EM i friidrett 2016 – 200 meter menn

EM i friidrett 2016 – 200 meter menn
EM i friidrett 2016 – 200 meter menn
Olympisch Stadion, hvor øvelsen ble løpt
Konkurranse200 meter menn
ArrangementEM i friidrett 2016
StedAmsterdam
ArenaOlympisch Stadion
Dato7. – 8. juli
Vinnertid20,45
Medaljevinnere
Gold medal icon.svg Bruno Hortelano, Spania Spania
Silver medal icon.svg Ramil Guliyev, Tyrkia Tyrkia
Bronze medal icon.svg Danny Talbot, Storbritannia Storbritannia

Forrige2014
Neste2018
Øvelser under
EM i friidrett 2016
Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   menn   kvinner
200 m menn kvinner
400 m menn kvinner
800 m menn kvinner
1500 m menn kvinner
5000 m menn kvinner
10 000 m menn kvinner
100 meter hekk kvinner
110 meter hekk menn
400 meter hekk menn kvinner
3000 m
hinder
menn kvinner
4 x 100 m stafett menn kvinner
4 x 400 m stafett menn kvinner
Landeveisøvelser
Halvmaraton menn kvinner
Tekniske øvelser
Lengdehopp menn kvinner
Tresteg menn kvinner
Høydehopp menn kvinner
Stavsprang menn kvinner
Kulestøt menn kvinner
Diskoskast menn kvinner
Spydkast menn kvinner
Sleggekast menn kvinner
Mangekamp
Sjukamp kvinner
Tikamp menn

200 meter menn under EM i friidrett 2016 fant sted den 7. og 8. juli 2016Olympisch Stadion i Amsterdam, Nederland. Øvelsen bestod av innledende runder, semifinale og finale. De tolv høyest rangerte utøverne var automatisk kvalifisert til semifinalene.[1]

ProgramRediger

Dato Klokkeslett Runde
7. juli 2016 11:20 Round 1
8. juli 2016 18:50 Semifinals
8. juli 2016 20:35 Finale

Alle klokkeslett er lokal tid (UTC+2)

ResultaterRediger

Runde 1Rediger

De tre første i hvert head (Q) og de fem raskeste elleres (q) kvalifiserte seg til semifinalene.[2]

Vind: Heat 1: -1.1 m/s, Heat 2: -1.2 m/s, Heat 3: -0.1 m/s

Plass Heat Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentar
1 3 2 Solomon Bockarie   Nederland 20,55 Q
1 1 7 Bruno Hortelano   Spania 20,55 Q
3 1 8 Karol Zalewski   Polen 20,69 Q
4 2 4 Alex Wilson   Sveits 20,80 Q
5 2 8 Davide Manenti   Italia 20,82 Q
5 3 5 David Lima   Portugal 20,82 Q
7 1 5 Mickael-Meba Zeze   Frankrike 20,84 Q
8 1 6 Johan Wissman   Sverige 20,96 q
9 3 8 Antonio Infantino   Italia 20,99 Q
10 2 1 Ján Volko   Slovakia 21,00 Q
11 2 6 Hensley Paulina   Nederland 21,04 q
12 2 5 Robin Erewa   Tyskland 21,05 q
13 1 3 Marcus Lawler   Irland 21,06 q
13 3 3 Tom Kling-Baptiste   Sverige 21,06 q
15 3 1 Igor Bodrov   Ukraina 21,13
16 3 4 Robin Vanderbemden   Belgia 21,17
17 1 4 Ionut Andrei Neagoe   Romania 21,18
18 1 2 Zharnel Hughes   Storbritannia 21,21
19 1 1 Samuli Samuelsson   Finland 21,36
20 3 7 Silvan Wicki   Sveits 21,41
21 2 7 Vitaliy Korzh   Ukraina 21,49
22 3 6 Gábor Pásztor   Ungarn 21,60
23 2 3 Marek Niit   Estland 21,93
24 2 2 Mikel de Sa   Andorra 22,74

SemifinalerRediger

De første to i hvert heat 2 (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.[3]

Vind: Heat 1: -1,7 m/s, Heat 2: -0,1 m/s, Heat 3: -1,1 m/s

Plass Heat Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentar
1 2 4 Danny Talbot   Storbritannia 20,37 Q, SB
2 3 7 Bruno Hortelano   Spania 20,39 Q, NR
2 3 6 Solomon Bockarie   Nederland 20,39 Q, PB
4 2 3 Churandy Martina   Nederland 20,44 Q
5 2 5 Davide Manenti   Italia 20,46 q
5 3 3 Nethaneel Mitchell-Blake   Storbritannia 20,46 q
7 3 5 Lykourgos-Stefanos Tsakonas   Hellas 20,48
8 2 7 Karol Zalewski   Polen 20,69
8 1 5 Ramil Guliyev   Tyrkia 20,69 Q
10 1 7 Alex Wilson   Sveits 20,71 Q
11 3 4 Serhiy Smelyk   Ukraina 20,76
12 2 8 Mickael-Meba Zeze   Frankrike 20,81
13 2 6 Julian Reus   Tyskland 20,83
14 2 2 David Lima   Portugal 20,86
15 1 3 Jaysuma Saidy Ndure   Norge 20,92
16 3 8 Antonio Infantino   Italia 20,93
17 1 6 Eseosa Desalu   Italia 20,94
18 3 1 Robin Erewa   Tyskland 20,98
19 1 4 Aleixo Platini Menga   Tyskland 21,06
20 1 2 Jan Volko   Slovakia 21,28
21 1 1 Marcus Lawler   Irland 21,33
22 3 2 Tom Kling-Baptiste   Sverige 21,34
23 1 8 Hensley Paulina   Nederland 23,49
- 2 1 Johan Wissman   Sverige DNF

FinaleRediger

Vind: -0,9 m/s[4]

Plass Bane Navn Nasjonalitet Tid Kommentar
  1 6 Bruno Hortelano   Spania 20,45
  2 3 Ramil Guliyev   Tyrkia 20,51
  3 5 Danny Talbot   Storbritannia 20,56
4 4 Solomon Bockarie   Nederland 20,56
5 1 Nethaneel Mitchell-Blake   Storbritannia 20,60
6 2 Davide Manenti   Italia 20,66
7 7 Alex Wilson   Sveits 20,70
- 8 Churandy Martina   Nederland DQ

ReferanserRediger

  1. ^ «Programme - European Athletics Championships». amsterdam2016.org. Besøkt 9. juli 2016. 
  2. ^ «Resultater forsøksheat» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 20. november 2016. Besøkt 29. august 2016. 
  3. ^ Semifinaleresultater Arkivert 14. oktober 2014 hos Wayback Machine.
  4. ^ Finaleresultater Arkivert 3. august 2016 hos Wayback Machine.

Eksterne lenkerRediger