Faun-Ardèche Classic 2024

Faun-Ardèche Classic 2024 var et endags sykkelritt i Guilherand-Granges i Frankrike. Rittet var for mannlige, profesjonelle syklister, og var en del av UCI ProSeries 2024.

Faun-Ardèche Classic 2024
Detaljer
Ritt24. Classic Sud Ardèche
KonkurranseUCI ProSeries 2024 1.Pro
Dato24. februar 2024
Distanse165,9 km
LandFRA Frankrike
StartstedGuilherand-Granges
MålstedGuilherand-Granges
Lag18
Startende ryttere120
Fullførende ryttere93
Gjennomsnittsfart37,766 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerESP Juan Ayuso (UAE Team Emirates)
2. plassFRA Romain Grégoire (Groupama-FDJ)
3. plassDEN Mattias Skjelmose (Lidl-Trek)
◀2023
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Juan Ayuso.[1]

WorldTour-lag (9)ProTour-lag (6)Kontinentallag (3)
  •   CIC U Nantes Atlantique
  •   Nice Métropole Côte d'Azur
  •   Van Rysel-Roubaix

Resultater

rediger
 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Juan Ayuso UAE Team Emirates4t 23' 34"
2.   Romain Grégoire Groupama-FDJ+ 0"
3.   Mattias Skjelmose Lidl-Trek+ 0"
4.   Felix Gall Decathlon-AG2R La Mondiale+ 0"
5.   Maxim Van Gils Lotto Dstny+ 4"
6.   Kevin Vermaerke Team dsm-firmenich PostNL+ 4"
7.   Lorenzo Rota Intermarché-Wanty+ 4"
8.   Jordan Jegat TotalEnergies+ 4"
9.   Aurélien Paret-Peintre Decathlon-AG2R La Mondiale+ 4"
10.   Igor Arrieta UAE Team Emirates+ 4"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste

rediger
  Startliste
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
1  James Knox (GBR) 20.
2  Paul Magnier (FRA) 83.
3  Fausto Masnada (ITA) 72.
4  Antoine Huby (FRA) 12.
5  Gil Gelders (BEL) DNF
6  Louis Vervaeke (BEL) 28.
7  Pieter Serry (BEL) 43.
Sportsdirektør: Davide Bramati
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
11  Jesús Herrada (ESP) 90.
12  Ion Izagirre (ESP) 23.
13  Anthony Perez (FRA) 63.
14  Axel Mariault (FRA) 86.
15  Jonathan Lastra (ESP) DNF
16  Harrison Wood (GBR) 82.
17  Thomas Champion (FRA) 62.
Sportsdirektør: Jean-Luc Jonrond
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
21  Juan Ayuso (ESP) 1.
22  Marc Hirschi (SUI)  (landevei) 24.
24  Diego Ulissi (ITA) DNF
25  Sjoerd Bax (NED) DNF
26  Igor Arrieta (ESP) 10.
27  Domen Novak (SLO) DNF
Sportsdirektør: Tomás Gil
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
31  Michael Woods (CAN) 21.
32  Stephen Williams (GBR) 14.
33  Nick Schultz (AUS) 47.
34  Marco Frigo (ITA) 57.
35  Hugo Houle (CAN) 87.
36  Jakob Fuglsang (DEN) 33.
37  Mason Hollyman (GBR) DNF
Sportsdirektør: Sam Bewley
Intermarché-Wanty
IWA
Nr.RytterPlassering
41  Georg Zimmermann (GER) 17.
42  Lorenzo Rota (ITA) 7.
43  Lilian Calmejane (FRA) 27.
44  Rune Herregodts (BEL) 76.
45  Simone Petilli (ITA) 56.
46  Rein Taaramäe (EST) 78.
47  Sacha Prestianni (BEL) DNF
Sportsdirektør: Sebastien Demarbaix
Lidl-Trek
LTK
Nr.RytterPlassering
51  Mattias Skjelmose (DEN)  (landevei) 3.
52  Bauke Mollema (NED) 40.
53  Amanuel Ghebreigzabhier (ERI) 25.
54  Quinn Simmons (USA)  (landevei) 71.
55  Julien Bernard (FRA) 73.
56  Louis Leidert (GER) 93.
57  Fabio Felline (ITA) DNF
Sportsdirektør: Kim Andersen
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
61  Valentin Madouas (FRA)  (landevei) 39.
62  Romain Grégoire (FRA) 2.
63  Rémy Rochas (FRA) 26.
64  Kevin Geniets (LUX) 11.
65  Thibaud Gruel (FRA) 69.
66  Lorenzo Germani (ITA) 75.
67  Lars van den Berg (NED) DNF
Sportsdirektør: Thierry Bricaud
Team dsm-firmenich PostNL
DFP
Nr.RytterPlassering
71  Romain Bardet (FRA) 18.
72  Warren Barguil (FRA) 13.
73  Kevin Vermaerke (USA) 6.
74  Chris Hamilton (AUS) 36.
75  Romain Combaud (FRA) 58.
76  Martijn Tusveld (NED) 65.
77  Patrick Bevin (NZL) DNF
Sportsdirektør: Christian Guiberteau
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
81  Maxim Van Gils (BEL) 5.
83  Eduardo Sepúlveda (ARG) 45.
84  Sylvain Moniquet (BEL) 19.
85  Jonas Gregaard (DEN) 80.
86  Jenno Berckmoes (BEL) 68.
87  Jarrad Drizners (AUS) 79.
Sportsdirektør: Tony Gallopin
Decathlon-AG2R La Mondiale
DAT
Nr.RytterPlassering
91  Felix Gall (AUT) 4.
92  Aurélien Paret-Peintre (FRA) 9.
93  Dorian Godon (FRA) 52.
94  Clément Berthet (FRA) 22.
95  Nans Peters (FRA) 29.
96  Alex Baudin (FRA) 66.
97  Jaakko Hänninen (FIN) 77.
Sportsdirektør: Stéphane Goubert
Arkéa-B&B Hotels
ARK
Nr.RytterPlassering
101  Clément Venturini (FRA) 53.
102  Louis Barré (FRA) 30.
103  Élie Gesbert (FRA) DNF
104  Ewen Costiou (FRA) 49.
105  Michel Ries (LUX) DNF
106  Simon Guglielmi (FRA) 64.
107  Anthony Delaplace (FRA) 59.
Sportsdirektør: Roger Tréhin
Tudor Pro Cycling Team
TUD
Nr.RytterPlassering
111  Aloïs Charrin (FRA) 85.
112  Sébastien Reichenbach (SUI) 34.
113  Simon Pellaud (SUI) 74.
114  Hannes Wilksch (GER) 46.
115  Marco Brenner (GER) 15.
116  Luc Wirtgen (LUX) 44.
117  Roland Thalmann (SUI) 42.
Sportsdirektør: Morgan Lamoisson
Uno-X Mobility
UXM
Nr.RytterPlassering
121  Fredrik Dversnes (NOR)  (landevei) 50.
122  Johannes Kulset (NOR) 31.
123  Ådne Holter (NOR) 91.
124  Simon Dalby (DEN) 84.
125  Odd Christian Eiking (NOR) 38.
126  Magnus Kulset (NOR) 89.
Sportsdirektør: Christian Andersen
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
131  Marco Tizza (ITA) 70.
132  Dimitri Peyskens (BEL) DNF
133  Floris De Tier (BEL) 32.
134  Aaron Van der Beken (BEL) 54.
135  Louka Matthys (BEL) 37.
136  Noah Detalle (BEL) 92.
137  Lucas Jacques (BEL) DNF
Sportsdirektør: Olivier Kaisen
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
141  Mathieu Burgaudeau (FRA) DNF
142  Sandy Dujardin (FRA) DNF
143  Jordan Jegat (FRA) 8.
144  Alexis Vuillermoz (FRA) DNF
145  Alan Jousseaume (FRA) 60.
146  Fabien Grellier (FRA) 67.
147  Mattéo Vercher (FRA) 48.
Sportsdirektør: Romain Sicard
Nice Métropole Côte d'Azur
NMC
Nr.RytterPlassering
151  Jean-Louis Le Ny (FRA) DNF
152  Alexander Konijn (NED) 88.
153  Melvin Crommelinck (FRA) 81.
154  Jonathan Couanon (FRA) DNF
156  Andrea Mifsud (FRA) 41.
157  Alexandre Léonien (FRA) DNF
Van Rysel-Roubaix
VRR
Nr.RytterPlassering
161  Maxime Jarnet (FRA) DNF
162  Célestin Guillon (FRA) DNF
163  Maximilien Juillard (FRA) DNF
164  Rémi Capron (FRA) 61.
165  Kenny Molly (BEL) DNF
Sportsdirektør: Gilles Pauchard
CIC U Nantes Atlantique
UCN
Nr.RytterPlassering
171  Clément Braz Afonso (FRA) 16.
172  Matisse Julien (CAN) DNF
173  Artus Jaladeau (FRA) 35.
174  Antoine Hue (FRA) DNF
175  Enzo Briand (FRA) DNF
176  Léo Danès (FRA) 51.
177  Robin Plamondon (CAN) 55.
Sportsdirektør: Axel Clot-Courant

Referanser

rediger

Eksterne lenker

rediger