NM i svømming langbane 2008

NM i svømming langbane 2008 ble arrangert på Hamar 10.-13. juli 2008. Arrangører var Hamar IL og Elverum Svømming.

50 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Thomas Ole Fadnes Stavanger SC 23,37
  Sander Smørdal Bergensvømmerne 23,53
  Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 23,54

100 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 50,93
  Thomas Ole Fadnes Stavanger SC 51,93
  Sander Smørdal Bergensvømmerne 52,13

200 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 1.49,40
  Sander Smørdal Bergensvømmerne 1.55,23
  Mattis Saghaug IL Varg 1.56,28

400 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Robert Aronsen Bærumsvømmerne 4.11,66
  Tor Hafnor Bærumsvømmerne 4.12,11
  Christer Koch Kvam Bærumsvømmerne 4.12,91

800 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 8.40,37
  Robert Aronsen Bærumsvømmerne 8.40,63
  Eirik Ravnan Hamar IL 8.40,68

1500 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Mikkel Brudvik Sanderud Hamar IL 16.33,82
  Sindri T. Jakobsson Bergensvømmerne 16.34,99
  Magnus Bru Asker SK 16.46,77

50 meter rygg

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 27,33
  Sverre Næss Sarpsborg IL 27,78
  John Hage Gaarder Lørenskog/Rælingen 28,27

100 meter rygg

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 1.00,36
  Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 1.00,75
  Lavrans Solli Bergens SC 1.01,43

200 meter rygg

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Eirik Ravnan Hamar IL 2.11,53
  Lavrans Solli Bergens SC 2.11,76
  Lars Andre Tolås Bærumsvømmerne 2.12,35

50 meter bryst

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 27,83
  Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 28,73
  Erik Dorch Bergensvømmerne 29,54

100 meter bryst

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 1.00,10
  Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 1.03,24
  Sverre Næss Sarpsborg IL 1.06,31

200 meter bryst

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Alexander Dale Oen Vestkantsvømmerne 2.15,99
  Sverre Næss Sarpsborg IL 2.24,46
  Sebastian Wigstrøm Bærumsvømmerne 2.24,63

50 meter butterfly

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Erik Dorch Bergensvømmerne 24,48
  Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 24,62
  Bjørnar Gaasvik IL Varg 25,97

100 meter butterfly

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 56,27
  Øystein R. Hetland Bærumsvømmerne 57,10
  Jørgen Møllerop Team Stavanger 57,48

200 meter butterfly

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Aleksander Rayward Kongstensvømmerne 2.07,51
  Jørgen Møllerop Team Stavanger 2.08,91
  Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.09,84

200 meter medley

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Gard Kvale Bergens SC 2.02,26
  Eirik Ravnan Hamar IL 2.08,28
  Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 2.11,51

400 meter medley

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Eirik Ravnan Hamar IL 4.36,98
  Alexander Broberg Skeltved Vestkantsvømmerne 4.42,20
  Robert Aronsen Bærumsvømmerne 4.42,68

4 x 100 meter fri

rediger
Plass Utøvere Klubb Tid
  Øystein R. Hetland
Aleksander Hetland
Christer Koch Kvam
Stian Werner Erichsen
Bærumsvømmerne 3.31,41
  Sander Smørdal
Alexander Mokkelbost
Erik Dorch
Even Vike Holm
Bergensvømmerne 3.34,69
  Alexander Dale Oen
Alexander Broberg Skeltved
Kim Torry Simmenes
Joachim Jakobsen
Vestkantsvømmerne 3.37,01

4 x 200 meter fri

rediger
Plass Utøvere Klubb Tid
  Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Lars Andre Tolås
Stian Werner Erichsen
Bærumsvømmerne 7.56,81
  Gard Kvale
Stian S. Langeland
Lavrans Solli
Thor Kristian Østenå Larsen
Bergens SC 7.59,44
  Sander Smørdal
Alexander Mokkelbost
Even Vike Holm
Sindri T. Jakobsson
Bergensvømmerne 8.00,07

4 x 100 meter medley

rediger
Plass Utøvere Klubb Tid
  Lars Andre Tolås
Aleksander Hetland
Christer Koch Kvam
Øystein R. Hetland
Bærumsvømmerne 3.52,92
  Kim Torry Simmenes
Alexander Dale Oen
Alexander Broberg Skeltved
Joachim Jakobsen
Vestkantsvømmerne 3.54,06
  Lavrans Solli
Gard Kvale
Stian S. Langeland
Thor Kristian Østenå Larsen
Bergens SC 4.02,01

Kvinner

rediger

50 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 26,15
  Victoria S. Løken Team Stavanger 26,50
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 26,62

100 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 57,22
  Victoria S. Løken Team Stavanger 58,75
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 58,80

200 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 2.06,05
  Victoria S. Løken Team Stavanger 2.06,56
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 2.06,85

400 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 4.23,59
  Elise Utne Narvik SK 4.29,60
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 4.32,52

800 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Slaatmo Hamar IL 8.56,14
  Elise Utne Narvik SK 9.14,18
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 9.20,27

1500 meter fri

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Slaatmo Hamar IL 17.10,22
  Elise Utne Narvik SK 17.45,02
  Eva Marie Østerhus Team Stavanger 18.01,23

50 meter rygg

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 29,52
  Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 31,17
  Cecilie W. Johannessen Karmøy SK 31,33

100 meter rygg

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 1.05,82
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 1.06,83
  Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 1.07,30

200 meter rygg

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 2.21,32
  Gina B. Andersen Skjetten Svømming 2.24,53
  Heidi Vainio Gjøen Lambertseter SK 2.28,29

50 meter bryst

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 32,80
  Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 32,81
  Henriette Martinsen Trondhjems SLK 33,47

100 meter bryst

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Anne-Mari Gulbrandsen Bærumsvømmerne 1.10,74
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 1.11,09
  Henriette Martinsen Trondhjems SLK 1.12,57

200 meter bryst

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.27,83
  Trine Austrøne Olsen Fauske SK 2.39,16
  Stina Kajsa Colleou Lambertseter SK 2.39,23

50 meter butterfly

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 27,05
  Katharina Stiberg Bjerkvik SK 27,71
  Victoria S. Løken Team Stavanger 28,28

100 meter butterfly

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Ingvild Snildal Asker SK 1.00,77
  Victoria S. Løken Team Stavanger 1.02,38
  Monica W. Johannessen Karmøy SK 1.04,88

200 meter butterfly

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.15,37
  Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.17,14
  Ingvild Snildal Asker SK 2.17,56

200 meter medley

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 2.18,25
  Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 2.23,44
  Trine Austrøne Olsen Fauske SK 2.24,43

400 meter medley

rediger
Plass Utøver Klubb Tid
  Sara Nordenstam Lambertseter SK 4.48,72
  Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 4.58,00
  Elisabeth Jarland Bærumsvømmerne 5.00,99

4 x 100 meter fri

rediger
Plass Utøvere Klubb Tid
  Victoria S. Løken
Karen Stødle
Mari Ask Rasmussen
Lauren Fuyssoux
Team Stavanger 3.57,95
  Ingvild Snildal
Sofie Gjemmestad
Nora Kathrine Guthe
Siri Eva Kristiansen
Asker SK 3.58,06
  Kristine Johansen
Siri Løvold Magnussen
Elin Slaatmo
Karoline Brudvik Sanderud
Hamar IL 4.01,69

4 x 200 meter fri

rediger
Plass Utøvere Klubb Tid
  Kristine Johansen
Elin Slaatmo
Siri Løvold Magnussen
Karoline Brudvik Sanderud
Hamar IL 8.39,66
  Sofie Gjemmestad
Ingvild Snildal
Nora Kathrine Guthe
Siri Eva Kristiansen
Asker SK 8.45,78
  Pia Cornelia Braarud
Heidi Vainio Gjøen
Ingrid Nygaard Knutzen
Sara Nordenstam
Lambertseter SK 8.45,84

4 x 100 meter medley

rediger
Plass Utøvere Klubb Tid
  Heidi Vainio Gjøen
Sara Nordenstam
Line Løvberg
Ingrid Nygaard Knutzen
Lambertseter SK 4.22,73
  Elisabeth Jarland
Anne-Mari Gulbrandsen
Karolina Orleanski
Maria Bølgen
Bærumsvømmerne 4.23,04
  Karen Stødle
Mari Ask Rasmussen
Victoria S. Løken
Lauren Fuyssoux
Team Stavanger 4.24,15

Kilder

rediger