Åpne hovedmenyen

VM i friidrett 2015 – 400 meter hekk herrer

Øvelser ved
VM i friidrett 2015

Athletics pictogram.svg
Løpsøvelser
100 m   herrer   damer
200 m herrer damer
400 m herrer damer
800 m herrer damer
1500 m herrer damer
5000 m herrer damer
10 000 m herrer damer
100 m hekk damer
110 m hekk herrer
400 m hekk herrer damer
3000 m
hinder
herrer damer
4×100 m stafett herrer damer
4×400 m stafett herrer damer
Landeveisøvelser
Maraton herrer damer
20 km kappgang herrer damer
50 km kappgang herrer
Tekniske øvelser
Lengdehopp herrer damer
Tresteg herrer damer
Høydehopp herrer damer
Stavsprang herrer damer
Kulestøt herrer damer
Diskoskast herrer damer
Spydkast herrer damer
Sleggekast herrer damer
Sammensatte øvelser
Sjukamp damer
Tikamp herrer

Øvelsen 400 meter hekk herrer ved VM i friidrett 2015 ble avholdt på Beijings nasjonalstadion i Beijing 22., 23 og 25. august med 41 utøvere fra 26 nasjoner.[1][2]

Norge var ikke representert i øvelsen.

Innhold

MedaljevinnereRediger

KvalifikasjonskravRediger

A-krav[3]
49,50

ProgramRediger

Dato Tid Runde
22. august 2015 18.35 Forsøksheat
23. august 2015 18.40 Semifinaler
25. august 2015 20.25 Finale

Alle klokkeslett er lokal tid (UTC+8)

ResultaterRediger

Nøkkel: q Raskeste ikke-direktekvalifiserte Q Direktekvalifisert NR Nasjonal rekord PB Personlig rekord SB Årsbeste

ForsøksheatRediger

Kvalifisering: De fire beste (Q) og ellers de 4 raskeste (q) kvalifiserte seg til neste runde.[4]

Plass Heat Navn Nasjionalitet Tid Kommentarer
1 1 Nicholas Bett   Kenya 48.37 Q
2 5 Denis Kudryavtsev   Russland 48.51 Q, PB
3 3 Kerron Clement   USA 48.75 Q
4 2 Boniface Tumuti   Kenya 48.79 Q, PB
5 4 Yasmani Copello   Tyrkia 48.89 Q, NR
6 3 Niall Flannery   Storbritannia 48.90 Q, SB
7 2 Michael Tinsley   USA 48.91 Q
8 5 Patryk Dobek   Polen 48.94 Q
9 5 Johnny Dutch   USA 48.97 Q
10 2 Javier Culson   Puerto Rico 49.02 Q
11 1 Timofey Chalyy   Russland 49.05 Q, SB
12 3 Kariem Hussein   Sveits 49.08 Q
13 1 Jeffery Gibson   Bahamas 49.09 Q
14 3 Annsert Whyte   Jamaica 49.10 Q
15 2 L. J. van Zyl   Sør-Afrika 49.12 Q
16 1 Kurt Couto   Mosambik 49.15 Q, SB
17 4 Rasmus Mägi   Estland 49.18 Q
18 4 Thomas Barr   Irland 49.20 Q
19 1 Abdelmalik Lahoulou   Algerie 49.33 q
19 2 Leford Green   Jamaica 49.33 q
21 5 Yuki Matsushita   Japan 49.34 Q
22 5 Haron Koech   Kenya 49.38 q, PB
22 5 Michaël Bultheel   Belgia 49.38 q
22 3 Miles Ukaoma   Nigeria 49.38
25 1 Roxroy Cato   Jamaica 49.47
26 4 Cheng Wen   Kina 49.56 Q, PB
26 4 Ivan Shablyuyev   Russland 49.56
28 1 Michael Cochrane   New Zealand 49.58 NR
28 2 Yuta Konishi   Japan 49.58 SB
30 1 Takayuki Kishimoto   Japan 49.78
31 2 Jehue Gordon   Trinidad og Tobago 49.91
32 1 Eric Alejandro   Puerto Rico 49.94
33 4 Eric Cray   Filippinene 50.04
34 4 Bershawn Jackson   USA 50.14
35 5 Miloud Rahmani   Algerie 50.21
36 5 Jaak-Heinrich Jagor   Estland 50.29
37 4 Johannes Maritz   Namibia 51.10
38 3 Saber Boukemouche   Algerie 51.54
39 5 Amadou N'Diaye   Senegal 52.40
40 2 Maoulida Darouèche   Komorene 53.06
3 Mohamed Sghaier   Tunisia DQ R163.3(a)
2 Andrés Silva   Uruguay DNS
3 Cornel Fredericks   Sør-Afrika DNS
4 Jack Green   Storbritannia DNS

SemifinalerRediger

Kvalifisering: De to første I hvert heat (Q) og ellers de to raskeste (q) gikk videre til finalen.[5]

Plass Heat Navn Nasjonalitet Tid Kommentarer
1 2 Denis Kudryavtsev   Russland 48.23 Q, PB
2 1 Boniface Tumuti   Kenya 48.29 Q, PB
3 2 Jeffery Gibson   Bahamas 48.37 Q, NR
4 2 Patryk Dobek   Polen 48.40 q, PB
5 2 Yasmani Copello   Tyrkia 48.46 q, NR
6 3 Michael Tinsley   USA 48.47 Q
7 1 Kerron Clement   USA 48.50 Q
8 3 Nicholas Bett   Kenya 48.54 Q
9 3 Kariem Hussein   Sveits 48.59
10 1 Timofey Chalyy   Russland 48.69 PB
11 1 Thomas Barr   Irland 48.71
12 2 Johnny Dutch   USA 48.74
13 1 Rasmus Mägi   Estland 48.76
14 1 Abdelmalik Lahoulou   Algerie 48.87 NR
15 2 L. J. van Zyl   Sør-Afrika 48.89
16 1 Annsert Whyte   Jamaica 48.90 SB
17 3 Niall Flannery   Storbritannia 49.17
18 3 Javier Culson   Puerto Rico 49.36
19 2 Haron Koech   Kenya 49.54
20 3 Leford Green   Jamaica 49.59
21 2 Cheng Wen   Kina 49.62
22 1 Michaël Bultheel   Belgia 49.66
23 3 Kurt Couto   Mosambik 50.58
24 3 Yuki Matsushita   Japan 51.10

FinaleRediger

Finalen ble avholdt fra kl. 21.15.[6]

Plass Bane Navn Nasjonaltet Tid Kommentarer
  1 9 Nicholas Bett   Kenya 47.79 WL
  2 6 Denis Kudryavtsev   Russland 48.05 NR
  3 7 Jeffery Gibson   Bahamas 48.17 NR
4 8 Kerron Clement   USA 48.18 SB
5 4 Boniface Tumuti   Kenya 48.33
6 2 Yasmani Copello   Tyrkia 48.96
7 3 Patryk Dobek   Polen 49.14
8 5 Michael Tinsley   USA 50.02

ReferanserRediger