Tysk mesterskap i skiskyting 2018

Tysk mesterskap i skiskyting 2018 (Deutschen Meisterschaften im Biathlon 2018) ble arrangert på Sparkassenarena Osterzgebirge i Altenberg fra 7. til 9. september og på DKB-Ski-Arena i Oberhof fra 14. til 16. september 2018. Det tyske mesterskapet i skiskyting har siden 2002 vært arrangert på rulleski på sensommeren, av hensyn til terminlisten i skiskyting.

ResultaterRediger

KvinnerRediger

Sprint (7,5 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Karolin Horchler WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 0 0 21:58,6
2 Franziska Preuß SC Haag / ZOLL BSV-I 1 0 22:35,3 36,7
3 Franziska Hildebrand WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 0 1 22:40,0 41,4
4 Christin Maier SC Urach / BwT SBW 0 0 22:43,8 45,2
5 Denise Herrmann WSC Erzgebirge Oberwiesenthal / BwFb SVSAC 1 2 22:55,9 57,3
6 Nadine Horchler SC Willingen / BwB HSV 0 1 22:58,4 59,8
7 Luise Kummer SV Frankenhain / BwO TSV 1 0 23:14,6 1:16,0
8 Anna Weidel WSV Kiefersfelden / ZOLL BSV-I 0 1 23:31,4 1:32,8
9 Marion Deigentesch SV Oberteisendorf / ZOLL BSV-C 1 1 23:40,5 1:41,9
10 Vanessa Hinz SC Schliersee / ZOLL BSV-O 1 2 23:47,6 1:49,0

Jaktstart (10 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Karolin Horchler WSV Clausthal-Zellerfeld /BwB NSV 0 0 0 1 30:23,2
2 Denise Herrmann WSC Erzgebirge Oberwiesenthal / BwFb SVSAC 1 0 1 2 31:30,1 1:06,9
3 Franziska Preuß SC Haag / ZOLL BSV-I 0 0 1 0 31:38,3 1:51,1
4 Nadine Horchler SC Willingen / BwB HSV 0 0 0 2 32:41,8 2:18,6
5 Christin Maier SC Urach / BwT SBW 1 0 1 0 32:45,4 2:22,2
6 Marion Deigentesch SV Oberteisendorf / ZOLL BSV-C 0 1 1 1 33:46,0 3:22,8
7 Stefanie Scherer SC Wall / LpB BSV-O 0 0 0 0 33:51,7 3:28,5
8 Luise Kummer SV Frankenhain / BwO TSV 0 1 3 0 33:53,2 3:30,0
9 Janina Hettich SC Schönwald / BwT SBW 1 0 1 1 33:55,6 3:32,4
10 Marie Heinrich Großbreitenbacher SV / BwO TSV 0 0 0 1 34:01,4 3:38,2

Langdistanse (6 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Denise Herrmann WSC Erzgebirge Oberwiesenthal / BwFb SVSAC 16:22,5
2 Victoria Carl SCM Zella-Mehlis TSV 16:35,9 13,4
3 Antonia Fräbel WSV Asbach TSV 17:18,2 55,7
4 Vanessa Hinz SC Schliersee / ZOLL BSV-O 17:20,9 58,4
5 Franziska Hildebrand WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 17:26,2 1:03,7
6 Karolin Horchler WSV Clausthal-Zellerfeld /BwB NSV 17:33,1 1:10,6
7 Franziska Preuß SC Haag / ZOLL BSV-I 17:38,0 1:15,5
8 Marie Heinrich Großbreitenbacher SV / BwO TSV 17:41,2 1:18,7
9 Polen  Polen PZBiath. POL 17:41,4 1:18,9
10 Juliane Frühwirt SC Motor Tambach-Dietharz / ZOLL TSV 17:42,4 1:19,9

Stafett (3 × 6 km)Rediger

Plass Lag / utøvere Klubb Landsdel Bom Tid
1 BSV 1 52:18,3
Anna Weidel WSV Kiefersfelden / ZOLL BSV-O 1 0 17:52,0
Franziska Preuß SC Haag / ZOLL BSV-I 0 0 17:01,1
Vanessa Hinz SC Schliersee / ZOLL BSV-O 0 0 17:25,2
2 NSV 1 53:38,0
Franziska Hildebrand WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 0 0 17:02,4
Stephanie Jesse WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 0 1 19:37,6
Karolin Horchler WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 0 0 16:58,0
3 SVSAC 53:45,1
Tamina Poike OBV Ringenhain / SGA SVSAC 0 1 18:36,6
Marie Herklotz SG Holzhau / SGA SVSAC 0 0 18:56,2
Denise Herrmann WSC Erzgebirge Oberwiesenthal / BwFb SVSAC 0 0 16:12,3
4 TSV 1 55:14,2
Luise Kummer SV Frankenhain / BwO TSV 0 0 17:23,7
Juliane Frühwirt SV Motor Tambach-Dietharz / ZOLL TSV 1 0 18:33,7
Marie Heinrich Großbreitenbacher SV / BwO TSV 3 0 19:16,8
6 TSV 2 55:43,4
Vanessa Voigt WSV Rotterode / ZOLL TSV 0 0 17:57,9
Helene-Theresa Hendel WSV Oberhof / BwO TSV 0 0 17:45,2
Nell Vosshage WSV Schmiedefeld / SGO TSV 1 0 20:00,3
6 SBW 55:46,5
Janina Hettich SC Schönwald / BwT SBW 0 1 17:50,1
Marina Sauter DAV Ulm / ZOLL SBW 0 0 18:36,8
Hannah Klein WSV Schömberg / SKIF SBW 0 0 19:19,6
7 HSV 55:55,7
Nadine Horchler SC Willingen / BwB HSV 0 0 17:14,9
Leonie Litzenbauer SC Willingen / SIWI HSV 0 0 18:33,4
Marie Zeutschel SC Willingen HSV 0 0 20:07,4
8 BSV 2 56:10,8
Stefanie Scherer SC Wall / LpB BSV 0 0 17:44,7
Sophia Schneider SV Oberteisendorf / ZOLL BSV 0 1 17:52,9
Sarah Schaber TSV Buchenberg / BwB BSV 0 0 18:33,2
9 SVSAC 2 57:38,4
Hanna-Michelle Hermann PSV Schwarzenberg/ SGO'th SVSAC 0 0 18:12,7
Julia Aurich PSV Schwarzenberg/ SGO'th SVSAC 0 0 19:28,0
Stefanie Wild SG Stahl Schmiedeberg / SGA SVSAC 0 0 19:57,7
10 BSV 4 & TSV 1:01:30,5
Linda Artinger SC Bodenmais / CJD BSV-B 0 0 18:11,8
Saskia Scharfenberg WSV Trusetal / SGO TSV 0 2 22:52,0
Vroni Kaltenhauser SC Gaißach / BwF BSV-I 0 2 20:26,7

Fellesstart (12,5 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Karolin Horchler WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 1 0 0 0 35:53,1
2 Franziska Preuß SC Haag / ZOLL BSV-I 0 0 1 0 36:08,6 15,5
3 Franziska Hildebrand WSV Clausthal-Zellerfeld / BwB NSV 1 2 0 0 36:31,0 37,9
4 Denise Herrmann WSC Erzgebirge Oberwiesenthal /BwFb SVSAC 1 2 0 2 36:44,4 51,3
5 Vanessa Hinz SC Schliersee / ZOLL BSV-O 0 0 0 2 36:47,1 54,0
6 Anna Weidel WSV Kiefersfelden / ZOLL BSV-I 1 0 1 0 36:51,7 58,6
7 Luise Kummer SV Frankenhain / BwO TSV 0 0 1 2 37:02,0 1:08,9
8 Janina Hettich SC Schönwald / BwT SBW 1 0 2 0 37:50,3 1:57,2
9 Stefanie Scherer SC Wall / LpB BSV-O 0 0 0 1 38:02,1 2:09,0
10 Marie Heinrich Großbreitenbacher SV / BwO TSV 2 0 1 1 38:04,4 2:11,3

MennRediger

Sprint (10 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Johannes Kühn WSV Reit im Winkl / ZOLL BSV-C 0 1 24:37,0
2 Niklas Homberg SK Berchtesgaden / ZOLL BSV-C 0 0 24:43,0 6,0
3 Dominic Reiter SC Ruhpolding / BPOL BSV-C 0 1 24:49,5 12,5
4 Lucas Fratzscher WSV Oberhof / BwO TSV 0 3 25:08,3 31,8
5 Justus Strelow SG Stahl Schmiedeberg / BwO SVSAC 0 1 25:14,4 37,4
6 Arnd Peiffer WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 1 2 25:22,5 45,5
7 Benedikt Doll SZ Breitnau / BwO SBW 2 2 25:25,3 48,3
8 Philipp Nawrath SK Nesselwang / LpB BSV-A 2 2 25:25,8 48,8
9 Danilo Riethmüller WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 2 0 25:33,5 56,5
10 Philipp Horn SV Frankenhain / BwO TSV 2 1 25:37,3 1:00,3

Jaktstart (12,5 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Arnd Peiffer WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 1 0 2 0 33:33,8
2 Erik Lesser SV Frankenhain / BwO TSV 0 0 2 0 33:43,2 9,4
3 Johannes Kühn WSV Reit im Winkl / ZOLL BSV-C 0 2 0 1 33:45,5 11,7
4 Lucas Fratzscher WSV Oberhof / BwO TSV 0 1 1 2 34:12,5 38,7
5 Dominic Reiter SC Ruhpolding / BPOL BSV-C 0 1 0 2 34:13,1 39,3
6 Niklas Homberg SK Berchtesgaden / ZOLL BSV 0 1 1 2 34:32,4 58,6
7 Benedikt Doll SZ Breitnau / BwO SBW 0 2 3 1 34:49,4 1:15,6
8 Justus Strelow SG Stahl Schmiedeberg / BwO SVSAC 0 0 1 1 35:04,3 1:30,5
9 Johannes Donhauser SC Ruhpolding / LpB BSV-C 0 0 1 1 35:20,4 1:46,6
10 Dominic Schmuck SC Schleching / BPOL BSV-C 2 0 1 0 35:30,0 1:56,2

Langdistanse (10,5 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Benedikt Doll SZ Breitnau / BwO SBW 21:46,1
2 Johannes Kühn WSV Reit im Winkl / ZOLL BSV-C 21:51,9 5,8
3 Simon Schempp SZ Uhingen / ZOLL SBW 21:55,1 9,0
4 Philipp Horn SV Frankenhain / BwO TSV 21:59,8 13,7
5 Florian Hollandt SWV Goldlauter e.V. / BPOL TSV 22:15,7 29,6
6 Philipp Nawrath SK Nesselwang / LpB BSV-A 22:24,3 38,2
7 Erik Lesser SV Frankenhain / BwO TSV 22:34,9 48,8
8 Danilo Riethmüller WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 22:35,2 49,1
9 Arnd Peiffer WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 22:35,5 49,4
10 Lucas Fratzscher WSV Oberhof / BwO TSV 22:42,0 55,9

Stafett (3 × 7,5 km)Rediger

Plass Lag / utøvere Klubb Landsdel Bom Tid
1 TSV 1 53:08,6
Erik Lesser SV Frankenhain / BwO TSV 0 0 17:19,8
Philipp Horn SV Frankenhain / BwO TSV 0 0 17:36,6
Lucas Fratzscher WSV Oberhof / BwO TSV 0 0 18:12,2
2 BSV I 53:09,0
Dominic Reiter SC Ruhpolding / BPOL BSV-C 0 0 17:35,2
Johannes Kühn WSV Reit im Winkl / ZOLL BSV-C 0 1 18:10,8
Matthias Dorfer SV Marzoll / BwB BSV 0 0 17:23,0
3 SBW 53:42,0
Roman Rees SV Schauinsland / ZOLL SBW 0 0 17:43,6
Benedikt Doll SZ Breitnau / BwO SBW 0 0 17:51,5
Simon Schempp SZ Uhingen / ZOLL SBW 0 0 18:06,9
4 BSV 2 54:29,1
Marco Groß SC Ruhpolding / ZOLL BSV-C 0 0 17:36,1
Niklas Homberg SK Berchtesgaden / ZOLL BSV-C 0 0 18:08,4
Philipp Nawrath SK Nesselwang / LpB BSV-A 0 0 18:44,6
5 TSV 2 55:53,7
Erik Weick SV Frankenhain / BwO TSV 0 0 17:48,6
Max Barchewitz SV Frankenhain / SGO TSV 0 0 19:50,1
Florian Hollandt SWV Goldlauter e.V. / BPOL BSV 0 0 18:15,0
6 BSV 3 55:57,9
Johannes Donhauser SC Ruhpolding / LpB BSV-C 0 1 19:04,7
Dominic Schmuck SC Schleching / BPOL BSV-C 0 0 18:17,7
David Zobel SC Partenkirchen / ZOLL BSV-W 0 0 18:35,5
7 Belgia  Belgia 56:57,1
Michael Rösch Ski-Club Eisenborn BEL 0 0 17:40,8
Thierry Langer Ski-Club Eisenborn BEL 2 1 19:50,6
Florent Claude SRHF BEL 1 0 19:25,7
8 NSV 57:26,0
Arnd Peiffer WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 2 0 18:50,9
Danilo Riethmüller WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 0 0 18:15,5
Hans Köllner WSV Clausthal-Zellerfeld NSV 0 0 20:19,6
10 BSV 4 58:01,8
Simon Groß SC Ruhpolding / ZOLL BSV-C 0 0 18:15,6
Tim Grotian SC Mittenwald / ZOLL BSV-W 0 0 19:40,4
Christoph Müller SC Ruhpolding / BwB BSV-C 0 0 20:05,8
9 SVSAC / SBW 59:43,5
Justus Strelow SG Stahl Schmiedeberg / BwO SVSAC 0 0 18:15,1
Nico Klemm SG Stahl Schmiedeberg / SGA SVSAC 0 0 20:06,9
Marvin Schumacher SC Gosheim / SKIF SBW 3 0 21:21,5

Fellesstart (15 km)Rediger

Plass Navn Klubb Landsdel Bom Tid Tid bak
1 Philipp Horn SV Frankenhain / BwO TSV 1 0 0 0 36:55,5
2 Matthias Dorfer SV Marzoll / BwB BSV-C 0 0 0 0 37:15,3 19,8
3 Roman Rees SV Schauinsland / ZOLL BSV-C 0 0 0 1 37:34,9 39,4
4 Lucas Fratzscher WSV Oberhof / BwO TSV 0 1 0 1 37:51,0 55,5
5 Marco Groß SC Ruhpolding / ZOLL BSC-C 1 1 0 0 38:02,8 1:07,3
6 Arnd Peiffer WSV Clausthal-Zellerfeld / BPOL NSV 0 0 0 3 38:02,9 1:07,4
7 Erik Lesser SV Frankenhain / BwO TSV 2 1 1 1 38:08,5 1:13,0
8 Dominic Reiter SC Ruhpolding / BPOL BSV-C 0 0 1 0 38:16,3 1:20,8
9 Philipp Nawrath SK Nesselwang / LpB BSV-A 0 1 2 1 38:48,0 1:52,5
10 Johannes Donhauser SC Ruhpolding / LpB BSV-C 0 1 1 1 38:48,2 1:52,7

KilderRediger

Eksterne lenkerRediger