Kortbane-EM i svømming 2002

Kortbane-EM i svømming 2002
European Short Course Swimming Championships 2002
Sted Tyskland RiesaTyskland
Start 12. desember
Slutt 15. desember 2002

Europamesterskapet i svømming på kortbane 2002 ble holdt i Riesa i Tyskland fra torsdag 12. desember til søndag 15. desember 2002.

MedaljetabellRediger

 Nr.  Land    Gull       Sølv    Bronse Totalt
01   Tyskland 7 7 8 22
02   Italia 5 2 2 9
02   Sverige 5 2 2 9
04   Ukraina 4 2 3 9
05   Storbritannia 3 4 1 8
06   Ungarn 3 2 3 8
07   Slovakia 3 3
08   Finland 2 3 1 6
09   Hviterussland 2 2 1 5
10   Østerrike 1 2 3
11   Russland 1 1 3 5
11   Slovenia 1 1 3 5
13   Nederland 1 2 3
14   Island 1 1 2
15   Tsjekkia 3 3
16   Danmark 2 1 3
17   Frankrike 2 2
18   Kroatia 1 1 2
19   Sveits 1 1
20   Litauen 2 2
21   Spania 1 1
21   Hellas 1 1
21   Israel 1 1
21   Romania 1 1
Total 39 37 38 114

MedaljeoversiktRediger

HerrerRediger

Konkurranse: Gull: Tid Sølv: Tid Bronse: Tid
Fri
50 m Stefan Nystrand
  Sverige
21.55 Lorenzo Vismara
  Italia
21.66 Rolandas Gimbutis
  Litauen
21.66
100 m Lorenzo Vismara
  Italia
47.33 Jere Hård
  Finland
47.33 Johan Kenkhuis
  Nederland
48.23
200 m Emiliano Brembilla
  Italia
1:45.39 Květoslav Svoboda
  Tsjekkia
1:45.45 Matteo Pelliciari
  Italia
1:45.79
400 m Emiliano Brembilla
  Italia
3:40.60 Jurij Prilukov
  Russland
3:41.90 Athanasios Oikonomou
  Hellas
3:44.68
1 500 m Jurij Prilukov
  Russland
14:35.06
ER
David Davies
  Storbritannia
14:42.51 Christian Minotti
  Italia
14:51.43
Rygg
50 m Thomas Rupprath
  Tyskland
23.66 Stev Theloke
  Tyskland
24.29 Darius Grigalionis
  Litauen
24.62
100 m Thomas Rupprath
  Tyskland
51.51 Stev Theloke
  Tyskland
51.71 Örn Arnarson
  Island
51.91
200 m Örn Arnarson
  Island
1:54.00 Stephen Parry
  Storbritannia
1:54.11 Gordan Kožulj
  Kroatia
1:54.50
Bryst
50 m Oleg Lisogor
  Ukraina
26.94 Mark Warnecke
  Tyskland
27.15 Jens Kruppa
  Tyskland
27.36
100 m Oleg Lisogor
  Ukraina
59.09 Hugues Duboscq
  Frankrike
59.18 Jarno Pihlava
  Finland
59.49
200 m Davide Rummolo
  Italia
2:07.70 Maxim Podoprigora
  Østerrike
2:09.87 Richard Bodor
  Ungarn
2:10.62
Butterfly
50 m Jere Hård
  Finland
23.47 Miloš Milošević
  Kroatia
23.62 Igor Marchenko
  Russland
23.75
100 m Thomas Rupprath
  Tyskland
50.77 Andriy Serdinov
  Ukraina
51.57 Igor Marchenko
  Russland
51.61
200 m Stephen Parry
  Storbritannia
1:52.91 Stephen Parry
  Storbritannia
1:52.91 Ioan Gherghel
  Romania
1:55.49
Medley
100 m Peter Mankoč
  Slovenia
53.05 Jani Sievinen
  Finland
53.58 Oleg Lisogor
  Ukraina
53.65
200 m Jani Sievinen
  Finland
1:55.47 Tamás Kerekjarto
  Ungarn
1:56.07 Peter Mankoč
  Slovenia
1:56.28
400 m Alessio Boggiatto
  Italia
4:07.44 Jacob Carstensen
  Danmark
4:08.80 László Cseh
  Ungarn
4:08.96
Stafett
4×50 m fri   Nederland
  Johan Kenkhuis
  Gijs Damen
  Ewout Holst
  Ewout Holst
1:26.41   Italia
  Lorenzo Vismara
  Christian Galenda
  Michele Scarica
  Domenico Fioravanti
1:26.63   Ukraina
  Denys Sylantjev
  Oleksandr Volynets
  Oleg Lisogor
  Vyacheslav Shyrshov
1:26.63
4×50 m medley   Tyskland
  Stev Theloke
  Jens Kruppa
  Thomas Rupprath
  Carsten Dehmlow
1:34.72
VR
  Finland
  Jani Sievinen
  Jarno Pihlava
  Tero Välimaa
  Tero Välimaa
1:35.69   Ukraina
  Vyacheslav Shyrshov
  Oleg Lisogor
  Andriy Serdinov
  Oleksandr Volynets
1:36.46

DamerRediger

Konkurranse: Gull: Tid Sølv: Tid Bronse: Tid
Fri
50 m Alison Sheppard
  Storbritannia
24.20 Alexandra Herasimenia
  Hviterussland
24.74 Anna-Karin Kammerling
  Sverige
24.98
100 m Alena Popchanka
  Hviterussland
Martina Moravcová
  Slovakia
53.66 Ingen Petra Dallmann
  Tyskland
54.03
200 m Alena Popchanka
  Hviterussland
1:55.91 Solenne Figues
  Frankrike
1:56.26 Josefin Lillhage
  Sverige
1:56.57
400 m Eva Risztov
  Ungarn
4:01.95 Jana Klotsjkova
  Ukraina
4:04.50 Hannah Stockbauer
  Tyskland
4:07.48
800 m Eva Risztov
  Ungarn
8:14.72
ER
Flavia Rigamonti
  Sveits
8:16.16 Hannah Stockbauer
  Tyskland
8:20.92
Rygg
50 m Antje Buschschulte
  Tyskland
27.62 Ilona Hlaváčková
  Tsjekkia
27.75 Janine Pietsch
  Tyskland
27.88
100 m Antje Buschschulte
  Tyskland
58.60 Ilona Hlaváčková
  Tsjekkia
59.61 Sarah Price
  Storbritannia
59.83
200 m Sarah Price
  Storbritannia
2.05.19 Antje Buschschulte
  Tyskland
2.06.26 Stanislava Komarova
  Russland
2.07.57
Bryst
50 m Emma Igelström
  Sverige
30.89 Sarah Poewe
  Tyskland
30.90 Janne Schäfer
  Tyskland
31.12
100 m Sarah Poewe
  Tyskland
1:06.67 Mirna Jukić
  Østerrike
1:07.11 Ágnes Kovács
  Ungarn
1:07.97
200 m Mirna Jukić
  Østerrike
2:21.66 Sarah Poewe
  Tyskland
2:21.99 Anne Poleska
  Tyskland
2:23.51
Butterfly
50 m Anna-Karin Kammerling
  Sverige
25.78 Lena Hallander
  Sverige
26.74 Vered Borochovski
  Israel
26.87
100 m Martina Moravcová
  Slovakia
56.82 Anna-Karin Kammerling
  Sverige
57.94 Mette Jacobsen
  Danmark
59.09
200 m Eva Risztov
  Ungarn
2:07.19 Mette Jacobsen
  Danmark
2:08.30 Roser Vives
  Spania
2:08.40
Medley
100 m Martina Moravcová
  Slovakia
1:00.21 Alison Sheppard
  Storbritannia
1:00.99 Alenka Kejžar
  Slovenia
1:01.43
200 m Jana Klotsjkova
  Ukraina
2:08.28
ER
Alenka Kejžar
  Slovenia
2:09.33 Hanna Shcherba
  Hviterussland
2:10.23
400 m Jana Klotsjkova
  Ukraina
4:29.81 Eva Risztov
  Ungarn
4:33.09 Alenka Kejžar
  Slovenia
4:33.80
Stafett
4×50 m fri   Sverige
  Josefin Lillhage
  Therese Alshammar
  Anna-Karin Kammerling
  Cathrine Carlsson
1:38.65   Hviterussland
  Alexandra Herasimenia
  Hanna Shcherba
  Sjiatlana Khakhlova
  Alena Popchanka
1:39.03   Tyskland
  Alena Popchanka
  Dorothea Brandt
  Petra Dallman
  Janine Pietsch
1:39.56
4×50 m medley   Sverige
  Jenny Lind
  Emma Igelström
  Anna-Karin Kammerling
  Therese Alshammar
1:48.42   Tyskland
  Janine Pietsch
  Sarah Poewe
  Nele Hofmann
  Antje Buschschulte
1:49.25   Nederland
  Suze Valen
  Madelon Baans
  Chantal Groot
  Marleen Veldhuis
1:49.25

Eksterne lenkerRediger