Belgia under Sommer-OL 2020

Belgia deltok under Sommer-OL 2020 i Tokyo i Japan i perioden 23. juli til 8. august 2021. OL ble utsatt i ett år fra 24. juli 2020 på grunn av koronaviruspandemien.[1]

Belgia under De olympiske leker
Flag of Belgium.svg
Belgias flagg – Flaggbærere
IOK–kode  BEL
NOK Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité
Nettstedwww.olympic.be (nl) (fr)
Belgia under Sommer-OL 2020 i Tokyo
Deltakere:
Medaljer: Gull
0
Sølv
0
Bronse
0
Totalt
0
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Vinterleker
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018

BadmintonRediger

Utøver Øvelse Gruppespill Eliminasjon Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr. Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Lianne Tan Singel kvinner   Thuzar (MYA)
W (21–6, 21–8)
  Tunjung (INA)
L (11–21, 17–21)
2 Gikk ikke videre

Basketball BasketballRediger

Utdypende artikkel: Basketball under Sommer-OL 2020

KvinnerRediger

Gruppespill
Pl Lag K S T P+ P- PF P Kvalifisering
1   Kina 3 3 0 247 191 +56 6 Kvartfinale
2   Belgia 3 2 1 234 196 +38 5
3   Australia 3 1 2 240 230 +10 4
4   Puerto Rico 3 0 3 176 280 −104 3
Oppdatert per kamp(er) spilt 2. august 2021. Kilde: FIBA
27. juli 2021
17:20
Australia   70–85   Belgia
Poeng pr periode: 17–21, 24–16, 16–19, 13–29
Poeng: Magbegor 20
Returer: George 10
Målgivende: Mitchell 7
Poeng: Meesseman 32
Returer: Meesseman 9
Målgivende: Allemand 11
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Juan Fernández (ARG), Amy Bonner (USA), Yener Yılmaz (TUR)
30. juli 2021
10:00
Belgia   87–52   Puerto Rico
Poeng pr periode: 23–16, 20–8, 17–13, 27–15
Poeng: Meesseman 26
Returer: Meesseman 15
Målgivende: Allemand 7
Poeng: Gwathmey 20
Returer: Gwathmey, Meléndez 5
Målgivende: Rosado 5
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Maripier Malo (CAN), Yu Jung (TPE), Kingsley Ojeaburu (NGA)
2. august 2021
17:20
Kina   74–62   Belgia
Poeng pr periode: 17–21, 21–16, 21–15, 15–10
Poeng: Li Yue. 14
Returer: Li Yue. 8
Målgivende: Wang 6
Poeng: Meesseman 24
Returer: Meesseman 7
Målgivende: Mestdagh 5
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Leandro Lezcano (ARG), Yener Yılmaz (TUR), Maj Forsberg (DEN)
Kvartfinale
4. august 2021
17:20
Japan   86–85   Belgia
Poeng pr periode: 19–16, 22–26, 20–26, 25–17
Poeng: Miyazawa 21
Returer: Miyazawa 7
Målgivende: Machida 14
Poeng: Meesseman 25
Returer: Meesseman 11
Målgivende: Allemand 8
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Yu Jung (TPE), Amy Bonner (USA), James Boyer (AUS)

3x3 basketballRediger

MennRediger


Pl Lag K S T P+ P- PF P Kvalifisering
1   Serbia 7 7 0 138 91 +47 14 Semifinale
2   Belgia 7 4 3 126 127 −1 11
3   Latvia 7 4 3 133 129 +4 11 Kvartfinale
4   Nederland 7 4 3 132 129 +3 11
5   ROC 7 3 4 116 125 −9 10
6   Japan 7 2 5 123 134 −11 9
7   Polen 7 2 5 120 130 −10 9
8   Kina 7 2 5 119 142 −23 9
Oppdatert per kamp(er) spilt 27. juli 2021. Kilde: FIBA
24. juli 2021
18:40
Latvia   20–21   Belgia
Poeng: Lasmanis 11 Poeng: Vervoort 11
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Markos Michaelides (SUI), Edmond Ho (HKG)
24. juli 2021
22:25
Belgia   16–18 (OT)   Japan
Poeng: Bogaerts 5 Poeng: Yasuoka 7
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Vlad Ghizdareanu (ROU), Su Yu-yen (TPE)
25. juli 2021
11:35
ROC   16–21   Belgia
Poeng: Karpenkov 7 Poeng: Celis, Vervoort 7
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Vlad Ghizdareanu (ROU), Cecília Tóth (HUN)
24. juli 2021
15:25
Serbia   21–14   Belgia
Poeng: Domović Bulut 13 Poeng: Bogaerts 6
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Markos Michaelides (SUI), Cecília Tóth (HUN)
26. juli 2021
11:35
Belgia   20–21   Kina
Poeng: Vervoort 10 Poeng: Hu 9
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Marek Maliszewski (POL), Cecília Tóth (HUN)
26. juli 2021
18:40
Nederland   17–18 (OT)   Belgia
Poeng: Voorn 10 Poeng: Vervoort 7
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Markos Michaelides (SUI), Jevgenij Ostrovskij (RUS)
27. juli 2021
14:40
Belgia   16–14   Polen
Poeng: Vervoort 11 Poeng: Hicks 8
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Edmond Ho (HKG), Vlad Ghizdareanu (ROU)
Semifinale
28. juli 2021
18:40
Belgia   8–21   Latvia
Poeng: Vervoort 5 Poeng: Lasmanis 9
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Edmond Ho (HKG), Markos Michaelides (SUI)
Bronsefinale
28. juli 2021
21:15
Serbia   21–10   Belgia
Poeng: Domović Bulut 7 Poeng: Vervoort 5
Aomi Urban Sports Park, Tokyo
Dommere: Edmond Ho (HKG), Marek Maliszewski (POL)

BueskytingRediger

Utøver Øvelse Gruppespill Eliminasjon Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr. Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Jarno de Smedt Individuelt menn 650 43   Kawata (JPN)
W 6–2
  Li Jl (CHN)
L 5–6
Gikk ikke videre

FriidrettRediger

Bane og landeveisøvelser
Men
Utøver Øvelse Innledende heat Semifinale Finale
Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr.
Robin Vanderbemden 200 m 20.70 3 Q 21.00 7 Gikk ikke videre
Kevin Borlée 400 m 45.36 SB 2 Q DNS - Gikk ikke videre
Jonathan Sacoor 45.41 3 Q 45.88 8 Gikk ikke videre
Eliott Crestan 800 m 1:46.19 2 Q 1:44.84 PB 4 Gikk ikke videre
Ismael Debjani 1500 m 3:36.00 1 Q 3:42.18 11 Gikk ikke videre
Robin Hendrix 5000 m 13:58.37 16 N/A Gikk ikke videre
Isaac Kimeli 13:57.36 17 N/A Gikk ikke videre
Isaac Kimeli 10000 m N/A 28:31.91 18
Bashir Abdi Marathon N/A 2:10:00 SB  
Dieter Kersten N/A 2:22:06 59
Koen Naert N/A 2:12:13 SB 10
Michael Obasuyi 110 m hurdles 13.65 6 Gikk ikke videre
Dylan Borlée
Jonathan Borlée
Kévin Borlée
Alexander Doom
Jonathan Sacoor
Robin Vanderbemden*
Julien Watrin*
4 × 400 m relay 2:59.37 SB 3 Q N/A 2:57.88 NR 4
Women
Utøver Øvelse Innledende heat Semifinale Finale
Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr.
Imke Vervaet 200 m 23.05 PB 4 q 23.31 9 Gikk ikke videre
Cynthia Bolingo 400 m DNS Gikk ikke videre
Elise Vanderelst 1500 m 4:05.63 9 q 4:04.86 11 Gikk ikke videre
Mieke Gorissen Marathon N/A 2:34:24 28
Hanne Verbruggen N/A 2:38:03 49
Anne Zagré 100 m hurdles 12.83 SB 3 Q 12.78 SB 8 Gikk ikke videre
Hanne Claes 400 m hurdles 56.38 SB 8 Gikk ikke videre
Paulien Couckuyt 54.90 NR 3 Q 54.47 NR 3 Gikk ikke videre
Paulien Couckuyt
Camille Laus
Naomi Van Den Broeck
Imke Vervaet
Hanne Claes*
Hanne Maudens*
4 × 400 m relay 3:24.08 NR 3 Q N/A 3:23.96 NR 7

* reserves

Blandet
Utøver Øvelse Innledende heat Semifinale Finale
Resultat Nr. Resultat Nr. Resultat Nr.
Dylan Borlée
Jonathan Borlée
Kevin Borlée
Alexander Doom
Camille Laus
Imke Vervaet
4 × 400 m relay 3:12.75 NR 3 Q 3:11.51 NR 5
Tekniske øvelser
Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Distanse Nr. Distanse Nr.
Ben Broeders pole vault 5.65 18 Gikk ikke videre
Fanny Smets pole vault 4.25 T14 Gikk ikke videre
Sammensatte øvelser – decathlon
Utøver Øvelse 100 m LH KS HH 400 m 110H DK SS SK 1500 m Finale Nr.
Thomas van der Plaetsen Resultat 11.05 NM DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNF -
Poeng 850 - - - - - - - - -
Sammensatte øvelser – heptathlon
Utøver Øvelse 100H HH KS 200 m LH SK 800 m Finale Nr.
Nafissatou Thiam Resultat 13.54 SB 1.92 SB 14.82 24.90 6.60 54.68 SB 2:15.98 SB 6791 SB  
Points 1044 1132 849 896 1040 951 879
Noor Vidts Result 13.17 PB 1.83 SB 14.33 PB 23.70 PB 6.32 41.80 PB 2:09.05 PB 6571 PB 4
Poeng 1099 1016 816 1010 949 702 979

HestesportRediger

DressurRediger

Utøver Hest Øvelse Grand Prix Grand Prix-spesial Grand Prix-fristil Totalt
Resultat Nr. Resultat Nr. Teknisk Artistisk Resultat Nr.
Domien Michiels Intermezzo van het Meerdaalhof Individual 70.202 28 N/A Gikk ikke videre
Larissa Pauluis Flambeau 67.251 42 Gikk ikke videre
Laurence Roos Fil Rouge 70.699 23 Gikk ikke videre
Domien Michiels
Larissa Pauluis
Laurence Roos
Se over Team 6702.5 10 Gikk ikke videre N/A Gikk ikke videre

FeltrittRediger

Utøver Hest Øvelse Dressur Feltritt Sprangridning Totalt
Kvalifisering Finale
Straff Nr. Straff Totalt Nr. Straff Totalt Nr. Straff Totalt Nr. Straff Nr.
Lara de Liedekerke-Meier Alpaga d’Arville Individual 37.20 33 Trakk seg

SprangridningRediger

Utøver Hest Øvelse Kvalifisering Finale Totalt
Straff Nr. Straff Nr. Straff Nr.
Niels Bruynseels Delux van T & L Individual 0 T1 Eliminert
Jérôme Guery Quel Homme de Hus 0 T1 7 13 7 13
Gregory Wathelet Nevados S 0 T1 4 9 4 9
Pieter Devos
Jérôme Guery
Gregory Wathelet
Se over Team 4 T2 Q 12 3 12  

Landhockey LandhockeyRediger

Utdypende artikkel: Landhockey under Sommer-OL 2020

MennRediger

Gruppespill
Pl Lag K V U T M+ M– MF P Kvalifisering
1   Belgia 5 4 1 0 26 9 +17 13 Kvartfinaler
2   Tyskland 5 3 0 2 19 10 +9 9
3   Storbritannia 5 2 2 1 11 11 0 8
4   Nederland 5 2 1 2 13 13 0 7
5   Sør-Afrika 5 1 1 3 16 24 −8 4
6   Canada 5 0 1 4 9 27 −18 1
Kilde: Tokyo2020


24. juli 2021
11:45
Nederland   1–3   Belgia Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Marcin Grochal (POL)

Adam Kearns (AUS)

Hertzberger   35' Rapport Hendrickx   41'44'45'
26. juli 2021
09:30
Tyskland   1–3   Belgia Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Coen van Bunge (NED)

David Tomlinson (NZL)

Häner   51' Rapport Charlier   5'7'
Hendrickx   35'
27. juli 2021
18:30
Belgia   9–4   Sør-Afrika Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Raghu Prasad (IND)

Francisco Vázquez (ESP)

Dohmen   4'15'
Hendrickx   9'18'40'
Briels   12'
Van Doren   15'
Gougnard   25'
Charlier   41'
Rapport D. Cassiem   5'31'
M. Cassiem   23'
Ntuli   29'
29. juli 2021
10:00
Belgia   9–1   Canada Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Simon Taylor (NZL)

Peter Wright (RSA)

Hendrickx   12'40'
Dockier   29'32'
Denayer   39'
Gougnard   43'
Charlier   45'
Boon   51'
van Aubel   55'
Rapport Pearson   19'
30. juli 2021
21:15
Belgia   2–2   Storbritannia Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Simon Taylor (NZL)

Francisco Vázquez (ESP)

Boon   36'
Briels   43'
Rapport Shipperley   17'
Ansell   38'

GolfRediger

Utøver Øvelse Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4 Totalt
Resultat Resultat Resultat Resultat Resultat Par Nr.
Thomas Detry Menn 70 67 68 69 274 −10 T22
Thomas Pieters 65 76 64 68 273 −11 T16
Manon De Roey Kvinner 71 67 74 74 286 +2 T46

GymnastikkRediger

TurnRediger

Women
Team
Utøvere Øvelse Kvalifisering Finale
Apparater Totalt Nr. Apparater Totalt Nr.
H UB B F H UB B F
V UB BB F V UB BB F
Maellyse Brassart 13.766 13.366 13.033 12.766 52.931 35 14.033 10.933 N/A
Nina Derwael 13.900 15.366 13.766 13.566 56.598 7Q 15.400 13.866 13.366
Lisa Vaelen 13.000 14.100 12.500 12.766 52.366 42 14.233 13.766 12.900
Jutta Verkest 13.400 13.633 13.666 12.933 53.632 26Q 13.466 12.466 12.200 13.066
Totalt 41.066 43.099 40.465 39.265 163.895 5 41.732 41.632 36.999 39.332 159.695 8
Mangekamp
Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Apparater Totalt Nr. Apparater Totalt Nr.
H UB B F H UB B F
Nina Derwael 13.900 15.266 13.366 13.433 55.965 6
Jutta Verkest 13.400 12.466 12.733 12.633 51.232 23
Uneven bars
Utøver Kvalifisering Finale
Resultat Nr. Resultat Nr.
Nina Derwael 15.366 1Q 15.200  
Lisa Vaelen 14.100 23 Gikk ikke videre
Jutta Verkest 13.633 33 Gikk ikke videre
Maellyse Brassart 13.366 36 Gikk ikke videre
Balance beam

!rowspan=2|Utøver !colspan=2|Kvalifisering !colspan=2|Finale |-style="font-size:95%" !Resultat !Nr. !Resultat !Nr. |-align=center |Nina Derwael |13.766 |15 |colspan=2|Gikk ikke videre |-align=center |Jutta Verkest |13.666 |19 |colspan=2|Gikk ikke videre |-align=center |Maellyse Brassart |13.033 |33 |colspan=2|Gikk ikke videre |-align=center |Lisa Vaelen |12.500 |52 |colspan=2|Gikk ikke videre |}

Floor exercise

!rowspan=2|Utøver !colspan=2|Kvalifisering !colspan=2|Finale |-style="font-size:95%" !Resultat !Nr. !Resultat !Nr. |-align=center |Nina Derwael |13.566 |12 |colspan=2|Gikk ikke videre |-align=center |Jutta Verkest |12.933 |31 |colspan=2|Gikk ikke videre |-align=center |Maellyse Brassart |12.766 |39 |colspan=2|Gikk ikke videre |-align=center |Lisa Vaelen |12.766 |40 |colspan=2|Gikk ikke videre |}

JudoRediger

Utøver Øvelse Sekstendedelsfinaler Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler Omspill Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Jorre Verstraeten Men's −60 kg N/A   Plafky (GER)
W 010–000
  Takato (JPN)
L 000–100
Gikk ikke videre
Matthias Casse Men's −81 kg Bye   Gandía (PUR)
W 110–012
  Pacek (SWE)
W 111–012
  Khubetsov (RUS)
W 101–003
  Nagase (JPN)
L
N/A   Grigalashvili (GEO)
W
 
Toma Nikiforov Men's −100 kg N/A   Buzacarini (BRA)
W 012–001
  Fonseca (POR)
L 100–000
Gikk ikke videre
Charline van Snick Women's −52 kg N/A   Guica (CAN)
W 111–000
  Cohen (ISR)
W 100–000
  Giuffrida (ITA)
L 012–001
Gikk ikke videre   Giles (GBR)
L 101–000
Gikk ikke videre 7

PadlingRediger

SlalåmRediger

Utøver Øvelse Innledende runde Semifinale Finale
Løp 1 Nr. Løp 2 Nr. Beste Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Gabriel De Coster K-1 152.94 98.67 98.67 22 Gikk ikke videre

SprintRediger

Utøver Øvelse Heat Kvartfinaler Semifinaler Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Artuur Peters K-1 1000 m 3:41.967 3 QF 3:45.712 1 SF 3:26.773 5 FB 3:26.781 2
Lize Broekx K-1 500 m 1:52.476 7 QF 1:49.336 2 SF 1:54.489 5 FC 1:56.842 5
Hermien Peters 1:47.959 1 SF bye 1:52.829 2 FA 1:53.716 6
Lize Broekx
Hermien Peters
K-2 500 m 1:48.137 4 QF 1:47.649 1 SF 1:39.046 5 FB 1:38.475 1

RoingRediger

Mal:OL-resultater/Roing/Semi |-align=center |align=left|Tim Brys
Niels van Zandweghe |align=left| lightweight double sculls |6:26.51 |2 SA/B |colspan=2 style="background: #ececec; color: grey; vertical-align: middle; text-align: center; " class="table-na" | N/A |6:13.07 |3 FA |6:18.10 |5 |}

RullebrettRediger

Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Poeng Nr. Poeng Nr.
Axel Cruysberghs Street menn 24.81 13 Gikk ikke videre
Lore Bruggeman Street kvinner 9.27 11 Gikk ikke videre

SeilingRediger

Utøver Øvelse Regatta Nettpoeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Wannes Van Laer Laser (33) 25 20 14 28 31 14 18 13 17 N/A EL 180 27
Emma Plasschaert Laser Radial 10 (17) 11 8 6 5 5 4 17 21 N/A 2 87 4
Anouk Geurts
Isaura Maenhaut
49erFX 17 3 4 14 (22)
DSQ
22
UFD
2 16 15 10 9 9 EL 121 14

SkytingRediger

Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Poeng Nr. Poeng Nr.
Jessie Kaps 10 m luftrifle kvinner 623.4 27 Gikk ikke videre

SvømmingRediger

Utøver Øvelse Heat Semifinale Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Louis Croenen 100 m butterfly menn 52.23 28 Gikk ikke videre
200 m butterfly menn 1:55.78 14 Q 1:56.67 16 Gikk ikke videre
Fanny Lecluyse 100 m bryst kvinner 1:07.93 26 Gikk ikke videre
200 m bryst kvinner 2.23.42 11 Q 2:23.73 8 Q 2:24.57 8

SyklingRediger

LandeveiRediger

Men
Utøver Øvelse Tid Nr.
Remco Evenepoel Fellesstart 6:15:38 49
Temporitt 57:21.27 9
Wout Van Aert Fellesstart 6:06:33  
Temporitt 56:44.72 6
Tiesj Benoot Fellesstart 6:16:53 58
Greg Van Avermaet Fullførte ikke
Mauri Vansevenant 6:21:46 77
Women
Utøver Øvelse Tid Nr.
Valerie Demey Fellesstart Fullførte ikke
Lotte Kopecky 3:54:24 4
Julie Van de Velde Fellesstart 4:01:08 42
Temporitt 34:23.49 19

BanesyklingRediger

Omnium
Utøver Øvelse Scratch Tempoløp Eliminasjonsritt Poengløp Totale poeng Nr.
Nr. Poeng Nr. Poeng Nr. Poeng Nr. Poeng
Kenny De Ketele Omnium menn 11 20 7 28 10 22 Gikk ikke videre 70 13
Lotte Kopecky Omnium kvinner =13 16 DNF 0 DNS DNF -
Madison
Utøver Øvelse Poeng Runder Nr.
Kenny De Ketele
Robbe Ghys
Madison menn 32 0 32 4
Jolien D'Hoore
Lotte Kopecky
Madison kvinner 2 -20 -18 10

TerrengsyklingRediger

Utøver Øvelse Tid Nr.
Jens Schuermans Menn 1:29:07 18
Githa Michiels Kvinner –2 LAP 33

BMXRediger

Utøver Øvelse Kvartfinale Semifinale Finale
Poeng Nr. Poeng Nr. Resultat Nr.
Elke Vanhoof Kvinner 12 4 Q 16 6 Gikk ikke videre

TaekwondoRediger

{{subst:OL-resultater/Sykling/Taekwondo}} |- align=center |align=left|Jaouad Achab |align=left|−68 kg menn |  Pié (DOM)
L 11–18 |colspan=5|Gikk ikke videre |}

TennisRediger

Utøver Øvelse Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Sander Gillé
Joran Vliegen
Dobbel menn N/A   Koolhof /
Rojer (NED)
L 3–6, 6–7(5–7)
Gikk ikke videre
Elise Mertens Singel kvinner   Alexandrova (ROC)
L 6–4, 4–6, 4–6
Gikk ikke videre
Alison Van Uytvanck   Jorović (SRB)
W 6–3, 6–2
  Kvitová (CZE)
W 5–7, 6–3, 6–0
  Muguruza (ESP)
L 4–6, 1–6
Gikk ikke videre
Elise Mertens
Alison Van Uytvanck
Dobbel kvinner N/A   Muguruza /
Suárez Navarro (ESP)
L 6–3, 7–6
Gikk ikke videre

TriatlonRediger

Individuelt
Utøver Øvelse Svømming (1.5 km) Mellomtid 1 Sykling (40 km) Mellomtid 2 Løping (10 km) Totaltid Nr.
Jelle Geens Menn Trakk seg gr Covid-19
Marten Van Riel 17:45 0:40 56:37 0:29 30:21 1:45:52 4
Valerie Barthelemy Kvinner 19:18 0:41 1:03:07 0:31 35:12 1:58:49 10
Claire Michel 19:40 0:44 1:06:34 0:30 43:37 2:11:05 34
Stafett
Utøvere Øvelse Totaltid per utøver
(Svømming 250 m, Sykling 7 km,
Løping 1.5 km)
Totaltid gruppe Nr.
Jelle Geens
Marten Van Riel
Valerie Barthelemy
Claire Michel
 
Blandet stafett 4:11
4:04
4:17
3:53
 
0:38
0:37
0:37
0:40
 
9:39
9:23
10:24
10:31
 
0:26
0:26
0:30
0:29
 
5:36
5:38
6:20
6:17
 
20:30
20:08
22:08
21:50
1:24:36
5

VektløftingRediger

Utøver Øvelse Rykk Rykk og støt Totalt Nr.
Resultat Nr. Resultat Nr.
Nina Sterckx −49 kg kvinner 81 7 99 5 180 5
Anna Van Bellinghen +87 kg kvinner 96 =10 123 =10 219 11

ReferanserRediger

  1. ^ «New dates: 23 July to 8 August 2021». Besøkt 17. juni 2021. 

Eksterne lenkerRediger