Åpne hovedmenyen

Padling under Sommer-OL 2000

De olympiske ringer

Padling under Sommer-OL 2000. Padling var med som olympisk øvelse for fjortende gang under OL-2000 i Sydney. Det ble konkurrert om 16 olympiske titler. Det var fem klasser for kajakk og fire i kano for herrer og tre i kajakk for kvinner på flatvann. I slalåm var det tre for menn og en klasse for kvinner. Ungarn ble beste nasjon foran Tyskland begge med fire gullmedaljer.

MedaljerRediger

  Padling under Sommer-OL 2000 – Sydney  
 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
1.   Ungarn (HUN) 4 2 1 7
2.   Tyskland (GER) 4 1 3 8
3.   Italia (ITA) 2 0 1 3
4.   Norge (NOR) 2 0 0 2
5.   Frankrike (FRA) 1 1 1 3
  Slovakia (SVK) 1 1 1 3
7.   Romania (ROU) 1 0 2 3
8.   Tsjekkia (CZE) 1 0 1 2
9.   Polen (POL) 0 2 2 4
10.   Bulgaria (BUL) 0 2 0 2
  Cuba (CUB) 0 2 0 2
12.   Australia (AUS) 0 1 1 2
  Canada (CAN) 0 1 1 2
  Storbritannia (GBR) 0 1 1 2
15.   Russland (RUS) 0 1 0 1
  Sverige (SWE) 0 1 0 1
17.   Israel (ISR) 0 0 1 1
Totalt 16 16 16 48

SlalåmRediger

MennRediger

K1Rediger

Plass Utøvere Land prikker
1. Thomas Schmidt   GER 217.25
2. Paul Ratcliffe   GBR 223.71
3. Pierpaolo Ferrazzi   ITA 225.03
4. Helmut Oblinger   AUT 226.45
5. Scott Shipley   USA 226.67
6. Manuel Köhler   AUT 226.80


C1Rediger

Plass Utøvere Land prikker
1. Tony Estanguet   FRA 231.87
2. Michal Martikán   SVK 233.76
3. Juraj Minčík   SVK 234.22
4. Emmanuel Brugvin   FRA 238.42
5. Stefan Pfannmöller   GER 239.72
6. Sören Kaufmann   GER 240.18


C2Rediger

Plass Utøvere Land prikker
1. Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
  SVK 237.74
2. Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
  POL 243.81
3. Marek Jiras
Tomáš Mader
  CZE 249.45
4. Stuart Bowman
Nick Smith
  GBR 249.93
5. Jaroslav Volf
Ondřej Štěpánek
  CZE 253.36
6. Andrzej Wójs
Sławomir Mordarski
  POL 255.51


KvinnerRediger

K1Rediger

Plass Utøvere Land prikker
1. Štěpánka Hilgertová   CZE 247.04
2. Brigitte Guibal   FRA 251.88
3. Anne-Lise Bardet   FRA 254.77
4. Elena Kaliská   SVK 255.95
5. Irena Pavelková   CZE 256.11
6. Mandy Planert   GER 257.85


FlatvannRediger

MennRediger

K1 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Knut Holmann   NOR 1.57.847
2. Petar Merkov   BUL 1.58.393
3. Michael Kolganov   ISR 1.59.563
4. Ákos Vereckei   HUN 2.00.145
5. Lutz Liwowski   GER 2.00.259
6. Jovino González Comesaña   ESP 2.03.889


K1 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Knut Holmann   NOR 3.33.269
2. Petar Merkov   BUL 3.34.649
3. Tim Brabants   GBR 3.35.057
4. Michael Kolganov   ISR 3.35.099
5. Javier Andrés Correa   ARG 3.35.687
6. Torsten Tranum   DEN 3.37.811


K2 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Zoltán Kammerer
Botond Storcz
  HUN 1.47.055
2. Daniel Collins
Andrew Trim
  AUS 1.47.895
3. Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
  GER 1.48.771
4. Bâbak Amir-Tahmasseb
Philippe Aubertin
  FRA 1.48.921
5. Marek Twardowski
Adam Wysocki
  POL 1.48.963
6. Peter Newton
Angel Perez
  USA 1.52.617


K2 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Beniamino Bonomi
Antonio Rossi
  ITA 3.14.461
2. Markus Oscarsson
Henrik Nilsson
  SWE 3.16.075
3. Krisztián Bártfai
Krisztián Veréb
  HUN 3.16.357
4. Olaf Winter
Andreas Ihle
  GER 3.16.627
5. Bâbak Amir-Tahmasseb
Philippe Aubertin
  FRA 3.17.635
6. Michal Riszdorfer
Juraj Bača
  SVK 3.18.325


K4 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Ákos Vereckei
Gábor Horváth
Zoltán Kammerer
Botond Storcz
  HUN 2.55.188
2. Jan Schäfer
Mark Zabel
Björn Bach
Stefan Ulm
  GER 2.55.704
3. Grzegorz Kotowicz
Adam Seroczyński
Dariusz Białkowski
Marek Witkowski
  POL 2.57.192
4. Róbert Erban
Richard Riszdorfer
Juraj Tarr
Erik Vlček
  SVK 2.57.696
5. Milko Kazanov
Petar Merkov
Jordan Jordanow
Petar Sibinkitsj
  BUL 2.59.112
6. Stein Jorgensen
John Mooney
Peter Newton
Angel Perez
  USA 2.59.472


C1 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. György Kolonics   HUN 2.24.813
2. Maksim Opalev   RUS 2.25.809
3. Andreas Dittmer   GER 2.27.591
4. Maxime Boilard   CAN 2.29.259
5. Slavomír Kňazovický   SVK 2.29.613
6. Ledys Frank Balceiro Pajón   CUB 2.32.229


C1 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Andreas Dittmer   GER 3.54.379
2. Ledys Frank Balceiro Pajón   CUB 3.56.071
3. Stephen Giles   CAN 3.56.437
4. Eric Le Leuch   FRA 3.57.217
5. Christian Frederiksen   NOR 3.58.159
6. Maksim Opalev   RUS 3.58.813


C2 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Ferenc Novák
Imre Pulai
  HUN 1.51.284
2. Daniel Jędraszko
Paweł Baraszkiewicz
  POL 1.51.536
3. Florin Popescu
Mitică Pricop
  ROU 1.54.260
4. David Mascato García
José Alfredo Bea Garcia
  ESP 1.56.600
5. Thomas Zereske
Christian Gille
  GER 1.59.294
6. Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
  RUS 2.00.134

C2 1000 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Florin Popescu
Mitică Pricop
  ROU 3.37.355
2. Ibrahim Rojas Blanco
Leobaldo Pereira
  CUB 3.38.753
3. Lars Kober
Stefan Uteß
  GER 3.41.129
4. Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
  RUS 3.41.267
5. Ferenc Novák
Imre Pulai
  HUN 3.43.103
6. José Ramón Ferrer
José Antonio Romero
  MEX 3.46.457

KvinnerRediger

K1 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Josefa Idem Guerrini   ITA 2.13.848
2. Caroline Brunet   CAN 2.14.616
3. Katrin Borchert   AUS 2.15.138
4. Nataša Janić   YUG 2.16.506
5. Elżbieta Urbańczyk   POL 2.18.018
6. Rita Köbán   HUN 2.19.668

K2 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Birgit Fischer
Katrin Wagner
  GER 1.56.996
2. Katalin Kovács
Szilvia Szabó
  HUN 1.58.580
3. Aneta Pastuszka
Beatą Sokołowską
  POL 1.58.784
4. Mariana Limbău
Raluca Andreea Ioniţă
  ROU 1.59.264
5. Caroline Brunet
Karen Furneaux
  CAN 2.01.046
6. Katrin Borchert
Anna Wood
  AUS 2.01.472

K4 500 mRediger

Plass Utøvere Land Tid
1. Birgit Fischer
Anett Schuck
Manuela Mucke
Katrin Wagner
  GER 1.34.532
2. Szilvia Szabó
Rita Köbán
Katalin Kovács
Erzsébet Viski
  HUN 1.34.946
3. Mariana Limbău
Raluca Andreea Ioniţă
Elena Radu
Sanda Toma
  ROU 1.37.010
4. Beatą Sokołowską
Aneta Pastuszka
Aneta Michalak
Joanna Skowroń
  POL 1.37.076
5. Hanna Balabanova
Natalja Fiklisova
Maria Raltsjeva
Olena Tsjerevatova
  UKR 1.37.544
6. Alesia Bakoenova
Jelena Bet
Natalja Bondarenko
Svetlana Vakoela
  BLR 1.37.748

Eksterne lenkerRediger