Paris–Nice 2023 var den 82. utgaven av sykkelrittet Paris–Nice. Rittet startet 3. mars 2024 i Les Mureaux og avsluttet 10. mars 2024 i Nice.

Paris–Nice 2024
Detaljer
Ritt82. Paris–Nice
KonkurranseUCI WorldTour 2024 2.UWT
Etapper8
Datoer3. – 10. mars 2024
Distanse1 150,2 km
LandFRA Frankrike
StartstedLes Mureaux
MålstedNice
Lag22
Startende ryttere154
Fullførende ryttere10
Gjennomsnittsfart41,315 km/t
Høydemeter17 180 m
NettstedNettsted
Resultater
VinnerUSA Matteo Jorgenson (Team Visma | Lease a Bike)
2. plassBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
3. plassUSA Brandon McNulty (UAE Team Emirates)
PoengBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
KlatringBEL Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step)
UngdomUSA Matteo Jorgenson (Team Visma | Lease a Bike)
LagkonkurranseUAE UAE Team Emirates
◀20232025
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Matteo Jorgenson.[1]

WorldTour-lag (18)ProTour-lag (4)

Etapper

rediger
 EtappeDatoStart – MålgangtypeDistanse (km)Høyde (m)Etappe­vinnerSammenlagt­leder
1. etappe 3. mar.Les MureauxLes Mureaux
 
kupert etappe
157,71 671 m  Olav Kooij  Olav Kooij
2. etappe 4. mar.Thoiry – Montargis
 
flat etappe
177,61 070 m  Arvid de Kleijn  Laurence Pithie
3. etappe 5. mar.AuxerreAuxerre
 
lagtempo
26,9412 m  UAE Team Emirates  Brandon McNulty
4. etappe 6. mar.Chalon-sur-Saône – Mont Brouilly
 
klatreetappe
1833 341 m  Santiago Buitrago  Luke Plapp
5. etappe 7. mar.Saint-Sauveur-de-Montagut – Sisteron
 
middels klatreetappe
193,52 274 m  Olav Kooij  Luke Plapp
6. etappe 8. mar.Sisteron – La Colle-sur-Loup
 
middels klatreetappe
198,22 866 m  Mattias Skjelmose  Brandon McNulty
7. etappe 9. mar.Nice – Sanctuaire de la Madone d'Utelle
 
klatreetappe
1042 342 m  Aleksandr Vlasov  Brandon McNulty
8. etappe 10. mar.NiceNice
 
middels klatreetappe
109,32 296 m  Remco Evenepoel  Matteo Jorgenson

Trøyene dag for dag

rediger
 EtappeVinner
_
Sammenlagtplassering
 
Poeng
 
Klatring
 
Ungdom
 
Mest offensive
 
Lagkonkurranse
 
1. etappe
 
kupert etappe
  Olav Kooij  Olav Kooij  Olav Kooij  Jonas Rutsch  Olav Kooij  Jonas Rutsch  Team Visma | Lease a Bike
2. etappe
 
flat etappe
  Arvid de Kleijn  Laurence Pithie  Laurence Pithie  Mathieu Burgaudeau  Laurence Pithie  Mathieu Burgaudeau
3. etappe
 
lagtempo
  UAE Team Emirates  Brandon McNulty  Finn Fisher-Blackikke utdelt  UAE Team Emirates
4. etappe
 
klatreetappe
  Santiago Buitrago  Luke Plapp  Luke Plapp  Christian Scaroni  Ineos Grenadiers
5. etappe
 
middels klatreetappe
  Olav Kooij  Mads Pedersen  Pierre Latour
6. etappe
 
middels klatreetappe
  Mattias Skjelmose  Brandon McNulty  Matteo Jorgenson  Mads Pedersen  UAE Team Emirates
7. etappe
 
klatreetappe
  Aleksandr Vlasov  Johan Jacobs
8. etappe
 
middels klatreetappe
  Remco Evenepoel  Matteo Jorgenson  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel
Sammenlagt  Matteo Jorgenson  Remco Evenepoel  Remco Evenepoel  Matteo Jorgensonikke utdelt  UAE Team Emirates

1. etappe

rediger
Les Mureaux - Les Mureaux
 
kupert etappe
(157,7 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Olav Kooij Team Visma | Lease a Bike3t 36' 28"
2.   Mads Pedersen Lidl-Trek+ 0"
3.   Laurence Pithie Groupama-FDJ+ 0"
4.   Nils Eekhoff Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
5.   Madis Mihkels Intermarché-Wanty+ 0"
6.   Michael Matthews Team Jayco AlUla+ 0"
7.   Matteo Trentin Tudor Pro Cycling Team+ 0"
8.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 0"
9.   Sandy Dujardin TotalEnergies+ 0"
10.   Kaden Groves Alpecin-Deceuninck+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Olav Kooij    Team Visma | Lease a Bike3t 36' 18"
2.   Mads Pedersen Lidl-Trek+ 4"
3.   Matteo Jorgenson Team Visma | Lease a Bike+ 4"
4.   Laurence Pithie Groupama-FDJ+ 6"
5.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 6"
6.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 8"
7.   Nils Eekhoff Team dsm-firmenich PostNL+ 10"
8.   Madis Mihkels Intermarché-Wanty+ 10"
9.   Michael Matthews Team Jayco AlUla+ 10"
10.   Matteo Trentin Tudor Pro Cycling Team+ 10"
Kilde: ProCyclingStats


2. etappe

rediger
Thoiry - Montargis
 
flat etappe
(177,6 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Arvid de Kleijn Tudor Pro Cycling Team4t 41' 14"
2.   Laurence Pithie Groupama-FDJ+ 0"
3.   Dylan Groenewegen Team Jayco AlUla+ 0"
4.   Danny van Poppel Bora-Hansgrohe+ 0"
5.   Gerben Thijssen Intermarché-Wanty+ 0"
6.   Sam Bennett Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
7.   Dries Van Gestel TotalEnergies+ 0"
8.   Mads Pedersen Lidl-Trek+ 0"
9.   Pascal Ackermann Israel-Premier Tech+ 0"
10.   Matteo Sobrero Bora-Hansgrohe+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Laurence Pithie    Groupama-FDJ8t 17' 20"
2.   Mads Pedersen Lidl-Trek+ 0"
3.   Olav Kooij Team Visma | Lease a Bike+ 0"
4.   Matteo Jorgenson Team Visma | Lease a Bike+ 4"
5.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 6"
6.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 8"
7.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 8"
8.   Kaden Groves Alpecin-Deceuninck+ 10"
9.   Sam Bennett Decathlon-AG2R La Mondiale+ 10"
10.   Jon Barrenetxea Movistar Team+ 10"
Kilde: ProCyclingStats


3. etappe

rediger
Auxerre - Auxerre
 
lagtempo
(26,9 km)
 Etappeplassering
LagTidTidsforskjellFart
1.   UAE Team Emirates 31' 23"51.429 km/t
2.   Team Jayco AlUla 31' 38"+ 15"51.022 km/t
3.   EF Education-EasyPost 31' 43"+ 20"50.888 km/t
4.   Soudal Quick-Step 31' 45"+ 22"50.835 km/t
5.   Ineos Grenadiers 31' 45"+ 22"50.835 km/t
6.   Team Visma | Lease a Bike 32' 01"+ 38"50.411 km/t
7.   Astana Qazaqstan Team 32' 02"+ 39"50.385 km/t
8.   Decathlon-AG2R La Mondiale 32' 02"+ 39"50.385 km/t
9.   Cofidis 32' 02"+ 39"50.385 km/t
10.   Bahrain Victorious 32' 05"+ 42"50.306 km/t
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Brandon McNulty  UAE Team Emirates8t 48' 53"
2.   Finn Fisher-Black  UAE Team Emirates+ 0"
3.   João Almeida UAE Team Emirates+ 0"
4.   Jay Vine UAE Team Emirates+ 0"
5.   Michael Matthews Team Jayco AlUla+ 15"
6.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 15"
7.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 15"
8.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 18"
9.   Owain Doull EF Education-EasyPost+ 20"
10.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 20"
Kilde: ProCyclingStats


4. etappe

rediger
Chalon-sur-Saône - Mont Brouilly
 
klatreetappe
(183 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Santiago Buitrago Bahrain Victorious4t 25' 52"
2.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 10"
3.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 37"
4.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 37"
5.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 39"
6.   Felix Gall Decathlon-AG2R La Mondiale+ 39"
7.   Primož Roglič Bora-Hansgrohe+ 39"
8.   Matteo Jorgenson Team Visma | Lease a Bike+ 39"
9.   Harold Tejada Astana Qazaqstan Team+ 43"
10.   Brandon McNulty  UAE Team Emirates+ 46"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Luke Plapp   Team Jayco AlUla13t 15' 04"
2.   Santiago Buitrago Bahrain Victorious+ 13"
3.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 27"
4.   João Almeida UAE Team Emirates+ 29"
5.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 30"
6.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 40"
7.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 46"
8.   Matteo Jorgenson Team Visma | Lease a Bike+ 52"
9.   Rigoberto Urán EF Education-EasyPost+ 54"
10.   Carlos Rodríguez Ineos Grenadiers+ 1' 02"
Kilde: ProCyclingStats


5. etappe

rediger
Saint-Sauveur-de-Montagut - Sisteron
 
middels klatreetappe
(193,5 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Olav Kooij Team Visma | Lease a Bike4t 23' 02"
2.   Mads Pedersen Lidl-Trek+ 0"
3.   Pascal Ackermann Israel-Premier Tech+ 0"
4.   Sam Bennett Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
5.   Danny van Poppel Bora-Hansgrohe+ 0"
6.   Tobias Lund Andresen Team dsm-firmenich PostNL+ 0"
7.   Matteo Trentin Tudor Pro Cycling Team+ 0"
8.   Laurence Pithie  Groupama-FDJ+ 0"
9.   Madis Mihkels Intermarché-Wanty+ 0"
10.   Dušan Rajović Bahrain Victorious+ 0"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Luke Plapp   Team Jayco AlUla17t 38' 48"
2.   Santiago Buitrago Bahrain Victorious+ 13"
3.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 27"
4.   João Almeida UAE Team Emirates+ 29"
5.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 30"
6.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 40"
7.   Chris Harper Team Jayco AlUla+ 46"
8.   Matteo Jorgenson Team Visma | Lease a Bike+ 52"
9.   Rigoberto Urán EF Education-EasyPost+ 54"
10.   Carlos Rodríguez Ineos Grenadiers+ 1' 02"
Kilde: ProCyclingStats


6. etappe

rediger
Sisteron - La Colle-sur-Loup
 
middels klatreetappe
(198,2 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek4t 36' 51"
2.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 0"
3.   Matteo Jorgenson Team Visma | Lease a Bike+ 0"
4.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 52"
5.   Harold Tejada Astana Qazaqstan Team+ 53"
6.   Aurélien Paret-Peintre Decathlon-AG2R La Mondiale+ 53"
7.   Felix Gall Decathlon-AG2R La Mondiale+ 53"
8.   Wilco Kelderman Team Visma | Lease a Bike+ 53"
9.   Primož Roglič Bora-Hansgrohe+ 53"
10.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 53"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Brandon McNulty  UAE Team Emirates22t 15' 58"
2.   Matteo Jorgenson  Team Visma | Lease a Bike+ 23"
3.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 34"
4.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 54"
5.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 1' 03"
6.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 1' 14"
7.   João Almeida UAE Team Emirates+ 1' 30"
8.   Felix Gall Decathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 36"
9.   Harold Tejada Astana Qazaqstan Team+ 1' 37"
10.   Wilco Kelderman Team Visma | Lease a Bike+ 1' 39"
Kilde: ProCyclingStats


7. etappe

rediger
Nice - Sanctuaire de la Madone d'Utelle
 
klatreetappe
(104 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe2t 44' 03"
2.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 8"
3.   Primož Roglič Bora-Hansgrohe+ 8"
4.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 8"
5.   Matteo Jorgenson  Team Visma | Lease a Bike+ 8"
6.   Santiago Buitrago Bahrain Victorious+ 13"
7.   Brandon McNulty  UAE Team Emirates+ 27"
8.   Wilco Kelderman Team Visma | Lease a Bike+ 31"
9.   Aurélien Paret-Peintre Decathlon-AG2R La Mondiale+ 36"
10.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 40"
Kilde: ProCyclingStats
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Brandon McNulty  UAE Team Emirates25t 00' 28"
2.   Matteo Jorgenson  Team Visma | Lease a Bike+ 4"
3.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 35"
4.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step+ 36"
5.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 47"
6.   Primož Roglič Bora-Hansgrohe+ 1' 21"
7.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 1' 42"
8.   Wilco Kelderman Team Visma | Lease a Bike+ 1' 43"
9.   Aurélien Paret-Peintre Decathlon-AG2R La Mondiale+ 1' 53"
10.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 2' 05"
Kilde: ProCyclingStats


8. etappe

rediger
Nice - Nice
 
middels klatreetappe
(109,3 km)
 Etappeplassering
RytterLagTid
1.   Remco Evenepoel Soudal Quick-Step2t 50' 03"
2.   Matteo Jorgenson  Team Visma | Lease a Bike+ 0"
3.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 50"
4.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 1' 39"
5.   Brandon McNulty  UAE Team Emirates+ 1' 39"
6.   Samuele Battistella Astana Qazaqstan Team+ 2' 13"
7.   Michael Storer Tudor Pro Cycling Team+ 2' 13"
8.   Felix Gall Decathlon-AG2R La Mondiale+ 2' 13"
9.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 2' 13"
10.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 2' 13"
Kilde: ProCyclingStats

Sammenlagt

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Matteo Jorgenson   Team Visma | Lease a Bike27t 50' 23"
2.   Remco Evenepoel   Soudal Quick-Step+ 30"
3.   Brandon McNulty UAE Team Emirates+ 1' 47"
4.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 2' 22"
5.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe+ 2' 57"
6.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 3' 08"
7.   Egan Bernal Ineos Grenadiers+ 4' 03"
8.   Wilco Kelderman Team Visma | Lease a Bike+ 4' 04"
9.   Felix Gall Decathlon-AG2R La Mondiale+ 4' 35"
10.   Primož Roglič Bora-Hansgrohe+ 5' 33"
Kilde: ProCyclingStats

 Poengkonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Remco Evenepoel   Soudal Quick-Step69 poeng
2.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek61 poeng
3.   Matteo Jorgenson   Team Visma | Lease a Bike61 poeng
4.   Mads Pedersen Lidl-Trek60 poeng
5.   Laurence Pithie Groupama-FDJ56 poeng
6.   Danny van Poppel Bora-Hansgrohe44 poeng
7.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe29 poeng
8.   Brandon McNulty UAE Team Emirates27 poeng
9.   Matteo Trentin Tudor Pro Cycling Team24 poeng
10.   Egan Bernal Ineos Grenadiers23 poeng

 Klatrekonkurranse
RytterLagPoeng
1.   Remco Evenepoel   Soudal Quick-Step47 poeng
2.   Mathieu Burgaudeau TotalEnergies44 poeng
3.   Christian Scaroni Astana Qazaqstan Team44 poeng
4.   Aleksandr Vlasov Bora-Hansgrohe41 poeng
5.   Matteo Jorgenson   Team Visma | Lease a Bike27 poeng
6.   Victor Campenaerts Lotto Dstny16 poeng
7.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek14 poeng
8.   Jonas Rutsch EF Education-EasyPost13 poeng
9.   Luke Plapp Team Jayco AlUla11 poeng
10.   Primož Roglič Bora-Hansgrohe10 poeng

 Ungdomskonkurranse
RytterLagTid
1.   Matteo Jorgenson   Team Visma | Lease a Bike27t 50' 23"
2.   Remco Evenepoel   Soudal Quick-Step+ 30"
3.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 2' 22"
4.   Luke Plapp Team Jayco AlUla+ 3' 08"
5.   Ewen Costiou Arkéa-B&B Hotels+ 16' 25"
6.   Ilan Van Wilder Soudal Quick-Step+ 24' 11"
7.   Carlos Rodríguez Ineos Grenadiers+ 39' 21"
8.   Jon Barrenetxea Movistar Team+ 57' 23"
9.   Jordan Jegat TotalEnergies+ 1t 01' 12"
10.   Finn Fisher-Black UAE Team Emirates+ 1t 06' 36"

 Lagkonkurranse
LagTid
1.   UAE Team Emirates  83t 51' 18"
2.   Team Visma | Lease a Bike + 7' 45"
3.   Soudal Quick-Step + 8' 18"
4.   Bora-Hansgrohe + 22' 49"
5.   Ineos Grenadiers + 25' 19"
6.   Decathlon-AG2R La Mondiale + 38' 22"
7.   Bahrain Victorious + 1t 15' 26"
8.   Movistar Team + 1t 15' 47"
9.   Astana Qazaqstan Team + 1t 29' 34"
10.   Lidl-Trek + 1t 32' 40"


Startliste

rediger
  Startliste
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
1  Primož Roglič (SLO) 10.
2  Nico Denz (GER)
3  Marco Haller (AUT)
4  Bob Jungels (LUX)
5  Matteo Sobrero (ITA)
6  Danny van Poppel (NED)
7  Aleksandr Vlasov
Sportsdirektør: Rolf Aldag, Patxi Vila
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
11  David Gaudu (FRA) DNS-8
12  Sven Erik Bystrøm (NOR)
13  Kevin Geniets (LUX) DNF-8
14  Quentin Pacher (FRA)
15  Laurence Pithie (NZL)
16  Clément Russo (FRA)
17  Samuel Watson (GBR)
Sportsdirektør: Thierry Bricaud, Benoît Vaugrenard
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
21  Remco Evenepoel (BEL)   (landevei og tempo)   2.
22  Mattia Cattaneo (ITA)
23  Yves Lampaert (BEL)
24  Gianni Moscon (ITA)
25  Casper Pedersen (DEN)
26  Ilan Van Wilder (BEL)
27  Louis Vervaeke (BEL)
Sportsdirektør: Tom Steels, Klaas Lodewyck
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
31  João Almeida (POR)  (tempo)
32  Finn Fisher-Black (NZL)
33  Felix Großschartner (AUT)
34  Brandon McNulty (USA)  (tempo)
35  Nils Politt (GER)  (tempo)
36  Marc Soler (ESP) DNF-4
37  Jay Vine (AUS)
Sportsdirektør: Marco Marcato, Simone Pedrazzini
Team Visma | Lease a Bike
TVL
Nr.RytterPlassering
41  Matteo Jorgenson (USA)   
42  Edoardo Affini (ITA)
43  Koen Bouwman (NED)
44  Wilco Kelderman (NED)
45  Olav Kooij (NED) DNF-8
46  Tim van Dijke (NED)
47  Mick van Dijke (NED)
Sportsdirektør: Marc Reef, Frans Maassen
Ineos Grenadiers
IGD
Nr.RytterPlassering
51  Egan Bernal (COL)
52  Jonathan Castroviejo (ESP)  (tempo)
53  Laurens De Plus (BEL)
54  Omar Fraile (ESP)
55  Carlos Rodríguez (ESP)
56  Joshua Tarling (GBR)  (tempo)
57  Ben Turner (GBR)
Sportsdirektør: Christian Knees, Steve Cummings
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
61  Mads Pedersen (DEN)
62  Julien Bernard (FRA)
63  Tim Declercq (BEL)
64  Ryan Gibbons (RSA)  (landevei og tempo)
65  Otto Vergaerde (BEL)
66  Mattias Skjelmose (DEN)  (landevei)
67  Jasper Stuyven (BEL)
Sportsdirektør: Michael Schär, Grégory Rast
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
Nr.RytterPlassering
71  Felix Gall (AUT)
72  Bruno Armirail (FRA)
73  Sam Bennett (IRL)
74  Dries De Bondt (BEL)
75  Dorian Godon (FRA)
76  Oliver Naesen (BEL) DNS-4
77  Aurélien Paret-Peintre (FRA)
Sportsdirektør: Julien Jurdie, Sébastien Joly
Team Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
81  Michael Matthews (AUS) DNF-4
82  Luke Durbridge (AUS)
83  Dylan Groenewegen (NED) DNS-7
84  Chris Harper (AUS)
85  Luka Mezgec (SLO) DNF-7
86  Luke Plapp (AUS)  (landevei og tempo)
87  Elmar Reinders (NED) DNS-8
Sportsdirektør: Mathew Hayman
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
91  Ion Izagirre (ESP)
92  Bryan Coquard (FRA) DNF-6
93  Nicolas Debeaumarché (FRA)
94  Alexis Gougeard (FRA) DNF-6
95  Gorka Izagirre (ESP) DNF-4
96  Anthony Perez (FRA)
97  Benjamin Thomas (FRA)
Sportsdirektør: Bingen Fernández, Jean-Luc Jonrond
Bahrain Victorious
TBV
Nr.RytterPlassering
101  Pello Bilbao (ESP)
102  Santiago Buitrago (COL) DNF-8
103  Kamil Gradek (POL)
104  Jack Haig (AUS)
105  Dušan Rajović (SRB)  
106  Jasha Sütterlin (GER)
107  Fred Wright (GBR)  (landevei)
Sportsdirektør: Enrico Poitschke, Michał Gołaś
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
111  Arnaud Démare (FRA) DNS-7
112  Clément Champoussin (FRA)
113  Ewen Costiou (FRA)
114  Donavan Grondin (FRA) DNF-6
115  Thibault Guernalec (FRA)
116  Łukasz Owsian (POL)
117  Miles Scotson (AUS)
Sportsdirektør: Arnaud Gérard, Sébastien Hinault
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
121  Arnaud De Lie (BEL) DNS-4
122  Cedric Beullens (BEL)
123  Victor Campenaerts (BEL)
124  Jasper De Buyst (BEL) DNF-7
125  Pascal Eenkhoorn (NED)
126  Mathijs Paasschens (NED)
127  Brent Van Moer (BEL)
Sportsdirektør: Tony Gallopin, Dirk Demol
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
131  Rigoberto Urán (COL) DNF-7
132  Stefan Bissegger (SUI)  (tempo)
133  Owain Doull (GBR)
134  Andrea Piccolo (ITA) DNS-5
135  Jonas Rutsch (GER)
136  Harry Sweeny (AUS)
137  Michael Valgren (DEN)
Sportsdirektør: Andreas Klier, Sebastian Langeveld
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
141  Aleksej Lutsenko (KAZ)  (landevei og tempo) DNF-7
142  Samuele Battistella (ITA)
143  Anthon Charmig (DEN)
144  Christian Scaroni (ITA)
145  Rüdiger Selig (GER) DNF-6
146  Harold Tejada (COL)
147  Dmitrij Gruzdev (KAZ)
Sportsdirektør: Alexandr Shefer, Dmitrij Fofonov
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
151  Ruben Guerreiro (POR)
152  Jon Barrenetxea (ESP)
153  William Barta (USA)
154  Rémi Cavagna (FRA)  (tempo)
155  Johan Jacobs (SUI)
156  Mathias Norsgaard (DEN)
157  Albert Torres (ESP)
Sportsdirektør: Iván Velasco, Pablo Lastras
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
161  Fabio Jakobsen (NED) DNF-5
162  Tobias Lund Andresen (DEN) DNS-6
163  Nils Eekhoff (NED) DNS-6
164  Gijs Leemreize (NED)
165  Timo Roosen (NED) DNF-7
166  Martijn Tusveld (NED)
167  Julius van den Berg (NED) DNF-5
Sportsdirektør: Pim Ligthart, Christian Guiberteau
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
171  Kaden Groves (AUS) DNF-5
172  Maurice Ballerstedt (GER)
173  Silvan Dillier (SUI) DNS-6
174  Robbe Ghys (BEL)
175  Jason Osborne (GER)
176  Edward Planckaert (BEL)
177  Luca Vergallito (ITA)
Sportsdirektør: Frederik Willems, Jens Keukeleire
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
181  Jakob Fuglsang (DEN)
182  Pascal Ackermann (GER) DNS-7
183  Guillaume Boivin (CAN)
184  Hugo Hofstetter (FRA) DNF-6
185  Hugo Houle (CAN)
186  Michael Schwarzmann (GER) DNS-4
187  Rick Zabel (GER) DNS-7
Sportsdirektør: Jonathan Patrick McCarty, Óscar Guerrero
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
191  Gerben Thijssen (BEL) DNS-7
192  Lilian Calmejane (FRA)
193  Dries De Pooter (BEL)
194  Madis Mihkels (EST) DNS-8
195  Adrien Petit (FRA)
196  Roel van Sintmaartensdijk (NED) DNS-3
197  Georg Zimmermann (GER)
Sportsdirektør: Pieter Vanspeybrouck, Steven De Neef
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
201  Mathieu Burgaudeau (FRA)
202  Steff Cras (BEL)
203  Sandy Dujardin (FRA)
204  Jordan Jegat (FRA)
205  Pierre Latour (FRA) DNF-7
206  Anthony Turgis (FRA) DNF-7
207  Dries Van Gestel (BEL)
Sportsdirektør: Benoît Génauzeau, Thibaut Macé
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
211  Michael Storer (AUS)
212  Arvid de Kleijn (NED) DNF-5
213  Arthur Kluckers (LUX)
214  Rick Pluimers (NED)
215  Matteo Trentin (ITA)
216  Yannis Voisard (SUI)
217  Maikel Zijlaard (NED) DNF-6
Sportsdirektør: Bart Leysen, Sylvain Blanquefort

Referanser

rediger

Eksterne lenker

rediger
Autoritetsdata