Classic Brugge-De Panne 2023

Classic Brugge-De Panne 2023 var den 47. utgaven av ett endags sykkelritt i Belgia avholdt 22. mars 2023. Rittet startet i Brugge og avsluttet i De Panne.

Classic Brugge-De Panne 2023
Detaljer
Ritt47. Tredagers i De Panne
KonkurranseUCI WorldTour 2023 1.UWT
Dato22. mars 2023
Distanse211 km
LandBEL Belgia
StartstedBrugge
MålstedDe Panne
Lag22
Startende ryttere151
Fullførende ryttere74
Gjennomsnittsfart45,398 km/t
NettstedNettsted
Resultater
VinnerBEL Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck)
2. plassNED Olav Kooij (Jumbo-Visma)
3. plassBEL Yves Lampaert (Soudal Quick-Step)
◀20222024▶
Dokumentasjon

Rittet ble vunnet av Jasper Philipsen.[1]

Lag rediger

WorldTour-lag (16)ProTour-lag (6)

Resultater rediger

 Sammenlagtplassering
RytterLagTid
1.   Jasper Philipsen Alpecin-Deceuninck4t 38' 52"
2.   Olav Kooij Jumbo-Visma+ 0"
3.   Yves Lampaert Soudal Quick-Step+ 0"
4.   Frederik Frison Lotto Dstny+ 1"
5.   Fabio Jakobsen Soudal Quick-Step+ 21"
6.   Jonas Rickaert Alpecin-Deceuninck+ 21"
7.   Cedric Beullens Lotto Dstny+ 21"
8.   Stian Fredheim Uno-X Pro Cycling Team+ 21"
9.   Juan Sebastián Molano UAE Team Emirates+ 21"
10.   Marijn van den Berg EF Education-EasyPost+ 21"
Kilde: ProCyclingStats


Startliste rediger

  Startliste
Soudal Quick-Step
SOQ
Nr.RytterPlassering
1  Fabio Jakobsen (NED)  (landevei) 5.
2  Tim Declercq (BEL) DNS
3  Davide Ballerini (ITA) 11.
4  Yves Lampaert (BEL) 3.
5  Jannik Steimle (GER) 63.
6  Bert Van Lerberghe (BEL) 12.
7  Ethan Vernon (GBR) DNF
Sportsdirektør: Wilfried Peeters
Jayco AlUla
JAY
Nr.RytterPlassering
11  Dylan Groenewegen (NED) 13.
12  Luke Durbridge (AUS) DNF
13  Luka Mezgec (SLO) DNF
14  Kelland O’Brien (AUS) DNF
15  Campbell Stewart (NZL) DNF
16  Elmar Reinders (NED) 34.
Sportsdirektør: Tristan Hoffman
Movistar Team
MOV
Nr.RytterPlassering
21  Fernando Gaviria (COL) DNF
22  Iván Romeo (ESP) DNF
23  Johan Jacobs (SUI) 23.
24  Mathias Norsgaard (DEN) 19.
25  Albert Torres (ESP) DNF
26  Oier Lazkano (ESP) DNF
27  Lluís Mas (ESP) DNF
Sportsdirektør: José Vicente García Acosta
Alpecin-Deceuninck
ADC
Nr.RytterPlassering
31  Jasper Philipsen (BEL) 1.
32  Alexander Krieger (GER) 67.
33  Maurice Ballerstedt (GER) 54.
34  Edward Planckaert (BEL) 21.
35  Ramon Sinkeldam (NED) 58.
36  Lionel Taminiaux (BEL) 25.
37  Jonas Rickaert (BEL) 6.
Sportsdirektør: Frederik Willems
Bora-Hansgrohe
BOH
Nr.RytterPlassering
41  Sam Bennett (IRL) DNF
42  Shane Archbold (NZL) DNF
43  Danny van Poppel (NED) 26.
44  Jonas Koch (GER) 16.
45  Maximilian Schachmann (GER) DNF
46  Jordi Meeus (BEL) DNF
47  Ryan Mullen (IRL) 53.
Sportsdirektør: Torsten Schmidt
EF Education-EasyPost
EFE
Nr.RytterPlassering
51  Thomas Scully (NZL) DNF
52  Julius van den Berg (NED) DNF
53  Owain Doull (GBR) 38.
54  Jens Keukeleire (BEL) 60.
55  Jonas Rutsch (GER) 39.
56  Marijn van den Berg (NED) 10.
57  Łukasz Wiśniowski (POL) DNF
Sportsdirektør: Andreas Klier
UAE Team Emirates
UAD
Nr.RytterPlassering
61  Pascal Ackermann (GER) 17.
62  Ryan Gibbons (RSA) 51.
63  Mikkel Bjerg (DEN) 47.
64  Felix Groß (GER) DNF
65  Vegard Stake Laengen (NOR) DNF
66  Juan Sebastián Molano (COL) 9.
67  Michael Vink (NZL) DNF
Sportsdirektør: Fabio Baldato
Groupama-FDJ
GFC
Nr.RytterPlassering
71  Arnaud Démare (FRA) 14.
72  Ignatas Konovalovas (LTU) DNF
73  Fabian Lienhard (SUI) 64.
74  Laurence Pithie (NZL) DNF
75  Paul Penhoët (FRA) 24.
76  Samuel Watson (GBR) 68.
77  Bram Welten (NED) 62.
Sportsdirektør: Frédéric Guesdon
Trek-Segafredo
TFS
Nr.RytterPlassering
81  Edward Theuns (BEL) 15.
82  Emīls Liepiņš (LAT)  (landevei) DNF
83  Thibau Nys (BEL) DNF
84  Alex Kirsch (LUX) DNF
85  Markus Hoelgaard (NOR) DNF
86  Otto Vergaerde (BEL) DNF
87  Toms Skujiņš (LAT) DNF
Sportsdirektør: Steven de Jongh
Astana Qazaqstan Team
AST
Nr.RytterPlassering
91  Mark Cavendish (GBR)  (landevei) DNF
92  Dmitrij Gruzdev (KAZ) 55.
93  Davide Martinelli (ITA) DNF
94  Cees Bol (NED) DNF
95  Yevgeniy Gidich (KAZ)  (landevei) DNF
96  Jevgenij Fedorov (KAZ) DNF
97  Leonardo Basso (ITA) DNF
Sportsdirektør: Stefano Zanini
Jumbo-Visma
TJV
Nr.RytterPlassering
101  Tosh Van der Sande (BEL) 73.
102  Olav Kooij (NED) 2.
103  Timo Roosen (NED) 56.
104  Lennard Hofstede (NED) DNF
105  Mick van Dijke (NED) DNF
106  Tim van Dijke (NED) 22.
107  Jos van Emden (NED) DNF
Sportsdirektør: Arthur Van Dongen
Team DSM
DSM
Nr.RytterPlassering
111  Alberto Dainese (ITA) DNF
112  Patrick Bevin (NZL) DNF
113  Alexander Edmondson (AUS) DNF
114  Casper van Uden (NED) 44.
115  Marius Mayrhofer (GER) DNF
116  Tim Naberman (NED) DNF
117  Sam Welsford (AUS) 18.
Sportsdirektør: Pim Ligthart
Bahrain Victorious
TBV
Nr.RytterPlassering
121  Phil Bauhaus (GER) DNF
122  Matevž Govekar (SLO) DNF
123  Kamil Gradek (POL) 57.
124  Filip Maciejuk (POL) 59.
125  Jonathan Milan (ITA) 70.
126  Dušan Rajović (SRB)  DNF
127  Cameron Scott (AUS) DNF
Sportsdirektør: Enrico Poitschke
Cofidis
COF
Nr.RytterPlassering
131  Max Walscheid (GER) 32.
132  Davide Cimolai (ITA) DNF
133  Simone Consonni (ITA) 71.
134  Wesley Kreder (NED) 46.
135  Christophe Noppe (BEL) 33.
136  Piet Allegaert (BEL) 36.
137  Jelle Wallays (BEL) DNF
Sportsdirektør: Thierry Marichal
Intermarché-Circus-Wanty
ICW
Nr.RytterPlassering
141  Niccolò Bonifazio (ITA) DNF
142  Julius Johansen (DEN) 42.
143  Adrien Petit (FRA) DNF
144  Baptiste Planckaert (BEL) DNF
145  Laurenz Rex (BEL) 66.
146  Gerben Thijssen (BEL) 27.
147  Boy van Poppel (NED) DNF
Sportsdirektør: Pieter Vanspeybrouck
Arkéa-Samsic
ARK
Nr.RytterPlassering
151  David Dekker (NED) 35.
152  Laurent Pichon (FRA) DNF
153  Daniel McLay (GBR) 74.
154  Mathis Le Berre (FRA) DNF
155  Luca Mozzato (ITA) 72.
156  Alan Riou (FRA) DNF
157  Clément Russo (FRA) DNF
Sportsdirektør: Sébastien Hinault
Uno-X Pro Cycling Team
UXT
Nr.RytterPlassering
161  Lasse Norman Hansen (DEN) DNF
162  Stian Fredheim (NOR) 8.
163  Tord Gudmestad (NOR) 29.
164  Louis Bendixen (DEN) DNF
165  William Blume Levy (DEN) 69.
166  Erik Resell (NOR) 61.
167  Søren Wærenskjold (NOR) DNF
Sportsdirektør: Gino Van Oudenhove
Israel-Premier Tech
IPT
Nr.RytterPlassering
171  Sep Vanmarcke (BEL) DNF
172  Itamar Einhorn (ISR)  (landevei) DNF
173  Jens Reynders (BEL) 50.
174  Guy Sagiv (ISR) DNF
175  Tom Van Asbroeck (BEL) 30.
177  Rick Zabel (GER) 28.
Sportsdirektør: Dirk Demol
Lotto Dstny
LTD
Nr.RytterPlassering
181  Caleb Ewan (AUS) DNF
182  Jasper De Buyst (BEL) DNF
183  Frederik Frison (BEL) 4.
184  Sébastien Grignard (BEL) DNF
185  Michael Schwarzmann (GER) DNF
186  Cedric Beullens (BEL) 7.
187  Jarrad Drizners (AUS) 20.
Sportsdirektør: Nikolas Maes
Flanders-Baloise
TFB
Nr.RytterPlassering
191  Ruben Apers (BEL) 49.
192  Sander De Pestel (BEL) 48.
193  Tuur Dens (BEL) DNF
194  Milan Fretin (BEL) 37.
195  Vince Gerits (BEL) DNF
196  Jules Hesters (BEL) 43.
197  Noah Vandenbranden (BEL) DNF
Sportsdirektør: Walter Planckaert
TotalEnergies
TEN
Nr.RytterPlassering
201  Thomas Bonnet (FRA) 41.
202  Émilien Jeannière (FRA) DNF
203  Lorrenzo Manzin (FRA) DNF
204  Geoffrey Soupe (FRA) 40.
205  Jason Tesson (FRA) DNF
207  Mattéo Vercher (FRA) DNF
Sportsdirektør: Dominique Arnould
Bingoal WB
BWB
Nr.RytterPlassering
211  Guillaume Van Keirsbulck (BEL) 45.
212  Ceriel Desal (BEL) 31.
213  Johan Meens (BEL) DNF
214  Matteo Malucelli (ITA) DNF
215  Ludovic Robeet (BEL) 65.
216  Dorian de Maeght (BEL) DNF
217  Louis Blouwe (BEL) DNF
Sportsdirektør: Jean-Denis Vandenbroucke

Referanser rediger

Eksterne lenker rediger