Argentina under Sommer-OL 2020

Argentina deltok under Sommer-OL 2020 i Tokyo i Japan i perioden 23. juli til 8. august 2021. OL ble utsatt i ett år fra 24. juli 2020 på grunn av koronaviruspandemien.[3]

Argentina under De olympiske leker
Flag of Argentina.svg
Argentinas flagg – Flaggbærere
IOK–kode  ARG
NOK Comité Olímpico Argentino
Nettstedwww.coarg.org.ar (es)
Argentina under Sommer-OL 2020 i Tokyo
Deltakere: 189 utøvere i 26 idretter
Flaggbærer Santiago Lange,
Cecilia Carranza (åpning)[1]
Pedro Ibarra (avslutning)[2]
Medaljer:
Rang: 72
Gull
0
Sølv
1
Bronse
2
Totalt
3
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Vinterleker
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022

MedaljerRediger

  2020 Tokyo   Gull     Sølv   Bronse   Totalt  
  Argentina 0 1 2 3

Basketball BasketballRediger

Utdypende artikkel: Basketball under Sommer-OL 2020

MennRediger

Gruppespill
Pl Lag K S T P+ P- PF P Kvalifisering
1   Slovenia 3 3 0 329 268 +61 6 Kvartfinale
2   Spania 3 2 1 256 243 +13 5
3   Argentina 3 1 2 268 276 −8 4
4   Japan (H) 3 0 3 235 301 −66 3
Oppdatert per kamp(er) spilt 1. august 2021. Kilde: FIBA
(H) Vert
26. juli 2021
13:40
Argentina   100–118   Slovenia
Poeng pr periode: 24–32, 18–30, 24–26, 34–30
Poeng: Scola 23
Returer: Deck 8
Målgivende: Vildoza 5
Poeng: Dončić 48
Returer: Tobey 14
Målgivende: Dončić 5
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Steven Anderson (USA), Yohan Rosso (FRA), Yu Jung (TPE)
29. juli 2021
21:00
Spania   81–71   Argentina
Poeng pr periode: 20–25, 20–9, 21–19, 20–18
Poeng: Rubio 26
Returer: P. Gasol 8
Målgivende: M. Gasol 5
Poeng: Laprovíttola 27
Returer: Deck 8
Målgivende: Laprovíttola 4
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Yohan Rosso (FRA), Maj Forsberg (DEN), Andreia Silva (BRA)
1. august 2021
13:40
Argentina   97–77   Japan
Poeng pr periode: 26–16, 20–22, 19–15, 32–24
Poeng: Scola 23
Returer: Scola 10
Målgivende: Campazzo 11
Poeng: Baba 18
Returer: Hachimura 11
Målgivende: Fire spillere 3
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Roberto Vázquez (PUR), Mārtiņš Kozlovskis (LAT), Michael Weiland (CAN)
Kvartfinale
3. august 2021
21:00
Australia   97–59   Argentina
Poeng pr periode: 18–22, 21–11, 21–15, 37–11
Poeng: Mills 18
Returer: Kay 10
Målgivende: Ingles 7
Poeng: Laprovíttola 16
Returer: Deck 10
Målgivende: Campazzo 5
Saitama Super Arena, Saitama
Dommere: Antonio Conde (ESP), Aleksandar Glišić (SRB), Mārtiņš Kozlovskis (LAT)

BoksingRediger

Utøver Øvelse Sekstendedelsfinaler Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler Finale
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Ramón Quiroga Fluevekt menn   Escobar (ESP)
L 0–5
Gikk ikke videre
Mirko Cuello Fjærvekt menn   Shadalov (GER)
W 3–2
  Butdee (THA)
L 1–4
Gikk ikke videre
Brian Arregui Weltervekt menn   Johnson (USA)
L 2–3
Gikk ikke videre
Francisco Verón Mellomvekt menn   Chartoi (SWE)
W 5–0
  Cedeño (DOM)
L 2–3
Gikk ikke videre
Dayana Sánchez Lettvekt kvinner Bye   Yıldız (TUR)
L 0–5
Gikk ikke videre

BordtennisRediger

Utøver Øvelse Innledende runde Runde 1 Runde 2 Runde 3 Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Gastón Alto Singel menn Bye   Robles (ESP)
L 1–4
Gikk ikke videre
Horacio Cifuentes   Shing (VAN)
W 4–0
  Chuang C-y (TPE)
L 3–4
Gikk ikke videre

BrytingRediger

Fri stil menn
Utøver Øvelse Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Omspill Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Agustín Destribats −65 kg   Muszukajev (HUN)
L 1–3 PP
Gikk ikke videre 11

FektingRediger

Utøver(e) Øvelse Første runde Andre runde Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
María Belén Pérez Maurice Sabel kvinner   Márton (HUN)
L 12–15
Gikk ikke videre

Fotball FotballRediger

Utdypende artikkel: Fotball under Sommer-OL 2020

MennRediger

Gruppespill
# Lag K S U T Mål ± P
1   Spania 3 1 2 0 2–1 1 5
2   Egypt 3 1 1 1 2–1 1 4
3   Argentina 3 1 1 1 2–3 −1 4
4   Australia 3 1 0 2 2–3 −1 3


22. juli 2021
19:30
Argentina   0–2   Australia Sapporo Dome, Sapporo
Tilskuere: 0
Dommer: Srđan Jovanović (Serbia)
Rapport (Tokyo 2020)
Rapport (FIFA)
Wales   14'
Tilio   80'

25. juli 2021
16:30
Egypt   0–1   Argentina Sapporo Dome, Sapporo
Tilskuere: 0
Dommer: Georgi Kabakov (Bulgaria)
Rapport (IOC)
Rapport (FIFA)
Medina   52'

28. juli 2021
20:00
Spania   1–1   Argentina Saitama Stadium 2002, Saitama
Tilskuere: 0
Dommer: Ismail Elfath (USA)
Merino   66' Rapport (IOC)
Rapport (FIFA)
Belmonte   87'

Athletics pictogram.svg FriidrettRediger

Argentina sendte utøvere som enten hadde kvalifiserte seg gjennom i klarte kvalifiseringskrav på tid eller via verdensrankingen:[4][5]

Nøkkel
  • Note–Kommentarer knyttet til innledende runde og kvalifisering
  • Q = Direktekvalifisert til neste runde
  • q = Kvalifisert for neste runde som raskeste utøver de som direktekvalifisert eller, i tekniske øvelser, etter plassering uten å ha klart kvalifiseringskrav
  • NR = Nasjonal rekord
  • N/A = Runden er ikke aktuell for øvelsen
  • Bye = Utøver har walkover i runden
Bane- og landeveisøvelser
Utøver Øvelse Forsøksheat Finale
Resultat Plassering Resultat Plassering
Joaquín Arbe Maraton menn N/A 2.21.15 53
Eulalio Muñoz 2.16.35 31
Belén Casetta 3000 m hinder kvinner 9.52,89 12 Gikk ikke videre
Marcela Cristina Gómez Maraton kvinner N/A 2.44.09 61
Tekniske øvelser
Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Resultat Plassering Resultat Plassering
Germán Chiaraviglio Stavsprang menn DNS Gikk ikke videre

GolfRediger

Utøver Øvelse Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4 Totalt
Resultat Resultat Resultat Resultat Resultat Par Nr.
Magdalena Simmermacher Kvinner 76 70 78 76 300 +16 58

GymnastikkRediger

TurnRediger

Kvinner
Utøver Øvelse Kvalifisering Finale
Apparater Totalt Nr. Apparater Totalt Nr.
H UB B F H UB B F
Abigail Magistrati Mangekamp 13.366 11.533 11.233 12.133 48.265 69 Gikk ikke videre

HestesportRediger

SprangridningRediger

Utøver Hest Øvelse Kvalifisering Finale Totalt
Straff Nr. Straff Nr. Straff Nr.
Martin Dopazo Quintino Individuelt 10.00 52 Gikk ikke videre
José Maria Larocca Finn Lente 8.00 44 Gikk ikke videre
Fabian Sejanes Emir 13.00 59 Gikk ikke videre
Matias Albarracin
José Maria Larocca
Fabian Sejanes
Cannavaro
Finn Lente
Emir
Lag 27 10 Q 49 7 Gikk ikke videre

Håndball HåndballRediger

Utdypende artikkel: Håndball under Sommer-OL 2020

MennRediger

Innledende runde
Lag K V U T + MF P
  Argentina 0 0 0 0 0 0 0 0
  Brasil 0 0 0 0 0 0 0 0
  Frankrike 0 0 0 0 0 0 0 0
  Norge 0 0 0 0 0 0 0 0
  Spania 0 0 0 0 0 0 0 0
  Tyskland 0 0 0 0 0 0 0 0


24. juli 2021
11:00 (04:00 UTC+2)
Frankrike   33–27   Argentina Yoyogi National Gymnasium, Tokyo
Dommer(e): Belkhiri, Hamidi (ALG)
Richardson 7 (12–10) D. Simonet 8
  1×  Rapport   1× 
26. juli 2021
11:00 (04:00 UTC+2)
Argentina   25–33   Tyskland Yoyogi National Gymnasium, Tokyo
Dommer(e): Horáček, Novotný (CZE)
Martínez, Simonet 5 (13–14) Kastening, Schiller 7
  3×  Rapport   2×  1× 
28. juli 2021
16:15 (09:15 UTC+2)
Norge   27–23   Argentina Yoyogi National Gymnasium, Tokyo
Dommer(e): Fonseca, Santos (POR)
Sagosen 7 (13–12) Pizarro, D. Simonet 5
  2×  Rapport   2× 
30. juli 2021
09:00 (02:00 UTC+2)
Argentina   23–25   Brasil Yoyogi National Gymnasium, Tokyo
Dommer(e): Lah, Sok (SLO)
Martínez 6 (7–14) Silva 7
  2×  1×  Rapport   1×  1× 
1. august 2021
14:15 (07:15 UTC+2)
Spania   36–27   Argentina Yoyogi National Gymnasium, Tokyo
Dommer(e): Kurtagic, Wetterwik (SWE)
Gómez 6 (17–12) Pizarro 5
  Rapport  

JudoRediger

Utøver Øvelse Sekstendedelsfinaler Åttendedelsfinaler Kvartfinaler Semifinaler Omspill Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Emmanuel Lucenti −81 kg menn Bye   Ivanov (BUL)
L 000–100
Gikk ikke videre
Paula Pareto −48 kg kvinner   Whitebooi (RSA)
W 100–001
  Štangar (SLO)
W 100–000
  Tonaki (JPN)
L 000–101
Bye   Costa (POR)
L 000–102
Gikk ikke videre 7

Landhockey LandhockeyRediger

Utdypende artikkel: Landhockey under Sommer-OL 2020

MennRediger

Gruppespill
Pl Lag K V U T M+ M– MF P Kvalifisering
1   Australia 5 4 1 0 22 9 +13 13 Kvartfinaler
2   India 5 4 0 1 15 13 +2 12
3   Argentina 5 2 1 2 10 11 −1 7
4   Spania 5 1 2 2 9 10 −1 5
5   New Zealand 5 1 1 3 11 16 −5 4
6   Japan (H) 5 0 1 4 10 18 −8 1
Kilde: Tokyo2020
(H) Vert


24. juli 2021
12:15
Argentina   1–1   Spania Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Simon Taylor (NZL)

David Tomlinson (NZL)

Mazzilli   23' Rapport Quemada   52'
25. juli 2021
19:00
Japan   1–2   Argentina Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Raghu Prasad (IND)

Peter Wright (RSA)

K. Tanaka   60' Rapport Tolini   5'
Keenan   19'
27. juli 2021
09:30
Argentina   2–5   Australia Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Martin Madden (GBR)

Coen van Bunge (NED)

Tolini   4'
Casella   55'
Rapport Govers   15'23'
Wickham   21'
Sharp   25'
Hayward   39'
29. juli 2021
09:30
India   3–1   Argentina Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Jakub Mejzlík (CZE)

Ben Göntgen (GER)

V. Kumar   43'
Prasad   58'
Harm. Singh   59'
Rapport Casella   48'
30. juli 2021
19:00
Argentina   4–1   New Zealand Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Martin Madden (GBR)

Coen van Bunge (NED)

Martínez   15'
Vila   17'
Tolini   44'
Keenan   60'
Rapport Russell   14'

KvinnerRediger

Gruppespill
Pl Lag K V U T M+ M– MF P Kvalifisering
1   Australia 5 5 0 0 13 1 +12 15 Kvartfinaler
2   Spania 5 3 0 2 9 8 +1 9
3   Argentina 5 3 0 2 8 8 0 9
4   New Zealand 5 2 0 3 8 7 +1 6
5   Kina 5 2 0 3 9 16 −7 6
6   Japan 5 0 0 5 6 13 −7 0
Kilde: Tokyo2020


25. juli 2021
12:15
New Zealand   3–0   Argentina Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Sarah Wilson (GBR)

Maggie Giddens (USA)

Smith   35'
Ralph   40'
Pearson   53'
Rapport
26. juli 2021
19:00
Argentina   3–0   Spania Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Ayanna McClean (TTO)

Aleisha Neumann (AUS)

Raposo   47'
Albertario   57'
Barrionuevo   59'
Rapport
28. juli 2021
19:00
Argentina   3–2   Kina Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Annelize Rostron (RSA)

Emi Yamada (JPN)

Gorzelany   18'24'
Jankunas   54'
Rapport Li H.   52'
Liu   56'
29. juli 2021
20:45
Japan   1–2   Argentina Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Kelly Hudson (NZL)

Ayanna McClean (TTO)

Mori   19' Rapport Gorzelany   10'
M. Granatto   45'
31. juli 2021
11:45
Argentina   0–2   Australia Oi Seaside Park, Tokyo
Dommere:
Michelle Meister (GER)

Michelle Joubert (RSA)

Rapport S. Fitzpatrick   49'
Chalker   59'

Moderne femkampRediger

Utøver Øvelse Fekting
(kårde)
Svømming
(200 m fristil)
Ridning
(sprangridning)
Kombinert: skyting/løping
(10 m luftpistol)/(3200 m)
Totale poeng Nr.
RR BR Nr. Poeng Tid Nr. Poeng Straff Nr. Poeng Tid Nr. Poeng
Sergio Villamayor Menn 11–24 0 33 166 2:10.34 35 290 30 27 270 11:42.61 27 598 1324 30


PadlingRediger

SlalåmRediger

Utøver Øvelse Innledende runde Semifinale Finale
Løp 1 Nr. Løp 2 Nr. Beste Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Lucas Rossi K-1 menn 103.02 19 98.29 16 98.29 21 Gikk ikke videre

SprintRediger

Utøver Øvelse Heat Kvartfinaler Semifinaler Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Rubén Rézola K-1 200 m menn 35.059 2 Q N/A 36.552 7 FB 36.775 15
Agustín Vernice K-1 1000 m menn 3:40.430 2 Q N/A 3:24.734 4 Q 3:28.503 8
Brenda Rojas K-1 200 m kvinner 43.802 6 44.876 6 Gikk ikke videre
K-1 500 m kvinner 1:54.541 4 1:51.822 3 1:58.301 7 Gikk ikke videre

RoingRediger

Utøver Øvelse Heat Omløp Semifinaler Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Milka Kraljev
Evelyn Silvestro
Dobbeltsculler, lettvekt kvinner 7:29.27 6 R 7:39.53 4 FC Bye 7:05.82 13

SeilingRediger

Menn
Utøver Øvelse Regatta Nettpoeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Francisco Saubidet RS:X 16 14 19 21 DNF 17 14 UFD 22 20 22 21 EL 212 21
Francisco Guaragna Laser 13 32 22 12 24 26 BFD 16 17 11 N/A EL 173 24
Facundo Olezza Finnjolle 5 4 8 5 3 6 16 15 3 3 N/A 16 68 6
Kvinner
Utøver Øvelse Regatta Nettpoeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
María Celia Tejerina RS:X 20 18 21 18 15 21 18 21 16 24 17 22 EL 207 20
Lucía Falasca Laser Radial 37 38 27 21 18 14 20 15 40 30 N/A EL 220 31
Lourdes Hartkopf
María Belén Tavella
470 DSQ DSQ 13 19 16 17 16 19 UFD 16 N/A EL 160 20
María Sol Branz
Victoria Travascio
49erFX 6 9 13 18 17 8 6 1 8 1 7 12 2 90 5
Blandet
Utøver Øvelse Regatta Nettpoeng Nr.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Santiago Lange
Cecilia Carranza
Nacra 17 6 2 5 8 4 6 6 14 10 8 11 9 2 77 7

SjumannsrugbyRediger

SkytingRediger

Utøver Øvelse Kvalifisering 1 Kvalifisering 2 Finale
Poeng Nr. Poeng Nr. Poeng Nr.
Alexis Eberhardt 10 m luftrifle menn 622.6 33 N/A Gikk ikke videre
50 m helmatch menn 1152-50x 34 Gikk ikke videre
Federico Gil Skeet menn 120 17 Gikk ikke videre
Melisa Gil Skeet kvinner 115 18 Gikk ikke videre
Fernanda Russo 10 m luftrifle kvinner 618.9 40 Gikk ikke videre
Alexis Eberhardt
Fernanda Russo
10 m luftrifle blandet 618.2 27 Gikk ikke videre

SvømmingRediger

Utøver Øvelse Heat Semifinale Finale
Tid Nr. Tid Nr. Tid Nr.
Santiago Grassi Men's 50 m freestyle 22.67 38 Gikk ikke videre
Men's 100 m butterfly 52.07 24 Gikk ikke videre
Virginia Bardach Women's 400 m individual medley 5:01.98 17 N/A Gikk ikke videre
Cecilia Biagioli Women's 10 km open water N/A 2:01:31.7 12
Delfina Pignatiello Women's 800 m freestyle 8:44.85 27 N/A Gikk ikke videre
Women's 1500 m freestyle 16:33.69 29 N/A Gikk ikke videre
Julia Sebastián Women's 100 m breaststroke 1:09.35 31 Gikk ikke videre
Women's 200 m breaststroke 2:29.55 29 Gikk ikke videre

SurfingRediger

Utøver Øvelse Runde 1 Runde 2 Runde 3 Kvartfinale Semifinale F / BF
Poeng Nr. Poeng Nr. Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Leandro Usuna Menn 8.27 4 q 9.67 5 Gikk ikke videre

SyklingRediger

LandeveiRediger

Utøver Øvelse Tid Nr.
Eduardo Sepúlveda Fellesstart menn Fullførte ikke

TerrengsyklingRediger

Utøver Øvelse Tid Nr.
Sofía Gómez Villafañe Terrengsykling kvinner 1:25:13 23

BMXRediger

Utøver Øvelse Kvartfinale Semifinale Finale
Poeng Nr. Poeng Nr. Resultat Nr.
Nicolás Torres BMX menn 13 4 Q 13 5 Gikk ikke videre

TaekwondoRediger

Utøver Øvelse Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Omspill Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Lucas Guzmán Menn −58 kg   Woolley (IRL)
W 22–19
  Hadipour (IRI)
W 26–6
  Dell'Aquila (ITA)
L 10–29
Bye   Artamonov (ROC)
L 10–15
5

TennisRediger

Menn
Utøver Øvelse Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Facundo Bagnis Singel   Koepfer (GER)
L 6–3, 3–6, 5–7
Gikk ikke videre
Francisco Cerúndolo   Broady (GBR)
L 5–7, 7–6(7–4), 2–6
Gikk ikke videre
Federico Coria   Kukushkin (KAZ)
L 6–7(4–7), 5–7
Gikk ikke videre
Diego Schwartzman   Varillas (PER)
W 7–5, 6–4
  Macháč (CZE)
W 6–4, 7–5
  Khachanov (ROC)
L 1–6, 6–1, 1–6
Gikk ikke videre
Facundo Bagnis
Diego Schwartzman
Dobbel N/A   Krawietz /
Pütz (GER)
L 2–6, 1–6
Gikk ikke videre
Andrés Molteni
Horacio Zeballos
N/A   Murray /
Skupski (GBR)
L 7–6(7–3), 4–6, [11–13]
Gikk ikke videre
Kvinner
Utøver Øvelse Første runde Andre runde Tredje runde Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Nadia Podoroska Singel   Putintseva (KAZ)
W 7–6(7–4), 1–3, ret
  Alexandrova (ROC)
W 6–1, 6–3
  Badosa (ESP)
L 2–6, 3–6
Gikk ikke videre
Blandet
Utøver Øvelse Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Horacio Zeballos
Nadia Podoroska
Dobbel   Peers /
Barty (AUS)
L 1–6, 6–7(3–7)
Gikk ikke videre

TriatlonRediger

Utøver Øvelse Svømming (1.5 km) Mellomtid 1 Sykling (40 km) Mellomtid 2 Løping (10 km) Totaltid Nr.
Romina Biagioli Kvinner 20:09 0:45 1:06:06 0:36 40:06 2:07:42 33

Volleyball VolleyballRediger

Utdypende artikkel: Volleyball under Sommer-OL 2020

Menn innendørsRediger

Innledende runde
# Lag Kamper Sett Spillepoeng Poeng
S V T S+ S− SF P+ P− PF
1   ROC 5 4 1 13 5 8 427 397 30 12
2   Brasil 5 4 1 12 8 4 476 450 26 10
3   Argentina 5 3 2 12 10 2 476 464 12 8
4   Frankrike 5 2 3 10 10 0 449 442 7 8
5   USA 5 2 3 8 10 -2 432 412 20 6
6   Tunisia 5 0 5 3 15 -12 339 434 -95 1
24. juli 2021
14:20 (07:20 UTC+2)
ROC   3–1   Argentina
(21–25, 25–23, 25–17, 25–21)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Denny Cespedes (DOM), Paulo Turci (BRA)
26. juli 2021
21:45 (14:45 UTC+2)
Brasil   3–2   Argentina
(19–25, 21–25, 25–16, 25–21, 16–14)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Shin Muranaka (JPN), Luis Macias (MEX)
28. juli 2021
14:20 (07:20 UTC+2)
Argentina   3–2   Frankrike
(23–25, 25–17, 25–20, 15–25, 15–13)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Liu Jiang (CHN), Daniele Rapisarda (ITA)
30. juli 2021
16:25 (09:25 UTC+2)
Argentina   3–2   Tunisia
(23–25, 23–25, 25–19, 25–18, 15–8)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Juraj Mokrý (SVK), Wojciech Maroszek (POL)
1. august 2021
21:45 (14:45 UTC+2)
USA   0–3   Argentina
(21–25, 23–25, 23–25)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Denny Cespedes (DOM), Vladimir Simonović (SRB)

Kvinner innendørsRediger

Innledende runde
# Lag Kamper Sett Spillepoeng Poeng
S V T S+ S− SF P+ P− PF
1   USA 5 4 1 12 7 5 418 401 17 10
2   Italia 5 3 2 11 7 4 409 377 32 10
3   Tyrkia 5 3 2 12 8 4 434 416 18 9
4   ROC 5 3 2 11 8 3 422 378 44 9
5   Kina 5 2 3 8 9 -1 374 385 -11 7
6   Argentina 5 0 5 0 15 -15 275 375 -100 0
25. juli 2021
11:05 (04:05 UTC+2)
USA   3–0   Argentina
(25–20, 25–19, 25–20)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Sumie Myoi (JPN), Daniele Rapisarda (ITA)
27. juli 2021
09:00 (02:00 UTC+2)
ROC   3–0   Argentina
(25–19, 25–15, 25–13)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Kang Joo-hee (KOR), Hamid Al-Rousi (UAE)
29. juli 2021
09:00 (02:00 UTC+2)
Italia   3–0   Argentina
(25–21, 25–16, 25–15)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Susana Rodríguez (ESP), Liu Jiang (CHN)
31. juli 2021
14:20 (07:20 UTC+2)
Argentina   0–3   Tyrkia
(23–25, 20–25, 18–25)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Sumie Myoi (JPN), Hamid Al-Rousi (UAE)
2. august 2021
16:25 (09:25 UTC+2)
Kina   3–0   Argentina
(25–15, 25–22, 25–19)
Rapport
Ariake Arena, Tokyo
Dommere: Kang Joo-hee (KOR), Denny Cespedes (DOM)

SandvolleyballRediger

Utøver Øvelse Innledende runde Nr. Åttendedelsfinale Kvartfinale Semifinale Finale / BF
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Motstander
Resultat
Nr.
Julian Azaad
Nicolás Capogrosso
Menn Pool D
  AlisonÁlvaro (BRA)
L 0–2 (16–21, 17–21)
  BrouwerMeeuwsen (NED)
L 0–2 (14–21, 14–21)
  LucenaDalhausser (USA)
L 1–2 (19–21, 21–18, 6–15)
4 Gikk ikke videre
Ana Gallay
Fernanda Pereyra
Kvinner Pool C
  ÁgathaDuda (BRA)
L 0 – 2 (19–21, 11–21)
  BansleyWilkerson (CAN)
L 0 – 2 (20–22, 12–21)
  Wang FXia Xy (CHN)
L 0 – 2 (14–21, 13–21)
4 Gikk ikke videre

ReferanserRediger

  1. ^ «Lange y Carranza serán los abanderados en Tokio». Olé (spansk). 23. juni 2021. 
  2. ^ «The flagbearers for the Tokyo 2020 Closing Ceremony». 8. august 2021. Besøkt 8. august 2021. 
  3. ^ «New dates: 23 July to 8 August 2021». Arkivert fra originalen 18. juni 2021. Besøkt 17. juni 2021. 
  4. ^ «iaaf.org – Top Lists». IAAF. Besøkt 8. april 2019. 
  5. ^ «IAAF Games of the XXXII Olympiad – Tokyo 2020 Entry Standards» (PDF). IAAF. Besøkt 8. april 2019.  Arkivert 8. april 2019 hos Wayback Machine.

Eksterne lenkerRediger