Leonteq Biathlon Cup 2017/18

Leonteq Biathlon Cup 2017/18 var den sveitsiske cupen i skiskyting i sesongen 2017/18. Den gikk over ti renn, men to av rennene ble ikke arrangert.

Kvinner seniorRediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Flurina Volken Obergoms 129
  2. Laura Caduff Sarsura Zernez 128
  3. Ladina Meier-Ruge Obergoms 118
4. Susi Meinen Zweisimmen 98
5. Sabine di Lallo Obergoms 96
6. Tanja Bissig Gotthard-Andermatt 76
=7. Selina Gasparin Gardes-Frontière 54
=7. Elisa Gasparin Gardes-Frontière 54
9. Lena Häcki Nordic Engelberg 52
10. Irene Cadurisch Gardes-Frontière 20

Laura Caduff og og Sabine di Lallo vant to renn hver, men Flurina Volken vant sammenlagt uten å vinne noen av rennene.


Kvinner juniorRediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Marielle Progin Glisse Club Romont 198
  2. Flaviva Barmettler Schwendi-Langis 120
  3. Elisa Perini SAS Genève 81

Marielle Progin og Flaviva Barmettler vant fire renn hver. Kun tre utøvere deltok i denne klassen.


Kvinner ungdom 2Rediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Amy Baserga Einsiedeln 166
  2. Elena Häfliger Schwendi-Langis 163
  3. Linda Witschi Obergoms 162
4. Annatina Bieri SSC Riehen 160
5. Aline König SSC Riehen 134
6. Tatiana Anderegg Am Bachtel 120

Amy Baserga vant tre av rennene, og Linda Witschi og Annatina Bieri vant to renn hver.


Kvinner ungdom 1Rediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Seraina König SSC Riehen 192
  2. Lorena Wallimann Schwendi-Langis 160
  3. Yara Burkhalter Zweisimmen 159
4. Vivienne Sommer SSC Toggenburg 150
5. Lea Meier Davos 147
6. Alessia Nager Gotthard-Andermatt 132

Lea Meier vant fire av de fem rennene hun deltok i, og Seraina König og Yara Burkhalter vant to renn hver.


Menn seniorRediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Yannik Kreuzer Obergoms 185
  2. Severin Dietrich Sarsura Zernez 175
  3. Joscha Burkhalter Zweisimmen 81
4. Benjamin Weger Obergoms 60
5. Nirando Bacchetta SSC Toggenburg 54
6. Jeremy Finello Obergoms 51
7. Mario Dolder SSC Riehen 44
8. Eligius Tambornino Club da skis Trun 30
9. Martin Jäger Gardes-Frontière 20

Benjamin Weger deltok i kun to renn, og vant begge disse. Yannik Kreuzer vant også to av rennene.


Menn juniorRediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Julian Schumacher Schwendi-Langis 178
  2. Sebastian Stalder Am Bachtel Wald 159
  3. Sandro Bovisi STB Stadtturnverein Bern 154
4. Robin Favre Nordique Stella Alpina 153
5. Elias Kägi Gotthard-Andermatt 137
6. Nico Salutt Sarsura Zernez 132

Sebastian Stalder vant tre renn, og Julian Schumacher vant to av rennene.


Gutter ungdom 2Rediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Simon Ehrbar Gotthard-Andermatt 170
  2. Stefan Christeler Lenk i.S. 156
  3. Gion Stalder Am Bachtel Wald 142
4. Florian Imwinkelried Obergoms 130
5. Aurel Dittli Ibach 128
6. Matthias von Känel Adelboden 125

Niklas Hartweg vant fire av rennene, men deltok bare i disse fire, og endte på åttendeplass. Stefan Christeler vant to renn, og Simon Ehrbar og Gion Stalder vant ett renn hver.


Gutter ungdom 1Rediger

Plass Utøver Klubb Poeng
  1. Yanis Keller Einsiedeln 186
  2. Samuel Kägi Gotthard-Andermatt 178
  3. Simon Zberg Schwendi-Langis 176
4. Valentin Dauphin Bex 167
5. Lars Rietveld Schwendi-Langis 149
6. Clément Gretillat Goupils Alpes Vaudoises 104

Yanis Keller vant fem av rennene, Simon Zberg vant to renn, og Samuel Kägi vant ett.


KilderRediger

Eksterne lenkerRediger