Clássica da Arrabida 2024

Clássica da Arrabida 2024
Detaljer
Ritt8. Classica da Arrábida
KonkurranseEuropatouren i landeveissykling 2024 1.2
Dato17. mars 2024
Distanse175,1 km
LandPOR Portugal
StartstedSetúbal
MålstedPalmela
Lag16
Startende ryttere111
Fullførende ryttere102
Gjennomsnittsfart42,884 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerESP Joseba López (Caja Rural-Seguros RGA)
2. plassPOR Alexandre Montez (Credibom-LA Alumínios-Marcos Car)
3. plassDEN Mathias Bregnhøj (Sabgal / Anicolor)
2023
Dokumentasjon

Clássica da Arrabida – Cyclin'Portugal 2024 var den 8. utgaven av ett endags sykkelritt i Portugal avholdt 17. mars 2024. Rittet startet i Setúbal og avsluttet i Palmela.

Rittet ble vunnet av Joseba López.

ProTour-lagKontinentallag (12)
  •   ABTF Betão-Feirense
  •   AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense
  •   Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
  •   Credibom-La Alumínios-Marcos Car
  •   Efapel Cycling
  •   Illes Balears Arabay Cycling
  •   Kelly-Simoldes-UDO
  •   Lubelskie Perła Polski
  •   Rádio Popular-Paredes-Boavista
  •   Sabgal / Anicolor
  •   Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua
  •   Team Storck-Metropol Cycling
Amatørlag (3)
  •   CCL-Matdiver-Anastácio Mendes & Mendes
  •   Óbidos Cycling Team
  •   Portos Windmob

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Joseba López Caja Rural-Seguros RGA4t 04' 59"
2.   Alexandre Montez Credibom-LA Alumínios-Marcos Car+ 0"
3.   Mathias Bregnhøj Sabgal / Anicolor+ 0"
4.   Joaquim Silva Efapel Cycling+ 0"
5.   Eduard Prades Caja Rural-Seguros RGA+ 23"
6.   Thomas Silva Caja Rural-Seguros RGA+ 23"
7.   Francisco Campos AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense+ 23"
8.   Luís Gomes Kelly-Simoldes-UDO+ 23"
9.   André Carvalho Sabgal / Anicolor+ 23"
10.   Paweł Szóstka Lubelskie Perła Polski+ 23"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Caja Rural-Seguros RGA
CJR
Nr.RytterPlassering
1  Eduard Prades (ESP) 5.
2  Joseba López (ESP) 1.
3  Michal Schlegel (CZE) 17.
4  Thomas Silva (URU) 6.
5  Julen Arriola-Bengoa (ESP) 66.
6  Tomáš Bárta (CZE) 77.
7  Calum Johnston (GBR) 43.
ABTF Betão-Feirense
CDF
Nr.RytterPlassering
11  Afonso Eulálio (POR) 45.
14  Fábio Oliveira (POR) 46.
15  Pedro Andrade (POR) 95.
16  Diogo Oliveira (POR) 84.
17  Pedro Silva (POR) 13.
AP Hotels & Resorts-Tavira-SC Farense
ATF
Nr.RytterPlassering
21  Rúben Simão (POR) 79.
22  Diogo Barbosa (POR) 37.
23  Francisco Campos (POR) 7.
24  Álvaro Trueba (ESP) 94.
25  Carlos Salgueiro (POR) 32.
27  Diogo Pinto (POR) 57.
Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
AVL
Nr.RytterPlassering
31  Daniel Viegas (POR) 81.
32  Germán Tivani (ARG) 16.
33  Jesús del Pino (ESP) 39.
35  Carlos Oyarzún (CHI) 54.
36  David Dominguez (ESP) 35.
37  Sergio García (ESP) 42.
Credibom-LA Alumínios-Marcos Car
LAA
Nr.RytterPlassering
41  João Medeiros (POR) 36.
42  Luís Felipe Fernandes (POR) 30.
43  Gonçalo Leaça (POR) 72.
44  Rodrigo Caixas (POR) 15.
45  Diogo Narciso (POR) 56.
46  Emanuel Duarte (POR) 18.
47  Alexandre Montez (POR) 2.
Efapel Cycling
EFC
Nr.RytterPlassering
51  Tiago Antunes (POR) 19.
52  Henrique Casimiro (POR) 33.
53  Vjatsjeslav Ivanov23.
54  António Ferreira (POR) 101.
55  Alexander Grigoriev70.
56  Santiago Mesa (COL) 67.
57  Joaquim Silva (POR) 4.
Illes Balears Arabay Cycling
IBA
Nr.RytterPlassering
61  Andrew Vollmer (USA) 51.
62  Julen Amezqueta (ESP) 49.
63  Edgar Curto (ESP) 44.
64  Arnau Gilabert (ESP) DNF
65  Sergi Darder (ESP) 40.
66  José María García (ESP) 24.
67  Gonzalo Ariño (ESP) 58.
Kelly-Simoldes-UDO
KSU
Nr.RytterPlassering
71  Luís Gomes (POR) 8.
72  Francisco Guerreiro (POR) 50.
73  Noah Campos (POR) 62.
75  Rui Carvalho (POR) 91.
76  Andrey Braguini (BRA) 83.
77  André Ribeiro (POR) 65.
Lubelskie Perła Polski
LPP
Nr.RytterPlassering
81  Paweł Szóstka (POL) 10.
82  Patryk Gieracki (POL) 14.
83  Adam Kuś (POL) 71.
84  Kacper Majewski (POL) 48.
Rádio Popular-Paredes-Boavista
RPB
Nr.RytterPlassering
91  César Fonte (POR) 22.
92  João Martins (POR) 78.
93  Hugo Nunes (POR) 12.
94  Francisco Peñuela (VEN) 11.
95  Tiago Nunes (POR) DNF
96  André Soares (POR) DNF
97  Hélder Gonçalves (POR) 20.
Sabgal / Anicolor
SAT
Nr.RytterPlassering
101  Rafael Reis (POR) 21.
102  Artem Nych27.
103  Mathias Bregnhøj (DEN) 3.
104  Frederico Figueiredo (POR) 28.
105  Oliver Rees (GBR) 87.
106  André Carvalho (POR) 9.
107  Julius Johansen (DEN) 34.
Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua
TAV
Nr.RytterPlassering
111  Gonçalo Carvalho (POR) 47.
112  Francisco Morais (POR) 74.
113  António Barbio (POR) 97.
114  Leangel Linarez (VEN) 31.
115  Ángel Sánchez Rebollid (ESP) 75.
116  Bruno Silva (POR) 29.
117  Rafael Barbas (POR) 85.
Team Storck-Metropol Cycling
TSM
Nr.RytterPlassering
121  Dominik Merseburg (GER) 90.
122  Toni Franz (GER) 92.
123  Campo Schmitz (GER) 69.
124  Roman Duckert (GER) 59.
125  Ole Theiler (GER) 52.
126  Noé Ury (LUX) 53.
127  Max Märkl (GER) 55.
CCL-Matdiver-Anastácio Mendes & Mendes
___
Nr.RytterPlassering
131  Joan Martí Bennassar (ESP) 82.
132  Miquel Valls Alemany (ESP) 26.
133  José María Martín (ESP) 102.
134  Barry Miller (USA) 96.
135  Mateo Kalejmann (ARG) 68.
137  Franklin Chacón (VEN) 63.
Óbidos Cycling Team
___
Nr.RytterPlassering
142  Mikel Mujika (ESP) 25.

Referanser

rediger


Eksterne lenker

rediger