
Franz Siegl
Kurt Teigl
1990   Igls  
Peter Kienast
Thomas Schroll
Martin Riedl
Johann Lindner
 
Ingo Appelt
Gerhard Redl
Jürgen Mandl
Harald Winkler
 
Gustav Weder
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
Curdin Morell
1991   Cervinia  
Gustav Weder
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
Curdin Morell
 
Dirk Wiese
Thorsten Wölm
Oliver Rogge
Olaf Hampel
 
Volker Dietrich
Sven Rühr
Frank Jacob
Thomas Rex
1992   Königssee  
Harald Czudaj
Tino Bonk
Axel Jang
Alexander Szelig
 
Hubert Schösser
Hannes Conti
Martin Riedl
Gerhard Haidacher
 
Paul Neagu
Laurenţiu Budur
László Hodos
Costel Petrariu
1993   St. Moritz  
Gustav Weder
Donat Acklin
Kurt Meier
Domenico Semeraro
 
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Oliver Rogge
Wolfgang Haupt
 
Hubert Schösser
Gerhard Redl
Harald Winkler
Gerhard Haidacher
1994   La Plagne  
Günther Huber
Antonio Tartaglia
Stefano Ticci
Mirko Ruggiero
 
Mark Tout
George Farell
Jason Wing
Lenny Paul
 
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Michael Liekmeier
Wolfgang Haupt
1995   Altenberg  
Wolfgang Hoppe
Ulf Hielscher
René Hannemann
Carsten Embach
 
Hubert Schösser
Gerhard Redl
Thomas Schroll
Martin Schützenauer
 
Harald Czudaj
Karsten Brannasch
Alexander Szelig
Udo Lehmann
1996   St. Moritz  
Christoph Langen
Sven Rühr
Markus Zimmermann
Olaf Hampel
 
Wolfgang Hoppe
Torsten Voss
Sven Peter
Carsten Embach
 
Marcel Rohner
Markus Wasser
Thomas Schreiber
Roland Tanner
1997   Königssee  
Reto Götschi
Guido Acklin
Daniel Giger
Beat Seitz
 
Marcel Rohner
Markus Nüssli
Thomas Schreiber
Roland Tanner
 
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Torsten Voss
Michael Liekmeier
1998   Igls  
Harald Czudaj
Torsten Voss
Steffen Görmer
Alexander Szelig
 
Hubert Schösser
Peter Leismüller
Erwin Arnold
Martin Schützenauer
 
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Kai-Uwe Kohlert
Olaf Hampel
1999   Winterberg  
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Thomas Platzer
Sven Rühr
 
Marcel Rohner
Markus Nüssli
Beat Hefti
Silvio Schaufelberger
 
Harald Czudaj
Torsten Voss
Udo Lehmann
Carsten Embach

 

Wolfgang Stampfer
Jochen Buck
Erwin Arnold
Martin Schützenauer
2000   Cortina d’Ampezzo  
Bruno Mingeon
Emmanuel Hostache
Christophe Fouquet
Max Robert
 
Sandis Prūsis
Mārcis Rullis
Matis Zacmanis
Jānis Ozols
 
Christoph Langen
Sven Rühr
Thomas Patzer
Jörg Treffer
2001   Königssee  
Matthias Benesch
Torsten Voss
Udo Lehmann
Alexander Szelig
 
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Sven Peter
Alexander Metzger
 
André Lange
Lars Behrendt
René Hoppe
Carsten Embach
2002   Cortina d’Ampezzo  
André Lange
Enrico Kühn
Kevin Kuske
Carsten Embach
 
Bruno Mingeon
Eric Le Chanony
Christophe Fouquet
Max Robert
 
Matthias Benesch
Torsten Voss
Udo Lehmann
Alexander Szelig
2003   Winterberg  
Sandis Prūsis
Jānis Silarājs
Mārcis Rullis
Jānis Ozols
 
André Lange
René Hoppe
Enrico Kühn
Carsten Embach
 
Martin Annen
Urs Aeberhard
Silvio Schaufelberger
Cédric Grand
2004   St. Moritz  
André Lange
Udo Lehmann
Kevin Kuske
René Hoppe
 
Ivo Rüegg
Ali Dincer
Beat Hefti
Christian Aebli
 
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Enrico Kühn
Alexander Metzger
2005   Altenberg  
Alexandr Zubkov
Alexander Zubkov
Sergey Golubev
Dmitry Stepushkin
 
André Lange
René Hoppe
Thomas Pöge
Martin Putze
 
Matthias Höpfner
Marc Kühne
Andreas Barucha
Stefan Barucha
2006   St. Moritz  
Martin Annen
Thomas Lamparter
Beat Hefti
Cédric Grand
 
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 
Alexandr Zubkov
Sergey Golubev
Alexei Seliverstov
Dmitry Stepushkin
2007   Cortina d’Ampezzo  
André Lange
Alexander Rödiger
Kevin Kuske
Martin Putze
 
Yevgeni Popov
Roman Oreshnikov
Dmitry Trunenkov
Dmitry Stepushkin
 
Ivo Rüegg
Roman Handschin
Thomas Lamparter
Cédric Grand
2008   Cesena  
Jānis Miņins
Daumants Dreiškens
Oskars Melbārdis
Intars Dambis
 
Martin Galliker
Jürg Egger
Olexander Streltsov
Patrick Blöchliger
 
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
2009   St. Moritz  
Alexandr Zubkov
Roman Oreshnikov
Dmitry Trunenkov
Dmitry Stepushkin
 
Thomas Florschütz
Marc Kühne
Andreas Barucha
Alexander Metzger
 
Karl Angerer
Andreas Udvari
Thomas Pöge
Gregor Bermbach
2010   Igls  
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
 
Ivo Rüegg
Roman Handschin
Cédric Grand
Thomas Lamparter
 
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Richard Adjei
Andreas Barucha
2011   Winterberg  
Manuel Machata
Richard Adjei
Andreas Bredau
Florian Becke
 
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Andreas Barucha
 
Alexandr Zubkov
Filipp Yegorov
Dmitry Trunenkov
Nikolay Khrenkov
2012   Altenberg  
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
Marko Hübenbecker
Martin Putze
 
Alexandr Zubkov
Filipp Yegorov
Dmitry Trunenkov
Nikolay Khrenkov
 
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Thomas Blaschek
2013   Igls[2]  
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
Marko Hübenbecker
Martin Putze
 
Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Lamparter
Juerg Egger
 
Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Kevin Kuske
Thomas Blaschek
2014   Königssee[3]  
Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Amrhein
Juerg Egger
 
John James Jackson
Stuart Benson
Bruce Tasker
Joel Fearon
 
Francesco Friedrich
Alex Mann
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
2015   La Plagne Latvia  Latvia
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Jānis Strenga
Arvis Vilkaste
Russland  Russland
Alexander Kasjanov
Ilvir Huzin
Aleksei Pushkarev
Aleksey Zaytsev
  Tyskland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Martin Grothkopp
Candy Bauer
2016   St. Moritz   Tyskland
Maximilian Arndt
Kevin Korona
Martin Putze
Ben Heber
Østerrike  Østerrike
Benjamin Maier
Marco Rangl
Markus Sammer
Dănuț Moldovan
Latvia  Latvia
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
2017   Winterberg   Tyskland
Johannes Lochner
Sebastian Mrowka
Joshua Bluhm
Christian Rasp
  Tyskland
Nico Walther
Kevin Kuske
Kevin Korona
Eric Franke
Østerrike  Østerrike
Benjamin Maier
Stefan Laussegger
Markus Sammer
Dănuț Moldovan
2018   Igls   Tyskland
Johannes Lochner
Marc Rademacher
Joshua Bluhm
Christian Rasp
  Tyskland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
Latvia  Latvia
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Helvijs Lūsis
Jānis Strenga
2019   Königssee   Tyskland
Johannes Lochner
Florian Bauer
Marc Rademacher
Christian Rasp
Latvia  Latvia
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
  Tyskland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Alexander Schüller

Toer-bob kvinner rediger

Sted Gull Sølv Bronse
2004   Sigulda  
Cathleen Martini
Sandra Germain
 
Claudia Schramm
Nicole Herschmann
 
Françoise Burdet
Karin Hagmann
2005   Altenberg  
Cathleen Martini
Janine Tischer
 
Sandra Kiriasis
Anja Schneiderheinze
 
Ilse Broeders
Jeanette Pennings
2006   St. Moritz  
Sandra Kiriasis
Anja Schneiderheinze
 
Gerda Weißensteiner
Jennifer Isacco
 
Susi Erdmann
Anne Dietrich
2007   Cortina d’Ampezzo  
Sandra Kiriasis
Romy Logsch
 
Cathleen Martini
Janine Tischer
 
Jessica Gillarduzzi
Fabiana Mollica
2008   Cesena  
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
 
Cathleen Martini
Janine Tischer
 
Maya Bamert
Anne Dietrich
2009   St. Moritz  
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
 
Cathleen Martini
Janine Tischer
 
Nicola Minichiello
Gillian Cooke
2010   Igls  
Cathleen Martini
Romy Logsch
 
Sabina Hafner
Hannelore Schenk
 
Sandra Kiriasis
Christin Senkel
2011   Winterberg  
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
 
Anja Schneiderheinze-Stöckel
Christin Senkel
 
Esme Kamphuis
Judith Vis
2012   Altenberg  
Cathleen Martini
Janine Tischer
 
Sandra Kiriasis
Petra Lammert
 
Fabienne Meyer
Hannelore Schenk
2013   Igls[4]  
Sandra Kiriasis
Franziska Bertels
 
Anja Schneiderheinze
Lisette Thoene
 
Cathleen Martini
Stephanie Schneider
2014   Königssee[5]  
Fabienne Meyer
Tanja Mayer
 
Sandra Kiriasis
Franziska Fritz
 
Esme Kamphuis
Judith Vis
2016   St. Moritz   Tyskland
Anja Schneiderheinze-Stöckel
Annika Drazek
Belgia  Belgia
Elfje Willemsen
Sophie Vercruyssen
  Tyskland
Stephanie Schneider
Lisa Marie Buckwitz
2017   Winterberg   Tyskland
Mariama Jamanka
Annika Drazek
Russland  Russland
Nadezhda Sergeeva
Anastasia Kocherzhova
Østerrike  Østerrike
Christina Hengster
Jennifer Jantina Oluumi Desire Onasanya
2018   Igls   Tyskland
Stephanie Schneider
Annika Drazek
  Tyskland
Mariama Jamanka
Lisa Marie Buckwitz
  Tyskland
Anna Köhler
Ann-Christin Strack
2019   Königssee   Tyskland
Mariama Jamanka
Annika Drazek
  Tyskland
Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
Østerrike  Østerrike
Katrin Beierl
Jennifer Jantina Oluumi Desire Onasanya

Skeleton rediger

Menn rediger

Sted Gull Sølv Bronse
2009   Sveits   Frank Rommel (GER)   Kristan Bromley (GBR)   Gregor Stähli (SUI)
2010   Østerrike   Martins Dukurs (LAT)   Frank Rommel (GER)   Aleksandr Tretjakov (RUS)
2011   Winterberg   Martins Dukurs (LAT)   Sergey Chudinov (RUS)   Aleksandr Tretjakov (RUS)
2012   Altenberg   Martins Dukurs (LAT)   Tomass Dukurs (LAT)   Alexander Kröckel (GER)
2013   Igls   Martins Dukurs (LAT)   Aleksandr Tretjakov (RUS)   Tomass Dukurs (LAT)
2014   Königssee   Martins Dukurs (LAT)   Tomass Dukurs (LAT)   Frank Rommel (GER)
2015   La Plagne   Martins Dukurs (LAT)   Aleksandr Tretjakov (RUS)   Tomass Dukurs (LAT)
2016   St. Moritz   Martins Dukurs (LAT)

  Tomass Dukurs (LAT)

None awarded   Nikita Tregubov (RUS)
2017   Winterberg   Martins Dukurs (LAT)   Tomass Dukurs (LAT)   Aleksandr Tretjakov (RUS)
2018   Igls   Martins Dukurs (LAT)   Nikita Tregubov (RUS)   Axel Jungk (GER)
2019   Igls   Martins Dukurs (LAT)   Axel Jungk (GER)   Aleksandr Tretjakov (RUS)

Kvinner rediger

Sted Gull Sølv Bronse
2003   St. Moritz   Monique Riekewald (GER)   Diana Sartor (GER)   Tanja Morel (SUI)
2004   Altenberg   Diana Sartor (GER)   Kerstin Jürgens (GER)   Steffi Jacob (GER)
2005   Altenberg   Kerstin Jürgens (GER)   Maya Pedersen-Bieri (SUI)   Diana Sartor (GER)
2006   St. Moritz   Maya Pedersen-Bieri (SUI)   Shelley Rudman (GBR)   Tanja Morel (SUI)
2007   Königssee   Anja Huber (GER)   Maya Pedersen-Bieri (SUI)   Julia Eichhorn (GER)
2008   Cesana Pariol   Anja Huber (GER)   Svetlana Trunova (RUS)   Kerstin Jürgens (GER)
2009   St. Moritz   Shelley Rudman (GBR)   Marion Trott (GER)   Maya Pedersen-Bieri (SUI)
2010   Igls   Anja Huber (GER)   Kerstin Szymkowiak (GER)   Shelley Rudman (GBR)
2011   Winterberg   Shelley Rudman (GBR)   Anja Huber (GER)   Amy Williams (GBR)
2012   Altenberg   Anja Huber (GER)   Katharina Heinz (GER)   Shelley Rudman (GBR)
2013   Igls   Jelena Nikitina (RUS)   Maria Orlova (RUS)   Janine Flock (AUT)
2014   Königssee   Janine Flock (AUT)   Shelley Rudman (GBR)   Sophia Griebel (GER)
2015   Igls   Lizzy Yarnold (GBR)   Janine Flock (AUT)   Rose McGrandle (GBR)
2016   St. Moritz   Janine Flock (AUT)   Tina Hermann (GER)   Marina Gilardoni (SUI)
2017   Winterberg   Jacqueline Lölling (GER)   Janine Flock (AUT)   Tina Hermann (GER)
2018   Igls   Elena Nikitina (RUS)   Jacqueline Lölling (GER)   Janine Flock (AUT)
2019   Igls   Janine Flock (AUT)   Elena Nikitina (RUS)   Jacqueline Lölling (GER)

Referanser rediger

  1. ^ «FIBT Bob & Skeleton ECh 2012/13 Innsbruck-Igls: Official Results 2 Man Bob» (PDF). International Bobsleigh & Skeleton Federation. 19. januar 2013. Arkivert fra originalen (PDF) 29. januar 2014. Besøkt 28. januar 2014. 
  2. ^ «FIBT Bob & Skeleton ECh 2012/13 Innsbruck-Igls: Official Results 4 Man Bob» (PDF). International Bobsleigh & Skeleton Federation. 20. januar 2013. Arkivert fra originalen (PDF) 29. januar 2014. Besøkt 28. januar 2014. 
  3. ^ «FIBT European Championships Bob & Skeleton Koenigssee presented by BMW: Official Results 4 Man Bob» (PDF). International Bobsleigh & Skeleton Federation. 26. januar 2014. Arkivert fra originalen (PDF) 28. januar 2014. Besøkt 28. januar 2014. 
  4. ^ «FIBT Bob & Skeleton ECh 2012/13 Innsbruck- Igls: Official Results Bob Women» (PDF). International Bobsleigh & Skeleton Federation. 18. januar 2013. Arkivert fra originalen (PDF) 29. januar 2014. Besøkt 28. januar 2014. 
  5. ^ «FIBT European Championships Bob & Skeleton Koenigssee presented by BMW: Official Results Bob Women» (PDF). International Bobsleigh & Skeleton Federation. 26. januar 2014. Arkivert fra originalen (PDF) 29. januar 2014. Besøkt 28. januar 2014.  «Arkivert kopi» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 29. januar 2014. Besøkt 4. februar 2015. 
Autoritetsdata