Åpne hovedmenyen

Sesongen 1989/1990 i verdenscupen i alpint startet 8. august 1989 i Las Leñas i Argentina (damer) og 11. august i Thredbo i Australia. Sesongen fortsatte så i november, og ble avsluttet 18. mars 1990 i Åre

Det ble arrangert 32 renn for herrene (9 utfor, 6 Super-G, 7 storslalåm, 10 slalåm). For damene ble det arrangert 31 renn (8 utfor, 6 Super-G, 8 storslalåm, 9 slalåm). I tillegg kom to kombinasjonskonkurranser.

Denne sesongen var et mellomår uten ski-VM eller OL.

Innhold

HerrerRediger

EnkeltresultaterRediger

UtforRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
16. desember 1989 Val Gardena Pirmin Zurbriggen Franz Heinzer Kristian Ghedina
11. januar 1990 Schladming Franck Piccard Kristian Ghedina Daniel Mahrer
20. januar 1990 Kitzbühel Atle Skårdal Helmut Höflehner Pirmin Zurbriggen
27. januar 1990 Val-d’Isère Helmut Höflehner Atle Skårdal William Besse
28. januar 1990 Val-d’Isère Helmut Höflehner William Besse Franz Heinzer
3. februar 1990 Cortina d'Ampezzo Kristian Ghedina Daniel Mahrer Helmut Höflehner
4. februar 1990 Cortina d'Ampezzo Helmut Höflehner Franz Heinzer Atle Skårdal
15. mars 1990 Åre Kristian Ghedina Franz Heinzer Helmut Höflehner
17. mars 1990 Åre Atle Skårdal Helmut Höflehner Felix Belczyk

Super-GRediger

StorslalåmRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
11. august 1989 Thredbo Lars-Börje Eriksson Ole Kristian Furuseth Günther Mader
23. november 1989 Park City Ole Kristian Furuseth Pirmin Zurbriggen Ivano Camozzi
30. november 1989 Waterville Valley Urs Kälin Lars-Börje Eriksson Günther Mader
2. desember 1989 Mont Sainte-Anne Günther Mader Ole Kristian Furuseth Armin Bittner
14. januar 1990 Alta Badia Richard Kröll Günther Mader Hubert Strolz
23. januar 1990 Veysonnaz Richard Kröll Hubert Strolz Rudolf Nierlich
3. mars 1990 Veysonnaz Fredrik Nyberg Hubert Strolz Richard Kröll

SlalåmRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
12. august 1989 Thredbo Armin Bittner Ole Kristian Furuseth Bernhard Gstrein
29. november 1989 Waterville Valley Alberto Tomba Pirmin Zurbriggen Marc Girardelli
3. desember 1989 Mont Sainte-Anne Thomas Stangassinger Bernhard Gstrein Marc Girardelli
6. januar 1990 Kranjska Gora Jonas Nilsson Hubert Strolz Michael Tritscher
7. januar 1990 Kranjska Gora Armin Bittner Bernhard Gstrein Paul Accola
12. januar 1990 Schladming Armin Bittner Michael Tritscher Okabe Tetsuya
21. januar 1990 Kitzbühel Rudolf Nierlich Ole Kristian Furuseth Armin Bittner
4. mars 1990 Veysonnaz Armin Bittner Alberto Tomba Hubert Strolz
8. mars 1990 Geilo Alberto Tomba Michael Tritscher Jonas Nilsson
12. mars 1990 Sälen Alberto Tomba Rudolf Nierlich Armin Bittner

KombinasjonRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
12. januar 1990 Schladming Pirmin Zurbriggen Paul Accola Günther Mader
21. januar 1990 Kitzbühel Pirmin Zurbriggen Paul Accola Markus Wasmeier

SammenlagtRediger

UtforRediger

Super-GRediger

StorslalåmRediger

SlalåmRediger

DamerRediger

EnkeltresultaterRediger

UtforRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
12. august 1989 Las Leñas Michaela Gerg Heidi Zeller-Bähler Veronika Wallinger
9. desember 1989 Steamboat Springs Maria Walliser Michela Figini Michaela Gerg
16. desember 1989 Panorama Petra Kronberger Michaela Gerg Karen Percy
17. desember 1989 Panorama Petra Kronberger Katharina Gutensohn Michaela Gerg
13. januar 1990 Haus im Ennstal Maria Walliser Petra Kronberger Karin Dedler
27. januar 1990 Santa Caterina Michela Figini Miriam Vogt Petra Kronberger
3. februar 1990 Veysonnaz Katharina Gutensohn Carole Merle Michela Figini
4. februar 1990 Veysonnaz Katharina Gutensohn Carole Merle Karin Dedler

Super-GRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
13. august 1989 Las Leñas Anita Wachter Cathy Chedal Petra Kronberger
2. desember 1989 Vail Regine Mösenlechner Sigrid Wolf Michaela Gerg
27. januar 1990 Santa Caterina Sigrid Wolf Carole Merle Petra Kronberger
10. februar 1990 Méribel Carole Merle Maria Walliser Michaela Gerg
11. februar 1990 Méribel Carole Merle Katja Seizinger Maria Walliser
16. mars 1990 Åre Carole Merle Michaela Gerg Petra Kronberger

StorslalåmRediger

SlalåmRediger

Dato Sted 1.-plass 2.-plass 3.-plass
25. november 1989 Park City Vreni Schneider Monika Maierhofer Anita Wachter
10. desember 1989 Steamboat Springs Claudia Strobl Veronika Šarec Karin Buder
6. januar 1990 Piancavallo Vreni Schneider Monika Maierhofer Claudia Strobl
9. januar 1990 Hinterstoder Vreni Schneider Anita Wachter Christine von Grünigen
14. januar 1990 Haus im Ennstal Veronika Šarec Monika Maierhofer Claudia Strobl
21. januar 1990 Maribor Vreni Schneider Ida Ladstätter Patricia Chauvet
11. mars 1990 Stranda Karin Buder Claudia Strobl Anita Wachter
13. mars 1990 Vemdalen Petra Kronberger Ida Ladstätter Claudia Strobl
18. mars 1990 Åre Vreni Schneider Patricia Chauvet Pernilla Wiberg

KombinasjonRediger

SammenlagtRediger

UtforRediger

Super-GRediger

StorslalåmRediger

SlalåmRediger