Verdenscupen i hurtigløp på skøyter 2010/11 – Verdenscup 6

Verdenscupen på skøyter 2010/11 – Verdenscup 6 ble avholdt i Sport Komplex Krylatskoje i Moskva, Russland 28.-30. januar 2011.

TidsskjemaRediger

Fredag 28. januar Lørdag 29. januar Søndag 30. januar
08.00 500 m (1) menn (B) 500 m (2) menn (B) 1000 m kvinner (B)
1000 m menn (B)
10.30
11.00

500 m (1) kvinner (A)
500 m (1) menn (A)
3000 m kvinner (A)
1500 m menn (A)
3000 m kvinner (B)
1500 m menn (B)

500 m (2) kvinner (A)
500 m (2) menn (A)
1500 m kvinner (A)
5000 m menn (A)
1500 m kvinner (B)
5000 m menn (B)
1000 m kvinner (A)
1000 m menn (A)
Lagtempo kvinner
Lagtempo menn

Totalt var 70 kvinner og 99 herrer påmeldt inkludert reserver.

Nordmennene Håvard Bøkko og Mikael Flygind Larsen tok hver sin 3.-plass på henholdsvis05 000m og01 000m og sammen med Sverre Lunde Pedersen tok de 2.-plass på lagtempo. Dette var Mikaels første individuelle pall-plassering i World Cup noensinne. På spinnesiden ble de norske kvinnene (Ida Njåtun, Hege Bøkko og Mari Hemmer) best sammen i lagtempo med sin 2.-plass.
De andre norske deltagerne som ble med til Moskva var: Fredrik van der Horst, Henrik Christiansen, Øystein Grødum, Espen Aarnes Hvammen og Christoffer F. Rukke og de hadde med seg landslagstrener Jarle Pedersen, landslagstrener Janne Hänninen og fysioterapeut Michael Stöberl.

Medaljesammendrag A-gruppenRediger

HerrerRediger

Distanse: 1.-plass: Tid 2.-plass: Tid 3.-plass: Tid
500 m (fredag) Pekka Koskela
  Finland
35,15 Jamie Gregg
  Canada
35,23 Jacques de Koning
  Nederland
35,24
500 m (lørdag) Jan Smeekens
  Nederland
34,93 Akio Ota
  Japan
35,02 Tucker Fredricks
  USA
35,06
1000 m Stefan Groothuis
  Nederland
1.08,82 Denny Morrison
  Canada
1.09,57 Mikael Flygind Larsen
  Norge
1.09,65
1500 m Ivan Skobrev
  Russland
1.45,49 Denny Morrison
  Canada
1.46,25 Mark Tuitert
  Nederland
1.46,59
5000 m Bob de Jong
  Nederland
6.19,43 BR Ivan Skobrev
  Russland
6.21,16 Håvard Bøkko
  Norge
6.22,79
Lagtempo   Russland
Ivan Skobrev
Pavel Bajnov
Aleksandr Rumjantsev
3.43,71 BR   Norge
Håvard Bøkko
Mikael Flygind Larsen
Sverre Lunde Pedersen
3.46,68   Tyskland
Patrick Beckert
Marco Weber
Robert Lehmann
3.47,15

DamerRediger

Distanse: 1.-plass: Tid 2.-plass: Tid 3.-plass: Tid
500 m (fredag) Jenny Wolf
  Tyskland
37,90 Margot Boer
  Nederland
38,56 Heather Richardson
  USA
38,57
500 m (lørdag) Jenny Wolf
  Tyskland
38,01 Margot Boer
  Nederland
38,49 Heather Richardson
  USA
38,53(3)
1000 m Christine Nesbitt
  Canada
1.15,59 BR Ireen Wüst
  Nederland
1.15,94 Heather Richardson
  USA
1.16,18
1500 m Christine Nesbitt
  Canada
1.56,80 Ireen Wüst
  Nederland
1.56,93 Martina Sáblíková
  Tsjekkia
1.57,50
3000 m Martina Sáblíková
  Tsjekkia
4.04,03 BR Ireen Wüst
  Nederland
4.05,41 Brittany Schussler
  Canada
4.10,45
Lagtempo   Nederland
Ireen Wüst
Marrit Leenstra
Diane Valkenburg
3.01,13 BR   Norge
Ida Njåtun
Hege Bøkko
Mari Hemmer
3.03,02   Tyskland
Stephanie Beckert
Isabell Ost
Jennifer Bay
3,04,11

Resultater 28. januar, 1. dagRediger

Herrer 500m (1)Rediger

Gruppe A
Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Pekka Koskela   Finland 9,76 35,15 +0,00 1000
2. Jamie Gregg   Canada 9,67 35,23 +0,08 80
3. Jacques de Koning   Nederland 0 9,47 35,24 +0,09 70
4. Ryohei Haga (u23)   Japan 9,67 35,29 +0,14 60
5. Yuya Oikawa   Japan 9,52 35,32 +0,17 50
6. Jan Smeekens   Nederland 9,73 35,33 +0,18 45
7. Nico Ihle   Tyskland 9,80 35,41 +0,26 40
8. Tucker Fredricks   USA 9,62 35,42 +0,27 36
9. Espen Aa. Hvammen (u23)0   Norge 9,70 35,43(2) +0,28 32
10.0 Mika Poutala   Finland 9,68 35,43(4) +0,28 28
11.0 Dmitrij Lobkov   Russland 9,77 35,43(7) +0,28 24
12.= Aleksej Jesin   Russland 9,78 35,45(5) +0,30 21
12.= Stefan Groothuis   Nederland 9,84 35,45(5) +0,30 21
14.0 Akio Ota   Japan 9,77 35,50 +0,35 16
15.0 Vincent Labrie   Canada 9,76 35,67 +0,52 14
16.0 Hein Otterspeer (u23)   Nederland 9,98 35,69 +0,54 12
17.0 Ermanno Ioriatti   Italia 9,84 35,73(1) +0,58 10
18.0 Muncef Ouardi   Canada 9,84 35,73(5) +0,58 08
19.0 Denny Ihle   Tyskland 9,80 36,02 +0,87 06
20.0 Artur Waś   Polen 9,82 36,12 +0,97 05
Gruppe B
Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
01. Ronald Mulder   Nederland 09,93 35,66 +0,00 25
02. Daniel Greig (u23)   Australia 09,87 35,70 pr +0,04 19
03. Tyler Derraugh   Canada 09,98 35,76 +0,10 15
04. Markus Puolakka   Finland 09,70 35,83 sb +0,17 11
05. Sergej Tsjadajev   Russland 09,93 35,97 +0,31 08
06. Matthew McLean   Canada 09,85 36,15 +0,49 06
07. Christoffer Fagerli Rukke   Norge 10,00 36,24 +0,58 04
08. Jevgenij Lalenkov   Russland 10,23 36,43 +0,77 02
09. Mitchell Whitmore (u23)   USA 10,20 36,45 +0,79 01
10. Aleksandr Lebedev   Russland 10,28 36,47 +0,81
11. Viktor Glustsjenko   Kasakhstan 0 10,05 36,49 +0,83
12. Marius-Chr. Paraschivoiu (u23)0   Romania 10,00 37,12 +1,46
DQ Joey Lindsey (u23)   USA 10,17 (35,97) -

Damer 500m (1)Rediger

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
01. Jenny Wolf   Tyskland 10,26 37,90 +0,00 1000
02. Margot Boer   Nederland 10,65 38,56 +0,66 80
03. Heather Richardson (u23)0   USA 10,69 38,57 +0,67 70
04. Annette Gerritsen   Nederland 10,51 38,71 +0,81 60
05. Judith Hesse   Tyskland 10,51 38,87 +0,97 50
06. Laurine van Riessen   Nederland 10,43 38,92 +1,02 45
07. Shannon Rempel   Canada 10,89 39,13 +1,23 40
08. Monique Angermüller   Tyskland 10,74 39,18 +1,28 36
09. Thijsje Oenema   Nederland 10,69 39,20 +1,30 32
10. Chiara Simionato   Italia 10,81 39,32 +1,42 28
11. Yukana Nishina (u23)   Japan 10,75 39,34 +1,44 24
12. Olga Fatkulina (u23)   Russland 10,81 39,41 +1,51 21
13. Mayon Kuipers   Nederland 10,91 39,45 +1,55 18
14. Heike Hartmann   Tyskland 10,93 39,49 sb +1,59 16
15. Karolína Erbanová (ag18)   Tsjekkia 10,80 39,51 +1,61 14
16. Rebekah Bradford   USA 10,91 39,53 +1,63 12
17. Lauren Cholewinski (u23)   USA 10,81 39,55 +1,65 10
18. Nadezjda Asejeva (u23)   Russland 10,90 39,63 +1,73 08
19. Jekaterina Malysjeva   Russland 10,92 39,69 +1,79 06
20. Jennifer Plate   Tyskland 10,74 39,70 +1,80 05
21. Anna Badajeva   Hviterussland 0 10,69 40,07(0) +2,17 04
22. Irina Arsjinova   Russland 11,27 40,07(4) +2,17 03
23. Hege Bøkko (ag19)   Norge 11,15 40,09 +2,19 02
24. Sarah Gregg (u23)   Canada 11,05 40,28 +2,38 01
25. Kelly Gunther   USA 11,42 40,59 +2,69
26. Jekaterina Lukojanova   Russland 11,22 40,67 +2,77
27. Tamara Oudenaarden   Canada 16,64 45,84 f +7,94

Herrer 1500mRediger

Gruppe A
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
01. Ivan Skobrev   Russland 1.45,49 +0.00 1000
02. Denny Morrison   Canada 1.46,25 +0,76 80
03. Mark Tuitert   Nederland 0 1.46,59 +1,10 70
04. Stefan Groothuis   Nederland 1.46,61 +1,12 60
05. Håvard Bøkko   Norge 1.46,76 +1,27 50
06. Wouter Olde Heuvel   Nederland 1.47,39 +1,90 45
07. Simon Kuipers   Nederland 1.47,48 +1,99 40
08. Mikael Flygind Larsen   Norge 1.47,53 +2,04 36
09. Kjeld Nuis (u23)   Nederland 1.47,75 +2,26 32
10. Lucas Makowsky   Canada 1.48,06 +2,57 28
11. Matteo Anesi   Italia 1.48,17 +2,68 24
12. Jevgenij Lalenkov   Russland 1.48,45 +2,96 21
13. Philippe Riopel (u23)   Canada 1.48,55 +3,06 18
14. Zbigniew Bródka   Polen 1.48,57 +3,08 16
15. Christoffer Fagerli Rukke 0   Norge 1.49,05 +3,56 14
16. Konrad Niedźwiedzki   Polen 1.49,30 +3,81 12
17. Robert Lehmann   Tyskland 1.49,92 +4,43 10
18. Henrik Christiansen   Norge 1.50,01 +4,52 08
19. Jörg Dallmann   Tyskland 1.50,70 +5,21 06
20. Justin Warsylewicz   Canada 1.51,96 +6,47 05
Gruppe B
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Roland Cieślak   Polen 1.49,51 +0,00 250
2. Pavel Bajnov   Russland 1.49,65 +0,14 190
3. Aleksandr Rumjantsev   Russland 1.50,68 +1,17 150
4. Ryan Bedford   USA 1.50,89 +1,38 110
5. Vitaly Mikhailov   Hviterussland 0 1.51,46 +1,95 8
6. Luca Stefani   Italia 1.51,52 +2,01 6
7. Joshua Lose   Australia 1.52,05 +2,54 4
8. Milan Sáblík (u23)   Tsjekkia 1.52,07 sb +2,56 2
9. Christian Pichler (u23)   Østerrike 1.52,48 +2,97 1
10.0 Marius-Chr. Paraschivoiu (u23)0   Romania DNS

Damer 3000mRediger

Gruppe A
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
01. Martina Sáblíková   Tsjekkia 4.04,03 BR 0+0,00 1000
02. Ireen Wüst   Nederland 0 4.05,41 0+1,38 80
03. Brittany Schussler   Canada 4.10,45 0+6,42 70
04. Christine Nesbitt   Canada 4.10,55 0+6,52 60
05. Jorien Voorhuis   Nederland 4.11,33 0+7,30 50
06. Marije Joling   Nederland 4.12,59 0+8,56 45
07. Jelena Sokhrjakova (u23) 0   Russland 4.12,88 pr 0+8,85 40
08. Jilleanne Rookard   USA 4.12,98 0+8,95 36
09. Ida Njåtun (u23)   Norge 4.13,32 0+9,29 32
10. Mari Hemmer   Norge 4.13,36 0+9,33 28
11. Jennifer Bay (u23)   Tyskland 4.13,69 0+9,66 24
12. Isabell Ost (u23)   Tyskland 4.14,12 +10,09 21
13. Anna Rokita   Østerrike 4.15,57 +11,54 18
14. Katrin Mattscherodt   Tyskland 4.17,66 +13,63 16
15. Ayaka Kikuchi   Japan 4.17,71 +13,68 14
16. Natalia Czerwonka (u23)   Polen 4.19,65 +15,62 12
17. Cathrine Grage   Danmark 4.21,20 +17,17 10
18. Olga Graf   Russland 4.21,79 +17,76 08
19. Luiza Złotkowska   Polen 4.22,98 +18,95 06
20. Stephanie Beckert   Tyskland 5.27,53 f +83,50 05
Gruppe B
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Diane Valkenburg   Nederland 4.08,69 sb 0+0,00 250
2. Linda de Vries   Nederland 4.11,04 pr 0+2,35 190
3. Natsumi Kado (ag19)   Japan 4.15,57 pr 0+6,88 150
4. Galina Likhatsjova   Russland 4.18,93 +10,24 110
5. Sara Bak   Danmark 4.18,96 +10,27 8
6. Ivanie Blondin (u23)   Canada 4.19,03 +10,34 6
7. Anastasija Vorontsova (u23) 0   Russland 4.19,74 pr +11,05 4
8. Kirsti Lay (ag19)   Canada 4.21,47 pr +12,78 2
9. Tatjana Mikhailova   Hviterussland 0 4.22,24 pr +13,55 1
10.0 Shouko Fujimura   Japan 4.22,47 +13,78
11.0 Karolína Erbanová (ag18)   Tsjekkia 4.22,55 +13,86
12.0 Lada Zadonskaja   Russland 4.23,39 +14,70
13.0 Katarzyna Woźniak (u23)   Polen 4.25,75 +17,06

Resultater 29. januar, 2. dagRediger

Herrer 500m (2)Rediger

Gruppe A
Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
01. Jan Smeekens   Nederland 0 9,63 34,93 +0,00 1000
02. Akio Ota   Japan 9,64 35,02 sb +0,09 80
03. Tucker Fredricks   USA 9,63 35,06 +0,13 70
04. Nico Ihle   Tyskland 9,80 35,18 +0,25 60
05. Jamie Gregg   Canada 9,73 35,21 +0,28 50
06. Dmitrij Lobkov   Russland 9,73 35.31 +0.38 45
07. Mika Poutala   Finland 9,62 35.38(1) +0.45 40
08. Hein Otterspeer (u23)   Nederland 9,82 35.38(2) +0.45 36
09. Aleksej Jesin   Russland 9,71 35.41 +0.48 32
10. Stefan Groothuis   Nederland 9,95 35.44 +0.51 28
11. Yuya Oikawa   Japan 9,45 35.45 +0.52 24
12. Ryohei Haga (u23)   Japan 9,74 35.51 +0.58 21
13. Pekka Koskela   Finland 9,85 35.53 +0.60 18
14. Ermanno Ioriatti   Italia 9,90 35.57 +0.64 16
15. Muncef Ouardi   Canada 9,74 35.61 +0.68 14
16. Vincent Labrie   Canada 9,73 35.63 +0.70 12
17. Simon Kuipers   Nederland 9,96 35.64 +0.71 10
18. Espen Aa. Hvammen (u23) 0   Norge 9,80 35.66 +0.73 08
19. Jacques de Koning   Nederland 9,60 35.68 +0.75 06
20. Denny Ihle   Tyskland 9,81 35.84 +0.91 05
21. Artur Waś   Polen 9,84 36.12 +1.19 04
22. Samuel Schwarz   Tyskland 10,080 36.17 +1.24 03
Gruppe B
Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
1. Tyler Derraugh   Canada 10,01 35,58 +0,00 250
2. Daniel Greig (u23)   Australia 09,87 35,75 +0,17 190
3. Sergej Tsjadajev   Russland 09,94 35,78 +0,20 150
4. Joey Lindsey (u23)   USA 10,02 35,89 +0,31 110
5. Matthew McLean   Canada 09,85 36,00 +0,42 8
6. Jevgenij Lalenkov   Russland 10,25 36,21 sb +0,63 6
7. Mitchell Whitmore (u23)   USA 10,12 36,23 +0,65 4
8. Viktor Glustsjenko   Kasakhstan 0 09,92 36,29 +0,71 2
9. Aleksandr Lebedev   Russland 10,23 36,42 +0,84 1
10.0 Maciej Biega (u23)   Polen 10,21 36,71 sb +1,13
11.0 Mikael Flygind Larsen   Norge 10,49 36,74 +1,16
12.0 Marius-Chr. Paraschivoiu (u23) 0   Romania 10,05 36,78 +1,20
DQ0 Markus Puolakka   Finland DQ

Damer 500m (2)Rediger

Plass Løper Nasjon 100m Tid Tid bak WC
01. Jenny Wolf   Tyskland 10,24 38,01 +0,00 1000
02. Margot Boer   Nederland 10,77 38,49 +0,48 80
03. Heather Richardson (u23) 0   USA 10,67 38,53(3) +0,52 70
04. Annette Gerritsen   Nederland 10,49 38,53(6) +0,52 60
05. Laurine van Riessen   Nederland 10,40 38,53(7) sb +0,52 50
06. Judith Hesse   Tyskland 10,43 38,67 +0,66 45
07. Shannon Rempel   Canada 10,87 38,84 +0,83 40
08. Thijsje Oenema   Nederland 10,57 38,95 +0,94 36
09. Yukana Nishina (u23)   Japan 10,75 38,97 pr +0,96 32
10. Mayon Kuipers   Nederland 10,84 39,17 sb +1,16 28
11. Olga Fatkulina (u23)   Russland 10,81 39,18 +1,17 24
12. Chiara Simionato   Italia 10,89 39,20 +1,19 21
13. Rebekah Bradford   USA 10,82 39,32 +1,31 18
14. Karolína Erbanová (ag18)   Tsjekkia 10,74 39,41 +1,40 16
15. Lauren Cholewinski (u23)   USA 10,89 39,43 +1,42 14
16. Jekaterina Malysjeva   Russland 10,85 39,46 +1,45 12
17. Jennifer Plate   Tyskland 10,73 39,49 +1,48 10
18. Nadezjda Asejeva (u23)   Russland 10,88 39,50 pr +1,49 08
19. Tamara Oudenaarden   Canada 11,09 39,98(0) +1,97 06
20. Heike Hartmann   Tyskland 11,03 39,98(1) +1,97 05
21. Anna Badajeva   Hviterussland 0 10,74 40,16 +2,15 04
22. Sarah Gregg (u23)   Canada 11,06 40,17 +2,16 03
23. Irina Arsjinova   Russland 11,33 40,20 +2,19 02
24. Jekaterina Lukojanova   Russland 11,33 40,69 +2,68 01
25. Kelly Gunther   USA 11,53 41,02 +3,01

Damer 1500mRediger

Gruppe A
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
01. Christine Nesbitt   Canada 1.56,80 +0,00 1000
02. Ireen Wüst   Nederland 0 1.56,93 +0,13 80
03. Martina Sáblíková   Tsjekkia 1.57,50 +0,70 70
04. Marrit Leenstra (u23)   Nederland 1.57,56 +0,76 60
05. Jorien Voorhuis   Nederland 1.57,92 +1,12 50
06. Brittany Schussler   Canada 1.57,98 +1,18 45
07. Jekaterina Sjikhova   Russland 1.58,42 +1,62 40
08. Diane Valkenburg   Nederland 1.58,88 +2,08 36
09. Jekaterina Lobysjeva   Russland 1.59,21 +2,41 32
10. Jilleanne Rookard   USA 1.59,56 +2,76 28
11. Hege Bøkko (ag19)   Norge 1.59,59 +2,79 24
12. Ida Njåtun (u23)   Norge 1.59,90 +3,10 21
13. Laurine van Riessen   Nederland 2.00,01 +3,21 18
14. Heather Richardson (u23) 0   USA 2.00,06 +3,26 16
15. Gabriele Hirschbichler   Tyskland 2.00,22 +3,42 14
16. Shannon Rempel   Canada 2.00,76 +3,96 12
17. Isabell Ost (u23)   Tyskland 2.01,17 +4,37 10
18. Julija Skokova   Russland 2.01,23 +4,43 08
19. Jennifer Bay (u23)   Tyskland 2.01,47 +4,67 06
20. Karolína Erbanová (ag18)   Tsjekkia 2.03,20 +6,40 05
Gruppe B
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Monique Angermüller   Tyskland 2.00,28 +0,00 250
2. Jevgenia Dmitrieva (u23)   Russland 0 2.01,02 +0,74 190
3. Alla Sjabanova   Russland 2.02,24 +1,96 150
4. Natsumi Kado (ag19)   Japan 2.02,53 +2,25 110
5. Anna Rokita   Østerrike 2.02,82 +2,54 8
6. Kirsti Lay   Canada 2.03,21 +2,93 6
7. Natalia Czerwonka (u23)   Polen 2.03,48 +3,20 4
8. Katrin Mattscherodt   Tyskland 2.04,03 sb +3,75 2
9. Ayaka Kikuchi   Japan 2.04,12 +3,84 1
10.0 Ivanie Blondin (u23)   Canada 2.04,14 +3,86
11.0 Katarzyna Woźniak (u23) 0   Polen 2.05,28 +5,00
12.0 Rebekah Bradford   USA 2.07,25 +6,97
13.0 Cathrine Grage   Danmark 2.08,89 +8,61

Herrer 5000mRediger

Gruppe A
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
01. Bob de Jong   Nederland 0 6.19,43 BR 0+0,00 1000
02. Ivan Skobrev   Russland 6.21,16 0+1,73 80
03. Håvard Bøkko   Norge 6.22,79 0+3,36 70
04. Jan Blokhuijsen (u23)   Nederland 6.22,93 0+3,50 60
05. Wouter Olde Heuvel   Nederland 6.24,80 0+5,37 50
06. Bob de Vries   Nederland 6.25,99 0+6,56 45
07. Jan Szymański (u23)   Polen 6.27,85 pr 0+8,42 40
08. Norimasa Zaike (u23)   Japan 6.33,55 +14,12 36
09. Øystein Grødum   Norge 6.33,88 +14,45 32
10. Sverre Lunde Pedersen (ag18) 0   Norge 6.34,12 +14,69 28
11. Marco Weber   Tyskland 6.34,66 +15,23 24
12. Patrick Beckert (u23)   Tyskland 6.35,25 +15,82 21
13. Fredrik van der Horst (u23)   Norge 6.37,79 +18,36 18
14. Ryan Bedford   USA 6.38,95 +19,52 16
15. Lucas Makowsky   Canada 6.40,37 +20,94 14
16. Moritz Geisreiter   Tyskland 6.40,64 +21,21 12
17. Aleksandr Rumjantsev   Russland 6.40,82 +21,39 10
18. Justin Warsylewicz   Canada 6.49,32 +29,89 08
DQ Henrik Christiansen   Norge (6.52,90) DQ
DNS Jorrit Bergsma   Nederland DNS
Gruppe B
Plass Løper Nasjon Tid Tid bak WC
1. Joshua Lose   Australia 6.31,03 0+0,00 250
2. Slawomir Chmura   Polen 6.31,18 sb 0+0,15 190
3. Alexej Baumgärtner (u23) 0   Tyskland 6.31,32 pr 0+0,29 150
4. Bart Swings (u23)   Belgia 6.31,99 pr 0+0,96 110
5. Jordan Belchos (u23)   Canada 6.35,07 0+4,04 8
6. Maxim Baklasjkin   Kasakhstan 6.38,16 pr 0+7.13 6
7. Andrej Burljajev   Russland 6.39,78 sb 0+8,75 4
8. Marco Cignini (u23)   Italia 6.40,57 0+9,54 2
9. Luca Stefani   Italia 6.41,20 +10,17 1
10.0 Pavel Bajnov   Russland 6.42,73 +11,70
11.0 Vitaly Mikhailov   Hviterussland 0 6.43,07 sb +12,04
12.0 Benjamin Macé (u23)   Frankrike 6.43,92 pr +12,89
13.0 Mikhail Kotsjnev (u23)   Russland 6.44,71 +13,68
14.0 Christian Pichler (u23)   Østerrike 6.46,05 +15,02
15.0 Pascal Briand   Frankrike 6.47,77 +16,74
16.0 Pavel Kulma (u23)   Tsjekkia 6.50,53 +19,50
17.0 Marian Cristian Ion (u23)   Romania 6.51,40 sb +20,37


Eksterne lenkerRediger