NM i svømming langbane 1998

NM i svømming langbane 1998 ble arrangert på Hamar 9.-12. juli 1998.

MennRediger

50 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Vermund Vetnes Team Stavanger 24,14
  Karl Otto Bratt Kristiansund SLK 24,31
  Petter Sjødal Bergkameratene 24,49

100 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Vermund Vetnes Team Stavanger 53,23
  Rune Døli IL Varg 53,64
  Erik Spieler Kristiansand SA 53,78

200 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Petter Sjødal Bergkameratene 1.55,20
  Rune Døli IL Varg 1.56,21
  Petter Nystrøm Øvre Eiker SK 1.56,63

400 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Petter Nystrøm Øvre Eiker SK 4.05,52
  Kristian Møllerud SK Speed 4.06,61
  Rune Døli IL Varg 4.08,01

1500 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Rune Døli IL Varg 16.09,88
  Kristian Møllerud SK Speed 16.10,27
  Johannes Nordenstam Lambertseter SK 16.36,46

50 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Tom Eilert Karlsen IL Varg 27,32
  Petter Sjødal Bergkameratene 27,83
  Preben Madsen Bergensvømmerne 28,50

100 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Tom Eilert Karlsen IL Varg 59,35
  Preben Madsen Bergensvømmerne 1.01,04
  Allan Jørgensen IL Varg 1.01,47

200 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Preben Madsen Bergensvømmerne 2.10,47
  Ola Sund Tromsø SK 2.11,77
  Allan Jørgensen IL Varg 2.12,01

50 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Børge Mørk Bergensvømmerne 30,10
  Bjarte Kristoffersen Tromsø SK 30,25
  Morten Nystrøm Øvre Eiker SK 30,31

100 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Børge Mørk Bergensvømmerne 1.05,02
  Morten Nystrøm Øvre Eiker SK 1.06,33
  Jostein Røynesdal Lambertseter SK 1.06,57

200 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Børge Mørk Bergensvømmerne 2.17,68
  Jostein Røynesdal Lambertseter SK 2.22,39
  Anders Wold Orkanger IF 2.23,02

50 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Vermund Vetnes Team Stavanger 25,43
  Petter Sjødal Bergkameratene 25,48
  Tom Eilert Karlsen IL Varg 25,99

100 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Petter Sjødal Bergkameratene 56,66
  Vermund Vetnes Team Stavanger 56,73
  Chris Fenton Tromsø SK 58,09

200 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Kristian Møllerud SK Speed 2.07,53
  Ståle Reidar Olsen Bergensvømmerne 2.10,61
  Chris Fenton Tromsø SK 2.11,63

200 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Kim Henriksen Bergensvømmerne 2.07,43
  Petter Sjødal Bergkameratene 2.09,17
  Børge Mørk Bergensvømmerne 2.10,47

400 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Kim Henriksen Bergensvømmerne 4.33,40
  Anders Stenbock Eriksen Haldens SK 4.41,21
  Kristian Møllerud SK Speed 4.42,93

4 x 100 meter friRediger

Plass Klubb Tid
  IL Varg 3.33,13
  Bergensvømmerne 3.34,70
  Tromsø SK 3.38,34

4 x 200 meter friRediger

Plass Klubb Tid
  IL Varg 7.51,09
  Bergensvømmerne 7.51,22
  Bergensvømmerne 8.10,63

4 x 100 meter medleyRediger

Plass Klubb Tid
  Bergensvømmerne 3.54,92
  IL Varg 3.55,91
  Tromsø SK 3.59,95

KvinnerRediger

50 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Lise Fadnes Stavanger SC 27,32
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 27,33
  Sonnie Lill Rødje IL Varg 27,75

100 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Sonnie Lill Rødje IL Varg 59,37
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 59,69
  Lisbeth Dønnum Jensen Lambertseter SK 59,75

200 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 2.06,06
  Ann-Mari Lillejord Bergensvømmerne 2.08,35
  Helen Baastad Haldens SK 2.09,23

400 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Helen Baastad Haldens SK 4.28,72
  Mona Holum Sarpsborg IL 4.33,10
  Celin Trana Stavanger SC 4.36,65

800 meter friRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Helen Baastad Haldens SK 9.11,18
  Mona Holum Sarpsborg IL 9.20,64
  Celin Trana Stavanger SC 9.31,76

50 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Lise Lothe Kristiansand SA 31,94
  Sonnie Lill Rødje IL Varg 32,11
  Ann-Mari Lillejord Bergensvømmerne 32,27

100 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Iwonka Vik Bergensvømmerne 1.09,13
  Heidi Gjerde IL Varg 1.09,32
  Christine Brurås Bergensvømmerne 1.09,37

200 meter ryggRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ann-Mari Lillejord Bergensvømmerne 2.26,94
  Iwonka Vik Bergensvømmerne 2.28,30
  Emely Meder Larsen Poseidon 2.29,17

50 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 33,17
  Terrie Miller Karasjok SK 33,76
  Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 34,18

100 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 1.11,24
  Terrie Miller Karasjok SK 1.13,79
  Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 1.14,28

200 meter brystRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 2.24,26
  Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 2.36,55
  Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 2.42,67

50 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Sonnie Lill Rødje IL Varg 29,43
  Anette Fidjeland Kristiansand SA 29,62
  Ann-Mari Lillejord Bergensvømmerne 29,71

100 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Elin Austevoll Bergensvømmerne 1.04,22
  Sonnie Lill Rødje IL Varg 1.04,34
  Kjersti Arefjord Bergensvømmerne 1.05,65

200 meter butterflyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 2.21,42
  Kjersti Arefjord Bergensvømmerne 2.21,78
  Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.27,87

200 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Ann-Mari Lillejord Bergensvømmerne 2.24,94
  Nina Marcussen Kristiansand SA 2.26,49
  Kjersti Arefjord Bergensvømmerne 2.27,52

400 meter medleyRediger

Plass Utøver Klubb Tid
  Kjersti Arefjord Bergensvømmerne 5.09,62
  Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 5.11,02
  Gry Tjøm Kristiansand SA 5.18,92

4 x 100 meter friRediger

Plass Klubb Tid
  IL Varg 4.01,54
  Bergensvømmerne 4.01,79
  Kristiansand SA 4.05,72

4 x 200 meter friRediger

Plass Klubb Tid
  IL Varg 8.43,74
  Bergensvømmerne 8.46,30
  Kristiansand SA 9.03,18

4 x 100 meter medleyRediger

Plass Klubb Tid
  Bergensvømmerne 4.26,38
  Kristiansand SA 4.31,23
  IL Varg 4.35,04

KilderRediger